اینجا هستید :
دیوارپوش ضد رطوبت

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

دیوار پوش مدرن و زیبا

دیوارپوش ضد رطوبت


وقتی صحبت از دکوراسیون خانه می شود، ممکن است سوالات زیادی برای شما پیش بیاید. هر اتاق در خانه ممکن است پاسخ متفاوتی به این سوالات بدهد. مردم اغلب می پرسند، آیا دیوارپوش ضد رطوبت وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: بله! در سال‌ های اخیر در دنیای دیوارپوش و بخصوص در دیوارپوش چوبی چیزهای زیادی تغییر کرده است.

دیوارپوش کاغذی
دیوارپوش ضد رطوبت

دیوارپوش ضد رطوبت برای مدت طولانی وجود داشته است. به این معنی که در طول قرن ها تغییر کرده و تکامل یافته است. امروزه در واقع سه نوع دیوارپوش مختلف وجود دارد. که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای مشاهده بهتر گزینه های شما، در اینجا چیزهایی است که باید در مورد سه نوع مختلف دیوارپوش بدانید.

سه نوع اصلی دیوارپوش

دیوارپوش کاغذی

به راحتی شناخته شده ترین نوع پوشش دیوار، دیوارپوش کاغذی است . که در واقع به دیوارپوشی اطلاق می شود که تماماً از کاغذ بدون هیچ گونه پوششی بر روی آن ساخته شده است. بدون چیزی که به حفظ کاغذ کمک کند، به راحتی آسیب می بیند و تمیز کردن آن دشوار است. اگر سعی کنید از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن آن استفاده کنید، احتمالاً کاغذ پاره می شود. همچنین با نور مستقیم به راحتی محو می شود. بیشتر در خانه ها و آپارتمان های قدیمی دیده می شود. از بین سه نوع، دیوارپوش کاغذی یکی از مواردی است که باید در اتاق‌ هایی که استفاده زیادی دارند اجتناب کرد، زیرا بسیار شکننده هستند.

دیوارپوش با روکش وینیل

لایه پایه معمولاً کاغذ است، اما با وینیل اکریلیک یا پلی وینیل کلرید پوشانده شده است که تمیز کردن آن را آسان تر می کند. هدف اصلی لایه ساختن آن است تا بتوانید دیوارپوش را بدون آسیب رساندن به آن تمیز کنید.

اتاق هایی که در آن رطوبت وجود دارد باید چنین کاغذ دیواری داشته باشند، مانند حمام یا آشپزخانه. وینیل از الگوها و کاغذ در برابر آسیب آب محافظت می کند، اگرچه باید آن را تا حد امکان خشک نگه دارید.

زیبا کاغذ دیواری
دیوارپوش رنگی

دیوارپوش پارچه ای روکش شده

به جای داشتن لایه پایه کاغذ، پارچه روکش شده از پایه پارچه ای استفاده می کند. برخلاف دیوارپوش با روکش وینیل، دیوارپوش پارچه ای روکش شده طرح روی روکش دارد نه پارچه. همچنین نباید از این نوع دیوارپوش در اتاق هایی که مرطوب هستند استفاده کنید. این برای یک ظاهر زیبا در اتاق هایی که در آن شرکت می کنید، مانند اتاق نشیمن یا اتاق های غذاخوری طراحی شده است.

بهترین دیوارپوش ضد رطوبت

امروزه بسیاری از خانه ها تهویه بهتری دارند که می تواند به ماندگاری دیوارپوش کمک کند. در کنار این، بسیاری از شرکت‌ها از مواد بادوام‌ تری استفاده می‌ کنند، بدون اینکه به دیوارهای قبلی آسیبی وارد کنند یا دیوارها را در وضعیت بدتری قرار دهند. دیگر لازم نیست نگران استفاده از چسب فوق العاده برای سالم ماندن دیوارپوش در حمام یا پشت سینک آشپزخانه باشید.

