اینجا هستید :
اجرای سنگ کاری نما

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

اجرای سنگ کاری نما

در این مقاله ما گروه مجوعه شادکو قصد داریم تا اطلاعاتی جامع و کامل در مورد اجرای سنگ کاری نما ر اختیار شما مشتریان عزیز مان قرار دهیم . همچنین شما عزیزان را با مجموعه ای از تصاویر دقیق محصول ها و معرفی مدل های گوناگون آن آشنا کنیم . و همچنین کاربرد و مزایای هر کدام از محصولات را باهم مقایسه نماییم . در ادامه مطلب به بررسی انواع سنگ نما ها و معرفی خدمات و معرفی بهترین مرکز خرید سنگ نما و انواع دیوارپوش ، همراه با بررسی هزینه های نصب و اجرای آن می‌پردازیم.

هر آنچه در رابطه با اجرای سنگ کاری نما باید دانست :

سنگ کار شده ساختمان
اجرای سنگ کاری نما مدرن

در ذیل قصد داریم شما مشتریان محترم گروه شادکو را با اجرای سنگ کاری نما آشنا نماییم

گروه شادکو افتخار دارد که بهترین تیم تخصصی حرفه ای را در گروه خود دارد و مطالب زیر نتیجه ی علم و تخصص و تجربیات این تیم متخصص می باشد. ابتدا توجه شما مخاطبان گرامی را به این نکته معطوف می داریم . که گاهی شاهدسقوط سنگ نمای خانه یا آپارتمان ها و یا سایر ساختمان هایی که کار اجرای سنگ نما برای آن انجام شده هستیم . کاملا روشن است و نیازی به توضیح ندارد که سقوط یک سنگ سنگین از ارتفاع زیاد چه خساراتی را ببار می آورد.

گاه این خسارات مالی است و گاه خسارات جبران ناپذیر جانی را به دنبال دارد . به همین دلیل بر خود لازم دانستیم اطلاعات خود را در زمینه ی اجرای نمای سنگ ساده در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم . سنگ به عنوان یک شی تحت تاثیر تغییرات جوی و سرد و گرم شدن دچار انبساط و انقباض می شود . این عکس العمل سنگ در مقابل تغییرات شرایط آب و هوایی و سایر عوامل موجب کنده شدن سنگ نمای خانه می شود.


عواملی که در اجرای سنگ کاری نما اختلال ایجاد می کنند عبارتند از

 • ۱همان گونه که در بالا توضیح دادیم تغییرات آب و هوایی از لحاظ سرد و گرم شدن می تواند باعث سقوط حتی بهترین سنگ نمای ساختمان شود.
 • ۲ نشست زمین که باعث جابجایی ساختمان می شود می تواند موجب جدا شدن سنگ نمای خانه شود.
 • ۳ بروز زلزله و لرزش زمین هم یکی از عوامل سقوط سنگ نمای ساختمان محسوب می شود.
 • ۴به دیوارهای پیرامون به شکل مناسبی چسبیده نباشد . حال باید ببینیم چه راهکاری وجود دارد تا موارد ذکر شده در بالا موجب آسیب رساندن به اجرای سنگ کاری نما نشوند.
.
اجرای سنگ کاری نما خاص و متفاوت


توصیه های مهم در مناسب ترین اجرای سنگ کاری نما

 • 1 برای پر کردن فضای خالی پشت سنگ مطلقا نباید از نخاله ها استفاده کرد. باید به دقت تمام فضای پشت سنگ نما به وسیله ی دوغاب سیمان پر شده باشد.
 • 2 حتما به این نکته توجه کنید که با استفاده کردن از ماسه شسته دوغاب پشت سنگ نما را تهیه کنید.
 • 3 به هیچ عنوان جایز نیست در هوای سرد ویخ بندان کار اجرای سنگ کاری نما انجام شود زیرا امکان دارد آب یخ بزند و سپس موجب ترکیدن دوغاب پشت سنگ نما و سقوط آن به وجود می آید. پس در هوای سرد باید هرگونه عملیات اجرای سنگ نما تعطیل و‌متوقف گردد.
 • 4 باید دقت شود که حتما گرد وخاکی که هنگام فرزکاری و برش سنگ روی سنگ نما نشسته کاملا شسته و پاک شود. این کار موجب می شود سنگ بسیار خوب ومحکم به نما بچسبد.
 • 6 برای این که سرعت کار اجرای سنگ کاری نما زیاد شود هرگز از سیمان خشک نباید استفاده نمود . سیمان خیس برای خشک شدن زمان می برد بنابراین بعضی نماسازان از سیمان خشک استفاده می کنند . که این کار میزان چسبندگی سنگ نمای خانه را بسیار کم می کند.

