اینجا هستید :
بهترین پارکت کدام است

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

بهترین پارکت کذام است

بهترین پارکت کدام است

بهترین پارکت کدام است : پارکت نوعی کفپوش کاربردی و در عین حال شیک هستند. در اینجا، کارشناسان راهنمایی‌های خود را در مورد اینکه کدام چوب بهترین است. در کجای خانه شما برای نصب کفپوش پارکت مناسب است و سایر موارد دیگر را مورد بررسی قرار می‌دهند.

پارکت یک اصطلاح برای انواع کفپوش چوبی درجه یک است. دو نوع پارکت وجود دارد: پارکت جامد و پارکت مهندسی شده. پارکت جامد از تخته‌هایی استفاده می‌کند که حداقل 6 میلی‌متر ضخامت دارند و نیاز به لاک یا روغن (موم سخت) دارند.

پارکت مهندسی شده همیشه از چندین لایه تشکیل شده است، حتی اگر نحوه انجام این کار ممکن است متفاوت باشد. پارکت مهندسی شده ممکن است دارای لاک یا روغن (موم سخت) باشد.

چه نوع چوبی برای پارکت مناسب است؟

هر نوع چوب مزایایی دارد، از دوام و رنگ طبیعی گرفته تا در دسترس بودن و قیمت. با این حال، به نظر می‌رسد که چوب بلوط بهترین نوع پارکت است.

 این به دلیل خواص سخت پوشیدن و توانایی آن در رنگ‌آمیزی به هر رنگی مشهور است. بلوط طبیعی رنگ روشنی دارد، بنابراین به راحتی هر رنگی مانند یک تکه کاغذ سفید به خود می‌گیرد.

مهمتر از همه، تهیه آن آسان است، به این معنی که تامین کنندگان آن را در انبار نگه می‌دارند و آن را با قیمت بسیار مناسب می‌فروشند.

بهترین پارکت
بهترین پارکت کدام است

پارکت چوبی

چوب محصولی کاملا طبیعی است و با تغییرات دما و رطوبت منبسط و منقبض می‌شود. به همین دلیل است که هر زمان که سیستم گرمایشی در ملکی با کف‌پوش چوبی روشن می‌شود، ممکن است صدایی بلند بشنوید . چوب نه تنها به خانه شما ارزش می‌بخشد، بلکه کاربرد های فراوانی نیز دارد.

پارکتی زیبا و مادام العمر

مزیت اصلی کفپوش پارکت روی موزاییک دوام آن است. پارکت مادام العمر است، به شرطی که تعمیر و نگهداری منظم انجام دهید. آیا کف پارکت شما در طول سالیان درخشش خود را از دست داده است؟ یک سمباده خوب به آن بدهید! سنباده زدن کف و افزودن یک روکش روغن کفپوشی را تضمین می‌کند که به اندازه نو به نظر برسد.

کجا می توانم از کفپوش پارکت استفاده کنم

کفپوش پارکت در کل خانه مناسب است. با این حال، پارکت مهندسی شده برای مناطق مرطوب، مانند حمام، بهترین است و باید روکش داشته باشد تا از نفوذ آب به آن جلوگیری کند.

انتخاب کف پارکت مناسب

هنگام انتخاب یک کفپوش چوبی که به پارکت معروف است، باید به چند نکته توجه داشت. ابتدا باید بین پارکت جامد یا مهندسی شده تصمیم بگیرید، سپس نوع نصب مورد نظر خود را انتخاب کنید. بسته به اینکه در کدام اتاق از خانه قصد دارید پارکت بچینید. همچنین مراقبت مناسب از پارکت و آخرین روندهای دکوراسیون، چند نکته اضافی برای ارائه داریم.

پارکت زیبا
بهترین پارکت کدام است

کدام الگوهای کفپوش پارکت را می توان انتخاب کرد

سبک های محبوب عبارتند از: شاه ماهی سنتی، شورون (که اغلب در آپارتمان ها مورد استفاده قرار می‌گیرند) و…

همچنین طرح‌ های شاه ماهی و شورون با استفاده از تخته‌ های بزرگ طراحی‌شده‌‌اند که ظاهری جسورانه و مدرن می‌ دهد که در فضاهای با پلان باز به خوبی کار می‌‌کند.

نکات هنگام نصب کف پارکت

بسیاری از پیمانکاران و متخصصان کفپوش در نصب پارکت ماهر هستند. اما چه بخواهید با یک حرفه‌ای کار کنید یا خودتان این کار را انجام دهید، نکات زیر به شما ایده می‌‌دهد که چه چیزی شامل آن می‌‌شود.

آماده سازی برای نصب 

کفپوش پارکت باید بر روی یک زیرلایه ثابت مانند یک زیر کف محکم نصب شود. بستر باید خشک و تراز باشد. قرنیزها را قبل از نصب بردارید .

طرح خود را با دقت مشخص کنید. 

کفپوش طرح‌ پارکت رولی با هر کفپوش بعدی تکرار می‌‌شوند و اگر ردیف‌ ها کاملاً صاف نباشند یا دقیقاً با دیوارها هماهنگ نباشند، نتیجه نهایی آماتوری خواهد بود. همه اتاق‌‌ها کاملاً مربعی نیستند، و باید هنگام ایجاد یک چیدمان به آن توجه کنید. کاشی‌ها با دستورالعمل‌های دقیق در مورد چگونگی ایجاد یک چیدمان کف ارائه می‌شوند. برای کسب نتایج حرفه‌‎‌‌‌ای، این دستورالعمل‌ها را تا حد زیادی دنبال کنید.

