اینجا هستید :
آینه کاری طرح اریب

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

آینه اریب

آینه کاری طرح اریب

آینه کاری طرح اریب را می توان با برش تمیز، صیقلی صاف یا مدادی نصب کرد. اما مجلل ترین لبه ها اریب است. بسیاری از مشتریان به اشتباه از عبارت اریب به معنای صاف کردن استفاده می کنند، اما این اصطلاح در تجارت شیشه و آینه معنای خاصی دارد.

منظور از آینه اریب

یک آینه اریب دارای یک حاشیه زاویه‌ دار صیقلی است که عموماً 1 اینچ عرض دارد، که لبه‌ای با انکسار نور ایجاد می‌ کند و به آینه‌ های قاب‌ دار و بدون قاب زیبایی می‌ افزاید. اریب، که می تواند از 1/2 اینچ تا 2 اینچ عرض داشته باشد، ضخامت لبه آینه را از ¼ اینچ به ⅛ کاهش می دهد.  این مقاله تمام آنچه را که باید در مورد آینه های لبه دار بدانید را به شما می گوید. تاریخچه آنها، نحوه ساخت آنها، عرض آنها، جایی که باید از آنها استفاده شود و چگونه نصب می شوند.

آیا آینه های اریب گران هستند

قیمت آینه‌ های اریب‌ دار بیشتر از آینه‌ های تخت است، اما روش‌ های تولید مدرن آن‌ ها را بسیار مقرون به صرفه‌ تر کرده است. لبه های اریب قیمت بیشتری نسبت به لبه و تراش های ساده دارد ولی ارزش دارد. این امر به ویژه در مورد اریب های خط مستقیم صادق است زیرا آنها به طور اقتصادی بر روی ماشین های مخروطی خودکار تولید می شوند.  

آینه کاری
آینه کاری طرح اریب

هزینه اریب های خط مستقیم با عرض لبه اریب افزایش می یابد زیرا اریب های پهن تر نیاز به حذف مواد بیشتری دارند. اریب های ¼ یا ½ اینچی مقرون به صرفه کمترین هزینه را دارند: اریب های عریض 1 اینچی عرض استاندارد هستند و اریب های عریض 1¾ تا 2 اینچی بالاتر از اقلام خطی هستند که قیمت های بالاتری دارند.

برای داشتن ظاهری لوکس‌ تر و شیک‌ تر، می‌ توان آینه‌ هایی با لبه‌ های مورب دوتایی یا حتی سه‌ گانه سفارش داد ، اگرچه ما فکر می‌ کنیم که این امر بیش از حد طراحی است.

اریب لبه های منحنی

اریب های منحنی را نمی توان در ماشین های تولید اتوماتیک ساخت. آنها به کار دستی نیاز دارند و بنابراین به طور قابل توجهی گران تر از مخروط های خط مستقیم هستند. آنها قبلاً با دست ساخته می شدند و از چرخ های سنگی یا فولادی با پوکه و چرخ های نمدی برای نصب نهایی استفاده می کردند. این روزها آنها بر روی ماشین‌ های “شکل‌ دار” تولید می‌ شوند که هنوز نیاز به ورودی دستی و مهارت قابل‌ توجهی دارند. تولید مخروط های منحنی گران تر از مخروط های خط مستقیم است

زیبا آینه
آینه کاری طرح اریب

آیا آینه های اریب کیفیت بهتری دارند

درک این نکته مهم است که هیچ تفاوتی در کیفیت بین آینه های اریب و تخت وجود ندارد. همه آینه ها به صورت صاف شروع می شوند و سپس برای جلوه های تزئینی اریب می شوند . اریب کردن روی آینه با ضخامت ¼ یا گاهی 3/16 اینچ انجام می‌ شود، با اریب اریب شیشه را تا ضخامت لبه یک هشتم اینچ نازک می‌ کند.

آیا آینه های اریب شیک هستند

بله، آینه‌ هایی با لبه‌ های اریب‌ دار پهن یا لبه‌ های منحنی همچنان مورد تحسین قرار می‌ گیرند و همچنان مد هستند، چه قاب‌ دار و چه بدون قاب. اما از اریب‌ های باریک خودداری کنید و از نوارهای آینه‌ های اریب دوری کنید. یک استثنا برای محبوبیت اریب، استفاده از نوارهای آینه اریب برای قاب آینه های بزرگ است.

این نوارهای آینه در طول‌ های 96، 120 و 144 اینچی به فروش می‌ رسد و به‌ عنوان روشی آسان برای ایجاد ظاهر آینه‌ های اریب، به‌ اندازه‌ای برش خورده و توسط شرکت‌ های شیشه‌ سازی به حاشیه آینه‌ های ساده چسبانده شده است. ما استفاده از این نوارهای آینه اریب را توصیه نمی کنیم.

