اینجا هستید :

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

انواع وان جکوزی


جکوزی که به عنوان یک محصول لوکس شناخته می‌شد و اکثرا در استخرها و اماکن ورزشی و تفریحی مورد استفاده عموم قرار می‌گرفت . امروزه به‌صورت انواع وان جکوزی در بسیاری از سرویس‌های بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد . وان جکوزی‌دار یا وان آب گرم از نام‌های دیگر این محصول است .

البته این محصول را با نام‌های دیگری چون : حوض آب چرخان یا آب گرم چرخشی نیز می‌شناسند .

انواع وان جکوزی

وان جکوزی توکار

تقسیم بندی وان جکوزی بر اساس ظرفیت

وان جکوزی تک نفره

وان جکوزی چند نفره

جکوزی دار
وان جکوزی تک نفره

وان جکوزی تک نفره

وان جکوزی تک نفره ، از لحاظ ظاهر و ابعاد شباهت زیادی با وان حمام دارد.با استفاده از پمپ ، فشار جت‌ها تامین می‌شود . برای جنس بدنه این محصول ، معمولاً از فایبر گلاس استفاده می‌شود ولی می‌تواند از جنس‌های دیگری نیز تولید شود .
وان تک نفره جکوزی که یکی از انواع وان جکوزی است ،انواع وان جکوزی این قابلیت را دارد که در حمام و یا اتاق خواب نصب شود . و بعد از استفاده ، آب داخل آن تخلیه می‌شود . برخی مدل های وان جکوزی‌دار نیز به المنت‌های حرارتی برای گرم کردن آب مجهز است .فروش وان جکوزی تک نفره ، با قیمت مناسبی در بخش فروشگاهی سایت ما قابل خریداری است .

وان جکوزی چند نفره

وان‌های جکوزی چند نفره بر اساس ظرفیتشان از ابعاد متفاوتی برخوردارند . این وان‌ها را در انواع فروشگاه وان جکوزی خواهید یافت. و بسته به ظرفیت و سایزشان در ساختمان و یا مکان‌های بزرگ‌تر قابل استفاده هستند . جنس این محصول از مصالح ساختمانی است. پمپ تصفیه آن مانند استخر می‌باشد . یعنی آب از کف وان گرفته شده بعد از گذشتن از صافی اول به صافی اصلی وارد می‌شود .

انواع وان جکوزی 0
وان جکوزی دو نفره

وان جکوزی با سایز حمام خانگی

وان جکوزی‌دار که در ابعاد استاندارد برای استفاده در حمام ساخته می‌شوند ، بسیار مورد توجه و استقبال افراد قرار گرفته‌اند .و این روزها خانواده‌ها بیشتر از آن‌که وان جکوزی را برای داشتن حمامی لوکس خریداری نمایند ، به‌دلیل جنبه‌های مثبت و ممتاز آن اقدام به خرید وان جکوزی آپارتمانی می‌نمایند .

وان حمام

کدام بهتر است وان حمام ساده یا وان جکوزی‌دار

کلا استفاده از وان برای همه افراد بسیار خوشایند است . مناسب بودن قیمت وان حمامی البته در این لذت تاثیرگذار است . حس غوطه‌ور شدن در وانی پر از آب گرم بسیار شیرین و لذت بخش است . آنچه که مسلم است ، داشتن وان جکوزی‌دار با امتیازات بیشتری که نسبت به وان حمام ساده دارد ، برای خرید مناسب تر است . و اکثرا در هنگام خرید ، انواع وان جکوزی‌دار را ترجیح می‌دهند .

انواع وان جکوزی 1

تقسیم بندی وان جکوزی با توجه به نوع زیر آب

وان جکوزی با زیر آب اتومات

وان جکوزی با زیر آب پدالی

وان جکوزی با زیر آب اتومات

وان جکوزی یا وان آب گرم ، بر اساس نوع زیر آب به دو دسته تقسیم می‌شود . در زیر آب بصورت اتومات ، تخلیه آب وان با استفاده از یک کلید که در قسمتی از بدنه وان جکوزی نصب می‌شود ، انجام می‌گیرد . در این مدل تخلیه آب با فشردن کلید و به آسانی انجام می‌شود . بعضی از وان‌های جکوزی خانگی ارزان نیز دارای این زیر آب اتومات‌ها هستند.

