اینجا هستید :

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

بهترین سنگ توالت

بهترین سنگ توالت

سرویس بهداشتی یکی از بخش‌های مهم ساخت و یا بازسازی ساختمان است. شاید در گذشته حساسیت کمتری برای خرید لوازم سرویس بهداشتی بود و سرویس بهداشتی خانه‌ها تنها یک توالت ایرانی ویک روشویی داشت.امروزه با داشتن بهترین سنگ توالت میتوانید سالها از آن استفاده کنید و بهره ببرید.

اما با گذشت زمان لوازم سرویس بهداشتی هم تغییر کرد،انواع توالت فرنگی به بازار آمد و بیشتر پزشکان توصیه کردند که از این مدل توالت استفاده کنند. تا آسیب کمتری به ستون فقرات وارد می‌کند. امروزه در اکثر خانه‌ها به خصوص خانه‌هایی که در چند سال اخیر ساخته شده است. در سرویس بهداشتی علاوه‌بر توالت ایرانی، دستشویی فرنگی نیز وجود دارد.

لوازم سرویس بهداشتی تنوع زیادی پیدا کرده از انواع روشویی کابین‌دار و بدون کابین تا انواع دستشویی فرنگی و ایرانی. وقتی برای خرید لوازم سرویس بهداشتی به بازار بروید با انوع پیشنهادها مواجه می‌شوید. مثلا توالت فرنگی دیواری یا زمینی، توالت فرنگی با بیده یا توالت ایرانی با ریم باز و بسته.

بهترین سنگ توالت
سنگ توالت سفید

بهترین سنگ توالت ایرانی

در این چند سال پزشکان به خصوص به افراد سالمند توصیه می‌کنند که از توالت مدل فرنگی استفاده کنند، با وجود این توصیه هنوز استفاده از توالت ایرانی متداول‌تر است و معمولا سرویس بهداشتی که توالت ایرانی دارد بیشتر مورد استفاده قرار می‎‌گیرد. در بیشتر خانه‌ها توالت‌های فرنگی در گوشه حمام قرار دارد.

خرید بهترین سنگ توالت مناسب

اگر قصد دارید سرویس بهداشتی منزل‌تان را بازسازی کنید و سنگ توالت ایرانی را تعویض کنید. هنگام خرید سنگ توالت ایرانی توجه به نکاتی مانند ابعاد سنگ توالت، نوع آبریز، ارگونومی و جنس سنگ مهم است.

زمان خرید بهترین سنگ توالت ایرانی باید طول و عرض و عمق کاسه توالت را متناسب با سرویس بهداشتی انتخاب کنید تا زمان نصب به مشکل برخورد نکنید. از نکات مهم هنگام خرید انواع توالت ایرانی برای سرویس بهداشتی توجه به جنس سنگ و ضریب جذب آب آن است. جنس سنگ توالت ایرانی از چینی بهداشتی است. چینی بهداشتی با کیفیت میزان جذب آب آن کمتر از یک درصد است. سنگ‌های بی‌کیفیت توالت‌های ایرانی میزان جذب آب بالایی دارند که باعث تجمع آلودگی می‌شود و بستر مناسبی برای رشد میکروب و قارچ است و در نتیجه بوی نامطبوعی سرویس بهداشتی خواهد داشت.

سطح بهترین سنگ توالت ایرانی باید صاف و کم موج، براق و شفاف باشد، ضخامت لعاب باید مناسب و با کیفیت باشد. لعاب‌های بی کیفیت، مات و نازک در برابر شستشو و ساییدگی مقاومت کمی دارند.

یکی از نکات مهمی که هنگام انتخاب و خرید سنگ توالت ایرانی برای سرویس بهداشتی توجه کرد، نوع آبریز یا ریم است. توالت‌های ایرانی دو نوع آبریز باز و آبریز بسته دارند.

سنگ توالت طلایی

انواع آبریز در توالت ایرانی

توالت ایرانی با ریم بسته

توالت ایرانی با ریم باز

بهترین سنگ توالت
سنگ توالت طبی

توالت ایرانی با ریم بسته

بهترین سنگ توالت ایرانی با ریم بسته بیشتر در توالت‌‍‌های ایرانی مدرن مشاهده می‌شود. در مدل ریم بسته، کانال آبریز یا ریم بسته است و در طول کانال آبریز سوراخ‌هایی با فواصل منظم ایجاد شده و آب بعد از ورود به کانال آبریز به گردش در می‌آید و از طریق سوراخ‌ها به صورت آبشاری و یکنواخت در محیط کاسه جاری می‌شود. توالت ایرانی با ریم بسته بهداشتی‌تر است و عمل شستشو بهتر صورت می‌گیرد. در این مدل آبریز آب به طور یکسان و یکنواخت دور تا دور کسنگ توالت پخش می‌شود و تمام سطح داخلی سنگ شسته می‌شود و تجمع فضولات و حشرات در سنگ توالت جلوگیری می‌کند.

توالت ایرانی با ریم باز

ریم باز ساده‌ترین نو ع آبریز در توالت ایرانی است. این نوع آبریز بیشتر در توالت‌های قدیمی وجود دارد. در توالت ایرانی با ریم باز سوراخ‌های منظم وجود ندارد و کانال باز است و آب پس از ورود به عمق کاسه جاری می‌شود.

