اینجا هستید :
سرامیک مدرن پذیرایی

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سرامیک مدرن پذیرایی

سرامیک مدرن پذیرایی

سرامیک مدرن پذیرایی
سرامیک مدرن پذیرایی

سرامیک مدرن پذیرایی یک کفپوش انعطاف‌پذیر است، که می‌توان از آن در همه بخش‌های ساختمان استفاده کرد. انواع سرامیک برای کف، دیوار و حتی حیاط هم تولید می‌شود. اگر دنیای پر از طرح و رنگ سرامیک کف گیج‌تان کرده است، جای درستی آمده‌اید.

در ادامه محبوب‌ترین مدل‌ها و انواع سرامیک کف و دیوار، و همچنین بهترین رنگ این انواع کفپوش‌ سرامیک را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

سرامیک مدرن پذیرایی
سرامیک کف مغازه


انواع سرامیک مدرن پذیرایی

در حالت کلی انواع سرامیک ساختمان را می‌توان از سه نظر دسته‌بندی کرد:

برای معرفی انواع سرامیک کف تصمیم گرفتیم این دسته‌بندی‌های خشک و صنعتی را کنار بگذاریم. و در گروه‌های ملموس‌تری نمونه‌های مختلف این کفپوش‌ها را معرفی کنیم.

ابتدا مدل‌های سرامیک کفپوش گرانیت پذیرایی مدرن را بررسی می‌کنیم، و پس از آن سراغ سرامیک آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی می‌رویم.

سرامیک مدرن پذیرایی
سرامیک نشیمن


انواع سرامیک مدرن پذیرایی گرانیتی

سرامیک گرانیتی با خاک رس ساخته می‌شود؛ و هنگام پخت با افزودن رنگدانه‌ها به آن طرح و رنگ داده می‌شود. چون این نوع سرامیک کف بدون لعاب است، سطح آن با سنگ‌ساب پولیش براق می‌شود.

از جمله مدل‌های رایج انواع سرامیک کفپوش سنگی محوطه گرانیتی در طراحی داخلی می‌توانیم به نمونه‌های فلفل نمکی، رگه‌ای و قالب‌های رستیک اشاره کنیم.

سرامیک مدرن پذیرایی
سرامیک پذیرایی تیره


انواع سرامیک مدرن پذیرایی پرسلانی

سرامیک پرسلانی در دمای بالا پخته می‌شود. حالت شیشه‌ای و تخلخل کم انواع سرامیک پرسلانی هم به همین دلیل است.

سرامیک‌های پرسلانی که هم به صورت لعاب‌دار و هم بدون لعاب تولید می‌شوند. نسبت به سرامیک‌های معمولی ضخیم‌تر هستند و آب کمتری هم جذب می‌کنند.

این ویژگی برای قیمت کفپوش سرامیکی کف هر مکانی عالی است، و دوام بالای آن را نشان می‌دهد. به همین خاطر این تایل‌ها از بهترین سرامیک‌های کف محسوب می‌شود.


سرامیک مدرن پذیرایی موزاییکی

یکی از انواع سرامیک کفپوش سنگ که برای دکورهای خاص فوق‌العاده است، سرامیک‌های موزاییکی هستند. این نمونه‌ها با قطعات ریز لعاب‌دار یا بدون لعاب، در نقش‌ها و رنگ‌های متنوع تولید می‌شوند.

سرامیک‌های موزاییکی چندمیلی‌متر بیشتر ضخامت ندارند، و ابعاد رایج آنها 30 در 60 سانتی‌متر است. البته این

خرید کفپوش سرامیک‌ها در اشکال مستطیل، شش‌گوش، هشت‌گوش و … هم در بازار موجود هستند.

سرامیک مدرن پذیرایی
سرامیک مدرن پذیرایی

کفپوش برای سالن پذیرایی……کلیک کنید

انواع سرامیک کف آشپزخانه جدید

انتخاب سرامیک کف به عنوان کفپوش پی وی سی خانه ایده بسیار مناسبی است. چون همان‌طور که بالاتر هم اشاره کردیم، سرامیک کف به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و نفوذ رطوبت، برای آشپزخانه‌‌های کلاسیک و مدرن یک کفپوش کاربردی است.

