اینجا هستید :
بهترین پارکت لمینت

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

لوکس لمینت

بهترین پارکت لمینت

بهترین پارکت لمینت ایرانی را می‌شناسند و بسیاری آن را در خانه به عنوان کف پوش استفاده می‌کنند. با این حال، تعداد کمی از مردم می دانند که چگونه یک کف لمینت ساخته می‌شود، که نشان دهنده کیفیت لمینت یا نحوه عملکرد عایق صدا است. اغلب این سؤال نیز وجود دارد که چگونه پارکت لمینت با گرمایش از کف یا چگونه کف را می توان تمیز‌کرد. اگر پارکت لمینت خود را خودتان می‌چینید، باید تصمیم بگیرید که پانل‌ ها را به هم بچسبانید.

ضخامت پارکت لمینت چقدر است

ضخامت لمینت با پایه تخته تا بالای تخته مشخص می‌شود. این ضخامت بر حسب میلی متر اندازه گیری می‌شود. بخش گیج‌کننده این است که برخی از تخته های لمینت با پد متصل هستند. این نمی‌تواند در ضخامت لمینت گنجانده شده‌است.

پارکت لمینت
بهترین پارکت لمینت

آیا ضخامت لمینت مهم است

ضخامت پارکت لمینت ایرانی برای زیبایی ظاهر مهمتر از دوام لمینت است. اما همچنان روی دوام تأثیر می گذارد، فقط مهم ترین عامل نیست.

مزایای استفاده از پارکت لمینت ضخیم تر

  • بیشتر شبیه چوب سخت زیر پا است
  • طرح های دقیق تر را می توان در آن حک کرد
  • ضخامت بیشتر = مقاومت در برابر ضربه بیشتر
  • نصب راحت تر است زیرا لمینت ضخیم تر می تواند عیوب کف زیرین را پنهان کند

توجه داشته باشید که دوام مستقیماً مزیت لمینت ضخیم تر نیست. من مستقیماً می گویم زیرا مقاوم در برابر ضربه و با گذشت بیشتر در نصب می تواند تأثیری بر دوام کف شما داشته باشد.

نکته آخر مهم است زیرا یکی از بزرگترین مشکلات لمینت این است که سطح کف زیر آن چقدر است. در صورت وجود نقص، نصب لمینت می تواند به مرور زمان از بین برود.

پارکت لمینت چقدر باید ضخامت داشته باشد

پارکت لمینت ایرانی باید بین 6-12 میلی متر ضخامت داشته باشد. اگر ضخیم‌ تر از 12 میلی‌ متر پیدا کردید، اندازه‌ گیری نادرست است. احتمالاً شامل لایه‌ های متصل شده است. اگر می خواهید کیفیت چوب سخت را داشته باشید، 10 یا 12 میلی متر می خواهید. اگر هزینه نگران کننده است و کف زیرین صافی دارید، می توانید با 7 یا 8 میلی متر از پس آن برآیید.

لمینت زیبا
بهترین پارکت لمینت

مقایسه ضخامت های مختلف لمینت

مقایسه ضخامت های مختلف لمینت شما را به آنچه در خانه خود نیاز دارید راهنمایی می کند. بیایید با نازک ترین شروع کنیم و به سمت بالا برویم.

آیا لمینت 8 میلی متری به اندازه کافی خوب است

بنابراین اگر لمینت های 7 میلی متری بی کیفیت هستند، در مورد 8 میلی متر چطور؟ من 8 میلی متر را در برخی موارد دوست دارم زیرا نقطه شروعی است که سازندگان شروع به جدی گرفتن کار می کنند. به عبارت دیگر، می توانید لمینت باکیفیت را در 8 میلی متر پیدا کنید. اما ایراداتی را که قبلا در مورد لمینت نازکتر صحبت کردیم را به خاطر دارید؟ شما هنوز هم آنهایی با 8 میلی متر خواهید داشت.

بهترین پارکت
بهترین پارکت لمینت

8 میلی متر در مقابل 10 میلی متر

تفاوت 2 میلی متری بین 8 میلی متر در مقابل 10 میلی متر چندان زیاد به نظر نمی رسد، اما افزایش 25 درصدی در مواد است. بنابراین چه تفاوت های عملکردی را متوجه خواهید شد؟

8 میلی متر می تواند به اندازه 10 میلی متر بادوام باشد. اما اگر هر دو را نصب کرده باشید، ممکن است متوجه شوید که 8 میلی متر بلندتر است و به جای چوب زیر پا، بیشتر شبیه پلاستیک است. اگر کف زیرین کاملاً تراز نباشد، نصب لمینت 8 میلی متری راحت تر و سریع تر تقسیم می شود.

