اینجا هستید :
انواع طرح های موزاییک

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کفپوش مدرن

انواع طرح های موزاییک

انواع طرح‌های موزاییک کاری کف در فروشگاه شادکو موجود می‌باشند. موزاییک‌های موجود در طرح و ابعادهای مختلف وجود دارند که به راحتی با هر سلیقه‌ای که دارید می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

انواع طرح‌های موزاییک

سنگی

هنگامی که مردم به موزاییک فکر می‌کنند. تمایل دارند آن کفپوش‌های زیبا را با تکه‎‌‌های ریز سنگ منبت کاری شده تصور کنند که پس از تکمیل، فضای بزرگی ایجاد می‌کنند.

به طور قطع، ظرافت و جذابیت موزاییک‌های سنگی ریز هنوز یک انتخاب عالی است و شما هنوز هم می‌توانید الگوهای گل موزاییکی خارق العاده و طرح‌های هندسی رنگارنگ را در موزاییک‌های سنگی انجام دهید.

موزاییک کف
انواع طرح های موزاییک

شیشه ای

فروش انواع سرامیک می‌توانند به صورت قطعات کاشی شفاف، مات و آینه‌ای باشند. آنها به تابش نور در اتاق کمک می کنند و در برخی موارد اثر درخشانی دارند. موزاییک‌های شیشه‌ای آینه‌ای جلوه‌ای درخشان دارند که فوراً فضا را زنده می‌کند و حس خاصی به آن می‌دهد. نور خورشید ورودی یا نور لامپ می‌ تواند سایه‌ها و جلوه‌های نوری ایجاد کند که به نظر می‌رسد قطعات کاشی در نور می‌رقصند.

به دلیل مقاومت زیاد در برابر گذر زمان و رطوبت یکی از پرکاربردترین گزینه‌ها برای استخرهای شنا می‌باشد. علاوه بر این، تمیز کردن آنها بسیار آسان است و نیاز به نگهداری کمی دارند . موزاییک‌‌های شیشه‌ای یکی از متنوع‌ ترین انواع موزاییک‌‌ها هستند که به هر اتاقی که در آن قرار می‌‌گیرند، پویایی فوق‌العاده‌ای می‌دهند و به لطف تنوع طرح‌‌های موجود ، با هر دکوراسیونی سازگار می‌‌شوند .

فلزی

موزاییک های فلزی به لطف طرح‌های منحصر به فرد خود، جلوه‌ای منحصر به فرد و خاص را به مکانی که در آن قرار می گیرند، می‌بخشند. طیف گسترده‌ای از بافت و پس از اتمام آنها را عناصر مناسب برای هر نوع از اتاق، چه در خانه یا محل کار خود است.

اگر می‌خواهید جلوه‌ای مدرن به فضا بدهید، موزاییک های فلزی گزینه‌ای عالی برای دادن هوای صنعتی به هر مکانی به شیوه ای زیبا هستند. در مجموعه‌ی شادکو ، می‌توانید انواع مختلف موزاییک‌های فلزی را با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، سایه‌ها، شکل‌ها و بافت‌ها بیابید که کاملا با هر اتاقی سازگار است .

انواع موزاییک
انواع طرح های موزاییک

سنگ طبیعی

استفاده از سنگ طبیعی برای ایجاد موزاییک نتایج با کیفیت با امکان بزرگی در اندازه، فرمت، رنگ و نصب ارائه می‌دهد. این نوع موزاییک‌ها به هر اتاقی که در آن قرار می‌گیرند طعم و ظرافت خوبی می‌بخشد. می‌توانید از این نوع موزاییک در مکان‌های مینیمالیستی استفاده کنید. به طور خلاصه، یکی از بهترین جایگزین‌ها است زیرا سنگ طبیعی یک ماده بسیار مقاوم در برابر گذر زمان در داخل و خارج از منزل است .

چوب طبیعی

موزاییک‌های چوب طبیعی در میان انواع مختلف موزاییک‌های موجود، برای قرار دادن بر روی دیوارهای فضاهای داخلی که در آن‌ها برای دستیابی به لمسی متفاوت و منحصر به فرد بسیار مناسب است، مورد علاقه است .

از مزایای این نوع موزاییک‌‌ها نه تنها به اصالت طرح‌‌های آنها پی می‌‌بریم. بلکه گرما را در فضایی که در آن قرار می‌‌گیرند افزایش می‌‌دهند. به این ترتیب آنها به یک عنصر زیبایی شناختی و به نوبه خود به یک عنصر بسیار کاربردی تبدیل می‌شوند .

