اینجا هستید :
سنگ نماي رومي ايراني

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سنگ نماي رومي ايراني

در این مقاله ما گروه مجوعه شادکو قصد داریم تا اطلاعاتی جامع و کامل در مورد سنگ نماي رومي ايراني در اختیار شما مشتریان عزیز مان قرار دهیم . همچنین شما عزیزان را با مجموعه ای از تصاویر دقیق محصول ها و معرفی مدل های گوناگون آن آشنا کنیم . و همچنین کاربرد و مزایای هر کدام از محصولات را باهم مقایسه نماییم . در ادامه مطلب به بررسی انواع سنگ نما ها و معرفی خدمات و معرفی بهترین . مرکز خرید سنگ نما و انواع دیوارپوش ، همراه با بررسی هزینه های نصب و اجرای آن می‌پردازيم.

در توضیحات زیر اطلاعاتی در مورد سنگ نماي رومي ايراني تقدیم می نماییم

از آن جا که نمای ساختمان بسیار مهم است و مردم به زیبایی و چشم گیر بودن . سنگ نماي رومي ايراني هم از آن دسته از کار هایی است که نگاه مخاطب را به سمت خود نا خود آگاه می کشاند . نمای ساختمان ها اعم از این که سنگ نمای خانه یا آپارتمان و یا مجتمع مسکونی باشد . و چه ساختمان هتل یا تالار یا آموزشگاه یا شرکت خصوصی و یا ادارات و در کل یک ساختمان تجاری باشد بسیار اهمیت می دهند .

سنگ نماي رومي ايراني
سنگ نماي رومي ايراني

زیرا به خوبی اطلاع دارنداجرای سنگ نماي رومي ايراني و اجرای سنگ کاری نما به نوعی اولین معرف برای سبک و کیفیت و اهمیت و ارزش آن ساختمان محسوب می شود . تیم متخصصان حرفه ای گروه شادکو با داشتن علم و تجربه در این زمینه بهترین مشاور برای انتخاب بهترین نمای سنگی است . در این صورت شما دارای یک نمای سنگی فوق العاده و لوکس برای ساختمان خود خواهید بود . از انواع نمایی که برای ساختمان می توان برگزید . انتخاب اجرای سنگ کاری نما در زمره ی درست ترین انتخاب برای انواع بناها می باشد.


امتیازات سنگ نماي رومي ايراني برای ساختمان ها عبارتند از موارد زیر

اجرای سنگ کاری نما موجب می شود لوکس ترین و زیباترین نما را داشته باشید . در عین حال نمای ساختمان شما دارای طول عمر زیادی می باشد . همچنین مقاومت بالای سنگ نمای خانه در برابر آسیب هایی مثل شکسته شدن و فرسایش و خوردگی نسبت به سایر متریال و مصالحی که برای زیباسازی نما بکار برده می شود . از دیگر مزایای آن به حساب می آید . شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چه مصالح دیگری برای خرید سنگ نمای ساختمان ها استفاده می شود .

سنگ نماي رومي
سنگ نماي رومي ايراني خاص

در جواب این سوال باید بگوییم متریال های مختلفی چون

شیشه ، فلزاتی مانند آلومینیوم و چوب و سیمان و… به طور کاملا سلیقه ای در طراحی و اجرای نمای بناهای مختلف استفاده می شود . مزیت دیگر استفاده از سنگ در نمای ساختمان این است که در صورتی که سلیقه ی شما ساده پسند باشد . می توان طرح را به صورتنمایی سنگی و ساده اجرا نمود و در صورتی که مایل به اجرای سنگ نمای رومی ایرانی باشید .  نیز می توان طرح را پرکار طراحی و اجرانمود.به هر حال انجام طراحی سنگ نمای رومی چه سنگ کاری رومی جدید باشد .  و یا سنگ نما رومی ساده و یا نمای سنگ رومی ویلایی و یا سنگ نمای رومی ایرانی و…. تمام این ها را که شامل سبک های مختلف و متفاوتی هستند .  می شود مناسب با هر سلیقه ایکه شما مشتریان گرامی در نظر دارید اجرا نمود .

