اینجا هستید :

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

انواع شیرآلات دستشویی

در این مقاله سعی داریم در مورد انواع شیرآلات سرویس بهداشتی صحبت کنیم . که در واقع به چه محصولاتی گفته می‌شود و چند نوع دارد. اما قبل از صحبت در مورد انواع شیرآلات دستشویی به مسائل کلی‌تری از لحاظ انواع شیرآلات از نظر ظاهری و عملکرد می‌پردازیم . با ما همراه باشید…

شیرآلات در واقع محصولی است که علاوه بر کاربردی که دارد و بسیار حائز اهمیت است. و در دکوراسیون داخلی نیز تاثیر به سزایی می‌گذارد. امروزه شرکت‌های شیرآلات در صدد آن هستند که انواع شیرآلات دستشویی یا هرنوع شیرآلاتی را با تنوع و گستردگی بیشتری تولید کنند. و طراحان در صدد آن هستند که طرح‌های ساده و مدرن بیشتری را طراحی و گسترش دهند. برای انتخاب یک شیرآلات کاربردی و درعین حال بسیار زیبا و شیک باید دقیق تر باشید و بسیار وسواس به خرج دهید. زیرا شیرآلات محصولاتی هستند که به طور معمول چندین سال مهمان خانه‌های ما هستند و باید با آنها دست و پنجه نرم کنیم. هنگام خرید انواع شیرآلات دستشویی به جنس بدنه و کارتریج و متریال ساختاری شیر بسیار دقت کنید. تا خرید باکیفیت و رضایت بخشی را تجربه کنید.

شیر روشویی مدل قدیمی

آیا میدانید که خرید از فروشگاه‌های اینترنتی باعث صرفه جویی در زمان شما خواهد شد و می‌توانید کالای خود را طی سریع‌ترین زمان تحویل بگیرید؟ علاوه بر صرفه‌جویی وقت باعث کمتر کارکردن اتومبیل‌ها و کاهش مصرف سوخت می‌شود. که این کاهش مصرف سوخت نیز باعث کمتر شدن آلودگی هوا و هم‌چنین سالم و تندرست زندگی کردن تمامی کسانی که دوستشان داریم می‌شود.اگر به دنبال شیرآلات لاکچری تری هستید پیشنهاد ما به شما شیرآلات به رنگ‌های طلایی یا مسی می‌باشد.

انواع شیرآلات از نظر کلی به چند دسته تقسیم می‌شوند

شیرهای تک دستگیره ای

شیرهای دو دستگیره ای

شیرهای اهرمی

شیرهای پیسوار

شیرهای دیجیتالی و هوشمند

شیرهای مدل دو فلکه ای

شیرآلات کروم مدرن

شیرآلات تک دستگیره‌ای

این نوع شیرآلات بسیار ساده وبدون هیچ گونه طراحی می‌باشد. و صرفا به راحتی تولید می‌شود . دارای یک دستگیره می‌باشد که هم برای آب گرم و هم آب سرد استفاد می‌شود.

شیرآلات دو دستگیره ای

شیرآلات دو دستگیره‌ای در دهه‌ی گذشته وقبل از شیرآلات اهرمی یکی از پرکاربردترین شیرآلات در منازل بودند. که هنوز در برخی از ساختمان‌ها از آن استفاده می‌شود. این نوع شیرها در انواع شیرآلات دستشویی آنها یکی از رایج‌ترین شیرآلات محسوب می‌شود. که هر دستگیره برای آب سرد و گرم به طور جداگانه تعبیه شده است.

شیرآلات جدید به سبک قدیم

شیرآلات اهرمی

به شیرآلات اهرمی شیرآلات مدرن نیز گفته می‌شود . زیرا امروزه در بسیاری از خانه‌هایی با سبک طراحی مدرن بسیار از شیرآلات اهرمی استفاده می‌شود. از نظر کارایی و حفظ بهداشت بسیار پر کاربرد نیز می‌باشد. طرز استفاده از این شیرآلات بسیار راحت و آسان می‌باشد. و تنها با یک اهرم و چرخاندن به سمت چپ یا راست آب سرد و گرم می‌شود. که با گذاشتن اهرم دمای آب را می‌توان معتدل نگه داشت. به طور معمول از این شیرآلات در حمام و سرویس‌های بهداشتی بسیار بیشتر استفاده می‌شود.

