وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سنگ دستشویی

سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین قسمت های ساخت و ساز میباشد. در زمانهای قدیم به لوازم و سنگ دستشویی و روشویی اهمیتی داده نمیشد و سرویس های بهداشتی منازل فقط یک توالت ایرانی ساده با یک روشویی داشت.اما امروزه خرید این لوازم برای دستشویی های ایرانی تفاوت بسیاری پیدا کرده است. و از بعد از آمدن توالت فرنگی به بازار فروش بیشتر اساتید نظریه دادند. که از این نوع توالت فرنگی استفاده گردد. زیر این نوع توالت آسیب کمی به ستون فقرات وارد کرده و از ابتلا به بیماری هایی نظیر آرترز جلوگیری میکند.

با گذشت مان بعد از ورود توالت فرنگی رنگی در خانه های ایرانی که بازسازی شدند. و این چند سال ساخته شد به جز توالت ایرانی توالت فرنگی هم گذاشته شد و حتی افرادی که آن را تمیز نمیدانستند به دلیل جلوگیری از دردهای مفصلی مجبور به استفاده شدند.اما وقتی شما برای خرید و بازسازی به بازار میروید هم توالت های ایرانی هم توالت فرنگی از تنوع بسیار بالایی برخوردار میباشد. ما در این مقاله به شما کمک میکنیم. تا بهترین انتخاب سنگ توالت طبی توالت فرنگی رنگی و…..داشته باشید.

انواع توالت

توالت ایرانی

توالت فرنگی

سنگ دستشویی
سنگ توالت طلایی مشکی

توالت ایرانی

طی چند سال اخیر از طریق همه ی اساتید و پزشکان به افرادی که دچار دردهای مفاصل هستند و یا سن بالاتری دارند گفته شده است. که از توالت فرنگی استفاده کنند. اما با این حال هنوز افراد زیادی در سرویس های بهداشتی خود توالت ایرانی دارند. و توالت های فرنگی را گوشه ی حمام قرار داده و گاها از آن استفاده میکنند.در صورتی که قیمت توالت ایرانی گاهی اوقات از توالت فرنگی بیشتر هم میباشد

انواع آبریز در سنگ دستشویی ایرانی

توالت ایرانی با ریم بسته

توالت ایرانی با ریم باز

سنگ دستشویی
توالت سفید طلایی
سنگ دستشویی ایرانی با ریم بسته

توالت ایرانی ریم بسته بیشتر در دستشویی های ایرانی مدرن دیده میشود. در توالت ریم بسته کانال آبریز بسته میباشد و در کانال آبریز سوراخ هایی با فاصله منظم گذاشته شده و آب بعد از باز شدن وارد کانال شده و به گردش در می آید و از طرف سوراخ ها به شکل آبشاری و یک سو ئر کاسه توالت جاری میگردد. دستشویی ایرانی با ریم بسته تمیز و بهداشتی میباشد و شستشو بهتر شکل میگیرد.این مدل کاسه توالت آب را به صورت یک شکل دور تا دور تمام کاسه توالت پخش شده و روی سنگ داخلی شسته میشود. و از جمع شدن فضولات و حشرات در کاسه توالت جلوگیری میکند.

سنگ دستشویی ایرانی با ریم باز
سنگ توالت طلایی

توالت ایرانی ریم باز ساده ترین نوع آبریز است.این آبریز در سنگ توالت قدیمی وجود دارد. توالت ایرانی ریم باز سوراخ های منظم و یک شکلی ندارد و کانالش باز میباشد آب که باز شود بعد از ورود به عمق کاسه توالت میرود.

از دیگر چیزهایی که زمان خرید سنگ توالت باید به آن دقت کنید آرگونومیک آن است. بسیاری از کارخانه های تولیدی سنگ توالت تولید چینی بهداشتی مثل مروارید سنگ توالت طبی و آرگونومی طراحی شده است.توالت ایرانی آرگونومی و طبی فشاری که به زانو ها وارد میکند را بسیار کم کرده و آسیب رساندن به مفاصل شما را کاهش میدهد.

توالت ایرانی در کشورهای آسیایی مورد استقبال بالایی قرار گرفته است و به همین علت توالت آسیایی شناخته شده است.

توالت فرنگی

در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره شد که استفاده از دستشویی فرنگی را اساتید بسیار مناسب میدانند و اینکه همیشه پیشنهاد میکنند این روزها هم در سرویس بهداشتی خانه ها انواع توالت فرنگی وجود دارد. اگر شما هنوز توالت فرنگی در منزل خود ندارید. و استفاده نمیکنید. و قصد گذاشتن توالت فرنگی دارید باید با انواع آن آشنا شوید چون دستشویی فرنگی در بازار انواع و اشکال مختلفی دارد. اما اگر طرز استفاده از آن را بدانید خرید مناسب و بهتری میتوانید داشته باشید.

