اینجا هستید :
حراج کفپوش pvc شادکو ⚡

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کفپوش پی وی سی

حراج کفپوش pvc شادکو ⚡

مبلمان و یراق آلات خانه شما ممکن است با گذشت زمان تغییر کند، اما پوشش کف شما چیزی است که برای مدت طولانی باقی خواهد ماند. بنابراین باید انتخاب درستی داشته باشید. انتخاب کفپوش جدید برای خانه شما هرگز فرآیند آسانی نیست. با بسیاری از انواع کفپوش های موجود در بازار، مانند سنگ، چوب، کاشی، پی وی سی یا وینیل و غیره، هنگام انتخاب بهترین نوع کفپوش برای خانه خود به راحتی می توانید گیج شوید. در میان آنها، کفپوش پی وی سی به دلیل ماهیت مقرون به صرفه و ظاهری براق، امروزه از انواع کفپوش های محبوب است.

کفپوش پی وی سی معمولاً به عنوان کفپوش وینیل شناخته می شود. بیشتر برای آب و هوای سرد مناسب است. کفپوش وینیل از پلی وینیل کلراید (PVC) تشکیل شده است و به صورت لایه ای ساخته می شود. به صورت کاشی، تخته یا ورق در دسترس است. کفپوش پی وی سی یا وینیل در الگوها و سبک های مختلفی مانند چوب، فرش و غیره وجود دارد.

کف “PVC” در دسته بندی کفپوش ها مخفف پلی وینیل کلراید است. که ماده ای است که کفپوش از آن ساخته می شود تا ویژگی های مورد نیاز را به کفپوش اضافه کند. نام دیگر آن کفپوش وینیل است .

از نظر راحتی، مقاومت در برابر رطوبت، دوام، هزینه و نگهداری، کفپوش خوب و سالمی است. که می توان آن را انتخاب کرد. با این حال، دارای معایبی مانند سایش در طول زمان، مشکل در تعمیر و عدم مقاومت در برابر اثرات محیطی است.

کفپوش پی وی سی

کاشی های پلی وینیل کلراید (PVC) یک کفپوش معمولی هستند که از پلی وینیل کلرید ساخته شده اند. با توجه به اندازه کوچک کفپوش ها، معمولاً 150 میلی متر، 225 میلی متر و 305 میلی متر، هر گونه آسیب می تواند به زودی با تعویض کفپوش های جداگانه ترمیم شود.

کفپوش ها از ترکیب پی وی سی و فیبر ساخته شده اند. یک کفپوش نازک و نسبتاً سفت را تشکیل می دهند. کفپوش های پی وی سی در مقابل مزایایشان از معایبی نیز برخوردار هستند.

کف پی وی سی
حراج کفپوش pvc شادکو

مزایای اصلی کفپوش های پی وی سی ارزان بودن، سهولت در تعویض کفپوش های جداگانه و این واقعیت است که کفپوش ها را فقط می توان در مدت های کوتاه نگه داشت.

انواع کفپوش پی وی سی

در زیر انواع کفپوش وینیل پی وی سی آورده شده است:

کفپوش ورقه ای پی وی سی وینیل

ورق پی وی سی وینیل معمولاً در ورق های بزرگ، پیوسته و انعطاف پذیر عرضه می شود. متفاوت از کفپوش های کف وینیل است، کفپوش ورقه ای وینیل به خوبی در برابر آب نفوذ ناپذیر است. به صورت کفپوش های سخت و تخته های وینیل همراه با نوارهای به هم پیوسته عرضه می شود.

پی وی سی
حراج کفپوش pvc شادکو

کفپوش وینیل به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا در برابر آب نفوذ ناپذیر، کاملا بادوام، انعطاف پذیر برای جا دادن و عایق بودن، نصب آسان، در دسترس با ظاهرهای مختلف و ارزان است.