انواع وان جکوزی 3
وان گوشه جکوزی دار

وان جکوزی با زیر آب پدالی

در وان جکوزی از نوع پدالی ، تخلیه آب از طریق یک پدال که در قسمتی از پایین بدنه نصب می‌شود ، انجام می‌گیرد . در این مدل فرد می‌تواند با گذاشتن پا روی پدال و فشردن آن تخلیه آب را انجام دهد .وان جکوزی قیمت بهتری در این حالت خواهد داشت .

آیا وان های جکوزی لوازم جانبی هم دارند

لوازم جانبی یک سری وسایل تکمیلی و تزئینی هستند.بسته به نوع وان یا خواست مشتری می‌توان افزود یا تعویض نمود . این قابلیت برای انواع وان حمام جکوزی قابل اجرا است .البته موارد ذکر شده در بالا لوازمی هستند که تقریبا در همه انواع وان جکوزی‌دار وجود دارند . اما لوازم جانبی مختلف و متنوعی وجود دارند که بیشتر سلیقه‌ای هستند. در صورت خواست مشتری بصورت مجزا به وان جکوزی اضافه می‌شوند .

انواع وان جکوزی 4

معرفی انواع لوازم جانبی وان جکوزی

مدل‌های مختلف زیر سری

انواع دستگیره وان

پنل‌های جلو و عقب

موتور یا پمپ جکوزی

آب گرم جکوزی
وان جکوزی با لوازم جانبی

مواردی که در زمان خرید وان حمام جکوزی باید به آن‌ها دقت کنید

انتخاب اندازه وان

سطح ضد لغزش وان

سیستم تصفیه آب

جت‌های حباب پاش

نشیمن‌گاه وان

سیستم داغ کننده

انواع وان جکوزی 5

مزایای وان جکوزی

شادابی و طراوت جسم و روح

ماساژور‌های حبابی درمان کننده

رفع اضطراب و خستگی روز

بالا بردن کالری سوزی در بدن

کاهش دهنده درد استخوانی

کمک به جریان گردش خون

وان جکوزی 03
وان جکوزی با کاور چوبی

ابعاد انواع وان جکوزی

وان آب گرم بسته به مکان مورد استفاده از سایز‌های کوچک تا بزرگ متغیر هستند . برای مثال جکوزی‌های قابل استفاده در مکان‌های عمومی ، چون استخرها و مکان‌های ورزشی ، در سایز‌های بزرگ و بسیار بزرگ و با امکان استفاده تعداد نفرات بالا ساخته می‌شوند .
اما وان جکوزی‌ خانگی چیست ؟ در ابعاد کوچک‌تر و مناسب با ابعاد حمام ساخته می‌شوند.معمولاً در طرح‌های تک نفره و نهایتا دو نفره تولید می‌گردند.

انواع وان جکوزی 6

انواع وان جکوزی خانگی با ابعاد استاندارد

یک نفره ( طول ۱۷۰ و عرض ۷۵ )

دو نفره ( طول ۱۸۰ و عرض ۱۲۰ )

۴ نفره ( طول ۱۸۰ و عرض ۲۰۰ )

۶ نفره ( طول ۲۰۰ و عرض ۱۷۰ الی ۱۸۰ )

وان جکوزی 04
وان جکوزی دار

انتخاب صحیح وان جکوزی خانگی

وان جکوزی‌دار در ابعاد متنوع و مختلفی تولید می‌شوند . برای اینکه بتوانید از بین انواع ابعاد جکوزی ، مناسب‌ترین سایز را برای حمام خود انتخاب کنید . باید قبل از خرید و انتخاب وان ، فضای حمام و محل نصب وان جکوزی را اندازه گیری نمایید و با توجه به فضایی که برای قراردادن وان جکوزی در اختیار دارید اقدام به انتخاب و خرید آن نمایید .

انواع وان جکوزی 7

تفاوت‌های وان جکوزی استخری با وان جکوزی خانگی

منبع گرمای آب

تفاوت در ماساژور ها

تفاوت در نصب

تفاوت در قیمت

تفاوت در ابعاد

وان جکوزی طرح گوشه

تفاوت در منبع گرمایشی آب

در جکوزی‌های بزرگ استخری ، بدلیل حجم وسیع آب ، از موتورخانه مجزا برای گرم کردن آب استفاده می‌شود . اما آب داغ وان جکوزی خانگی را ، با استفاده از همان سیستم لوله‌کشی مربوط به پکیج‌ها و آبگرمکن‌های خانگی می‌توان تامین کرد. یا می‌توان هنگام سفارش وان جکوزی ، هیتر یا گرم‌کننده آب جکوزی را نیز خریداری نمود .