در یک نگاه می توانیم نوع نماهای ساختمان ها را به انواع زیر تقسیم کنیم

این تقسیم بندی را بدون توجه به متریالی که در نمای ساختمان استفاده می شود انجام داده ایم.

 • ۱ نمای زیبای کلاسیک
 • ۲ نمای شیک معاصر
 • ۳ نمای مدرن
 • ۴ نمای مینیمال

حال ببینیم سنگ نمای رومی ایرانی در زمره ی کدام یک از سبک های ذکر شده در بالا می باشد .

سنگ نما ايراني
سنگ نماي رومي ايراني زیبا

سبک معاصر

این روند تکاملی در نمای رومی ادامه یافت تا قرن ۱۹ که تحت تاثیر انقلاب رنسانس در اروپا طراحی سازه ها الهام گرفته . از معماری روم باستان طرفداران فراوانی یافت . هنگامی که به اواسط قرن نوزدهم می رسیم می بینیم که اروپا وارد سبک کلاسیک در هنر معماری می شود . در این زمان هنرمندان معمار در طراحی های خود به طراحی هایی روی آوردند که عظمت و استحکام بنا و قدرت مندی را در ذهن بیننده تداعی می کرد . زیبایی فوق العاده ی این سبک در حدی بود که به کشور آمریکا نیز راه یافت . با توجه به این که معماری ایرانی نیز دارای سبک های خاص خود می باشد .

سبک مدرن

زمانی که سبک کلاسیک نمای رومی وارد ایران شد المان هایی از سبک معماری ایران باستان در آن وارد شد . در واقع گاهی اوقات بجای کلمه ی نمای رومی از کلمه ی نمای کلاسیک نام می برند . از آن‌جایی که اجرای سنگ کاری نما به سبک رومی دارای المان های کاملا بارز و مشخصی در هنگام طراحی این سبک کلاسیک و هم در زمان اجرای آن می باشد، بسیار جلب توجه می کند . هنگامی که شما از مقابل ساختمانی که سنگ نمای رومی ایرانی روی آن اجرا شده است عبور می کنید ناخودآگاه مجذوب زیبایی طراحی و المان های آن می شوید . و یقینا زیبایی خاص چنین نمایی را تحسین خواهید کرد .

سنگ کاری نما ها
سنگ نماي رومي ايراني

سبک مینیمال

در این سبک از سنگ نمای رومی به گونه ای استفاده می شود که طراحی و معماری آن پیچیده است و متریال سنگ نما از مصالح گران قیمت ساختمانی چون سنگ های تراورتن و مرمر و گرانیت استفاده می شود همین ها موجب می شود عامه ی مردم تصور کنند این یک ساختمان بسیار لوکس است که مختص افراد مرفه و ثروتمند جامعه است. در حالی که شما شاهد هستید سنگ نمای رومی ایرانی در ساختمان های زیادی اجرا می گردد. زیرا برای سنگ نمای رومی نیازی نیست که حتما از سنگ های گران قیمت استفاده کرد . با استفاده از سنگ آهک و سنگ های فراوان و ارزان مقرون به صرفه ای مانند : سنگ تراورتن هم می شود این نمای زیبا را در ساختمان اجرا نمود .

سبک کلاسیک

در واقع همان طور که می دانیم نمای رومی از نوعی سبک خاص کلاسیک در یونان و روم الهام گرفته است. فاکتورهایی که در طراحی نمای رومی در نظر گرفته می شوند تماما تحت تاثیر معماری در روم باستان می باشد. زیرا در حدود قرن های ۵تا۸ میلادی سرزمین و‌معماری روم بطور کامل از هنر معماری در یونان متاثر بود . و همین تاثیرپذیری از یونان موجب پیشرفت های چشمگیری در هنر معماری بخصوص طراحی سنگ نمای رومی گردید . هنگامی که به هنر معماری در قرن ۹ میلادی توجه می کنیم شاهد فراگیر شدن و زیاد شدن قدرت نفوذ معماری رومی در کل اروپا هستیم . در حدی که برای اماکن بسیار مهم و حتی مقدس مانند کاخ ها و کلیساها و قصرها از سنگ نمای رومی استفاده می شد .

