اینجا هستید :
آینه کاری طرح خشتی

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

آینه کاری طرح خشتی

در این مقاله گروه مجوعه شادکو قصد دارد تا اطلاعاتی جامع و کامل در مورد آینه کاری طرح خشتی ارایه قرار دهد . همچنین با مجموعه ای از تصاویر دقیق محصول ها و معرفی مدل های گوناگون آن آشنا کند . و همچنین کاربرد و مزایای هر کدام از محصولات را باهم مقایسه نماید . در ادامه مطلب به بررسی انواع دیوارپوش ها و معرفی خدمات و معرفی بهترین مرکز خرید انواع دیوارپوش و انواع پوشش کف همراه با بررسی هزینه های نصب و اجرای آن می‌پردازیم .

در مطلب زیر اطلاعات جامع و کاملی در مورد آینه کاری طرح خشتی ارائه می گردد


قبل از هر مطلبی لازم و ضروری است تاریخچه ای درباره ی شیشه و آینه ارائه شود . انسان های اولیه زمانی که انعکاس نور خورشید و ماه را در آب برکه ها و رودخانه ها می دیدند . و انعکاس درختان و طبیعت را در آب هایی که در محیط طبیعت می دیدند . و زمانی که تصویر خود را در آب می دیدند بسیار شگفت زده می شدند . این شگفتی به مرور زمان ایده ی ساخت شیشه و آینه را ذهن انسان بوجود آورد . چون در واقع آینه همان سطح صاف و صیقلی است که موجب انعکاس نور و تصاویر می شود . در ابتدایی ترین شکلی که از آینه وجود دارد باید به ورقه های فلزی که کاملا صیقل داده شده بودند اشاره کرد .

آینه کاری طرح خشتی
انواع با دوام ترین و به روز ترین آینه کاری های طرح خشتی و لوزی مناسب برای تمام مکان ها

این احتمال وجود دارد که انسان های اولیه برحسب اتفاق تصویر خود را در یک تکه فلز دیده اند . و سپس با گذشت زمان و دست یابی به مواد و متریال خاص اقدام کردند که صفحاتی از مس و آهن را کاملا جلا دهند و تصویر خود را در آن می دیدند و لذت می بردند . با گذشت زمان که موفق به ساخت شیشه شدند متوجه شدند . اگر پشت و یک طرف شیشه را با فلزات بپوشانند انعکاس تصاویر به مراتب بهتر و شفاف تر خواهد بود . بنابراین با استفاده نقره اقدام به پوشاندن پشت شیشه نمودند و بدین ترتیب نسل امروزی آینه تولید شد. بعدها و حتی امروزه از فلزاتی چون جیوه و قلع هم برای پوشاندن پشت شیشه استفاده گردید. گفته می شود مردمان ونیز اولین کسانی بودند که با استفاده از ترکیب شیشه و قلع و جیوه آینه های باکیفیتی بسازند .

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر و مطالعه اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید “

پیشینه آینه کاری طرح خشتی

آینه کاری طرح خشتی نسل کاملا پیشرفته ی همان آینه های ابتدایی به شمار می آیند . در تعریف آینه گفته می شود : وسیله ای که به دلیل صاف و صیقلی و شفاف بودن سطحش تصویر هر جسمی را به وضوح بر لایه ی رویی خود بازتاب و منعکس می نماید . دلیل استقبال ایرانیان از آینه کاری طرح خشتی این است . که اصولاً در فرهنگ و ادبیات ایرانیان آینه و همچنین آب هر دو سمبل روشنایی و پاکی ، صداقت و صمیمیت و صفا بوده و هست . دلیل استفاده از این دو عنصر در تزیین های معماری همین اعتقاد و بینش است. آینه کاری در فرهنگ و نگاه ایرانیان بقدری هنر مهم و بزرگی بوده و هست . که در تزیینات حرم ائمه و امامزادگان و مساجد که مکان های بسیار مقدسی هستند .

