اینجا هستید :
سنگ نمای خانه

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سنگ نمای خانه

در این مقاله ما گروه مجوعه شادکو قصد دارد تا اطلاعاتی جامع و کامل در مورد سنگ نمای خانه در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد . همچنین شما را با مجموعه ای از تصاویر دقیق محصول و معرفی مدل های گوناگون آن آشنا کند . و همچنین کاربرد و مزایای هر کدام از محصولات را باهم مقایسه نماید . در ادامه مطلب به بررسی انواع دیوارپوش ها و معرفی خدمات و معرفی بهترین مرکز خرید کفپوش و دیوارپوش ، همراه با بررسی هزینه های نصب و اجرای آن می‌پردازیم.

توضیحاتی پیرامون نمای سنگی ساختمان ها و بناها

از دیر باز انسان ها به خانه ای که در آن زندگی می کردند اهمیت زیادی می دادند . به زیبایی و راحتی خانه و وسایلی که برای یک زندگی راحت در خانه به آن نیاز داشتند . یکی از مهمترین قسمت های هر ساختمانی چه مسکونی و چه تجاری واداری که از جمله بخش های اصلی آن ساختمان محسوب می شود . همان نمای خارجی و بیرونی آن ساختمان می باشد . در واقع با نگاهی از بیرون به یک ساختمان تا حد زیادی می توان به کلیت سبک و کیفیت و ارزش آن ساختمان پی برد.

سنگ رنگ روشن نما
سنگ نمای رنگ روشن مدرن برای خانه

البته همه می دانیم که در هر جای دنیا ساختمان ها بر اساس شرایط آب و هوایی و محیطی و همچنین امکاناتی چون مصالح ساختمانی و متریال موجود در همان کشور که در دسترس عموم مردم بخصوص سازندگان ساختمان ها است استفاده می شود . شاید از قدیمی ترین مصالحی که برای نمای خارجی ساختمان استفاده شده بتوان از سنگ طبیعی نام برد . زیرا در هر جای دنیا سنگ طبیعی وجود دارد . امروزه نیز همچنان استفاده از سنگ طبیعی برای نمای ساختمان طرفداران زیادی دارد .

ضرورت استفاده از سنگ در نمای ساختمان ها و بناها

به دلایلی که در زیر اشاره می کنیم مردم برای نمای ساختمان از سنگ استفاده می کنند . البته استفاده از شیشه و حتی فلزات و چوب در نمای خارجی ساختمان هم طرفداران خاص خود را دارد . در ادامه مطلب به بررسی انواع سنگ نما و کفپوش و کاربرد آن ها و معرفی خدمات نصب و معرفی بهترین مرکز سنگ و کفپوش همراه با بررسی هزینه ها خواهیم پرداخت .


اما دلایل ضرورت استفاده از سنگ نما

 • ۱ زیبایی منحصر بفرد سنگ نما
 • ۲ رنگ های زیبای سنگ نما
 • ۳ مقاومت زیاد سنگ نما
 • ۴ نگهداری آسان و سهولت در نظافت سنگ نما
 • ۵ بدلیل وجود معادن سنگ فراوان در ایران ، سنگ نما قیمت مناسبی دارد .
 • ۶ امکان استفاده از سنگ نما در هر نوع سبک معماری چه مدرن و کلاسیک
سنگ گرانیت نما
سنگ نمای غیر صیقلی دیزاین خانه


مصالح و مواد نمای خارجی ساختمان و بنا

امروزه شاهد پیشرفت های چشمگیری در علم و صنعت ساختمان سازی هستیم . به گونه ای که شاهد وجود مصالح بسیار متنوعی در بازار هستیم . این همه تنوع و زیبایی کار انتخاب نمای خارجی ساختمان را بسیار آسان و راحت نموده است.
علاوه بر مصالح متنوع طبیعی امروزه شاهد ورود محصولات زیبای مصنوعی به بازار ساختمان سازی می باشیم.

“برای دیدن عکسهای بیشتر به اینستاگرام ما سر بزنید


انواع مصالح و مواد مصنوعی نمای ساختمان

 • انواع متنوع و زیبای کامپوزیت ها
 • انواع چوب های مصنوعی شکیل و بسیار شیک
 • انواع ترموودها
 • انواع سنگ های اسلبکوی مدرن


گاهی در نمای ساختمان از مصالح ترکیبی استفاده می شود که نمایی منحصر بفرد و بسیار جذاب و زیبا برای ساختمان شما بوجود می آورد . بنابر این می بینید . که در بکار بردن انواع سنگ نما و سایر مصالح و مواد چه طبیعی و چه مصنوعی باید توجه ویژه ای داشت . تا پس از صرف وقت و هزینه از انتخاب خود کمال رضایت را داشته باشید . پس انتخاب یک نمای درست اصل بسیار مهمی در ساختمان سازی محسوب می گردد.

نمای خانه گرانیتی
سنگ نمای خانه زیبا

قیمت سنگ نمای خانه

برای تعیین قیمت هر سنگ نما فاکتورهای خاصی در نظر گرفته می شود که در زیر به بیان آن می پردازیم.