طراحی سنگ نما رومي
سنگ نماي رومي ايراني

نکته ی مهم در انتخاب سنگ نماي رومي ايراني

نمی توان گفت که تمام بهترین سنگ نمای ساختمان ها واقعا نمای سنگی هستند  . زیرا ما شاهد هستیم که برخی سنگ نماها در ساختمان هااجرا می شود . که کاملا مشابه بلکه ضعیف تر از بی کیفیت ترین نمای کامپوزیت می باشند . ومقاومتشان از نماهای کامپوزیت ضعیف هم مقاومت پایین تری دارند .

پس مشاوره با یک تیم متخصص و حرفه ای کمک قابل اعتمادی برای شما مشتریان گرامی محسوب می شود . و‌گروه شادکو افتخار دارد هچنین تیمی را دراختیار دارد . تیم تخصصی مشاوران شادکو با در اختیار گذاشتن علم ودانش و تجربه ی خود به شما کمک می کنند تا اگر مایل هستید .  نمای ساختمان خودرا با سنگ نمای خانه و یا ترکیبی از انواع سنگ نما و آجر انتخاب کنید . و گرفتار فروشندگانی که سنگ نامرغوب را برای سنگ نمای خانه شما در اختیارتان می گذارند نشوید .


آنچه لازم است در مورد ابزار سنگ نماي رومي ايراني بدانیم شامل موارد زیر است

هنگامی که نام ابزار سنگی را می شنوید شاید از کم وکیف آن اطلاع چندانی نداشته باشید . کلمه ی ابزار سنگی در زبان انگلیسی مترادف کلمه ی( Cornice stone) است . در وهله ی اول که این اسم را می شنوید شاید ابزارآلاتی که مخصوص نصب سنگ نمای رومی یا سنگ نمای خانه است . و یا هر کاری که مربوط به کارکردن با سنگ است به ذهن شما بیاید . گاهی نیز امکان دارد این نام باعث شود تصور کنید این ها ابزارآلاتی از جنس سنگ هستند . در واقع وقتی ما در بحث مربوط به سنگ نمای رومی ایرانی از این کلمه استفاده می کنیم . منظورمان هیچ کدام از معانی و‌کارکردهای بالا نیست .

سنگ نما گوناگون
سنگ نماي رومي ايراني

. هنگامی که فهرست محصولاتی که مربوط به ابزار سنگی هستند را مشاهده کنید . متوجه برداشت صحیح از این نام در صنعت ساختمان و حرفه ی سنگ و سنگ نمای رومی خواهید شد . البته ذکر این نکته نیز لازم است که شما مشتریان گرامی می توانید با جستجو در گوگل متوجه شوید . که وقتی کلمه ی ابزار سنگی را می نویسید برای شما فهرستی از ابزاری از حنس سنگ را ذکر می کند . ابزاری چون نیزه و چاقوهای قدیمی سنگی .که در مباحث تاریخی گذشته به عنوان مفهومی خاص استفاده می شده است. و این می تواند عامل اصلی تصور نام برده در بالا باشد.

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر از محصولات ما می توانید از پیج ما دیدن فرمائید

ابزار سنگ نماي رومي ايراني شامل موارد زیر می باشد

 • نقشه اتوکد ابزار سنگی
 • ابزار سنگی گل تاج نما
 • نقشه ی اتوکد ابزار سنگ نما ساختمان
 • اسکرین شات گرفتن از چند نمونه ابزار نما در اتوکد

حال که با مفهوم مورد نظر ابزار سنگی در صنعت ساختمان و‌معماری آشنا شدید . توجه شما را به ادامه ی توضیحات در مورد آن جلب می کنیم .


جنس بکار رفته در ابزار سنگ نماي رومي ايراني عبارتند از موارد زیر

 • ۱ می توان از جنس های مختلفی ابزارسنگی را تولید نمود. در گذشته سیمان اصلی ترین ماده ی ساخت ابزارهای سنگی بود .
 • ۲ در حال حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دانش و تکامل دستگاه هایی مانند : دستگاه تراش و دستگاه سی ان سی از جنس سنگ تولید و ساخته می شود . ابزارهای سیمانی دارای زحمت بیشتری برای نصب بودند . ولی ابزارهای سنگی در این مورد برای نصب آسان تر و راحت تر هستند . همچنین ابزارهای سنگی دارای دوام بیشتری هستند . با توجه به این که سنگ نمای رومی جدید از جنس سنگ است . وقتی ابزارها هم از جنس سنگ باشند نمای ساختمان بسیار یکپارچه و شیک تر خواهد بود.
 سنگ کاری رومی
سنگ نماي رومي ايراني خاص