لوکس دیوارپوش
لوکس و مدرن

دیوارپوش ضد رطوبت و آب وینیل

بهترین گزینه برای دیوارپوش حمام، دیوارپوش وینیل است. وینیل اغلب در اتومبیل ها و قایق ها استفاده می شود زیرا استفاده از آن بسیار آسان است، اما همچنین بسیار محکم است. این می تواند تماس و آب را بهتر از اکثر مواد تحمل کند.

دیوارپوش وینیل مانند دیوارپوش پی وی سی غیر جذب است، به این معنی که آبی را که روی سطح خود فرود می‌ آید جذب نمی‌ کند. که می‌ تواند باعث افتادن دیوارپوش یا حتی رشد کردن زیر آن شود. بیشتر دیوارپوش های وینیل از یک وینیل لمینت شده بر روی یک بستر کاغذی یا پارچه ساخته شده اند که به آن میزان محافظت بیشتری می دهد. این کاغذ دیواری بادوام ترین نوع کاغذ دیواری موجود است زیرا هیچ سوراخی برای نفوذ آب یا رطوبت وجود ندارد.

ادیت دیوارپوش

کاربرد دیوارپوش وینیل

نه فقط برای حمام!
حمام تنها فضای خانه نیست که دیوارپوش ضد رطوبت و آب در آن مفید باشد! مطمئناً خوب است که چیزی ضد آب در قسمت های حمام، وان و دوش خود نصب کنید. اما اجازه دهید به اتاق های دیگر خانه برویم. به آشپزخانه خود فکر کنید، مخصوصاً به پشت سرتان. هنگام خرد کردن، تکه تکه کردن، هم زدن، آبکشی راه خود را به سمت آزادی آشپزی، ریختن مواد در آشپزخانه اجتناب ناپذیر است. دیوارپوش ضد رطوبت و آب وینیل، به طور طبیعی، ضد نشت نیز است! مهم نیست که آیا به دنبال دیوارپوش ضد آب برای فضای دوش، حمام، آشپزخانه یا هر فضای دیگری هستید.

زیبا کاغذ دیاری
دیوارپوش طرحدار

دیوارپوش وینیل در برابر رطوبت و آب

دیوارپوش وینیل می تواند در برابر رطوبت زیاد در حمام یا اتاق های دیگر مقاومت کند. هنگامی که به درستی نصب شود، نقاشی های دیواری دیوارپوش وینیل ما می تواند سال ها دوام بیاورد. بهترین راه برای ماندگاری طولانی مدت کاغذ دیواری ضد رطوبت و آب وینیل این است. که ابتدا مطمئن شوید که دیوار از گرد و غبار تمیز و کاملاً خشک شده است. تا حد امکان قبل از اجرای کار کمتر از حمام استفاده کنید . و 24 ساعت قبل از نصب کاغذ دیواری از دوش گرفتن خودداری کنید تا مطمئن شوید که رطوبت در اتاق وجود ندارد. هنگامی که دیوار را تمیز کردید و مطمئن شدید که کاملاً خشک شده است. کاغذ دیواری را طبق دستورالعمل های نصب استاندارد ما نصب کنید. هنگامی که این دستورالعمل ها به دقت دنبال می شوند، می توانیم تضمین کنیم که دیوارپوش شما چندین سال دوام می آورد.

دیوار پوش زیبا ادیت

پوشش محافظ دیوارپوش وینیل

اگر هنوز مطمئن نیستید که کاغذ دیواری وینیل شما در برابر کودکان شلوغ یا یک اتاق با تهویه ضعیف مقاومت می‌کند. گزینه پوشش محافظ ما استقامت کاغذ دیواری را یک قدم جلوتر می‌برد! با یک روکش، می توانید به راحتی دیوارپوش گلدار خود را مالش دهید. بشویید و بدون نگرانی از افتادن، پاره شدن یا جذب رطوبت آن را تحسین کنید. فقط به یاد داشته باشید که وینیل پوشاننده زیرلایه کاغذ یا پارچه در حال حاضر کاملاً در برابر آب مقاوم است و برای ضد آب نگه داشتن آن کافی است.