طرح موزاییک
انواع طرح های موزاییک

مخلوط موزاییک

این نوع موزاییک برای ساخت خود انواع مختلفی از مواد مانند سنگ، آلومینیوم، رزین، شیشه، فلز و غیره را ترکیب می‌کند.

استفاده از این انواع موزاییک برای انواع محیط‌ها به هر سبکی که باشد ایده‌آل است : کلاسیک، کلاسیک، صنعتی… در میان کاتالوگ گسترده طرح‌ها، مطمئناً موزاییک مناسب اتاقی را که می‌خواهید تزئین کنید، پیدا خواهید کرد.

کدام یک از انواع موزاییک برای شما مناسب است؟

حال، سوال بزرگ این است که وقتی با این همه انتخاب فوق العاده روبرو شدید، کدام گزینه برای شما مناسب است؟

برای انجام این انتخاب، ممکن است به کمک یک مشاور طراحی نیاز داشته باشید. یا می‌توانید به تنهایی این کار را انجام دهید. شما می‌توانید با مشاهده طرح های دیگر، مانند مواردی که لیست کردیم، ایده خوبی از رنگ‌ها و موادی که برای طراحی خود ترجیح می‌دهید به دست آورید. بسته به ظاهر نهایی، ممکن است یک روش یا ماده ساخت را بر دیگری انتخاب کنید.

موزاییک کف مدرن
انواع طرح های موزاییک

کاربرد موزاییک کف

قبل از نصب به انواع مختلف موزاییک‌ های موجود و ویژگی‌ های اصلی آن‌ ها، ذکر کاربرد این عناصر ضروری است. از یک طرف، آنها می‌توانند به عنوان عناصر تزئینی عمل کنند که توجه را در بین مواد دیگر جلب می‌کنند یا حتی می‌توانند کل دیوار را به عنوان عنصر اصلی اتاق اشغال کنند . در هر صورت موزاییک‌های کف در طرح‌های مختلف را می‌توان در انواع مکان‌ها مانند آشپزخانه، حمام، استخر، نما، کف و … قرار داد. برای انتخاب خوب ، مواد، رنگ‌ها، شکل‌ها، بافت‌ها و بقیه عناصری که آن را در اتاق همراهی می‌کنند، در نظر بگیرید. علاوه بر این، توصیه میکنیم به دنبال موزاییک‌های مقاومی باشید که با مواد مرغوب ساخته شده اند تا بادوام‌تر و مقاوم‌تر شوند.

مزایا و معایب موزاییک

مزایای موزاییک

بزرگترین مزیت کفپوش موزاییکی، امکانات طراحی است. شما می‌توانید بسیاری از الگوهای موزاییک از پیش تعیین شده را پیدا کنید یا واقعا خلاق باشید و خودتان بسازید. درست مانند هر نصب کاشی، کفپوش های موزاییک به اندازه موادی که استفاده می‌کنید بادوام و ضد آب هستند. کفپوش‌های موزاییک در حمام‌ ها رایج هستند. اما اغلب در آشپزخانه‌‌ها، اتاق‌‌های خشک‌‌شویی، حمام‌ ها و اتاق‌ های آفتاب‌گیر نیز یافت می‌شوند.

دوام

موزاییک‌های شما باید در برابر اکثر اشکال آسیب دیدگی مقاومت بالایی داشته باشند. مگر اینکه اعضایی از خانواده داشته باشید که بی خیال زمین را با چکش کوبیده باشند. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت برای موزاییک‌های کف هستید. این امر باعث می‌شود تا کاشی‌ های موزاییک برای فرسودگی‌ها و استرس‌‌های روزانه به رویایی تبدیل شوند. در حالی که کاشی‌های با دوام کمتر ممکن است پس از چند سال نیاز به تعویض داشته باشند. می‌توان انتظار داشت که موزاییک‌ها حداقل دو برابر دوام داشته باشند.

کف مدرن موزائیک
انواع طرح های موزاییک

سهولت در نگهداری

مزیت نهایی خرید کفپوش‌های موزاییکی این است که تمیز کردن آنها بسیار آسان است. از آنجایی که آنها دارای سطوح صاف و براق هستند، به سختی کثیفی در آنها محصور می‌شود.

تنها کاری که واقعاً باید انجام دهید این است که آنها را با آب گرم صابون پاک کنید. در صورتی که به چیزی کمی قوی‌تر نیاز دارید، موزاییک‌ها در برابر آسیب‌های شیمیایی نیز بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این، شیشه در برابر کپک بسیار مقاوم است و به راحتی لکه نمی‌شود.

معایب موزاییک

یکی از معایب عمده موزاییک کاری کف فرآیند نصب است. قرار دادن یکنواخت کاشی موزاییک و تمیز کردن خطوط دوغاب می‌تواند مشکل باشد. همیشه توصیه می‌شود که یک متخصص کفپوش با تجربه و متخصص در نصب کفپوش موزاییک کار را برای شما انجام دهد.