تقسیم بندی ابزارهای سنگی شامل موارد زیر می باشد

منبت کاری سنگ

منبت سنگ ها مثل طرح هایی شامل نمادها و گل و بته ها ، این ابزارها طرح دار می باشند و طولی نیستند . پاستون ها ، سرستون ها ، نمادهای مختلف ، تاج های گل و بته و همچنین کتیبه ها در زمره ی این ابزارها محسوب می شوند . محل اجرای این ابزارها بالا و پایین ستون ها ، پیشانی قسمت فوقانی ساختمان و سردرها ، بخش بالای پنجره ها اجرا و‌ نصب می شوند . طول و عرض این ابزارها کاملا مشخص می باشد . گاهی موارد این ابزارها را با دستگاه های مجهز CNC ساخته و تولید می گردند .


و گاهی اوقات نیز با هنرمندی تمام بوسیله ی دست هنرمندان ساخته می شوند . البته ذکر این نکته لازم است که ظرافت و دقت و یکدست بودن ابزارهایی که با دستگاه سی ان سی تولید می شوند . به مراتب بیشتر از تولید آن ها بوسیله ی دست می باشد . اما باید به این امر توجه داشت که آنچه بوسیله هنر دست انسان تولید می شود . به مراتب با ارزش تر و درنتیجه گران تر هم هست. البته در تولیدات دست هنرمندان هم شاهد ظرافت و دقت فراوان هستیم.

نماي کاری رومي
سنگ نماي رومي ايراني

ابزارهای طولی قرنیز و شمش

ابزارهای طولی قرنیز و شمش ها ، این ابزارها را برای لبه ی فاصله بین طبقات ساختمان ها که اصطلاحا باند طبقات نامیده می شوند . قاب بندی پنجره ها ، شمش ، قاب بندی مرزهای دور کلی نمای بنا ، قوس های بالای پنجره ها ، لبه های بالکن ها و لبه ی پشت بام ها استفاده می شوند . در واقع عرض این ابزارها از ۲سانتی متر شروع می شود تا ۳۰ سانتی متری موجود هستند .

این ابزارها در طول مورد نظر قابل استفاده می باشند . این محصولات سنگی بیشتر موارد برای نمای ساختمان هایی که قصد دارند . سنگ نمای رومی ، سنگ کاری رومی جدید را اجرا نمایند کاربرد دارند . قرنیزها نیز با ضخامتی کمتر قابل اجرا در بخش های پایین دیوارها می باشند . در بخش اتصال دیوار به کف قابل استفاده می باشند. گاهی اوقات این ابزارها را وارد دسته ی ابزار طولی نیز می کنند.

مواردی که برای قیمت گذاری ابزار سنگی در سنگ نماي رومي ايراني در نظر گرفته می شوند عبارتند از موارد زیر

 • جنس سنگی که ابزار از آن تولید شده است .
 • اندازه و ضخامت ابزاری که قرار است اجرا شود .
 • متراژ نمایی که قرار است ابزار سنگی در آنجا کار شود .
 • نوع ابزاری که درخواست اجرای آن روی نمای ساختمان را داریم .

زمانی که موارد بالا محاسبه گردیدند قیمت نهایی ابزارسنگی اجرا شده در نمای ساختمان مورد نظر شما مشخص می شود .
جهت تعیین مقدار ابزار سنگی لازم است شخص معماری که در این زمینه تخصص کافی دارد . درخواست شود زیرا برای تعیین مقدار لازم ابزار سنگی جهت اجرا روی ساختمانی که سنگ نمای رومی و سنگ کاری رومی جدید اجرا و کار شده است . باید نقشه های کامپیوتری و اندازه های بسیار دقیق و طراحی سه بعدی اشکال مورد نظر و همچنین دقت فراوان در تعیین متراژ تهیه گردد .