خوشبختانه وجود سرامیک کف آشپزخانه در ابعاد، طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون این امکان را ما می‌دهد. تا با توجه به دکوراسیون آشپزخانه (و حتی کل منزل) در انتخاب کفپوش سرامیکی حمام دست‌تان کاملا باز باشد.

سرامیک مدرن پذیرایی
سرامیک دکوراتیو

در واقع سرامیک‌های مناسب برای آشپزخانه آنقدر تنوع دارند که می‌توانید به راحتی آنها را با سنگ کابینت، انواع اکسسوری، طریقه نصب شیشه بین کابینتی و … ست کنید. برخی از گزینه‌های موجود هنگام بررسی انواع سرامیک کف آشپزخانه برای تکمیل دکوراسیون آن عبارتند از:

سرامیک سنگ طبیعی برای آشپزخانه‌های بزرگ
سرامیک‌های مستطیلی بزرگ با رنگ طبیعی برای آشپزخانه‌های کلاسیک
و همچنین استفاده از سنگ مرمر در سرامیک کف برای انواع آشپزخانه لوکس و مدرن


انواع سرامیک کف سرویس بهداشتی

انواع کفپوش سرامیکی حمام و آشپزخانه را بررسی کردیم؛ و در این بخش قصد داریم گزینه‌های موجود برای حمام و سرویس بهداشتی را بررسی کنیم.

کاشی احتمالا بهترین نوع سرامیک کف برای تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام‌هاست. کاشی دانه‌های ظریف بلورین و متخلخلی دارد، و در دمایی بالاتر از ۱۰۰۰ درجه پخته می‌شود.

کاشی از انواع سرامیک دیوار هم محسوب می‌شود، و در دو نوع لعاب‌دار و بدون لعاب در بازار موجود است. لعاب کاشی می‌تواند براق یا مات، ساده یا طرح‌دار و سفید یا رنگی باشد.

طبق آمار، کاشی لعابی (که به آن سرامیک نازک هم می‌گویند) رسما پرکاربردترین کاشی در دکوراسیون حمام و سرویس‌های بهداشتی است. البته جالب است بدانید که انواع کاشی به عنوان سرامیک کفپوش سنگ حیاط، پارکینگ و ورودی مجتمع‌ها آپارتمانی هم کاربرد بالایی دارند.

سرامیک مدرن پذیرایی
سرامیک نشیمن

خرید پارکت لمینت تیره ………کلیک کنید

انواع سرامیک مدرن پذیرایی

پس از اینکه جنس مدنظرتان را از میان کفپوش سرامیکی رنگ روشن ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی انتخاب کردید، نوبت به انتخاب طرح و رنگ مناسب می‌رسد.

در این بخش مدل‌های پرطرفدار را بررسی می‌کنیم. و پس از آن خواهیم دید بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی و آشپزخانه برای شما کدام است.


مدل سرامیک طرح دار و ساده

سرامیک مدرن پذیرایی اصولا مدل سرامیک طرح دار وارد بازار شد تا همه بتوانند سرامیک بخرند. بین این همه رنگ و طرح مختلف، حداقل می‌تواند چند نمونه پیدا کرد. که انگار فقط برای سلیقه و دکوراسیون شما ساخته شده است.

به طور خودکار، بسیاری از ما هنگام انتخاب سرامیک کف پذیرایی یا هر فضای دیگر سراغ سرامیک‌های ساده می‌رویم.خرید کفپوش سرامیک‌ با طرح ساده و ابعاد بزرگ (در رنگ دلخواه شما) همیشه یک انتخاب برنده برای پوشاندن کف پذیرایی، آشپزخانه و حتی حمام و سرویس بهداشتی است.

البته برخی افراد هم تصمیم‌های هیجان‌انگیزتری می‌گیرند، و برای انتخاب سرامیک سراغ طرح‌های سه بعدی و شلوغ می‌روند. برای فضاهایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی، طرح‌های خاصی مثل سرامیک طرح سنگ برجسته هم طرفداران خودش را دارد.

سرامیک اتاق خواب

مدل سرامیک طرح پارکت و سنگ

سرامیک مدرن پذیرایی پارکت و سنگ کفپوش‌های بسیار جذابی هستند، اما هزینه بالایی دارند. خرید کفپوش سرامیک‌ یک جایگزین هوشمندانه و اقتصادی، سرامیک کف پذیرایی مدرن با طرح سنگ یا چوب است.