وان جکوزی 05
وان حمام جکوزی دار

تفاوت در ماساژور ها

ماساژورهای قابل استفاده در جکوزی‌ خانگی ارزان با جکوزی‌های بزرگ متفاوت است. در انواع طرح‌ها و اندازه‌ها و تعداد متغیر و مختلف هستند .

تفاوت در نصب

نصب وان جکوزی خانگی ، به‌دلیل سایز و ابعاد کوچکی که دارد ، بسیار راحت‌تر از جکوزی‌های استخری است. که برای نصبشان نیاز به تخریب برای ساخت حوضچه مخصوص است .
و تنها با اندازه گیری دقیق محل نصب می‌توان با کمک گرفتن از افراد متخصص این امر وان جکوزی‌دار را بدرستی در محل مورد نظر نصب نمود .

انواع وان جکوزی 16
وان جکوزی دار دو نفره

تفاوت در ابعاد و قیمت

جکوزی‌های خانگی بر خلاف جکوزی‌های استخری از ابعاد کوچک‌تری برخوردارند . قیمت وان حمام در این حالت خانگی قیمت مناسب‌تری برخور دار است .

قیمت انواع وان جکوزی بر چه اساسی محاسبه می‌شود

تیپ بندی

ابعاد و سایز

کیفیت محصول

برند وان جکوزی

وان جکوزی با تزئین چراغ هالوژنی

قیمت بر اساس تیپ بندی

در انتخاب وان جکوزی می‌توان از آپشن‌ها و وسایل جانبی متفاوتی استفاده نمود. که با عنوان تیپ ، طبقه‌بندی می‌شوند .
تیپ ۱ از ساده‌ترین انواع وان جکوزی است . که در همه برند‌ها موجود است . در انتخاب وان جکوزی اگر برای خرید محصول به دنبال قیمت پایین هستید ، تیپ ۱ از مناسب‌ترین قیمت برخوردار است .

وان جکوزی با لبه های شفاف

ابعاد و سایز

در محاسبه قیمت وان جکوزی ، ابعاد بسیار تأثیرگذار است . برای خرید وان با قیمت مناسب به ابعاد محصول توجه داشته باشید . هرچه سایز جکوزی کوچکتر باشد ، از قیمت پایین تری برخور دار است .

انواع وان جکوزی 16

انواع ابعاد وان حمام

وان در سایز کوچک

وان حمام متوسط

وان بزرگ

وان در سایز کوچک

این نوع وان مناسب برای واحدهای آپارتمانی نسبتا کوچک می‌باشد . با فراگیری زندگی آپارتمانی و ایجاد محدودیت در فضای سرویس‌های بهداشتی تولیدکنندگان برتری همچون شادکو دست به تولید وان در سایز کوچک زده تا مشکل کمبود جای شما را به نوعی مرتفع کند . طول وان کوچک بین 110 سانتی‌متر تا 140 سانتی‌متر متغیر است. همچنین این وان دارای عرض تقریبی 70 سانتی‌متر الی 75 سانتی‌متر است .وان جکوزی‌دار در سایز کوچک در مقایسه با دیگر همتایان خود از قیمت مناسب‌تری برخوردار است .

انواع وان جکوزی 15

وان حمام متوسط

وان حمام متوسط از طولی بین 140 سانتی‌متر تا 160 سانتی‌متر تبعیت می‌کند. ضمن این‌که عرض این وان در محدوده ی 70 الی 80 سانتی‌متر قرار می‌گیرد . بیشترین طرح‌های موجود در سطح فروش مربوط به وان سایز متوسط می‌باشد. با این اوصاف در صورتی که تمایل دارید حق انتخاب بیش‌تری هنگام خرید داشته باشید باید فضایی کمی بیش‌تر از وان کوچک در محیط حمام خود در نظر بگیرید .

وان بزرگ

وان بزرگ برای خانه هایی با فضای نامحدود مناسب می باشد . این وان طول و عرضی بیش از 200 سانتی متر را به خود اختصاص می دهد . وان سایز بزرگ در واقع همان وان جکوزی خانگی تلقی می شود که دارای پمپ آب بوده و قیمت آن به قدرت موتور پمپاژ بستگی دارد ، این وان نسبت به دو نوع دیگر قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهد .

انواع وان جکوزی 14

کیفیت محصول و تاثیر آن بر قیمت نهایی

کیفیت و جنس وان جکوزی از موثر ترین عوامل تعیین قیمت می باشد . هرچه جنس بدنه و لوازم جانبی محصول از کیفیت بالاتری برخوردار باشد ، قیمت وان نیز بالاتر خواهد بود . در کل ، آنچه که امروزه در فروشگاه وان جکوزی کشور عزیز ما وود دارد این است ، هرچه کیفیت نهایی محصول بالاتر باشد ، قیمت نهایی نیز بیشتر خواهد بود .