ساختار کفپوش ورقه ای وینیل پی وی سی

 • سه دسته اصلی کفپوش ورق وینیل عبارتند از: همگن، منبت کاری و کامپوزیت لایه ای.
 • کفپوش وینیل در فرآیند تولید و محتوای پلی وینیل کلرید متفاوت است. تولید کامپوزیت با یک ورق پشتی فیبری آغاز می شود.
 • برای پوشش ورق از وینیل استفاده می شود. پس از آن برگه چاپ می شود و احتمالاً برجسته می شود (لایه چاپ).
 • پوشش مجدد بیشتر با یک یا چند لایه سایش محافظ انجام می شود. که قسمت بالایی آن می تواند از پلی اورتان جلوگیری شود.

کفپوش پی وی سی وینیل

پی وی سی وینیل یک ماده کفپوش بسیار عالی است که عمدتاً در کاربردهای تجاری و سازمانی استفاده می شود.

کفپوش های کف مدرن وینیل و کفپوش های ورقی که از اوایل دهه 1980 فروخته می‌ شد. نسخه‌ های محصولات ساخته شده از تراشه‌ های پلی‌ وینیل کلرید رنگی (PVC) ساخته شده در ورق‌ های جامد با ضخامت‌ های مختلف (1/8 اینچ) رایج‌ ترین آنها گرما و فشار است.

کف مدرن
حراج کفپوش pvc شادکو

کفپوش کف وینیل مدرن اغلب برای مناطق پرتردد به دلیل هزینه کم، دوام و سهولت نگهداری انتخاب می شود.

کفپوش های وینیل در برابر آسیب‌ های اصطکاک و ضربه انعطاف‌ پذیری بالایی دارند. می‌ توان آن‌ ها را به‌ طور مکرر با رقیق‌ کننده‌ های شیمیایی و تجهیزات مکانیکی صاف‌ کننده تمیز کرد.

پس از نصب، کفپوش ها در صورت آسیب دیدن و تعویض به راحتی قابل جابجایی هستند. این کفپوش ها در رنگ‌ ها و طرح‌ های مختلف موجود هستند تا نمای زیبایی را تضمین کنند.

برخی از تولیدکنندگان کفپوش های وینیلی ساخته‌ اند که بسیار شبیه به چوب، سنگ، ترازو و بتن و صدها الگوی مختلف است.

مزایای کف پی وی سی

مزایای کفپوش وینیل در زیر آمده است:

زیبا پی وی سی
حراج کفپوش pvc شادکو
 • نصب آسان: نصب کفپوش وینیل واقعاً آسان است زیرا به سادگی روی زمین چسبانده می شود. می توان آن را بر روی بتن، چوب یا هر کف پایه دیگری با کمک چسب های پایه لاستیکی ثابت کرد. در انواع پوسته ای و چوبی نیز موجود است.
 • همه کاره: چه اندازه، شکل، طرح یا چاپ، وینیل بسیار متنوع است و می تواند با توجه به طرح انتخابی شما شخصی سازی شود.
 • مقرون به صرفه: از آنجایی که وینیل در طیف الگوها و طرح های موجود همه کاره است، بسیار ارزان تر از سایر انواع کفپوش است که به ویژه اگر بخواهید از مواد گران قیمت کفپوش تقلید کند، سودمند هستند.
 • نگهداری کم: نگهداری کفپوش وینیل آسان است و شستشوی منظم و گسترده و مرطوب برای تمیز و سالم نگه داشتن تمام کفپوش های وینیل ضروری است.
 • بادوام: وینیل، پس از جلا یا لمینیت با مایع، به خوبی محافظت می شود و در برابر سایش ناشی از ترافیک معمولی یا هر گونه مواد شیمیایی مانند اسیدهای ملایم، صابون ها، مواد شوینده و غیره مقاوم است.
 • مقاومت در برابر رطوبتکفپوش وینیل دارای سطحی غیر متخلخل است که آن را کاملا ضد آب می کند. به همین دلیل می توان از آن در هر جای خانه استفاده کرد.
 • راحتی: ماهیت نرم و انعطاف پذیر آن، آن را به یک کف کاری مناسب برای ایستادن و حرکت تبدیل می کند. همچنین اصطکاک کافی را ایجاد می کند که باعث می شود بدون تصادف باشد.
کفپوش کلاسیک
حراج کفپوش pvc شادکو