در واقع، با دیوارپوش وینیل ، می توانید نقاشی دیواری خیره کننده گل خود را فقط با یک پارچه مرطوب بشویید. بنابراین اگر بچه‌ها مداد رنگی یا نشانگر روی آن می‌برند. یا اگر مقداری صابون روی آن پاشیده می‌شود، می‌توانید به سرعت و به راحتی آن را با پارچه و آب پاک کنید. نگران لکه دار شدن غذا نیز نخواهید بود.

لوکس و زیبا دیواز پوش
دیوارپوش طرح برجسته

آیا می توانم دیوارپوش را در حمام نصب کنم؟

برای ما جای تعجب نیست که این سوال پرسیده شود. نسخه‌ های قدیمی‌ تر دیوارپوش آن‌ طور که مشتریان می‌ خواستند مقاوم نبودند، و شما حتی به قرار دادن آن در حمام فکر نمی‌ کردید: رطوبت بیش از حد و خطر جدی آسیب آب. وقتی به آبپاش حمام یا آشپزخانه فکر می‌ کردید، باید تمام آب پاشیدن، دوش گرفتن و بخار را در نظر می‌ گرفتید. با این حال، در سال های اخیر، کیفیت دیوارپوش به شدت بهبود یافته است. اگر قصد دارید دیوارپوش را در یک منطقه مستعد رطوبت قرار دهید، دیوارپوش وینیل بهترین پیشنهاد است!

البته، هنوز هم عاقلانه است که وقتی صحبت از تزئین حمام می شود، تهویه و میزان ریختن و پاشیدن آب را که بچه های کوچک ممکن است در حمام ایجاد کنند، در نظر بگیرید. با این حال، با گزینه های دیوارپوش وینیل امروزی، دیگر نگران ضد آب و ضد رطوبت بودن یا نبودن دیوارپوش نخواهید بود!

تمیز کردن دیوارپوش ضد رطوبت و آب

لکه های دیوارپوش ضد رطوبت اجتناب ناپذیر است. اکثر مردم علیرغم تلاش خود، در برخی مواقع لکه های تصادفی دیوار را روی دیوارپوش خود دیده اند. این می تواند لکه های غذا، پوسته شدن یا پوسته شدن رنگ، آسیب ناشی از کپک یا نشانگر و آثار مداد رنگی به جا مانده از بچه ها باشد. لکه های دیوارپوش زیبایی شناسی خانه شما را از بین می برد، زیبایی دیوارهای شما را خدشه دار می کند و آن را کسل کننده، قدیمی و ساده جلوه می دهد.

دیوارپوش ها پایه اصلی یک خانه هستند. خانه را به مکانی امن تبدیل می کند. و وقتی صحبت از حریم خصوصی به میان می آید، دیوارها نه تنها از ما در مقابل بقیه دنیا محافظت می کنند، بلکه به ایجاد فضایی در داخل خانه، با اتاق های مختلف، که هر کدام هدف متفاوتی دارند، کمک می کند. و دیوارهای شما باید بار بسیاری از چیزها را تحمل کنند، از جمله حمایت از یک سقف سنگین، پناه دادن به خانه شما در برابر آب و هوای سخت و فراموش نکردن لکه های دیوار، علائم، اثر انگشت، ذرات گرد و غبار و غیره. برای حفظ پایه و اساس خانه ما ، باید اطمینان حاصل کنیم که با نگهداری منظم دیوارپوش خود و استفاده از بهترین محصولات زمانی که تصمیم به رنگ آمیزی آنها می گیریم، آنها را تمیز و سالم نگه می داریم.

تمیز کردن دیوارپوش های ضد آب می تواند یک کار دلهره آور باشد. این نه تنها به خانه شما ظاهر تمیزتر و تمیزتری می بخشد، بلکه به این معنی است که رنگ شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت و ظاهر خانه و احساس جدید و سالم را حفظ می کند!