کیفیت سنگ نما

کیفیت سنگ نما ، با در نظر گرفتن کیفیت سنگ نما در واقع اصلا چیزی تحت عنوان سنگ ارزان یا سنگ گران وجود ندارد .
زیرا قیمت هر سنگ نما بر مبنای کیفیت آن تعیین می گردد. به طور مثال می توانیم از تفاوت قیمت سنگ نمای مرمر با قیمت سنگ نمای گرانیت نام ببریم.

محل استخراج سنگ نما

حل استخراج سنگ نما ، شهرها ومناطق گوناگونی که از آن ها سنگ نما استخراج می شود در ساختار و تنوع و کیفیت سنگ تاثیر بسزایی دارند.به طور مثال نمی توان توقع داشت قیمت سنگ نمای دیگر شهرها با قیمت سنگ نمای استخراج شده در اصفهان یکی باشد. در پایان ذکر این نکته بسیار ضروری است که برای بهترین انتخاب سنگ نما باید ابتدا اولویت ها را در نظر گرفت و با در نظر گرفتن مسائل فنی و مهم توجه نمود . سپس در مرحله ی بعدی به ظاهر و سلیقه اهمیت داد.

 کیفیت سنگ نما
سنگ نمای خانه مینیمال


ویژگی ها و مزایای لازم و ضروری در انتخاب سنگ نمای خانه

 • زیبایی منحصر بفرد سنگ نمای خانه
 • مقاومت بالای سنگ نمای خانه
 • قدرت چسبندگی زیاد سنگ نمای خانه
 • وزن کم و تراکم پایین سنگ نمای خانه
 • نگهداری راحت و نظافت آسان سنگ نمای خانه

لازم است ذکر کنیم این ویژگی ها شامل تمام ساختمان هایی می شود . که در نمای خارجی آن از سنگ استفاده می شود . و منحصر به خانه و‌ منزل شخصی نیست .

زیبایی منحصر بفرد سنگ نمای خانه

زیبایی منحصر بفرد سنگ نمای خانه ، در نگاه اول که هر رهگذری به یک ساختمان می اندازد . نمای آن بیانگر جلوه و زیبایی بیرونی آن است . بنابر این انتخاب یک سنگ بادوام و زیبا تاثیر فراوانی در این جلوه ی بیرونی خواهد داشت . اغلب برای ایجاد جذابیت و زیبایی بیشتر مایل هستند . از سنگ های رنگ روشن برای نمای ساختمان استفاده کنند . به دلیل این تقاضای زیاد برای سنگ های یک دست و روشن است . که قیمت آن ها بیشتر از سایر رنگ ها و سنگ ها می باشد.

نمای سنگی لوکس
سنگ نمای لوکس برای خانه

مقاومت بالای سنگ نمای خانه

مقاومت بالای سنگ نمای خانه در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف. بر خلاف قسمت های داخلی که کاملا در برابر تابش شدید آفتاب و برف و باران و باد و خاک کاملا درامان هستند ، بخش نمای ساختمان در معرض اشعه خورشید وسایر عواملی که در بالا ذکر کردیم قرار دارد . سنگ نمای خانه باید دارای کیفیتی باشد که در مقابل این آسیب های طبیعی محیط به راحتی کثیف و فرسوده و کدر نشود . و به راحتی و در مدت زمان کوتاه تغییر رنگ ندهد(بخصوص که گفتیم رنگ های روشن طرفداران بیشتری دارند .) این سنگ ها باید در طولانی مدت همچنان مانند روز اول باشند و به راحتی قابل شستشو و نظافت و نگهداری باشند.

قدرت چسبندگی زیاد سنگ نمای خانه

سنگ نمای هر ساختمانی باید دارای قدرت چسبندگی زیادی به سیمان باشد . زیرا اگر این ویژگی را نداشته باشد امکان دارد به مرور زمان و بخاطر شرایط جوی که در بالا دکر کردیم از دیوار جدا شده و سقوط کند . سقوط سنگ علاوه بر زشتی نما و تحمیل هزینه ی مجدد می تواند موجب شود فاجعه ی انسانی رخ دهد یا سنگ روی ماشین افراد سقوط کند و خسارت مالی ببار بیاورد. قبلا ما شاهد بودیم زمانی که از سنگ گرانیتی در نمای ساختمان استفاده می شد سقوط سنگ نما بسیار اتفاق می افتاد. در حدی این اتفاق تکرار می شد که سازمان هایی که عهده دار تبیین استانداردهای ساختمان بودند . دستورالعملی مبنی بر استفاده از پیچ و اسکوپ را برای چسباندن و حفظ سنگ های گرانیتی از سقوط صادر نمودند.