به عبارت دیگر، تمام مزایایی که قبلاً در مورد لمینت ضخیم تر صحبت کردیم را به خاطر دارید؟ آنها معمولاً با کف لمینت 8 میلی متر در مقابل 10 میلی متر قابل توجه هستند.

10 میلی متر در مقابل 12 میلی متر

هنوز فاصله 2 میلی متری است (درست مانند 8 در مقابل 10)، اما من فکر نمی کنم شکاف عملکرد در اینجا به این اندازه باشد. دلیل آن کاهش بازده است: لمینت 10 میلی متری جایی است که شما شروع به از بین بردن بسیاری از مشکلات عملکرد با لمینت نازک می کنید. می توانید استدلال کنید که 12 میلی متر در هنگام نصب مقاوم تر است . اما فکر می کنم در اکثر مواردی که با نصب لمینت 10 میلی متری مشکل دارید، با لمینت 12 میلی متری نیز همین مشکل را خواهید داشت.

طرح لمینت
بهترین پارکت لمینت

مهم ترین معیار های کیفیت پارکت لمینت

برای افراد غیر حرفه ای، ارزیابی پارکت لمینت و تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک برای نیازهای شما مناسب است، اغلب دشوار است. اما این ارزیابی بسیار مهم است. بنابراین در اینجا مهم ترین معیار های کیفیت پارکت لمینت آورده شده است:

ضخامت پارکت لمینت

برای دوام و در نتیجه طول عمر لمینت، استحکام پانل ها تعیین کننده است. لمینت ها با ضخامت های 6 تا 12 میلی متر در دسترس هستند. پیشنهادات ما در حال حاضر از 7 میلی متر تا 12 میلی متر متغیر است. هرچه استحکام خاک بیشتر باشد، مقاومت آن بیشتر است. 7 میلی متر می تواند برای نیازهای خانگی کافی باشد.

مقاومت در برابر رطوبت

در گذشته، مقاومت ضعیف در برابر رطوبت مشکل بسیاری از لمینت ها بود. امروزه این کاهش یافته است زیرا می توان با مفاصل بهتر و به خصوص اشباع آن را بهبود بخشید. بنابراین لمینت ما در لبه ها آغشته می شود.

سازگاری با محیط زیست

لمینت می تواند اثرات زیست محیطی و سلامتی مختلفی داشته باشد. بنابراین، آنها باید به مهر و موم با کیفیت مناسب توجه کنند.

مدرن پارکت
بهترین پارکت لمینت

ساخت کف لمینت

نحوه ساخت پانل و ساختار دقیق برای اصطلاح “لمینیت” مهم نیست. بنابراین، لمینت ها را می توان در فرآیندهای تولید مختلف تولید کرد. منظور از ورقه ورقه فقط یک لایه مرتب شده و با یک ماده چسبنده است.

مزایا پارکت لمینت ضخیم و نازک

مزایای پارکت لمینت ضخیم

یکی از مزایای پارکت لمینت ارزان ضخیم تر، عملکرد بالای آن در میرایی صدا است. دلیل این امر صرفاً به این دلیل است که حاوی مقدار بیشتری از فیبر با چگالی بالا است و انتقال صدای کمتری را از طریق تخته فراهم می کند. لمینت ضخیم تر قطعا پایداری و استحکام بیشتری را ارائه می دهد، بنابراین اگر کمی هزینه اضافی مشکلی نیست، لمینت ضخیم تر قطعا ارزش آن را دارد. همچنین اگر کف زیرین شما آنقدر مستحکم نباشد، مانند یک زیرزمین چوبی قدیمی که در حال ترش است، گزینه بهتری است. پارکت لمینت 12 میلی متری حس استحکام بیشتری را هنگام راه رفتن روی آن به شما می دهد.

مزایای پارکت لمینت نازک

کف‌های ضخامت ۶ میلی‌متر برای پروژه‌های اقتصادی ایده‌آل هستند، با این حال پیشنهاد می‌ کنیم پارکت های لمینت ۶ میلی‌متری را روی کف‌ های سیمانی مسطح نصب کنید. به این ترتیب شما نیازی به نگرانی در مورد پایداری سیستم قفل نخواهید داشت زیرا کف زیرین پشتیبانی پایداری را فراهم می کند تا لمینت شناور شود.

مهم ترین معیار های کیفیت پارکت لمینت چیست؟

ضخامت پارکت لمینت
مقاومت در برابر رطوبت
و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code