اینجا هستید :
تصاویر انواع سنگ نما

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

انواع سنگ

تصاویر انواع سنگ نما

تصاویر انواع سنگ نما در این مقاله گنجانده شده‌است . تا با مشاهده و مقایسه ی آن انتخاب درستی داشته‌باشیم . روکش و روشویی سنگی ساخته شده اغلب به اندازه سنگ طبیعی که از آن تقلید می کند چشمگیر و زیباتر است. روکش سنگ ساخته شده که به عنوان سنگ مصنوعی نیز شناخته می‌شود. یک ماده ساخته دست بشر است که برای شبیه‌سازی ظاهر سنگ طبیعی در کاربردهای مختلف معماری از نماهای خارجی گرفته تا دیوارهای منحصر به فرد طراحی شده است. برخی از محصولات روکش سنگ چنان آرایه ای از اشکال، اندازه ها و درجه بندی های رنگی را ارائه می‌دهند. که حتی برای یک چشم آموزش دیده نیز تشخیص تفاوت بین سنگ مصنوعی و سنگ طبیعی بدون بررسی دقیق دشوار است.

تصاویر انواع سنگ نما برای آشنایی با روکش سنگ

سنگ کاری نمای ساختمان ساخته شده از سیمان پرتلند، سنگدانه‌های طبیعی سبک و رنگدانه اکسید آهن برای رنگ آمیزی تشکیل شده‌است.

با این حال، تاریخچه شگفت‌انگیز طولانی دارد. اولین روکش سنگی که در ابتدا در اواخر قرن نوزدهم ساخته‌شد، از سنگ طبیعی ساخته شد. تولیدکنندگان اساساً سنگ طبیعی را در آزمایشگاه‌های برش می‌دادند. اولین بار در اواخر قرن نوزدهم از سنگ‌های طبیعی با برش ضخیم ساخته‌شد.

سنگ
تصاویر انواع سنگ نما

در کجا می توان از روکش سنگ ساخته شده استفاده کرد

معماران و سازندگان از تطبیق‌پذیری و وزن سبک سنگ تولیدی برای استفاده از آن در بسیاری از روش های منحصر به فرد استفاده می‌کنند که بسیار فراتر از پایه‌ها و دودکش‌ها حرکت می‌کند. می‌توان روکش سنگ را هم روی دیوارهای اسکلت فلزی و چوبی و هم روی زیرلایه‌های بنایی از بلوک یا آجر و همچنین روی بتن ریخته شده. با روش های صحیح نصب کرد.

اگر نقشه‌های معماری مستلزم قرار دادن سنگ در مناطق مستعد رطوبت مانند دیوارهای نزدیک استخر یا جکوزی هستند، بهتر است سنگ‌های ساخته شده را با یک درزگیر بنایی بر پایه سیلان، غیر لایه‌ساز و از نوع تنفسی، درمان کنید تا دوام آن افزایش یابد. . هنگامی که صحبت از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مانند کلر می‌شود، عملکرد سنگ مصنوعی مشابه سایر انواع مواد مبتنی بر بتن است. 

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض مواد شیمیایی می‌تواند باعث تغییر رنگ یا محو شدن شود. بنابراین اگر از سنگ های ساخته شده در نزدیکی استخر یا چشمه های معدنی استفاده می‌کنید. مراقب ریختن مواد شیمیایی یا سایر روش‌های تصفیه آب روی سنگ باشید. اگر این کار را کردید، حتماً فوراً آنها را با شلنگ جدا کنید.

تصاویر انواع سنگ نما برای مقایسه سنگ مصنوعی با سنگ طبیعی

علاوه بر تطبیق پذیری طراحی، روکش سنگ تولید شده اغلب یک سوم تا نصف هزینه ای را که سنگ کاری نمای ساختمان برای همان پروژه انجام می‌دهد، را دارد. در مورد سنگ، هر قطعه با رنگدانه‌های اکسید آهن رنگ‌آمیزی می‌شود که به روکش سنگ کمک می‌کند. تا رنگ‌ها و تفاوت‌های ظریف سنگ طبیعی را برای دهه‌های آینده حفظ کند. با هزاران قالب جداگانه و تعهد به اطمینان از اینکه هیچ دو تکه سنگ تولید شده رنگی یکسان ندارند. روکش سنگ پرورشی می‌تواند تغییرات زیادی در شکل، اندازه، بافت و رنگ سنگ طبیعی داشته‌باشد.

مانند سنگ طبیعی، روکش سنگ عملاً بدون نیاز به نگهداری است. صاحبان خانه و ساختمان فقط باید گهگاه سطح را بشویند تا گرد و غبار یا کثیفی را از بین ببرند.

آینه زیبا
تصاویر انواع سنگ نما

با یک سوم تا نصف هزینه نما و روشویی سنگ طبیعی پس از نصب، روکش سنگ می‌تواند به معماران و سازندگان کمک کند تا به صرفه جویی در هزینه دست پیدا کنند، در حالی که جزئیات سفارشی را قربانی نمی‌کنند. سنگ تولیدی همچنین دارای ضریب ضایعات 2 درصدی در مقابل ضریب ضایعات 10 درصدی یا بیشتر برای سنگ طبیعی است.

