اینجا هستید :
بهترین لمینت کف ایرانی

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

بهترین لمینت کف ایرانی

بهترین لمینت کف ایرانی

بهترین لمینت کف ایرانی
پارکت لمینت روشن
بهترین لمینت کف ایرانی
لمینت کف ایرانی

در این مقاله ما سعی داریم درمورد مطلب بهترین لمینت کف ایرانی صحبت کنیم در سایت ما میتوانید نمونه ای از این محصولات را برای دیزاین و بازسازی منازل خود تهیه کنید .
انواع پارکت خانه ها برای پوشاندن کف خانه ادارات و مراکز کاربرد دارد. و میتوانید برای پوشاندن کف زمین که از سرامیک یا سنگ تشکیل شده باشید استفاده کنید.

ساختار بهترین لمینت کف ایرانی

بهترین لمینت کف ایرانی از چوب طبیعی ساخته میشود.برای ساختن این کفپوش ها از درخت بلوط و افرا و گیلاس راش و گیاه بامبو استفاده میگردد.
چوب درختان متنوعی که نام برده شد از نظر مقاومت و استحکام و رنگ باهم متفاوت میباشد.
پرکاربرد ترین چوب برای ساختن پارکت ها چوب درخت بلوط میباشد پارکت ها قبلا فقط یک لایه داشتند و این بخاطر مصرف چوب زیاد باعث گران شدن پارکت میشد. اما اخیرا پارکت های چوبی مهندسی شده ای به بازار آمده است که متریال ساخت آن متفاوت است و ارزان و مقرون به صرفه میباشد.ادامه بحث پارکت چوبی ایرانی با ما همراه باشید.

پارکت چوبی ساده

این پارکت ها از یک چوب اصلی و سخت تولید میشود.متریال ساخت این بهترین لمینت کف ایرانی یک چوب طبیعی میباشد.همانطور که میدانید چوب پارکت ها از درختانی خاص تولید میشود و باید جنس مستحکم و قوی داشته باشد.
کفپوش چوبی یک لایه از چوب طبیعی میباشد.و مقاومت پایینی در مقابل رطوبت و سرما دارد برای همین نگهداری و مراقبت از آت سخت میباشد زیرا عمل منقبض و منبسط شدن در این پارکت صورت میگیرد.
ولی از دوام و استحکام بالایی برخوردار میباشد.عمر این پارکت ها زیاد میباشد و همینطور زمانی که آسیب ببیند با پولیش زدن و لاک کردن به راحتی مثل روز اول میگردد.

پارکت چوبی مهندسی

بهترین لمینت کف ایرانی
لمینت کف

پارکت چوبی مهندسی علاوه بر زیبایی و دوامی که دارد قابل به بازسازی هم میباشد.پارکت چوبی مهندسی از چندین لایه چوب ساخته شده است و برای ساختن این لایه ها چوب های ارزان تری مثلHDFو MDFو چوب نرم مثل درخت کاج بکار میرود.
و لایه ی بالایی از چوب مستحکمی ساخته میشود و به همین علت قیمت این پارکت ها ارزان میشود.
مقاومت و استحکام این پارکت مانند پارکت های ساده نمیباشد و منبسط و منقبض میگردد و همچنین به علت ساختار چند لایه ای ک دارد هیچ اسیبی در مقابل اجسام نوک تیز نمیبیند.

چوب سخت

درختانی که کل سال سبز نیستند و پاییز میشود دچار کمبود و ریختن برگ میشود‌. دارای چوب با استحکامی هستند و این نوع چوب ها بسیار گونه های مختلفی دارد نظیر چوب:

 • بلوط
 • راش
 • افرا
 • سپیدار
 • گردو
 • انجیر
 • زبان گنجشک
 • چنار
لمینت کف اتاق

معایب پارکت چوبی چیست؟

زمان خریدن پارکت چوبی به دلیل تنوع بالا و ایرادات مختلف پارکت لمینت ارزان چوبی انتخاب در خرید سخت است و باید به نکاتی توجه کنید که به شرح زیر میباشد.

 • آب و هوای منطقه ای که زندگی میکنید
 • مرطوب یا خشک بودن محل نصب
 • محل نصب پارکت
 • جهت جغرافیایی منزل و میزان آفتاب گیری آن
 • وجود سیستم گرمایشی از کف در محل زندگی شما
 • میزان دقت در نگه داری
 • وجود حشرات و موریانه در محل اجرا
 • مقدار بودجه در نظر گرفته شده

کفپوش لمینت چیست؟

لمینت برای آشپزخانه برعکس پارکت ها فقط از چوب ساخته نمیشود و متریال ترکیبی برای ساخت دارد که یکی از آنها چوب میباشد.
لمینت ها کفپوش های مدرنی میباشند که از الیاف چوب های فشرده شده و همراه رزین ساخته میشوند و در آخر برای لایه ی رویی و سطح کفپوش لمینت با اکسید آلومینیوم پوشانده میشود.