چه عرض اریب روی آینه بهتر است

اریب پهن از بهترین اریب ها می باشد که می توانید انتخاب کنید. اریب های پهن در مقایسه با آینه های ارزان قیمتی که با اریب های باریک (½ اینچی) ساخته می شوند، مجلل تر به نظر می رسند. لبه اریب استاندارد 1 اینچی است و ظاهر خوبی دارد، اما یک اریب 1 ¾ اینچی بهتر به نظر می رسد. 

آینه مدرن
آینه کاری طرح اریب

اگر قصد دارید آینه را قاب کنید، دلیل مهمی برای انتخاب پهن ترین اریب که می توانید بخرید وجود دارد. این به این دلیل است که (این شیار در پشت قاب است) بخشی از لبه اریب را پنهان می کند.

اگر قصد دارید آینه خود را قاب کنید، همیشه یک قاب عکس با تجربه انتخاب کنید. آنها مطمئن خواهند شد که اریب قابل مشاهده را به حداکثر می‌رسانند و همچنین می‌دانند که چگونه از بازتاب‌های ناخوشایند داخل قاب جلوگیری کنند.

آینه های اریب را می شود قاب کرد یا نه

یک آینه اریب، چه قاب یا بدون قاب، زیبا به نظر می رسد. این قاب دو عملکرد دارد: هم یک لبه محافظ و هم تزئینی است. از لبه اریب در برابر آسیب محافظت می کند و یک انتقال سبک بین آینه و دیوار است. به شما امکان می دهد آینه را با طراحی داخلی اتاق خود ادغام کنید. آینه های اریب دار بدون قاب کاملا مناسب هستند، به خصوص برای ظاهری تمیز و مینیمال، زیرا لبه های اریب به عنوان نوعی قاب عمل می کند.

با این حال، این قاب هیجان طراحی بیشتری را ارائه می‌ کند. این به طراح آگاه این فرصت را می‌ دهد که آینه را با دکوراسیون داخلی خود هماهنگ کند: سبک‌ های ونیزی، فدرال، چیپندیل ویکتوریایی، چینی و باروک همگی از استایل اضافی لبه‌های اریب بهره می‌ برند.

برخی از قاب‌ ها برای آینه‌ طرح ساچلی و اریب‌ دار فریاد نمی‌ زنند، بنابراین اگر می‌ خواهید در هزینه‌ های مورب صرفه‌ جویی کنید، از قضاوت خود استفاده کنید و آینه‌ های ساده را برای این سبک‌ های نو، هنر و صنایع دستی، دکو، مکزیکی، روستایی و انتزاعی انتخاب کنید.

لوکس آینه
آینه کاری طرح اریب

چگونه یک آینه اریب دار بدون قاب نصب کنیم

آینه شما را می توان با استفاده از چسب مخصوصی به نام ماستیک آینه ای، با استفاده از چوب لباسی فلزی چسبنده، گیره های تزئینی آینه فلزی یا گیره های فرانسوی، مستقیماً به دیوار وصل کرد. برای دستیابی به ظاهری “دور از دیوار” می توان از پایه های چوبی یا پشتیبان استفاده کرد.

آینه را با استفاده از چسب یا نوار چسب به دیوار بچسبانید

ساده ترین روش چسباندن آینه، چسباندن مستقیم آن به دیوار است. باید مراقب باشید زیرا چسب های معمولی به نقره ای شدن پشت آینه آسیب می زند. نوع خاصی از چسب مورد نیاز است ، به نام “ماستیک آینه ای” که در قوطی ها یا لوله هایی برای تفنگ های درزبندی وجود دارد. گزینه دیگری برای چسباندن بدون آسیب رساندن به نقره، نوع خاصی از نوار لعاب “دو طرفه” است .

تعدادی از اقدامات احتیاطی باید رعایت شود و باید مراقبت شود. بنابراین اگر شک دارید با یک شیشه‌ کار حرفه‌ ای مشورت کنید. دیوار باید تمیز و عاری از چربی/روغن باشد تا چسب بچسبد. نوار برای آینه های کوچک و سبک کافی است اما ماستیک برای آینه های بزرگ و سنگین بهتر است. با ماستیک، آینه باید حداقل 24 ساعت نگه داشته شود تا چسب محکم شود. برای آینه های بزرگ (به عنوان مثال از دیوار تا سقف) استفاده از تکیه گاه های مکانیکی (کانال یا گیره) علاوه بر ماستیک بسیار مهم است.