از هنر آینه کاری به زیباترین شکل ممکن استفاده کرده اند . ایرانیان میراث افتخارآمیز آینه کاری که از قرن های قبل در این اماکن مقدس باقی مانده است را مدیون همین فرهنگ هستند . و حتی می توان اعتقاد داشت که هنر آینه کاری امروزه هم مدیون استفاده از این هنر در قدیم التیام بوده است . زیرا با گذشت چند قرن بعضی از قطعات آینه کاری جدا می شدند و هنرمندان ایرانی برای بازسازی این اماکن مقدس بدنبال یاد گرفتن این هنر اصیل و بسیار زیبای ایرانی بودند . و تا امروز که این هنر خاص و منحصر به فرد به خانه ها و منازل شخصی راه یافته است همچنان معماران ایرانی با خلاقیت تمام به طراحی طرح های زیبا و چشمگیری چون (آینه کاری طرح لوزی) اقدام می نمایند .

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر از محصولات ما می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین اقدام نمایید ”

انواع طرح های آینه کاری


طرح های دارای نظم و تقارن در (آینه کاری طرح رویال)، طرح های دارای نقش های مختلف مانند آینه کاری طرح لوزی 💠، شکل های متنوع و…… باعث می شوند یک فضای روشن و پر تلالو در تزیین فضای محیط داخلی خلق شود. انعکاس نور در قطعات زیاد آینه کاری طرح خشتی درخشندگی مخصوصی در فضای محیط ایجاد می کند .

آینه کاری
انواع با دوام ترین و به روز ترین آینه کاری های طرح خشتی و لوزی مناسب برای تمام مکان ها


باید گفت امروزه آینه کاری های زیبایی از قدیم الایام در بعضی کاخ های پادشاه وجود دارد که به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • دیوان‌خانه ی شاه طهماسب صفوی واقع در شهر قزوین دارای آینه کاری های بسیار زیبایی است.
  • کاخ اشرف واقع در بهشهر از دیگر مکان ها و آثار باستانی است که دارای آینه کاری فوق العاده زیبایی است.
  • کاخ آینه خانه واقع در شهر اصفهان ، در ابتدا قزوین پایتخت ایران بود . پس از انتقال پایتخت از قزوین به اصفهان ، در حدود ۱۳۷ قصر سلطنتی در اصفهان ساخته شد که در همه ی آن ها از هنر آینه کاری به زیباترین شکل استفاده شد و معماران هنرمند ایرانی در تزیینات این کاخ ها سنگ تمام گذاشتند . که بین همه ی آن ها تزیینات آینه کاری کاخ آینه خانه منحصر به فرد است . دلیل این نام گذاری استفاده ی بسیار زیاد از آینه و آینه کاری در این کاخ است . معماری این کاخ با الهام گرفتن از کاخ چهل ستون دارای هجده ستون است که تماما آینه کاری شده است . دیوارهای این کاخ ، دیوارهایش، تالار و سقف ایوان این کاخ را با استفاده از جام آینه که همان آینه های یک تکه و یکپارچه که دارای ۲ متر طول و یک متر عرض است تزیین شده است. ظرافت این آینه کاری در این است که عکس بیشه های ساحل شمالی و خود زاینده رود در این آینه های یکپارچه منعکس می شود که دارای منظره ای بی نظیر و چشمگیر می باشد.

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر و مطالعه اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید “


آینه ها دارای انواعی هستند که در زیر معرفی می شوند

آینه تخت یا فلت


آینه تخت یا فلت که رایج ترین نوع آینه محسوب می شود . و در همه جا کاربرد دارد. آینه های جیبی ، آینه های دیواری، آینه های قدی، آینه های آرایشگاهی و…. همه از این نوع هستند .

طرح خشتی
انواع با دوام ترین و به روز ترین آینه کاری های طرح خشتی و لوزی مناسب برای تمام مکان ها

آینه های کروی


آینه های کروی که دارای یک نقطه کانونی می باشند . زمانی که پرتو نورهای بازتاب شده در این نقطه به هم وصل می شوند. این آینه ها انواع گوناگونی دارند که با توجه به فاصله ی جسم نسبت به آینه و فاصله نقطه کانونی از آن جسم متفاوت هستند.
در واحد شمارش از آینه با عنوان جام نام برده می شود به طور مثال سه جام آینه گفته می شود. لایه ی پوشاننده ی پشت آینه باعث می شود نور وقتی با سطح آینه برخورد می کند جذب نمی شود بلکه بازتاب می شود . از آینه ها فقط برای دیدن تصویر انسان استفاده نمی شود بلکه در ابزاری مانند چراغ چشمک زن، تلسکوپ، چراغ اتومبیل و برج فانوس دریایی استفاده می کنند.