معایب کف پی وی سی

در زیر معایب کفپوش وینیل پی وی سی آورده شده است:

 • اثرات زیست محیطی: وینیل از نفت ساخته شده است که یک منبع تجدید ناپذیر است و به دلیل مواد شیمیایی و آلاینده های تولید شده در ساخت آن دوستدار محیط زیست نیست.
 • سایش در طول زمان: در حالی که کف به دلیل لمینت بسیار محافظت می شود، علائم سایش اضافه کاری به صورت چین خوردگی در گوشه ها، رنگ های محو شده به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید و خراش ها و غیره ظاهر می شود.
 • مشکل در تعمیر: اگر وینیل بادوام باشد، اگر آسیب دیده باشد، تعمیر آن دشوار است زیرا کل ورق باید تعویض شود. یک کفپوش یا تخته وینیل را می توان برداشت و یک صفحه جدید نصب کرد. اما یک ورق باید وصله یا جایگزین شود.

چگونه کفپوش پی وی سی را تمیز کنیم

به دلیل بافت سطحی، کفپوش پی وی سی به راحتی تمیز می شود. بسته به بار روی زمین، تمیز کردن منظم خشک یا تمیز کردن مرطوب توصیه می شود.

خشک شویی با جارو یا جاروبرقی

مانند تمیز کردن یک کف صاف و سخت، می توانید از جاروبرقی یا جارو برای جارو کردن سریع و موثر کف PVC استفاده کنید تا آلودگی های سست مانند گرد و غبار، ماسه، سنگ های کوچک، زباله ها و غیره را که می توانند باعث ایجاد خراش شوند، از بین ببرید. برای گرد و غبار و ماسه های ریز، از جاروبرقی استفاده کنید تا از پرواز و نشستن گرد و غبار در جای دیگر جلوگیری کنید. جاروبرقی دارای یک برس مخصوص است که می توان آن را به آرامی روی زمین بلغزد تا از خراشیدگی جلوگیری شود. 

این قبل از تمیز کردن مرطوب روی زمین نیز صدق می کند، در غیر این صورت، این کثیفی های سست ممکن است بعداً در حین پاک کردن مرطوب، کف را خراش دهند. از جاروهای تجاری برای حذف گرد و غبار درشت استفاده کنید. برای حفظ زیبایی پوشش های طراحی و بهبود هوای داخل، چنین تمیزکاری باید به طور منظم انجام شود.

پی وی سی
حراج کفپوش pvc شادکو

نکات مهم تمیز کردن کف PVC

 • توصیه می شود بلافاصله پس از چیدمان، کف پی وی سی خود را به طور کامل تعمیر و نگهداری کنید، زیرا این کار باعث می شود کف کمتر مستعد آلودگی و خراش باشد.
 • کف پی وی سی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. دستمال یا پارچه (اسفنج) باید صاف شود. حتی اگر کفپوش پی وی سی در برابر آب مقاوم است، اگر خیلی مرطوب تمیز شود و برای مدت طولانی در یک مکان بماند، ممکن است متورم شود.
 • از وجود تهویه مناسب در حین و بعد از تمیز کردن اطمینان حاصل کنید تا از خروج رطوبت جلوگیری شود.
 • در صورت امکان از استفاده از قسمت زبر اسفنج خودداری کنید. تمیز کردن ممکن است باعث ایجاد خراش های جزئی و تفاوت های براق شود.
 • مانند لباس، اثاثه یا لوازم داخلی، فرش و غیره، لکه‌های کف پی وی سی همیشه باید در سریع‌ترین زمان ممکن پاک شوند، زیرا هر چه زودتر درمان شوند، راحت‌تر و بهتر می‌توان آن‌ها را پاک کرد. خشک کردن و ثابت کردن اصلا امکان پذیر نیست! با عمل سریع، می توان از آسیب دائمی به پی وی سی جلوگیری کرد.