تصاویر انواع سنگ نما و بررسی بازار سنگ مصنوعی و طبیعی

با توجه به انعطاف‌پذیری طراحی، سرعت نصب و مقرون به صرفه بودن، سهم بازار سنگ‌های تولیدی در صنعت سنگ‌تراشی در حال رشد است. با این حال، درک این نکته مهم است که همه محصولات سنگ معماری از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند. اطمینان حاصل کنید که قبل از خرید، دقت لازم را روی سازنده انجام دهید. به ضخامت، تکرار الگوها و رنگ‌بندی دقت کنید.

روکش سنگ ساخته شده نسبت به سنگ طبیعی می‌تواند بسیار ساده‌تر و مقرون به صرفه‌تر باشد. اما قبل از شروع، حتما راهنمای سریع ما را برای نصب مناسب روکش سنگ بررسی کنید.

لوکس
تصاویر انواع سنگ نما

آیا می توان از روکش سنگ در فضای داخلی استفاده کرد

در حال حاضر، روکش سنگ ساخته شده فقط برای نمای بیرونی نیست. می توان از آن بر روی نمای شومینه، پشتی اجاق گاز و دیوارهای داخلی نیز استفاده کرد. در واقع، اکثر روکش‌های سنگی دارای درجه مقاومت در برابر آتش و دود هستند، بنابراین می‌توان آنها را به درستی در داخل خانه نصب کرد. یک شومینه روکش سنگی ساخته شده می تواند کمتر از نیمی از قیمتی که یک شومینه سنگ طبیعی برای آن استفاده می‌شود، اما با همان ظاهر زیبا، هزینه داشته‌باشد. پانل‌های سنگی ساخته شده نصب را آسان می‌کند و تعمیر را آسان‌تر می‌کند.

چگونه روکش سنگ را نصب می کنند

روش نصب آن نسبتاً ساده است. ابتدا سایدینگ را جدا می‌کنیم، سپس روکش خراش را پایین می‌اندازیم و به دنبال آن لایه های زیرین را می‌گذاریم . سپس سیستم را ملات می‌کنیم و وقتی خشک شد و همه چیز را دوغاب می‌کنیم برمی گردیم. ما اغلب در طول پروژه سایدینگ مجدد روکش سنگ را نصب می‌کنیم. 

از آنجایی که برای نصب روکش سنگ باید در وهله اول سایدینگ را برداریم. این امر به راحتی در طول این فرآیند قابل اجرا است. بسیاری از صاحبان خانه‌ها تصمیم می‌گیرند خانه خود را تغییر دهند. روکش سنگ را ببینند و آن را به عنوان یک افزودنی زیبا به گاراژ خود یا در امتداد پاسیو پشتی خود برای ارتقاء پیچیده اضافه‌کنند.

مدرن
تصاویر انواع سنگ نما

آیا روکش سنگ برای خانه من مناسب است

تعیین اینکه آیا بهترین سنگ نمای ساختمان برای خانه شما خوب است یا نه یک سوال ذهنی است. اگر ظاهر طبیعی روکش سنگ را دوست ندارید، هر چقدر هم که سرمایه‌گذاری خوبی باشد. ممکن است برای شما مناسب نباشد. اگر به دنبال نصب آن در خانه خود هستید. سوال شماره یک این است که آیا آن را دوست دارید یا خیر.

اولین کاری که می توانید برای بازسازی خانه خود انجام دهید چیست

روکش سنگ با بازگشت سرمایه بسیار زیاد، یکی از بهترین موادی است که می‌توانید در طول بازسازی خود بر روی نمای بیرونی خانه خود نصب کنید. اگرچه سنگ طبیعی می‌تواند تقریباً برای همیشه دوام بیاورد. اما با کار پیچیده تر و قیمت سنگین‌تری همراه است.

این “سنگ مصنوعی” بسیار سبک تر، نصب آسان تر و بسیار مقرون به صرفه‌تر است. با نگهداری و نگهداری مناسب، روکش سنگ ساخته شده می‌تواند بین 20 تا 75 سال و حداقل تا زمانی که خانه روی آن ساخته شده دوام بیاورد.

تصاویر انواع سنگ نما
تصاویر انواع سنگ نما

گزینه های زیادی برای انتخاب روکش سنگی مناسب برای خانه شما وجود دارد

پیمانکار شما می‌تواند تمام گزینه‌های مختلفی را که در مورد روکش سنگ دارید به شما نشان دهد. از سبک‌ها و بافت‌های مختلف گرفته تا رنگ‌ها و ملات، باید بتوانید سبک دقیق مورد نظر خود را به دست آورید. شما می توانید از بین سایه های مختلف قهوه‌ای، سیاه و خاکستری انتخاب کنید. 

یک پیمانکار با کیفیت می‌تواند از خانه شما عکس بگیرد و سنگ را در نماها و مکان های مختلف نمای بیرونی شما در برنامه‌ای ارائه دهد که به شما امکان می‌دهد ببینید چگونه ممکن است ظاهر شود. شما می‌توانید به طور مجازی نمای بیرونی را طراحی کنید. در نهایت محصولی را به دست آورید که واقعاً آن را دوست دارید و قبل از شروع استفاده از سنگ در طراحی آن شرکت کرده‌اید.

روکش سنگ چگونه ساخته می شود؟

روکش سنگ ساخته شده از سیمان پرتلند، سنگدانه های طبیعی سبک و رنگدانه اکسید آهن برای رنگ آمیزی تشکیل شده است.
با این حال، تاریخچه شگفت انگیز طولانی دارد. اولین روکش سنگی که در ابتدا در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد، از سنگ طبیعی ساخته شد. تولیدکنندگان اساساً سنگ طبیعی را در آزمایشگاه‌های برش می‌دادند و…

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code