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر از محصولات ما می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین اقدام نمایید ”

دیگر تولیدات در صنایع شادکو

علاوه بر ، آینه کاری طرح خشتی انواع دیوار پوش و انواع پوشش کف و انواع سنگ نما دیگر محصولاتی که در تولیدی شادکو تولید می گردد می توان به موارد زیر اشاره نمود :

مزایای استفاده از آینه کاری طرح خشتی در مطلب زیر توضیح داده می شود

زیبایی فضای محیط داخلی


زیبایی فضای محیط داخلی ، استفاده از انواع آینه کاری به طور مثال آینه کاری طرح لوزی 💠 , آن چنان موجب زیبایی محیط می شوند که به جرات می توان گفت روح تازه ای در فضای محیط داخلی ایجاد می شود . انعکاس تصاویر و نور و تلالو نور در محیط موجب می گردد فضا کاملا لوکس و زیبا و خیره کننده باشد. و تحسین هر کسی که در محیط حضور دارد را بر می انگیزد.

انواع طرح های آینه کاری
انواع با دوام ترین و به روز ترین آینه کاری های طرح خشتی و لوزی مناسب برای تمام مکان ها

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر و مطالعه اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید “

بزرگ نمایی فضای محیط داخلی

بزرگ نمایی فضای محیط داخلی ، بعضی افراد شاید تصور کنند کاربرد آینه این است . که افراد ،ظاهر خود را در آن ببینند و مرتب کنند در حالی که یکی از کاربردهای آینه کاری طرح خشتی این است . که با انعکاس تصاویر باعث می شود محیط دلبازتر و بزرگ تر دیده شود . این ویژگی قابل توجه است و به دلیل همین کاربرد باید در انتخاب مکانی که قرار است . آینه کاری طرح خشتی در آن نصب و اجرا شود خیلی دقت شود .

تا فضای مورد نظر بزرگ تر بنظر برسد. این یکی از تأثیرات مهم استفاده از آینه کاری طرح خشتی در دکوراسیون فضای خانه می باشد . منازلی که دارای متراژ کم هستند و کوچک می باشند . بسیار برای نصب هر گونه آینه کاری مانند آینه کاری طرح لوزی 💠 بسیار مناسب هستند . راه روها که معمولا فضای وسیعی ندارند نیز مکان های مناسبی برای نصب و اجرای آینه کاری طرح خشتی می باشند .

روشن تر نشان دادن فضای محیط


روشن تر نشان دادن فضای محیط ، خاصیت انعکاس نور که آینه دارد . برای مکان هایی که دارای نور کمتری هستند بسیار مناسب می باشند . با استفاده از آینه کاری طرح خشتی می توان فضای محیط را پرنور تر و روشن تر نمود .

ایجاد حس و فضای گرم و دلنشین


ایجاد حس و فضای گرم و دلنشین ، وقتی که فضای محیط روشن و بزرگ بنظر برسد . حسی خوشایند در افراد ایجاد می کند که حضور در چنین محیطی بسیار دلنشین و گرم و صمیمانه خواهد بود .