قشنگ آینه
آینه کاری طرح اریب

با گیره های آینه وصل کنید

همیشه از روش های مکانیکی پشتیبانی و همچنین چسب استفاده کنید. زیرا ممکن است ماستیک یا نوار در نهایت با عواقب خطرناک یا حتی تهدید کننده زندگی از بین برود. بنابراین، هنگام نصب آینه، همیشه از گیره یا سایر بست های مکانیکی استفاده کنید.

این گیره‌ های آینه در پوشش‌ های مختلفی ارائه می‌ شوند و برای چسباندن آینه کاملاً مناسب هستند .اما متخصصان تمیزکاری متوجه خواهند شد که آنها خط لبه‌ های اریب را می‌ شکنند. برخی از تغییرات به شکل تکیه گاه های شکل های مختلف در دسترس هستند. مانند گیره های گرد، سبک دکو، که در زیر نشان داده شده است.

سبک دکو برای دکوراسیون داخلی برخی از صاحبان خانه جذاب است. اما همچنان ظرافت لبه را مختل می کند – بنابراین ممکن است یکی از چندین گزینه دیگر را ترجیح دهید.

تمیز نگه داشتن آینه

آینه ها به دلیل گرد و غبار، انگشتان چرب و لکه های ناشی از عوامل مختلف برای مدت طولانی تمیز نمی مانند. با این حال، بدتر این است که بیشتر تلاش‌ها برای تمیز کردن کامل آینه‌ها با شکست مواجه می‌شوند. اگر بعد از اتمام کار، رگه‌هایی روی شیشه باقی نماند. همیشه چیز دیگری مانند گوشه‌های کثیف وجود دارد که به سادگی نمی‌توانید به اندازه کافی تمیز کنید. 

آینه درخشان
آینه کاری طرح اریب

اگرچه به نظر می رسد تمیز کردن آینه کار بسیار ساده ای است. به خصوص هنگام استفاده از یک محصول خریداری شده در فروشگاه، اگر می خواهید بدانید که چگونه آینه ها را بدون محصول شوینده تمیز کنید. همچنان نتایج بی عیب و نقص را به دست آورید، کمی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید! یا بدون شیشه‌ شوی‌ های قوی، نکات مهمی وجود دارد. که باید هنگام تمیز کردن آینه‌ ها برای اطمینان از تمیز کردن کامل و همه جانبه به خاطر داشته باشید. در واقع، این کمتر به بهترین پاک کننده آینه و بیشتر به روش، ابزار و تکنیک های تمیز کردن مربوط می شود.

حذف گرد و غبار

قبل از تمیز کردن هر سطحی، خواه شیشه یا چوب، اولین قدم حذف گرد و غبار است. این شامل گوشه هایی است که می توان آنها را با یک مسواک قدیمی تمیز کرد.

درخشش کاری آینه
آینه کاری طرح اریب

از بین بردن لک

از بین بردن موثر لکه های آینه قبل از تمیز کردن بقیه سطح کار را بسیار آسان تر می کند و نتیجه نهایی رضایت بخش تری را به همراه خواهد داشت.

پنبه

برای از بین بردن لکه ها از آینه شما می توان از پدهای معمولی پنبه ای یا پنبه ای همراه با الکل استفاده کرد. از تمیز کردن پارچه و اسفنج خودداری کنید.

پارچه های بدون پرز

آیا می دانید پارچه های میکروفیبری که در کیف عینک قرار می گیرند. یا برای پاک کردن صفحه نمایش استفاده می شوند؟ آنها دارای بافتی مسطح هستند. که برای تمیز کردن آینه ها و سطوح شیشه ای ایده آل است زیرا هیچ پرزی از خود باقی نمی گذارند.

نوری
آینه کاری طرح اریب

سرکه

این ماده در آب مخلوط می شود تا یک شیشه پاک کننده خانگی موثر و خانگی درست شود. ما همیشه محلول‌های تمیزکننده طبیعی را ترجیح می‌دهیم زیرا هیچ نگرانی از باقی‌مانده مواد شیمیایی روی سطح وجود ندارد.

آیا آینه های اریب شیک هستند؟

بله، آینه‌ هایی با لبه‌ های اریب‌ دار پهن یا لبه‌ های منحنی همچنان مورد تحسین قرار می‌ گیرند و همچنان مد هستند، چه قاب‌ دار و چه بدون قاب. اما از اریب‌ های باریک خودداری کنید و از نوارهای آینه‌ های اریب دوری کنید. یک استثنا برای محبوبیت اریب، استفاده از نوارهای آینه اریب برای قاب آینه های بزرگ است و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code