ادامه مطلب

 • 7حتما باید به این نکته توجه شود که استفاده از دوغاب همراه با سیمان زیاد انجام گردد.
 • 8 دقت شود که باید به مدت دو یا سه روز دوغاب سفت شده ی ماسه سیمان که پشت سنگ انجام شده آب پاشی گردد.
 • 9 در صورتی که از سنگ های مرمریت و گرانیت برای انواع سنگ نما استفاده می شود باید اسکوپ شوند . در صورتی که از سنگ تراورتن به عنوان سنگ نمای خانه استفاده می شود . جاهایی که سنگ ها به یکدیگر قفل و بست نگردیده و پیوسته نمی باشند . و از یک قطعه و تکه سنگ برای اجرا استفاده می شود هم باید حتما اسکوپ انجام شود. استفاده از یک قطعه سنگ برای جاهایی مثل (نمای سنگ دور پنجره) که به صورت قاب پنجره است انجام می شود.
 • 10 ستون ها و سینه کفتری ها(برجستگی ها) باید با اسکوپ و رابیتس کاری انجام شوند . به این صورت که از ۱۰ سانتی متر با رابیتس کاری و اسکوپ انجام شود و تا ۵ سانتی متر فقط با اسکوپ انجام شود.
 • 11 در صورتی که پاشنه پایین ستون های برجسته ی سنگ نما روی زمین قرار دارند این امکان وجود دارد .که تا ده سانتی متر با اسکوپ انجام شود و از رابیتس کاری خودداری شود. اما اگر این ستون های برجسته ی روی نما از نصف نما بطور مثال از طبقه ی اول به بالا آغاز می شود . لازم است زیر سازی با اسکوپ و رابیتس کاری انجام شود.
 • 12 نباید در طول یک قطعه سنگ سیم اسکوپ را به شکل سراسری اجرا نمود . بلکه باید برای قطعه سنگ های بلند در چندین نقطه سیم اسکوپ را به طور جداگانه زد. زیرا اغلب سنگ های بلند از وسط اصطلاحا ول می کنند.
نمای سنگی
اجرای سنگ کاری نما طرح مدرن

انواع سنگ کاری نما عبارتند از

استفاده از انواع سنگ نمای رومی برای نمای بیرونی ساختمان نظم بخصوص و توازن مطلوبی را به نمای ساختمان می بخشد . و بر صلابت ساختمان در نظر هر بیننده ای می افزاید . به دلیل این که از سنگ های زیبای مرمر و تراورتن و گرانیت در انواع مدل و سبک های (انواع نما رومی ساختمان) استفاده می شود . باعث شده است که این ویژگی های ساختاری در سبک نمای رومی طراحی گردد.
تنوع مدل های سنگ کاری رومی جدید باعث بوجود آمدن انواع متنوع این طرح شده است. علاوه بر تنوع استفاده از سنگ تنوع طرح های مختلف نیز بر تنوع( انواع نما رومی ساختمان) افزوده است.

“برای دیدن عکسهای بیشتر به اینستاگرام ما سر بزنید


قدیمی ترین متریال برای اجرای سنگ کاری نما ساختمان ها


از آن جایی که هرجای دنیا را که ببینید و مطالعه کنید خواهید . دید که سازندگان ساختمان و مهندسان ساختمان و طراحان معماری با عنایت به شرایط محیطی که ساخت و ساز در آن انجام می شود . و با توجه به متریال موجود در همان اقلیم طراحی و‌نقشه های ساخت بنا را انجام می دهند . و توجه می کنند با توجه به اوضاع آب و هوایی آن منطقه و مصالحی که در همان منطقه در دسترسشان است . اقدام به ساخت و ساز ساختمان نمایند . و از آن جایی که در هر منطقه ای و اقلیمی با هر شرایط آب و هوایی که داشته باشد . سنگ نما طبیعی به وفور یافت می شود . شاید بتوانیم بگوییم استفاده از انواع سنگ نما از قدیمی ترین متریال برای نمای ساختمان بوده است .