پارکت اتاق خواب

نکات مهم جهت مراقبت از بهترین لمینت کف ایرانی

1.رطوبت بزرگترین ضرر را برای پارکت چوبی افرای شما دارد.پارکت ها به این علت که متریال اصلی ساختشان چوب درخت نسبت به رطوبت واکنش نشان میدهند و شما باید سعی کنید کمتر از آب برای شستشوی پارکت استفاده کنید.

2. پارکت های چوبی در مقابل اجسام نوک تیز مقاومت ندارند و وقتی با اجسام تیز به آن خش وارد میشود. هر چند وقت یکبار باید سطح آن ها صیقل داده شود
3. برای اینکه پایه های مبلمان میز و صندلی به پارکت های شما خش وارد نکند باید از پدهای زیر پایه صندلی استفاده کنید و برای جابجا کردن این کار باید به آرامی انجام بپذیرد.

نصب بهترین لمینت کف ایرانی

لمینت کف

با توجه به انواع پارکت چوبی متغیر است . همچنین زمان نصب هر کدام نیز بهای ان را تحت تاثیر قرار می دهد .نخستین مرحله برای نصب این است که باید پارکت را در محیطی که قرار است نصب شود ۴۸ساعت قرار دهید تا با دمای محیط خو بگیرد.محل اجرا و نصب بهترین لمینت کف ایرانی باید کاملا صاف و بدون برآمدگی و فرورفتگی باشد .سومین مرحله این است که اگر منزل یا محیط اجرا نیازی به سم پاشی دارد این کار را انجام داده و زیر پارکت ها یا روی سطح سرامیک یا سنگ کف را با فوم بپوشانید.

اگر از پارکت های کلیکی خریداری نکرده اید باید کمی چسب ریخته تا قطعه های پارکت در کنار هم قرار بگیرد.
بعد از اینکه پارکت ها را نصب کردید باید گرد و خاک روی پارکت جمع و نصاب هایی که مشغول نصب این پارکت ها هستند با بکار گیری سنباده تمام سطح را صاف کنند و در آخر کار زمانی که خشک و سفت شد کار پولیش بخورد.

آیا بهترین لمینت کف ایرانی موریانه میزند؟

 • غذای اصلی موریانه ها سلولز میباشد اما از چوب همه نوع درختی نمیتواند غذای خود را تهیه کند.درختانی همچون سرو گیلاس بلوط و گردو کمتر تحت معرض قرار میگیرند اما اگر در مناطقی سکونت دارید.که هوای گرم و مرطوبی دارد حتما سم پاشی انجام دهید و به نکات مراقبت از پارکت دقت کافی داشته باشید.
 • موریانه ها اصولا از درخت هایی که مواد مغذی کمتری برایشان دارند. و یا دارای مقاومت و استحکام بالایی هستند تغذیه نمیکنند.نکته ی دیگری که وجود دارد متریال ساخت بهترین لمینت کف ایرانی به صورتی است. که در مقابل موریانه ها بسیار مقاوم است.حتی در بعضی از مناطقی که گرم میباشد میتوان از نفوذ موریانه ها جلوگیری کرد.

نظافت بهترین لمینت کف ایرانی

بهترین لمینت کف ایرانی
پارکت چوبی

بهترین لمینت کف ایرانی می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد .چراکه رطوبت محیط می توانست تاثیرات نامطلوبی بر روی این جنس بجای گذارد .

برای تمیز کردن ان اول از همه میتوانید با استفاده از جارو ها خاک و کثیفی را کامل از بین ببرید.
و بعد از آن از یک تی کمک بگیرید و آب را خشک کنید.
آب اصولا به مرور زمان پارکت لمینت وpvc را خراب کرده و زمان استفاده از پارکت را به حداقل میرساند.
همیشه زمان تمیز کردن باید سعی کنید از دستمال مرطوب استفاده کنید و از شوینده های مخصوص پارکت های ضدآب استفاده کنید.و همچنین میتوانید هرسال پارکت ها را پولیش کنید. چون این کار باعث این میگردد که پارکت شما عمر طولانی تری داشته باشد.

مقاومت و استحکام پارکت ها به چه صورت میباشد؟

هرکدام از پارکت ها براساس لایه های تشکیل شده و…..استحکام و مقاومتی به نوع خودش دارد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code