از دیگر مواردی که هنگام خرید سنگ توالت ایرانی باید به آن توجه کرد، طراحی ارگونومیک آن است. تعدادی از کارخانه‌های تولید چینی بهداشتی مانند مروارید، سنگ توالت طبی و ارگونومی طراحی کرده‌اند. توالت ایرانی ارگونومی و طبی میزان فشاری که به کمر، زانوها و مچ پا وارد می‌شود را کاهش می‌دهد و آسیب کمتری به مفاصل و ستون فقرات وارد می‌شود.

توالت ایرانی در کشورهای آسیایی نیز استفاده می‌شود و به همین دلیل به توالت آسیایی نیز شناخته می‌شود.

سنگ توالت طلایی

بهترین سنگ توالت فرنگی

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم استفاده از دستشویی مدل فرنگی را پزشکان توصیه می‌کنند و امروزه در سرویس بهداشتی اکثر خانه‌ها دستشویی فرنگی وجود دارد. اما اگر منزل شما هنوز سرویس بهداشتی ندارد و قصد دارید دستشویی فرنگی نصب کنید و یا به دلایل مختلفی می‌خواهید دستشویی فرنگی سرویس بهداشتی را تعویض کنید. لازم است با انواع دستشویی فرنگی و ویژگی‌های آن آشنا باشید. دستشویی فرنگی از نظر شکل و فرم، جنس، رنگ، محل قرارگیری و… انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی و توضیح انواع دستشویی فرنگی می‌پردازیم.

انواع توالت فرنگی

توالت فرنگی یک تکه

توالت فرنگی دو تکه

سنگ توالت سفید

بهترین سنگ توالت فرنگی یک تکه


در مدل یک تکه، مخزن و کاسه توالت سر هم و به یکدیگر متصل هستند. انواع توالت به صورت یک تکه قالب‌گیری شده است. شستشوی این مدل توالت یک تکه راحت‌تر است. ابعاد استاندارد این مدل شامل: طول ۵۳ الی ۷۸ سانتی‌متر، عرض کمتر از ۵۰ سانتی‌متر است، ارتفاع کاسه در مدل یک تکه از زمین بین ۳۵ تا ۴۱ سانتی‌متر و عمق آنها حدود ۶۸ الی ۷۶ سانتی‌متر است. دستشویی فرنگی یک تکه قیمت بالاتری نیز دارد.

بهترین سنگ توالت فرنگی دو تکه

در دستشویی فرنگی دو تکه مخزن و کاسه توالت از هم جدا هستند و به صوت جداگانه نصب می‌شوند.نظافت و شستشو توالت‌های فرنگی دو تکه سخت ‌‎تر است ولی نسبت به یک تکه قیمت کمتری دارند. ارتفاع توالت دو تکه نسبت به یک تکه بیشتر و حدود ۶۶ تا ۸۲ سانتی‌متر است ولی سایر ابعاد مدل دو تکه با یک تکه برابر است.

سنگ توالت مشکی

انواع خروجی توالت فرنگی

نوع خروجی سنگ دستشویی فرنگی با توجه به طبقه‌ای که سرویس بهداشتی در آن قرار دارد انتخاب می‌شود. خروجی دستشویی فرنگی سرویس بهداشتی در طبقات همکف ساختمان به شکل S است، در این طبقات لوله‌کشی زیر توالت به سمت زمین وجود دارد. خروجی دستشویی فرنگی در طبقات بالاتر به P شکل است، لوله‌کشی زیر توالت در طبقات بالا دشوار است.

توالت فرنگی زمینی

انواع توالت فرنگی بر اساس محل قرارگیری

توالت فرنگی دیواری

بهترین سنگ توالت
سنگ توالت ایرانی طلایی سفید

انواع توالت فرنگی بر اساس محل قرارگیری

بهترین سنگ توالت فرنگی از نظر محل قرارگیری به دو نوع توالت فرنگی دیواری و زمینی تقسیم می‌شوند.

توالت فرنگی زمینی

در مدل زمینی همانطور که از نام آن مشخص است محل قرارگیری آن روی زمین است. خروجی آن با توجه به طبقه‌ای از ساختمان که سرویس بهداشتی در آن قرار دارد، به شکل P و یا S است.

توالت فرنگی دیواری

بهترین سنگ توالت فرنگی دیواری یا وال‌هنگ به دیوار سرویس بهداشتی نصب می‌شود،انواع توالت فرنگی دیواری نسبت به مدل‌های دیگر کوچک‌تر است و مخزن آن داخل دیوار سرویس بهداشتی قرار می‌گیرد و فضای کمی را اشتغال می‌کند. خروجی فرنگی دیواری حتما باید P شکل باشد. دستشویی فرنگی دیواری وال‌هنگ هم گفته می‌شود. دیوار سرویس بهداشتی که توالت فرنگی دیواری در آن قرار می‌گیرد باید استحکام بالایی داشته باشد. توالت فرنگی دیواری بیشتر در ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شود و به ندرت در سرویس بهداشتی خانه‌ها توالت فرنگی دیواری مشاهده می‌شود. نظافت و شستوی توالت فرنگی دیواری نسبت به مدل زمینی راحت‌تر است.

توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی؟

هر نوع توالت بستگی به استفاده شخص دارد و ویژگی خاص خودش را دارد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code