انواع توالت فرنگی

توالت فرنگی یک تکه

توالت فرنگی دو تکه

توالت فرنگی یک تکه

طرح توالت فرنگی یک تکه به این صورت است که کاسه توالت و مخزن به همدیگر وصل هستند. این سنگ توالت به شکل تک تکه قالب گیری شده است. شستن این توالت یک تکه خیلی راحت تر از توالت فرنگی دو تکه میباشد. ابعاد استاندارد این مدل در قالب طول 53تا 78سانتی عرض کمتر از 50 سانت است ارتفاع و بلندی این کاسه توالت از کف بین 35تا41 سانت است و عمق آن 68تا76 سانت میباشد. و همچنین دستشویی فرنگی یک تکه قیمتش نسبت به بقیه انواع توالت فرنگی بیشتر میباشد.

توالت فرنگی دو تکه

دستشویی فرنگی دوتکه مخزن و کاسه توالت از هم جدا میباشد و به صورت جداگانه نصب میگردد شستشوی توالت فرنگی دوتکه سخت تر از یک تکه بوده ولی نسبت به یک تکه قیمت کمتری را دارا میباشد ارتفاع توالت دوتکه در مقایسه با یک تکه بیشتر بوده و حدود 66تا 82 سانت میباشد ولی باقی ابعاد مدل دوتکه با یک تکه برابر میباشد

سنگ دستشویی
توالت طبی

جنس سنگ دستشویی

سنگ دستشویی چینی

سنگ دستشویی سرامیکی

سنگ دستشویی چینی

جنس بیشتر سرویس های بهداشتی سرامیکی و یا چینی میباشد.این جنس های چینی بیشتر از چینی های زجاجی و نیمه زجاجی میباشند کاربری این چینی ها را در بکارگیری کاسه توالت و زیر دوش اشاره کرد.

سنگ طبی سفید

سنگ دستشویی سرامیکی

سرامیک های بهداشتی از چینی های زجاجی که آب کمتری را جذب می کنند ساخته شده است. جذب این مورد از سرامیک های سنگ توالت مشکی ایرانی به قدری پایین است که حتی از ۱ درصد کمتر است. در حالی که چینی هایی که نیمه زجاجی هستند حدودا ۳ تا ۱۴ درصد جذب دارند. فروش این مدل از سنگ های توالت نیز بسیار بالاست.

هنگام نصب سنگ دستشویی چه نکاتی را رعایت کنیم

روی سنگ دستشویی حتما تراز کف تا کاشی و سرامیک باشد 

در دور سنگ توالت بایدحتما ۳۰ سانتی متر فاصله از دیوار داشته باشد

قبله را در نظر بگیرید و محور طولی توالت خود را به سمت آن نگذارید

در زیر سطح سنگ توالت باید به صورت کلی عایق کاری صورت بگیرد

سنگ توالت چینی

نکته های مهم در رابطه با خرید سنگ دستشویی ایرانی

مهم ترین نکته ای که در رابطه با کاسه توالت طبی مروارید باید بدانید نوع متریال ساخت وجنس سنگ توالت طبی می باشد. سنگ توالت ایرانی از چینی های بهداشتی تولید شده است این سنگ توالت ها بسیار پرفروش بوده و این چینی بهداشتی دارای تنوع بالایی میباشد.تفاوت چینی ها در ضریب جذب آب است. که اگر جذب آب بالا بوده باعث تولید آلودگی و میکروب و بیماری هایی نظیر قارچ میگردد یا با جذب و جمع شدن پس آب ها باعث ایجاد بوی بد در سرویس بهداشتی میشود چینی های بهداشتی که ضریب آب کمتر از یک دارند معمولا دوام بیشتری داشته و از مقاومت بالایی برخوردار است و به آنها چینی زجاجی گفته میشود.

شکل دیگری از توالت موجود میباشد که ضریب آب زیادتری دارد. و چینی نیمه زجاجی در بازار شناخته میشود البته بستگی به کیفیت ساخت و تولید این جنس توالت ضریب آن از 3تا15 درصد تغییر میکند.

هنگام خرید کاسه دستشویی اولین و مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که کاسه توالت های سرامیکی باید شفاف باشد. و موج نداشته باشد و فاقد هرگونه ناهمواری نیز باشد. در هنگام خرید بهترین سنگ توالت برای دستشویی باید به نکات ریز و درشتی توجه نمود زیرا امروزه تعداد اتاق ها از حد نرمال بیشتر شده و به اندازه آب مصرفی توجه کافی انجام میپذیرد. نکته ی مهم دیگری که در مورد سنگ توالت ایرانی بید گفته شود این است. که به اندازه ی محل نصب و ارتفاع و محل قرار گرفتن و ریم باز و ریم بسته بودن آن دقت کافی داشته باشید.

توالت طبی برای افرادی که درد مفاصل دارند مناسب است؟

خیر برای کسانی که هنوز دچار درد نشده اند مناسب میباشد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code