وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سنگ دستشویی فرنگی

سنگ دستشویی فرنگی

توالت فرنگی یکی از وسایل بسیار ضروری در سرویس بهداشتی خانه ها است که توجه ویژه ای به آن می گردد.پس اینکه سنگ دستشویی فرنگی شما از نظر جنس مرغوب باشد اهمیت بسیار بالایی دارد. در دسترس بودن یک توالت فرنگی خوب یک نیاز ضروری برای همه ی افراد خانه می‌باشد. خرید این وسیله بر اساس معیارهایی نظیر جنس، ابعاد، مشخصات فنی و نحوه نصب صورت می گیرد و سازندگان این وسیله ضروری سعی می کنند. با در نظر گرفتن تمام معیارها یک محصول با کیفیت در اختیار مشتریان قرار دهند.برای خرید سنگ توالت فرنگی مرغوب و درجه 1 به محصولات سایت ما سربزنید.

چرا وجود توالت فرنگی در هرخانه ای نیاز است؟

سنگ دستشویی فرنگی
توالت فرنگی مشکی

هنگام تکمیل سرویس بهداشتی خانه های نوساز، خرید انواع توالت فرنگی مناسب باید در لیست اولویت ها قرار گیرد. اگر انتخاب این المان ضروری با دقت و بر اساس بهترین کیفیت صورت گیرد سالیان سال بدون هیچ مشکلی می توان از آن استفاده نمود. در حال حاضر مدل های متعددی از توالت فرنگی در بازار موجود می باشد. که توسط طراحان و سازندگان تجهیزات بهداشتی ساخته و با برندهای متفاوت عرضه شده اند.

امروزه اکثر توالت فرنگی ها به رنگ سفید به بازار عرضه می شوند. اما شرکت های خارجی این محصول را در رنگ های مختلف به مشتریان ارائه می دهند.

انواع توالت فرنگی براساس نوع نصب

توالت فرنگی زمینی

توالت فرنگی ها از لحاظ نصب در دو نوع دیواری و زمینی در بازار موجود هستند. در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم:

توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ

توالت فرنگی زمینی یا بک تو وال

توالت فرنگی سفید

توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ

در حال حاضر انواع توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ مورد استقبال بیشتری از طرف مشتریان قرار گرفته است. زیرا قابل نصب در هر نوع سرویس بهداشتی بوده و سنگ دستشویی فرنگی آن خاص بوده و فضای زیر آن بازتر از توالت های زمینی می باشد و به راحتی می توان از این فضا استفاده نمود. این توالت فرنگی ها در مقایسه با توالت فرنگی های زمینی ابعاد کوچک تری دارند. و فضای کمتری از دستشویی را اشغال می کنند.

نصب آن ها به گونه ای است که شما فقط کاسه توالت را می بینید که بر روی شاسی مخزن نصب شده در حالی که مخزن در دیوار سرویس بهداشتی قرار دارد. با استفاده از سیفون و کلیدهایی که روی دیوار نصب شده اند. می توان تخلیه این توالت ها را انجام داد.

توالت فرنگی زمینی یا بک تو وال

توالت فرنگی زمینی (بک تو وال) در انواع یک تکه، دو تکه و پشت به دیوار به بازار ارائه می شود. در ساخت و فروش توالت زمینی یک تکه، مخزن و نشیمن به شکل یک تکه ساخته شده اند. وزن این توالت ها با توجه به نوع طراحی خود بیشتر از سایر توالت ها است.

توالت فرنگی زمینی دو تکه دارای مخزن و نشیمن مستقل است که در هنگام نصب به یکدیگر متصل می شوند. توالت فرنگی زمینی پشت به دیوار نیز همانطور که از نامش پیداست دارای فلاش تانکی است. که در داخل دیوار تعبیه شده و قابل رویت نیست. تنها نشیمن آن روی زمین قرار گرفته و به دیوار نصب می شود.

در مقایسه با دو نوع دیگر توالت فرنگی زمینی، این نوع توالت ها فضای کمتری اشغال کرده و از نظر زیبایی ایده آل تر می باشند. نصب این مدل توالت آسان تر و تمیز کردن آن راحت تر است، اما از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.

انواع مدل های دستشویی فرنگی

سنگ دستشویی فرنگی چینی

توالت فرنگی بیده دار یا خودشور

توالت فرنگی پلاستیکی

سنگ دستشویی فرنگی تاشو

سنگ دستشویی فرنگی
توالت فرنگی زمینی

سنگ دستشویی فرنگی چینی

توالت فرنگی های سنگی و چینی به صورت ثابت نصب می شوند و قابلیت جا به جایی ندارند. نصب این توالت ها نیاز به نیروی متخصص دارد. توالت فرنگی های سنگی و چینی معمولا از کیفیت بالایی برخوردار بوده و طول عمر بالایی دارند.قیمت توالت فرنگی های این مدل بیشتر از نسبت به سایر توالت ها است و به صورت زمینی یا دیواری قابل نصب می باشند.