وان جکوزی با طراحی دو نفره

تاثیر برند وان جکوزی بر قیمت

وان های جکوزی با برند های مختلفی تولید می شوند . بسیاری از انواع وان از برند های خارجی هستند و برخی نیز از تولیدات داخلی هستند که از جنس و کیفیت بالایی نیز برخوردارند . در انتخاب انواع وان جکوزی ، برند محصول در قیمت آن موثر است .

انواع وان جکوزی 13
جکوزی با طراحی گوشه

نصب انواع وان جکوزی

در نصب انواع وان خانگی ، برای استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش ، باید از متخصصین و کارشناسان آن بهره گرفت . چرا که علاوه بر ، برخورداری از حمایت تولید کننده در نصب راحت و خدمات پس از فروش ، از خسارت های ناشی از نصب نادرست که ممکن است به خود محصول وارد شود. و یا بدلیل نصب اشتباه باعث آب دادن به کف و دیوار حمام گردد ، نیز جلوگیری می شود .

انواع وان حمام جکوزی از جهت نصب

وان حمام توکار

وان حمام قابل حمل

انواع وان جکوزی 12

وان حمام توکار

وان حمام توکار بیشتر مناسب حمام های غیر آپارتمانی است . هرچند در آپارتمان ها نیز استفاده می‌شود . مناسب ترین وان برای ویلا ها یا منازل ویلایی همین وان است . برای نصب وان جکوزی‌دار باید گودبرداری و کاشی کاری صورت بگیرد .این سبک از وان ها در واقع داخل زمین کار میشوند . یا اینکه این روز ها دیده شده است که این وان ها را روی یکی سکو نصب کرده اند .

وان حمام توکار چه ویژگی هایی دارد

بسیار با دوام است

ظاهری شیک و لاکچری دارد

انواع ساده و جکوزی دارد

انواع وان جکوزی 11

وان حمام قابل حمل

این وان ها قیمت بسیار مناسبی دارند . نوع این وان ها از نوع پیش ساخته است و در کارخانه تولید می‌شود. برای کسانی که سالانه منزل یا ویلا خود را تغییر می‌دهند مناسب است . مناسب ترین وان برای آپارتمان ها ، وان های پیش ساخته است . اینگونه از وان ها را می‌‌توانید از محلی به محل دیگر به راحتی انتقال دهید بدون اینکه نگران خرابی وان یا از بین رفتن تجهیزات وان باشید .

برای داشتن یک حمام مدرن به چیز هایی احتیاج داریم

بر خلاف گذشته در دنیای مدرن امروز ، رعایت مدرنیته در دکوراسیون داخلی به فضای سالن های پذیرایی ، نشیمن یا اتاق های خواب محدود نمی شود بلکه فضای سرویس های بهداشتی بالاخص حمام ها نیز برای تبدیل به حمامی مدرن نیازمند تغییرات محسوس در دیزاین داخلی خود هستند .

وان حمام از جمله المان هایی است که سالیان درازی است زینت بخش بسیاری از حمام های مدرن می باشد. طرح های گوناگونی که از انواع وان جکوزی‌دار در بازار موجود است. دست شما را برای انتخابی هوشمندانه باز قرار می دهد . همچنین وجود یک توالت فرنگی در حمام می تواند حمام شما را به یک مستر حمام تبدیل کرده و مشاهده ی همه ی امکانات در کنار هم در یک محیط نوعی حس امنیت را در شما ایجاد می کند .

انواع وان جکوزی 9

چه لوازمی باید در حمام مدرن ما وجود داشته باشد

داشتن یک وان حمام مناسب

وجود یک توالت فرنگی ست با وان حمامی

یک سینک زیبا ست یا وان

انواع آینه بک لایت مخصوص حمام

شیرالات با کیفیت و لاکچری

توالت فرنگی ست با وان حمامی

برای داشتن یک حمام زیبا و مدرن امروزه طراحان دکوراسیون تلاش های فراوانی انجام داده اند . در نتیجه این تلاش ها ، طراحی و تولید انواع توالت فرنگی رنگی ، ست شده با وان ها ی حمام است . مزیت وجود این سبک از وان حمام و توالت فرنگی این است که ظاهر فوق العاده ای به حمام شما می‌‌دهند .