شیرآلات اهرمی کروم

شیرآلات پیسوار

شیرهای پیسوار در انواع شیرآلات دستشویی در واقع نقش یک رابط را بازی میکند که شیر آب مخلوط و لوله‌کشی را به یکدیگر می‌رساند و متصل می‌کند. این شیرها برای اینکه هنگامی که شیر خراب شد و باعث آمدن آب شد ایجاد می‌شوند. تا وظیفه‌ی خود که قطع کردن آب است را به خوبی اجرا کنند. جنس این نوع شیرآلات معمولا از برنج است. که با نیکل ویا کروم آبکاری شده است. درست است که شاید با این نوع شیر آشنایی نداشته باشید. اما یکی از شیر‌های مهم برای هر خانه‌ای محسوب می‌شود که در واقع پنهان است.

شیرآلات پیسوار

شیرآلات دیجیتالی و هوشمند

شیرهای دیجیتالی یکی از بهترین انواع شیرآلات دستشویی محسوب می‌شوند. اما یک علت استفاده نکردن زیاد از آن هزینه‌ی بالایی است که دارد. این نوع شیرآلات بیشتر در رستوران‌ها ،فرودگاه‌ها و مساجد و….(بیشتر مکان‌های عمومی) نصب می‌شود. که افراد از تماس دست با شیرآلات استفاده نکنند. و بدون تماس دست با استفاده از چشمی اتوماتیک وقتی که دست یا شئ در مقابل چشمی قرار گرفت آب بر روی آن جاری شود. این نوع شیرآلات هم برای بهداشت عمومی و هم برای صرفه‌جویی در مصرف آب بسیار مناسب است.

انواع شیرآلات دستشویی
شیرآلات دیجیتالی و هوشمند

شیرآلات مدل فلکه ای

در انواع شیرآلات دستشویی ، شیرهای مدل فلکه‌ای جز شیرهای بسیار قدیمی و سنتی می‌باشد. که خروجی آب و سرد داشتند و اگر به زمان‌های قدیم برگردیم در خانه‌های پدر بزرگ و مادربزرگ خود از این نوع شیرها دیده‌ایم. اما در کارخانه و شرکت‌های تولید شیرآلات تولید این شیرها به علت کارکردن سخت با آنها و همچنین نداشتن خواهان متوقف شده است.

انواع شیرآلات دستشویی
شیرآلات فلکه ای

انواع شیرآلات دستشویی

شیر روشویی

شیر آفتابه یا توالت فرنگی

انواع شیرآلات دستشویی
شیرآلات روشویی سرویس بهداشتی

شیر روشویی

یکی از قطعاتی که در انواع شیرآلات دستشویی در زیبایی سرویس‌بهداشتی تاثیر گذار خواهد بود شیرآلات روشویی می‌باشد که امروزه برای دستشویی‌های مدرن از شیرآلات پایه بلند و ایستاده که شبیه به شیرآلات آشپزخانه می‌باشد استفاده می‌کنند.در قدیم تنها به روشویی به عنوان جایی که صرفا دست‌های خود را شستشو دهند نگاه می‌کردند اما امروزه قطعا طراحی دکوراسیون و زیبایی نیز حرف اول را خواهد زد. این نکته را نیز باید گفت که از شیر روشویی پایه‌بلند بیشتر برای سینک‌های کاسه‌ای یا کابینتی استفاده می‌شود..

انواع شیرآلات دستشویی
شیر روشویی طلایی براق

شیر آفتابه یا توالت فرنگی در انواع شیرآلات دستشویی

شیر آفتابه نیز دارای دو خروجی می‌باشد که به آب سرد و گرم متصل است. و به یک شلنگ وصل می‌شود.و برای سرویس‌بهداشتی این قطعه بسیار پرکاربرد و مناسب می‌باشد.

شیرآلات دو دستگیره ای چیست؟

شیرآلات دو دستگیره ای در دهه ی گذشته وقبل از شیرآلات اهرمی یکی از پرکاربرد ترین شیرآلات در منازل بودند. که هنوز در برخی از ساختمان ها ز آن استفاده می شود. این نوع شیرها در انواع شیرآلات دستشویی آنها یکی از رایج ترین …..برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید….

شیرآلات مدل دو فلکه ای به کدام شیرها گفته می شود؟

در انواع شیرآلات دستشویی ، شیرهای مدل دو فلکه ای جز شیرهای بسیار قدیمی و سنتی می باشد. که دو خروجی آب و سرد داشتند و اگر به زمان های قدیم برگردیم در خانه های پدر بزرگ و مادر بزرگ خود از این …….برای خواندن ادامه مطالب کلیک کنید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code