توالت فرنگی پلاستیکی

توالت فرنگی رنگی های پلاستیکی از قیمت پایین تری نسبت به توالت های سنگی و چینی برخوردار می باشند. این توالت ها قابلیت جا به جایی دارند و می توان آن ها را در هر مکانی که لازم بود، قرار داد. توالت فرنگی های پلاستیکی طول عمر و دوام کمتری نسبت به مدل های سنگی دارند.

توالت فرنگی بیده دار یا خودشور

در انواع توالت فرنگی های بیده دار یا خودشور، وسیله ای بر روی توالت نصب می شود و با پاشیدن آب، عمل شستشو را انجام می دهد. این بیده ها در انواع دیجیتالی و مکانیکی موجود می باشند. مدل دیجیتالی دارای تعدادی دکمه برای کنترل فشار، دما و … می باشد.
در حالی که مدل مکانیکی این بیده ها تقریبا مانند شیرآب عمل می کند و با باز کردن دسته، آب را می پاشد. شما می توانید حتی توالت فرنگی های ساده را خریداری نموده و بیده یا خودشور را نیز به طور جداگانه خریداری نمایید و بر روی توالت فرنگی خود نصب کنید.

سنگ دستشویی فرنگی تاشو

در فروش توالت های تاشو همانند توالت های پلاستیکی از قیمت پایینی برخوردار می باشند. جنس این توالت ها معمولا پلاستیکی یا فلزی می باشد و به راحتی می توان در هنگام نیاز از آن ها استفاده کرده و پس از آن، آن ها را تا کرد و در گوشه ای قرار داد. این توالت ها برای مسافرت بسیار مناسب می باشند و جای زیادی را در بر نمی گیرند.

سنگ دستشویی فرنگی
توالت فرنگی دیواری

انواع مدل تخلیه سنگ دستشویی فرنگی

مدل واش دان

شوتینگدار

مدل واش دان

یا آبشاری میباشد که در این نوع معمولا خروجی بزرگتر از مدل شوتینگ دارهستند و آب از بالا دور تا دور به صورت آبشاری ریزش میکند در نوع آبشاری آب با فشار کمتر تخلیه میشود و بخاطر خروجی بزرگی که دارند فضولات و زباله دستمال کاغذی در آن کمتر جمع میشود و براحتی از طریق این دهانه بزرگ خارج میشوند .

دستشویی فرنگی مشکی

شوتینگدار

تک شوتینگ

سه شوتینگ

پنج شوتینگ

سه شوتینگ و پنج شوتینگ

نوع تخلیه پنج شوتینگ و سه شوتینگ کاملا مشابه هم است و در مدل تک شوتینگ کمی متفاوت است لازم به ذکر است که در نهایت عمل تخلیه اصلی را در کل مدل ها شوتینگ پایین انجام میدهد.

که با فشار شدید آبی که دارد فضولات را خرد میکند و با مکش قوی کلی ، فرنگی تخلیه می شود.

تک شوتینگ

مدل تک شوتینگ آبریز از قسمت بالا همانند مدل های ابشاری صورت میگیرد ولی در سه شوتینگ و پنج شوتینگ خروجی های شوتینگ بالا آب را به صورت چرخشی در انواع توالت فرنگی پخش می شود که اصطلاحا به آن دور شویی هم میگویند .

خروجی شوتینگ دار به نسبت واش دان کوچیکتر است و احتمال مسدود شدن در آنها بیشتر است .مخصوصا اگر در آن دستمال انداخته شود.

نکاتی که قبل از خرید سنگ دستشویی فرنگی باید دانست

درب توالت

برای خانم های باردار

نحوه نشستن

درب توالت

اگر از توالت فرنگی رنگی استفاده می کنید حتما ابتدا درب توالت فرنگی را گذاشته بعد سیفون را بکشید تا بخارات و سموم آن خارج نشود.

خانم های باردار

خانم های باردار در دوره ی بارداری خود برای حفظ سلامت ستون مهره ها و پیشگیری از کمر درد می توانند از توالت ایرانی استفاده نکنند.

نحوه نشستن

هنگام استفاده از توالت ایرانی به وضعیت صحیح نشستن دقت داشته باشید.

سنگ دستشویی فرنگی و محل نشستن را مرتبا تمیز کنید و به نوع شوینده هم توجه کنید تا خطر ابتلا به التهاب های پوستی اطراف باسن و ران را به حداقل برسانید.

بهتر است در مورد استفاده از توالت فرنگی های مکان های عمومی از دستمال کاغذی مخصوص نشیمنگاه استفاده شود.

سعی کنید حوله و مسواک را در دستشویی قرار ندهید تا در معرض بخارات سمی نباشند.

اما بهترین حالت این است که هم زمان هر دو توالت را در خانه داشته باشیم که اگر فردی دچار تکرر ادرار یا کهولت سن یا آسیب مفاصل زانو بأشد بتواند از توالت فرنگی استفاده کند.

توالت فرنگی دیواری
نصب توالت فرنگی به چه صورت است؟

نحوه نصب سنگ های توالت به عوامل زیادی بستگی دارد جنس های مختلف با نصب های متفاوتی صورت میگیرد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code