چگونه لکه های سرسخت کفپوش pvc را از بین ببریم

بیشتر لکه ها و لبه ها (به عنوان مثال از نوشیدنی ها یا مواد غذایی ریخته شده) با تمیز کردن معمولی مرطوب پاک می شوند. لکه های قدیمی، خشک شده و سرسخت را می توان با یک پارچه میکروفیبر تمیز و کمی مرطوب و کمی مایع شوینده یا یک برس نرم پاک کرد. به جای مواد شوینده، می‌توانید به داروهای خانگی خوب قدیمی مانند صابون نرم، اسانس سرکه یا اسید سیتریک نیز اعتماد کنید. اگر لکه ها بسیار شدید هستند و نمی توان آنها را پاک کرد، مطمئناً با پاک کننده های مخصوص کفپوش های پی وی سی موفق خواهید شد. هر چه زودتر لکه ها را از روی زمین پاک کنید، بهتر است. بنابراین هیچ شانسی برای خشک شدن و گیر کردن ندارند.

درخشان
حراج کفپوش pvc شادکو

چگونه لکه روی کفپوش pvc شادکو را از بین ببریم

می توانید جوهر، گوجه فرنگی و خون را با الکل رقیق شده پاک کنید. لکه های قلم و رنگ را می توان با وایت اسپریل پاک کرد. از زمان تماس بین پنج تا بیست دقیقه استفاده کنید و همیشه با آب شفاف پاک کنید.

چگونه خراش های روی کفپوش پی وی سی را از بین ببریم

همه کفش های خود را در آستانه در نمی آورند. نتیجه لکه های نامطلوب روی کف پی وی سی ناشی از پوشیدن کفش است که به سختی پاک می شوند. یک پاک کن بی رنگ معجزه می کند. می توان از آن برای پاک کردن ساییدگی کفش مانند مداد استفاده کرد. مهم! پاک کن باید بی رنگ باشد تا لکه های جدیدی روی کف طرح پی وی سی ایجاد نشود.

چگونه از کفپوش پی وی سی محافظت کنیم

به منظور جلوگیری از کثیف شدن بیش از حد کف، خراشیده نشدن و استرس، می توان اقدامات احتیاطی مختلفی را انجام داد. نکاتی برای نگهداری، تمیز کردن و نگهداری کفپوش پی وی سی :

 • مراقبت های اولیه را پس از نصب کفپوش پی وی سی انجام دهید.
 • کفش پاک کن (درب مخصوص جمع آوری ذرات) را در ورودی محل (روبروی درب منزل یا آپارتمان) قرار دهید.
 • از راه رفتن روی کف های پی وی سی با کفش های خیابانی یا کفش هایی با زیره مشکی خودداری کنید و دمپایی بپوشید
 • خاک را به موقع پاک کنید، همیشه ابتدا کف را خشک کنید و سپس در صورت لزوم آن را خیس کنید
 • فقط از پاک کننده ها و ظروف تمیز کننده مناسب استفاده کنید
 • پدهای نمدی برای کابینت، صندلی و پایه میز
 • فوراً ریزش ها را پاک کنید
 • فورا و به درستی لکه ها را پاک کنید، از پدهای ضد عفونی کننده یا ساینده استفاده نکنید.
 • با سگ یا گربه روی زمین راه نروید، زیرا پنجه ها می توانند زمین را خراش دهند
مزایای کفپوش پی وی سی چیست؟

نصب آسان
مقرون به صرفه
بادوام
و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code