لوکس کف
بهترین پارکت کدام است

با اره منبت کاری اره مویی برش دهید نه اره دایره ای 

در حالی که بریدن انواع دیگر کفپوش‌های چوبی با اره مدور معمول است، پارکت اغلب با سیم های کوچک تعبیه شده در نوارهای چوبی عرضه می‌شود. این سیم‌ها می‌توانند در تیغه چرخان اره مدور در هم بپیچند و خطر ایجاد کنند، کاشی را خراب کنند و به طور بالقوه به اره آسیب برسانند.

بازسازی کف پارکت

کف پارکت شما باید درخشندگی خود را برای 10 تا 15 سال یا بیشتر حفظ کند.

تمیز کردن پوشش کف پارکت می‌تواند دشوار باشد زیرا از بین بردن پوشش قدیمی مستلزم سمباده زدن است و چوب باید همیشه در جهت دانه بندی آن سمباده شود تا از ایجاد دانه‌های متقاطع جلوگیری شود. از آنجایی که یک کف پارکت دارای تکه‌هایی از دانه‌های چوب است که در جهات مختلف اجرا می‌شوند، برداشتن پوشش قدیمی بدون آسیب رساندن به سطح چوب زیر آن نیاز به مراقبت دقیق دارد.

پارکت لوکس
بهترین پارکت کدام است

معایب کف پارکت

کفپوش چوبی درجه یک پارکت یکی از زیباترین و شناخته شده‌ترین طرح‌های کفپوش چوبی است که هم به خانه های سنتی و هم مدرن رنگ و بویی کلاسیک می‌بخشد. اما، به همان اندازه که همه ما این الگوی زیبا را دوست داریم، با مشکلاتی همراه است.

با این حال، تا زمانی که یک پیمانکار حرفه ای و باتجربه کفپوش در اختیار دارید، همه این مسائل به راحتی قابل حل است، بنابراین اگر آن چیزی است که می‌خواهید، نباید شما را از انتخاب یک طرح کف پارکت منصرف کند.

لق شدن بلوک های پارکت

یکی از رایج ترین مشکلات کف پارکت، لق شدن بلوک‌ها است. این موضوعی است که به مرور زمان در نتیجه فرسودگی و یا تغییر دمای اتاق رخ می‌دهد و اگر کفپوش در فضایی با مقدار مناسبی راه اندازی شود، تقریباً اجتناب‌ناپذیر است.

به طور خاص، ما معمولاً این را در مورد کف‌هایی می‌بینیم که به طور سنتی روی قیر نصب می‌شدند که با گذشت زمان تخریب می‌شوند. قیر مورد استفاده برای قرار دادن بلوک‌ها در زیرزمین می‌تواند در اثر فشار مداوم راه رفتن خراب شده و خرد شود و باعث شل شدن بلوک‌ها شود و وقتی بلوک‌های پارکت شل شوند، متوجه خواهید شد!

شکاف در کف پارکت

کفپوش پارکت نیز نسبت به کف‌پوش‌‌های چوبی استاندارد مستعد شکاف‌ ها هستند و به دلیل اینکه قطعات چوبی بسیار بیشتری برای دستیابی به ظاهر نهایی استفاده می‌‌شود، معمولاً گسترده‌‌تر هستند. این مشکل معمولاً به دلیل انبساط و انقباض طبیعی چوب هنگام قرار گرفتن در معرض گرما/تغییر دما یا آب ایجاد می‌شود. همچنین ممکن است ناشی از کفپوش نامناسب باشد.

اگرچه آنها خطری ندارند، اما شکاف های موجود در کفپوش چوبی پارکت بسیار قابل مشاهده هستند و جذاب نیستند، به همین دلیل است که بسیاری از مردم می‌خواهند این مشکل را به سرعت برطرف کنند.

انواع کف
بهترین پارکت کدام است

بلوک های پارکت آسیب دیده

مانند هر نوع دیگر از کفپوش چوبی درجه یک، کف پارکت در معرض سایش و پارگی روزمره قرار می‌گیرد که می‌تواند باعث آسیب به بلوک ها از جمله لکه، خراش، تغییر رنگ و فرورفتگی شود.

اگرچه می‌توانید با یک روال نگهداری خوب و با مراقبت از ریختن مایعات، انداختن اجسام سنگین یا کشیدن مبلمان روی زمین، عمر کفپوش های چوبی خود را افزایش دهید، اما روزی می‌رسد که ظاهر کفپوش پارکت شما بدتر می‌شود.

تمیز کردن کف پارکت

آنچه برای تمیز کردن کف پارکت نیاز دارید

علاوه بر انتخاب پاک کننده مناسب، تعدادی موارد دیگر نیز وجود دارد که قبل از شروع تمیز کردن کف پارکت به آنها نیاز خواهید داشت:

  • جاروبرقی یا برس
  • پاک کن و سطل با آب گرم
  • سرکه سفید

نحوه تمیز کردن کف پارکت به صورت مرحله به مرحله

  • کف خود را گردگیری کنید و جاروبرقی بکشید تا کثیفی و بقایای آن پاک شود . اگر جاروبرقی دارید از اتصال کف سخت روی جاروبرقی استفاده کنید.
  • بررسی کنید که همه چیز شفاف است و ریزه ها یا ذرات باقیمانده را از بین ببرید . اگر این ذرات پاک نشوند می‌توانند باعث ایجاد خراش شوند.
  • با آب تمیز بشویید و از یک حوله برای خشک کردن کامل زمین استفاده کنید . اگر آب باقی بماند می تواند آثاری از خود به جای بگذارد.
نکات هنگام نصب کف پارکت چیست؟

آماده سازی برای نصب
طرح خود را با دقت مشخص کنید
و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code