سنگ کاری ایرانی
سنگ نماي رومي ايراني شکیل

ویژگی های سنگ نمای رومی ایرانی 

 • ۱ در طراحی نمای رومی ساختمان ستون هایی که استفاده می کنند با روش های دوریک ، قرنتی و یونیک اجرا می گردند.
 • ۲ قوس های طراحی شده در یک نمای رومی به صورت عریض و گرد اجرا می گردند.
 • ۳ در یک طراحی نمای رومی از دیوارها به شکل ستون هایی تریینی استفاده می کنند.

تناسب سنگ نمای رومی با سنگ نماي معماری ایرانی 

در واقع از مناسب ترین گزینه ها برای کسانی که علاقه مند به سبک های کلاسیک هستند همین نمای رومی ساختمان می باشد . طراحی این سبک آنچنان منحصر بفرد است که چشم هر بیننده ای مجذوب خود می کند . شاید بگویید طراحی ساختمان های هر کشوری اصولا باید با فرهنگ همان کشور تناسب داشته باشد . سخن و‌نظر شما کاملا درستاست اما توجه شما را به این نکته جلب می کنیم . که سبک کلاسیک از مرزهای جغرافیایی و فرهنگی عبور کرده . و یک سبک جهانی وفراگیر است . و‌کشور عزیزمان ایران از این موضوع مستثنی نیست . با مطالعه ی تاریخ معماری در کشورمان در روزگاران قدیم متوجه می شویم .

که تخت جمشید که از شاهکارهای جاودانه ی معماری ایراندر گذشته های بسیار دور است . و کاملا همخوان و‌مناسب با فرهنگ بومی ایرانی می باشد دارای المان های مشترکی با نماهای رومی باشد . با توجه به این که در اجرای طرح سنگ نماي رومي ايراني از سنگ هایی چون تراورتن استفاده می شود . و ایران از نظر ذخایر این سنگ بسیار غنی است پس عاقلانه ترین راه این است .که سبک معماری رومی را با سبک فرهنگ اصیل ایرانی و همچنین سبک معماری ایرانی هم سو کنیم .

اجرای سنگ نماي رومي ايراني در چه مکان هایی مناسب است

اجرای سنگ نماي رومي ايراني معمولا در اکثر مکان ها مناسب است . به طور مثال اگر در ساختمان شما از سنگ نمای سفید و یا سنگ نمای رومی از بین انواع سنگ نما که بسیار متنوع هستند . و در طرح ها و رنگ های گوناگونی به بازار عرضه می گردند استفاده شود . بسیار جذاب و باجلوه خواهد بود . زیرا از بخش های مهم هر ساختمانی اعم از : هتل ها و رستوران ها ، تالارهای پذیرایی ، استخرها و‌مجموعه های ورزشی ، دانشگاه ها و آموزشگاه های علمی ، بانک ها و‌موسسات تجاری ، ادارات و شرکت ها بخصوص از همه مهم تر منازل شخصی ، ویلاها و مجتمع های مسکونی ، مهمترین قسمت ظاهر و نمای بیرونی آن محسوب می شود .

سنگ نماي رومي ايراني
سنگ نماي رومي ايراني

دیگر تولیدات در صنایع شادکو

علاوه بر سنگ نماي رومي ايراني و انواع سنگ نما و انواع دیوار پوش دیگر محصولاتی که در تولیدی شادکو تولید می گردد.

می توان به موارد زیر اشاره نمود :

چگونه به شادکو ارتباط برقرار کنیم و سنگ نماي رومي ايراني را سفارش دهیم

شما عزیزان می‌توانید برای تهیه و سفارش هر نوع و شکل از سنگ نماي رومي ايراني و سنگ نمای رومی و سنگ کاری رومی جدید با ابعاد مورد دلخواه و موردنیاز خود . جالب است بدانید با افزایش استقبال از خدمات . اجرای دیوارپوش برای این روزها درخواست‌ ها در كليه مناطق رو به افزایش است. بنابراین صنایع تولیدی شادکو به مدت ۴۸ ساعت می تواند هرمدل کفپوش در سایز و تنوع رنگی که شما بخواهید را تولید کند و بدست شما برساند .

قیمت سنگ نماي رومي ايراني چقدر است ؟؟؟

به دلیل نوسانات قیمت در بازار و … به طور دقیق مشخص نیست پس برای کسب اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code