همچنین باید مراقب راه رفتن روی سطح باشید که در صورت خیس شدن ممکن است لغزنده شود. بنابراین در اتاق‌‌هایی که رطوبت زیادی وجود دارد. مانند حمام، ممکن است بخواهید کاشی‌ های بافت‌ دار را در نظر بگیرید تا سطح یا فرش‌‌های ناحیه‌ای مقاوم‌‌تر در برابر لغزش در فضاهای پرتردد داشته باشند.

خراش و آسیب

در حالی که موزاییک‌ها بادوام هستند، اما اگر مراقب نباشید همچنان می‌توانند خراشیده شوند. بسته به میزان ترافیکی که دریافت می‌کنند، با گذشت زمان کاشی‌های موزاییک شیشه‌ای با خراش پوشیده شده و نیاز به تعویض دارند. به همین ترتیب، در حالی که شکستن یک کاشی بسیار طول می‌کشد. زمانی که این اتفاق بیفتد مانند شیشه خرد می‌شود.

کفپوش طرح موزاییک
انواع طرح های موزاییک

لغزش

در نهایت، از آنجایی که کاشی های موزاییک دارای سطحی صاف و براق هستند. آنها را در زیر پا بسیار لغزنده می‌کند، به خصوص اگر خیس باشند. با این حال، راه‌هایی برای کاهش این مشکل وجود دارد.

تمیز کردن کف موزاییک

کف‌های موزاییک در طرح های بسیاری موجود هستند، از شیشه گرفته تا سنگ طبیعی، فلز و سرامیک. همه این گزینه‌ های کف دارای بافت‌‌ها و رنگ‌‌های منحصر به‌ فردی هستند و برای درخشان نگه داشتن ویژگی‌‌های آن‌‌ها، باید کف‌های موزاییک خود را به درستی تمیز کنید.

نظافت بعد از نصب

پس از نصب کف‌های موزاییک شاید مهم‌ترین زمان برای تمیز کردن باشد. فضای شما ممکن است دارای دوغاب اضافی، گرد و غبار و زباله باشد که می‌تواند کاشی های موزاییک شما را خراش دهد یا خراب کند. با تمیز کردن کامل پس از نصب، از خراب کردن ظاهر کاشی موزاییکی خود جلوگیری کنید. از پاک کننده‌های اسیدی که می‌توانند دوغاب را تغییر رنگ دهند، خودداری کنید. دستورالعمل‌‌هایی را که همراه با محصول دوغاب شما ارائه شده است، بخوانید، زیرا هر برند مشخصات پاکسازی خاص خود را دارد.

از پاک کننده های اسیدی که می‌توانند دوغاب را تغییر رنگ دهند، خودداری کنید.

وقتی نوبت به از بین بردن کثیفی‌ها و زباله ها بعد از نصب می‌رسد، تکه ها را پاک کنید، سپس از آب و مواد شوینده ملایم برای تمیز کردن کف‌ها استفاده کنید. پس از جدا کردن دوغاب اضافی، باید کف ها را نیز تمیز کنید.

تمیز کردن روتین موزاییک کف

چه در حال پاک کردن کانترها، آبپاش‌های پشتی، دوش ها، اطراف حمام یا کف هستید، از مواد شوینده ملایم و آب استفاده کنید. دستورالعمل‌های سازنده را برای محصول خاص کف موزاییکی خود بخوانید، زیرا آنها می‌گویند که ماده تمیز کننده چقدر باید قوی باشد. در برخی موارد، محلول های رقیق شده برای کفپوش بهتر است.

از یک اسفنج یا پارچه نرم استفاده کنید و از ابزارهای دارای موهای سفت خودداری کنید، زیرا ممکن است کاشی‌های موزاییک شما را خراش دهند. سطح کاشی‌های موزاییکی خود را بشویید و با پارچه خشک کنید.

پاک کردن

اگر کف موزائیک دارید، تمیز کردن می‌تواند به زیبایی آنها کمک کند. ابتدا با استفاده از یک جارو با موهای نرم، کف‌ها را جارو کنید. سپس، از یک پاک کننده خنثی و آب برای شستن کف‌ها استفاده کنید. باید اجازه دهید ماده شوینده حدود 5 تا 10 دقیقه روی زمین بماند و سپس آن را با دستشویی بشویید. وقتی کارتان تمام شد، کاملاً بشویید و مایع اضافی را بردارید.

انواع طرح های موزاییک کف کدام اند؟

موزاییک سنگی
موزاییک شیشه ای
موزاییک فلزی
و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code