طراحی مدرن و بسیار شیک سنگ کاری رومی جدید برای نمای خارجی ساختمان

همان گونه که در بالا ذکر کردیم استفاده از انواع سنگ نما رومی ساده در حال حاضر طرفداران زیادی دارد . طرح نمای رومی یک طرح مربوط به قرون گذشته در روم و یونان قدیم می باشد ولی امروزه به دلیل زیبایی خاصی که این سبک سنگ کاری نما دارد بسیار رایج شده و مورد توجه و علاقه مندی عموم مردم قرار گرفته است. سنگ کاری رومی جدید با ایجاد حالتی باشکوه و با ابهت به ساختمان حس خاصی ناشی از تحسین را در بیننده القا می کند. رنگ روشنی که در سنگ استفاده شده در این سبک نماکاری استفاده می شود موجب می شود . زیبایی و شیک بودن و‌مدرن بودن ساختمان چند برابر شود .

طراحان ومعماران جوان و‌ پر ذوق با ایده های ناب برای طراحی سنگ نمای رومی جدید به اصطلاح سنگ تمام گذاشته اند . و با طراحی های مدرن و بسیار شیک و زیبا به استقبال مشتریان پاسخی مناسب و شایسته داده اند. امروزه شما با قدم زدن و عبور از کنار ساختمان ها شاهد هستید . که درصد زیادی از ساختمان ها به سنگ کاری رومی جدید روی آورده اند و از این سبک سنگ کاری برای زیبایی نمای ساختمان خود استفاده نموده اند . ماده ی اصلی که رومیان استفاده می کردند سنگ های طبیعی بودند . و ترجیح می دادند از قطعات سنگ یکپارچه برای ساخت بناها و ساختمان های خود استفاده کنند . به همین دلیل امروزه هم در سنگ کاری رومی جدید ترجیح آن است که از سنگ نما استفاده شود.

اجرای سنگی
اجرای سنگ کاری نمای رنگ روشن


مصالح مورد استفاده در اجرای سنگ کاری نما

در اجرای نمای سنگ ساده ، این طرح از متریال و مصالح مختلفی استفاده می شود . البته بعضی از این مصالح در سایر سبک های نماکاری خارجی ساختمان استفاده می شوند.

چند نوع اجرای سنگ کاری نما را در زیر خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم

 • ۱ روش اجرای نمای خشک
 • ۲ روش اجرای دوغاب یا تر برای نما
 • ۳ شیار زنی یا اسکوپ سنگ نما


البته لازم است این را بیان کنیم که کلا اجرای سنگ کاری نما به دو حالت کلی تقسیم می شود که عبارتند از

حالت تر

روش مرسوم و سنتی که در ایران بسیار رایج است همان حالت دوغاب یا تر می باشد . برای این روش در سنگ نما ابتدا سنگ را طبق الگو در نما می چینند . سپس پشت سنگ را با دوغاب پر می کنند . زمانی که دوغاب که همان ملات است خشک شد سنگ به طور کامل به نما می چسبد . اما ممکن است که سنگ از نما کنده شده و سقوط کند . همچنین نمی توان پس از این که سنگ نما نصب شد آن را جا به جا کرد یا تغییر داد و یا بازسازی نمود.

حالت خشکه چینی

روش اجرای انواع سنگ نما به صورت خشکه ، این روش در واقع اولین بار در کشور امریکا انجام شد. این کار را برای نصب و اجرا در برج های بسیار بلند انجام دادند. حدود دهه ی ۷۰ این طرح به ایران راه یافت و به تدریج رواج یافت . شیوه ی کار در این روش برای اجرای سنگ کاری نما به این صورت است . که در مرحله اول سطح نما را شاسی کشی نموده سپس با نصب گیره پین دار در قسمت پشت انواع سنگ نما سنگ را به شکل کشویی وارد شاسی می کنند . نکته ی منفی در مورد این روش این است که نماهایی با طرح های کلاسیک و شکسته را نمی شود به راحتی با روش خشک اجرا نمود .

سنگ کاری مدرن
اجرای سنگ کاری نمای داخلی


پیشینه ی نما کاری و اجرای سنگ کاری نما ساختمان

زیبایی دوستی از فطریات هر انسانی است که هرگز از او جدا نمی شود . و ربطی به تاریخ زندگی انسان روی زمین ندارد . در واقع از انسان اولیه و غارنشین هزاران سال قبل تا انسان متمدن و پیشرفته ی امروزی همواره شاهد . این گرایش به زیبایی و زیبادوستی در زندگی انسان ها در تمام اعصار و قرون بوده ایم.