دیوارپوش های داخلی را به راحتی تمیز کنید

دیوارپوش های ضد آب و قابل تمیز کردن را می‌توان به طور دوره‌ای تمیز کرد تا برای سال‌های آینده ظاهر جدیدی داشته باشند. به سادگی از یک شوینده ملایم و آب گرم استفاده کنید و به آرامی دیوارپوش ها را بشویید تا لکه ها و کثیفی های ایجاد شده را پاک کنید. بگذارید دیوارپوش ها کاملا خشک شوند. پاک کردن برخی لکه ها ممکن است دشوارتر باشد. به یاد داشته باشید که هر چه مدت زمان لکه روی دیوارپوش ها بیشتر بماند، پاک کردن آنها سخت تر می شود. از این رو، برای جلوگیری از آسیب دائمی به دیوارپوش ها، مهم است که به محض ظاهر شدن لکه ها را رفع و پاک کنید.

از بین بردن لکه های روی دیوار

لکه های غذا

لکه های مواد غذایی روی دیوارپوش ها را به سرعت درمان کنید. اگر لکه ها در دیوارپوش خشک فرو بروند، ممکن است دائمی باشند. بنابراین، بلافاصله اقدام کنید. به سادگی دیوارپوش ها را با یک شوینده ملایم و آب ولرم تمیز کنید. از مالش دادن زیاد خودداری کنید زیرا به لایه رنگ آسیب می رساند.

لکه های آب

اگر دیوارپوش های خانه شما از رطوبت و نشت آب رنج می برند، احتمال زیادی وجود دارد که دیوارپوش های شما در اثر آب آسیب ببینند. معمولاً در هنگام باران های موسمی، آسیب آب به دیوارپوش های خانه امری رایج است. اما با عایق رطوبتی مناسب می توان از این امر جلوگیری کرد. قبل از اینکه به فکر از بین بردن لکه های آب باشید، دیوارپوش های خود را توسط متخصصان ارزیابی کنید. بهتر است قبل از رنگ آمیزی مجدد دیوارپوش ها آسیب را ترمیم کنید وگرنه آسیب آب از طریق رنگ آمیزی مجدد نمایان می شود.

اتاق بچه ها

دیوارپوش اتاق کودکان بیشتر کثیف می شود. دیوارپوش ها را هر سه ماه یکبار با مواد شوینده ملایم و آب ولرم تمیز کنید. هر دو سال یکبار با یک لایه رنگ آمیزی کنید تا دیوارپوش ها تازه و نو به نظر برسند.

خاک و گرد و غبار ایجاد شده است

تمیز کردن دیوارپوش های خود هر چند ماه یکبار با مواد شوینده ملایم و اسفنج به حذف کثیفی و گرد و غباری که روی دیوارپوش ها انباشته می شود، به خصوص قسمت های پر استفاده خانه کمک می کند. این کار تعمیر و نگهداری کوچک همچنین دیوارپوش های خانه شما را برای مدت طولانی نو و تمیز نگه می دارد.

از بین بردن کپک

کپک معمولاً در اثر رطوبت در دیوارپوش ها ایجاد می شود. اگر آسیب کپک ثابت است، دیوارپوش های خود را برای راه حل های سفارشی برای مبارزه با مشکل کپک در دیوارهای خانه خود توسط کارشناسان ضد آب بررسی کنید. اتاق و خانه را باز نگه دارید و اجازه دهید تهویه هوا خشک بماند.

جلوگیری از لکه های آینده

بدیهی است که بهترین راه برای مقابله با لکه های آینده این است که به طور کامل از آنها جلوگیری کنید. اما لکه های دیوار همیشه قابل اجتناب نیستند. بنابراین، سرمایه گذاری بر روی رنگ ضد آب برای دیوارهای خانه شما کار بیهوده ای است.

سه نوع اصلی دیوارپوش کدام اند؟

دیوارپوش کاغذی
دیوارپوش با روکش وینیل و…

2 پاسخ

    1. سلام و درود
      بهترین نوع دیوارپوش ضد آب و رطوبت دیوارپوش وینیل می باشد که در پشت سینک و حمام و… می توانید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code