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر از محصولات ما می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین اقدام نمایید ”

 انواع با دوام ترین آینه ها
انواع با دوام ترین و به روز ترین آینه کاری های طرح خشتی و لوزی مناسب برای تمام مکان ها

شیوه های نصب و اجرای آینه کاری طرح خشتی در مطلب زیر توضیح داده می شود


در روزگار فعلی روش های بسیار زیادی برای طراحی دکوراسیون فضای محیط داخلی وجود دارد . که با قاطعیت می توان گفت استفاده از انواع آینه کاری از بهترین روش های اجرای یک دکوراسیون جذاب و منحصر به فرد می باشد . هر نوع چیدمان و اشیا دکوراتیو که در محیط وجود داشته باشد و هر رنگی که در دیوار و سقف و مبلمان باشد . به راحتی می توان با استفاده از انواع متنوع آینه کاری و رنگ های متنوع آینه ها هارمونی محیط را به زیباترین شکل هماهنگ نمود . آینه کاری هایی مانند آینه کاری کلاسیک ، آینه کاری فانتزی و آینه کاری سنتی را می توان در هر محیطی اجرا نمود .

انواع خشتی های طرح دار
انواع با دوام ترین و به روز ترین آینه کاری های طرح خشتی و لوزی مناسب برای تمام مکان ها

نصب و اجرا آینه کاری


برای نصب و اجرا آینه کاری روی دیوار چه دیوار گچی باشد یا رنگ شده باشد . حتما باید از چسب مخصوص آینه استفاده کرد . آینه کاری طرح خشتی را به این صورت نصب می کنند . که ابتدا قطعات آینه را به اندازه مورد نظر و به شکل خشتی برش می دهند . سپس طرح و الگوی مورد نظر را روی دیوار رسم می کنند و قطعات آینه را با استفاده از چسب روی الگو می چسبانند .

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر و مطالعه اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید “

کلام آخر

با مطالعه کامل این مقاله متوجه شدیم که نصب دیوارپوش آینه ایی ، حرفه ای سخت و پیچیده و همچنین حساس است . که نیاز به مهارت و آموزش بسیار دارد . در صورتی که می خواهید فضایی رو با دیوارپوش شکیل نمایید مخصوصا دیوارپوش آینه طلایی 🏆 ، بهتره که از یک متخصص و نصاب ماهر همان بخش کمک بگیرید . تا باعث پایین آمدن هزینه هایتان شود و همچنین کیفیت بالایی را دریافت کنید . از بخش های مهمی که هنگام بازسازی در یک خانه باید مد نظر باشد نوسازی دیوار ساختمان است .

افرادی مانند تازه عروس و دامادها و همچنین کسانی که قصد جابجایی از خانه ای به خانه ی دیگر را دارند . یا به تازگی خانه ای را خریداری نموده اند . معمولا نسبت به دکوراسیون خانه ی خود اهمیت می دهند . و به فکر بازسازی آن هستند . مصالح متنوع مخصوص بازسازی کف در بازار تصمیم گیری را برای انتخاب متریال مناسب کنی سخت می کند . تیم مشاوران حرفه ای گروه شادکو بسیار امیدوار هستیم . که در مطالب بالا اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما مشتریان عزیز و محترم قرار داده باشیم .

طراحی آینه
انواع با دوام ترین و به روز ترین آینه کاری های طرح خشتی و لوزی مناسب برای تمام مکان ها

چگونه به شادکو ارتباط برقرار کنیم و آینه کاری طرح خشتی را سفارش دهیم

شما عزیزان می‌توانید . برای تهیه و سفارش هر نوع و شکل از آینه کاری طرح خشتی و انواع دیوارپوش و انواع پوشش کف با ابعاد مورد دلخواه و موردنیاز خود . می توانید با ما در تماس باشید . و یا آنلاین سفارشات خود را ثبت کنید . جالب است بدانید با افزایش استقبال از خدمات انواع کفپوش و پارکت . برای این روزها درخواست‌ ها در كليه مناطق رو به افزایش است . بنابراین صنایع تولیدی شادکو به مدت ۴۸ ساعت می تواند . هر مدل از کفپوش در . سایز و تنوع رنگی که شما بخواهید . را تولید کند و بدست شما برساند . ما در تیم شادکو تمام سفارشات. مورد نظر را به تمام نقاط کشور ارسال خواهیم کرد .

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر از محصولات ما می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین اقدام نمایید ”

زمان نصب آینه کاری طرح خشتی چقدر زمان می برد ؟؟

زمان نصب و اجرا آینه کاری را نمی توان اعلام کرد و بسته به متراژ و نوع سبک و… بستگی دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code