همچنین وجود یک توالت فرنگی در حمام می تواند حمام شما را به یک مستر حمام تبدیل کرده و مشاهده ی همه ی امکانات در کنار هم در یک محیط نوعی حس امنیت را در شما ایجاد می کند .

دو نمونه از توالت های فروشگاه برای شما قرار داده شده است که برای دیدن نمونه های بیشتر می‌توانید اینجا کلیک کنید .

سینک روشویی مناسب حمام

یکی دیگر از عناصری که می تواند این تغییرات را در حمام شما ایجاد کند وجود یک روشویی مدرن است که آن را به حمامی با کارایی بالاتر نیز تبدیل می کند. وجود یک سینک روشویی در حمام بسیار کاربردی است . در حدی که امروزه کمتر حمام لوکس و مدرنی را می‌بینید که روشویی نداشته باشد .

انواع وان جکوزی 8

اما اینکه نوع روشویی به چه شکل باشد نیز اهمیت فراوانی دارد . بهتر است ااز رنگ ها و جنس های ست وان حمامی خود ، سینک روشویی خود را انتخاب کنید . برای مثال با داشتن یک وان حمام جکوزی یا ساده سنگی ، می‌توانید از انواع روشویی سنگی استفاده کنید .

تاثیر آینه بک لایت بر فضای حمام

در کنار همه ی موارد ذکر شده وجود یک آینه ی شیک به عنوان تیر آخر عمل خواهد کرد ؛ آینه بک لایت ها ، همان آینه های جدید و لاکچری هستند که دارای چراغ های ال ای دی هستند . این آینه ها علاوه بر اینکه به روشن شدن فضای شما کمک می‌کنند ، زیبایی خاصی نیز به فضا می‌بخشند .

شما می‌توانید در صورت خرید وان جکوزی چراغ دار ، رنگ ال سی دی آینه خود را با وان جکوزی خود ست کرده و فضای مدرنی را در حمام خود ایجاد کنید .

این آینه می تواند به صورت تمام قد در حمام مورد استفاده قرار گیرد که در این صورت جلوه ای مجلل و با شکوه به آن خواهد بخشید و یا ممکن است شما استفاده از آینه های نیمه و لوکسی را در محیط حمام خود ترجیح دهید که با مساحت حمام شما نیز هم خوانی بیشتری داشته باشد .

بهترین نوع شیرالات وان حمام

یکی از بهترین انتخاب ها برای داشتن یک حمام بسیار شیک ، می‌تواند خرید یک ست شیرالات حمام باشد . ست شیرالات حمام ، در صورت ست بودن با شیرالات وان حمام برای شما یک فضای بسیار لاکچری را ایجاد خواهد کرد .

تبدیل شیرآلات موجود در حمام به شیرآلات هوشمند علاوه بر بالا بردن کلاس کاری در فضای حمام ، باعث افزایش سطح بهداشت در حمام می شود و شما را از لمس بیهوده ی شیرآلات معذور می دارد .

ما در بخش فروشگاهی خود لوازم سرویس بهداشتی از جمله سینک روشویی سرویس بهداشتی ، انواع شیرالات مدرن ، سنگ توالت های ایرانی و همچنین توالت فرنگی هایی با قیمت مناسب را برای شما عزیزان برای فروش قرار داده ایم .

برای دیدن نمونه های بیشتر از انواع شیرآلات ، اینجا کلیک کنید !

برای ورود به بخش فروشگاهی سایت شادکو وارد لینک زیر شوید :

برای نصب وان جکوزی نیاز به فرد متخصص است ؟

بله بهتر است که نصب از طریق یک متخصص انجام شود . زیرا در غیر اینصورت ممکن است بدلیل نداشتن تبحر ، صدماتی ناشی از نصب نادرست ، برای محصول یا سرویس بهداشتی در بر داشته باشد .

می توان وان جکوزی تک نفره را در اتاق خواب نیز استفاده نمود ؟

بله از آنجائیکه ابعاد وان جکوزی با وان ساده حمام تقریبا یکسان است و برای تخلیه آب و سیستم گرم کننده آن ، در برخی از مدل ها ، ویژگی هایی در نظر گرفته شده است ، می توان از برخی مدل ها در اتاق خواب نیز استفاده نمود .

تیپ بندی وان جکوزی چیست ؟

در وان های جکوزی از انواع لوازم جانبی استفاده می شود . بسته به نوع و تعداد لوازمی که در وان جکوزی استفاده می شود ، انواع وان را تیپ بندی می نمایند .برای مثال : ساده ترین نوع وان جکوزی را تیپ 1 می نامند .

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code