انواع سرامیک طرح پارکت و سنگ در واقع زیبایی و ظرافت پارکت (یا شکوه کفپوش سنگ طبیعی) را در کنار ویژگی‌های کاربردی و مقاومت بالای سرامیک به شما ارائه می‌دهد.
سرامیک با طرح پارکت یک جایگزین کم‌نظیر برای چوب است. و شدیدا به افرادی پیشنهاد می‌شود که مایل هستند به نوع چوب و گرمای خاص آن را در دکوراسیون خانه خود داشته باشند.

سرامیک با طرح سنگ هم از مدل‌های جذاب به عنوان سرامیک کف پذیرایی مدرن و فضاهای دیگر است. که خانه شما را به بخشی از طبیعت تبدیل می‌کند. انواع سرامیک‌ کف منزل با طرح سنگ طبیعی گزینه‌ای است .که برای سرامیک کف سالن حتما باید به آن فکر کنید؛ چون کمتر نمونه‌ای زیبایی شگفت‌انگیز آن دارد.

سرامیک مدرن پذیرایی


مدل سرامیک کف با طرح لوزی و مربع

سرامیک مدرن پذیرایی قرار دادن کفپوش سرامیکی رنگ روشن با زاویه 45 درجه، طرحی لوزی‌شکل را در موازات کف آشپزخانه و قسمت‌های مختلف منزل ایجاد می‌کند. این نوع چیدمان در واقع فضای مدنظر را بزرگتر نشان می‌دهد.

نصب انواع سرامیک کف مربعی با چینش خاص، مدل‌های متنوعی مانند طرح چرخ‌دنده‌ای ایجاد می‌کند، که در سرویس‌های بهداشتی (مخصوصا هنگام استفاده از کاشی ساده) کاربرد زیادی دارد.

چینش زیگزاگی و حصیری انواع سرامیک کفپوش سنگ مربعی و مستطیلی با تغییر زاویه آنها هم یکی دیگر از طرح‌های چسباندن انواع سرامیک کف است.

بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی

حالا که جنس و طرح محصول را تعیین کرده‌ایم، چطور بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی را انتخاب کنیم؟

باید بگوییم که در انتخاب زیباترین و بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی، دکوراسیون و طراحی داخلی فضا حرف اول را می‌زند. در ادامه چند گروه رنگی پیشنهادی ما برای سرامیک کف را می‌بینید:

ادامه مطلب سرامیک مدرن پذیرایی

علاوه بر این رنگ‌ها، می‌توان سراغ رنگ‌های نامتعارف‌تری هم رفت. ما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکار حتما با یک طراح داخلی مشورت کنید تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

کفپوش سرامیکی خانه بیشتر بدانید

سرامیک مدرن پذیرایی
سرامیک کف آشپزخانه


بهترین رنگ سرامیک برای آشپزخانه

رنگ‌های مختلفی می‌توانند بهترین گزینه برای انتخاب رنگ سرامیک آشپزخانه باشند، به شرطی که با رنگ کابینت‌ها و همین‌طور دیوار‌های آشپزخانه هماهنگ باشد.

انتخاب سرامیک کف با رنگ‌های روشن به بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه و نورگیر بودن آن کمک می‌کند. در مقابل، رنگ‌های تیره در خاص و لوکس نشان دادن آن موثرتر هستند.


بهترین رنگ سرامیک کف سرویس بهداشتی

گفتیم که انواع سرامیک کفپوش سنگ خصوصا از نوع کاشی، بیشترین کاربرد را در حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی دارند. بهترین رنگی که می‌توان برای این فضاها پیشنهاد کرد (همان‌طور که حدس می‌زنید)، رنگ‌های روشن است.

رنگ‌های روشن فضای همیشه کوچک این بخش‌ها را بزرگتر، و به دلیل انعکاس‌دهنده بودن نور آن را بیشتر نشان می‌دهند. البته برخی هم مسیر متفاوتی را در پیش می‌گیرند. و سراغ انواع سرامیک کف یا رنگ‌های تیره می‌روند که آلودگی را بهتر پنهان می‌کنند.