اجرای سنگ کاری نما در چه مکان هایی مناسب است

اجرای سنگ کاری نما معمولا در اکثر مکان ها مناسب است . به طور مثال اگر در ساختمان شما از سنگ نمای سفید و یا سنگ نمای رومی از بین انواع سنگ نما که بسیار متنوع هستند . و در طرح ها و رنگ های گوناگونی به بازار عرضه می گردند استفاده شود . بسیار جذاب و باجلوه خواهد بود . زیرا از بخش های مهم هر ساختمانی اعم از هتل ها و رستوران ها، تالارهای پذیرایی ، استخرها و‌مجموعه های ورزشی ، دانشگاه ها و آموزشگاه های علمی ، بانک ها و‌موسسات تجاری ، ادارات و شرکت ها بخصوص از همه مهمتر منازل شخصی و ویلاها و مجتمع های مسکونی ، مهمترین قسمت ظاهر و نمای بیرونی آن محسوب می شود .

اجرای نما
اجرای سنگ کاری نما خاص

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر از محصولات ما می توانید از پیج اینستاگرام ما دیدن فرمائید

مزایای اجرای سنگ کاری نما


تنوع عالی سنگ کاری نما

تنوع بالای رنگ سنگ تراورتن از امتیازات این سنگ نما به شمار می آید . این تنوع رنگ کار را برای شما مشتریان گرامی بسیار آسان و راحت می کند . تا به راحتی بهترین رنگ را مناسب با نمای ساختمان و هارمونی آن برگزینید.

قیمت مناسب سنگ کاری نما

سنگ تراورتن به دلیل این که به مقدار زیادی در طبیعت موجود است . دارای قیمتی مناسب و مقرون به صرفه است . شما با سفارش و خرید سنگ نمای ساختمان به مقدار قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد .


برای ساختمان های لوکس و منحصر بفرد از سنگ مرمر در نما استفاده می شود

دلیل این امر این است که سنگ مرمر سنگی گران قیمت است . بنابراین کسی که در سنگ نمای خانه خود از مرمر استفاده کند نشان می دهد . از پس هزینه های سنگ مرمر برآمده و به دنبال یک طراحی و معماری بسیار لوکس و زیبا برای ساختمان اش می باشد . ظاهر صیقلی و درخشان سنگ مرمر آنچنان جذابیت و جلوه ای به نمای ساختمان شما می بخشد . که چشم هر رهگذر و بیننده ای را مجذوب می کند.

نما کاری به روز
اجرای سنگ کاری نما به روز


برای اجرای سنگ کاری نما به ابزارآلات خاصی که در زیر نام برده می شود نیاز داریم

 • دریل که وسیله بسیار مهمی است .
 • ماله ی حاشیه ای برای یکدست کردن
 • ماله ی معمولی برای صاف کردن ملات
 • صفحه ضربه گیر که بسیار ضروری است.
 • اره ی مرطوب برای سهولت در برش دادن .
 • مداد یا ماژیک که برای علامت گذاشتن به آن نیاز داریم .
 • نوار اندازه گیری که بدون آن کار اصلا پیش نخواهد رفت .
 • پتک پلاستیکی یا چکش که در زمره ی مهمترین ابزار محسوب می شود .
 • تراز تا بتوانیم دقت و زیبایی اجرای نمای رومی را در حد اعلا انجام دهیم .

باید دقت کنیم که اندازه ی ماله باید با توجه به بزرگی و کوچکی و اندازه ی سنگ مورد استفاده انتخاب شود .

دیگر تولیدات در صنایع شادکو

علاوه بر انواع سنگ نما و انواع دیوار پوش دیگر محصولاتی که در تولیدی شادکو تولید می گردد می توان به موارد زیر اشاره نمود :

سنگ کاری رنگ روشن
اجرای سنگ کاری نمای رنگ روشن

چگونه به شادکو ارتباط برقرار کنیم و سنگ کاری نما را سفارش دهیم

شما عزیزان می‌توانید برای تهیه و سفارش هر نوع و شکل از انواع سنگ نما با ابعاد مورد دلخواه و موردنیاز خود . می توانید برای مراجعه حضوری از ٨ صبح تا ٢ و از 4 عصر تا ٨ شب به آدرس زیر مراجعه کنید . جالب است بدانید با افزایش استقبال از خدمات اجرای دیوارپوش برای این روزها درخواست‌ ها در كليه مناطق رو به افزایش است. بنابراین صنایع تولیدی شادکو به مدت ۴۸ ساعت می تواند هرمدل کفپوش در سایز و تنوع رنگی که شما بخواهید را تولید کند و بدست شما برساند .

آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶

وبسایت : shadkoo.com

قیمت اجرای سنگ کاری نما چقدر است؟؟؟

به دلیل نوسانات قیمت در بازار و… برای کسب اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code