این مسئله بستگی زیادی به سلیقه شما و دکور و ابعاد فضا دارد؛ انواع کفپوش سرامیکی رنگ روشن در سرویس بهداشتی چه به رنگ تیره و چه به رنگ روشن، می‌تواند انتخاب خوبی باشد که هرگز هم از مد نمی‌افتد.

کفپوش سرامیکی دستشویی بیشتر بدانید


سرامیک مدرن پذیرایی کف مات بهتره یا براق؟

طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون تنها فاکتورهایی نیستند. که انتخاب بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی یا انواع سرامیک دیوار را دشوار می‌کنند. یک سوال مهم دیگر هم وجود دارد: سرامیک کف مات بهتره یا براق؟

مزایا و معایب انواع سرامیک مدرن پذیرایی براق

سرامیک‌های براق، همان‌طور که می‌توان حدس زد، معمولا سطح لغزنده‌ای دارند. بسته به جنس، این لغزندگی می‌تواند ناچیز یا قابل توجه باشد.

اما از طرف دیگر، یک سرامیک کف پذیرایی مدرن و براق می‌تواند فضاهای کوچک را بزرگتر از آنچه هستند نشان دهد. آنها نور فضا را نیز چندبرابر می‌کنند، و برای فضاهای تاریک عالی هستند. علاوه بر اینها، نظافت آنها هم ساده و سریع است.

سرامیک سرویس بهداشتی


مزایا و معایب انواع سرامیک مدرن پذیرایی مات

شاید لکه‌های به جا مانده روی سرامیک کف پذیرایی مات سخت‌تر پاک شود. یا فضا به اندازه واقعی‌اش به چشم بیاید، اما این نمونه هم نکته‌های مثبت خود را دارد.

برای مثال، این سرامیک‌ها لغزنده نیستند؛ نگهداری از آنها ساده‌تر است؛ خرید کفپوش سرامیک‌ احساس آرامش و راحتی بیشتری را به افراد القا می‌کنند. اصالت خاصی هم به فضا می‌دهند.

امیدواریم با مطالعه این مطلب دید خوبی از انواع خرید کفپوش سرامیک‌ سرامیک کف پذیرایی مدرن و کلاسیک، ویژ‌گی تایل‌های گوناگون، بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی و آشپزخانه و … به دست آورده باشید.

انتخاب کفپوش احتمالا کلیدی‌ترین مرحله در طراحی و اجرای دکوراسیون منزل است؛ که صرفا جنبه زیبایی ندارد. انواع سرامیک کفپوش سنگ هم برای ساختمان‌های مختلف در شرایط آب و هوایی گوناگون انتخابی مناسب هستند، هم زیبایی خاصی به فضا می‌دهند.

سنگ کف مغازه بیشتر بدانید


سرامیک طرح پارکت چیست؟

سرامیک مدرن پذیرایی

سرامیک طرح پارکت با شباهت بسیار زیاد به انواع پارکت تولید و یک جایگزین مناسب برای نصب پارکت در ساختمان به شمار می‌آید. قیمت سرامیک طرح چوب به نسبت پارکت کفپوش سرامیکی رنگ روشن کمتر بوده و تمیز کردن آن بسیار ساده تر می‌باشد.
سرامیک طرح پارکت با قابلیت بازتاب طرح چوب در فضای منزل در کنار ویژگی‌های چون درخشش و تمیزی ساده این نوع کف پوش یک انتخاب مناسب و خاص برای طراحی داخلی قسمت‌های مختلف ساختمان به محسوب می‎شود.
برچسب و لایه‌ ای که روی سرامیک طرح چوب کشیده می‌شود. به اندازه‌ای ظریف طراحی شده که به راحتی در یک نظر برای بیننده قابل تشخیص نیست. مدل کاشی طرح چوب و سرامیک طرح پارکت برای اداره‌ها و منازل مسکونی یک کفپوش سنگ خاص و مناسب به شمار می‌آید.

نصب کفپوش سنگ به چه صورت است؟

بستگی به جنس سنگ محل نصب و…. دارد

4 پاسخ

    1. نسبت به پارکتها کمتر عایق صدا هستند و پارکتها برتری بیشتری نسبت به سنگ و سرامیک در این موضوع دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code