وزن کم و تراکم پایین سنگ نمای خانه

وزن کمتر و تراکم پایین سنگ نمای خانه ، اگر از سنگی برای نمای هر ساختمانی چه مسکونی چه اداری و چه تجاری استفاده کنیم که متخلخل نباشد و بسیار متراکم باشد و وزن زیادی داشته باشد موجب می شود ساختمان سنگین شود و خود سنگ هم دارای چسبندگی لازم ومناسب نباشد . مثلا سنگ گرانیت بسیار تراکم بالایی دارد و‌ کمترین میزان تخلخل را دارا است .
به همین دلیل چسبندگی کمی دارد و همان گونه که در بالا توضیح دادیم سقوط این سنگ زیاد است . در حدی که امروزه استفاده از سنگ گرانیت در نمای ساختمان اصلا توصیه نمی شود . شاید از ما بپرسید تخلخل در سنگ به چه معنایی است .
توضیحات تیم متخصص حرفه ای گروه شادکو را که نتیجه مطالعات و تحقیقات آن ها است خدمت شما ارائه می نماییم .

نمای تراورتن خانه
سنگ نمای خانه با طراحی مینیمال

نگهداری راحت و نظافت آسان سنگ نمای خانه

نگهداری راحت و نظافت آسان سنگ نمای خانه ، بدلیل این که سنگ نما در فضای خارجی قرار دارد . و در معرض باد و برف و باران و گرد و خاک و سایر آلاینده ها می باشد . نظافت و تمییز کردن سنگ نمای خانه که مایه ی جلوه و زیبایی ساختمان است . دارای اهمیت زیادی می باشد . اگر سنگ نمای خانه ساب نخورده باشد و سطح براق و ساب خورده ای نداشته باشد .

به راحتی و به سرعت آلودگی ها جذب سنگ گردیده و سنگ ظاهری کثیف و آلوده خواهد داشت . در گذشته این بزرگ ترین مشکل استفاده از سنگ تراورتن به عنوان سنگ نمای خانه به شمار می آمد . اما همان گونه که در بالا ذکر کردیم . امروزه از فراوری روز برای از بین بردن مشکل سنگ تراورتن استفاده می کنند . و سطح این سنگ را براق و بدون سوراخ و تخلخل می نمایند . که این کار باعث افزایش مقاومت این سنگ شده است.

نمای لوکس سنگی
سنگ نمای خانه های لوکس و لاکچری

سنگ نمای خانه

در صورتی که تمایل دارید برای سنگ نمای خانه از سنگ تراورتن استفاده کنید لازم است با انواع بسیار متنوع این سنگ پرطرفدار آشنا شوید.


در زیر انواع متنوع سنگ تراورتن را خدمت شما مشتریان عزیز معرفی می کنیم

 • ۱تراورتن سفید (محصول شهر محلات)
 • ۲ تراورتن دودی موج دار
 • ۳تراورتن شکلاتی بی موج
 • ۴ تراورتن سیلور تکاب
 • ۵ ستون سنگی کرم رنگ
 • ۶ تراورتن کرم رنگ (محصول شهر اصفهان)
 • ۷ تراورتن قرمز(محصول شهر آذر شهر)
 • ۸ تراورتن کرم شکلاتی موج دار
 • ۹ تراورتن بی موج کرم رنگ
 • ۱۰ سنگ تراورتن بی موج کرم رنگ (مربوط به حاجی آباد)
 • ۱۱ سنگ گرانیت خرمدره
 • ۱۲ سنگ گیوتین تراورتن سفید رنگ (بسیار ارزان قیمت است ، در واقع ارزان ترین نوع سنگ تراورتن محسوب می شود) گران قیمت ترین سنگ نمای تراورتن شماره ی۱۰ می باشد یعنی سنگ تراورتن بی موج کرم رنگ
نمای متنوع
سنگ نمای خانه مدرن


در زیر به معرفی انواع متنوع و زیبای سنگ نمای خانه می پردازیم

 • سنگ تراورتن
 • سنگ مرمریت
 • سنگ گرانیت
 • سنگ زیبای مرمر
 • سنگ های رسوبی
 • سنگ نمای خانه آذرین

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن ، در نمای داخلی و خارجی بکار می رود . در نماهای به سبک رومی هم بکار می رود.
این امکان وجود دارد که سنگ تراورتن به صورت عمود بر لایه هایش برش داده شود این کار موجب می شود لایه های سنگ تراورتن در نمای ساختمان دیده شود . لایه های سنگ تراورتن دارای تنوع رنگی زیبایی است که به زیبایی نمای ساختمان می افزاید.

تراورتن سنگ

سنگ مرمریت

سنگ مرمریت ، بیشتر در سنگفرش کردن و نمای داخلی و پله و کف از سنگ مرمریت استفاده می شود. از سنگ تراورتن تخلخل کمتری دارد.

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت ، از مقاوم ترین و محبوب ترین سنگ های نما برای خانه به شمار می آید . حتی در مقابل ساب زدن بسیار مقاوم است.
استحکام این سنگ برای نما خانه در حد قابل توجهی زیاد است. از سنگ گرانیت برای نمای ویلاها و ادارات و مراکز تجاری و ساختمان های مسکونی می توان استفاده کرد. اصطلاحا این سنگ خنثی است یعنی این که در مقابل هوازدگی مقاومت بالایی دارد. مقاومت سنگ گرانیت در بین مهندسان ساختمان بسیار مشهور است.

انواع سنگ گرانیت نما
انواع بافت سنگ نمای خانه

سنگ مرمر

سنگ مرمر ، از قدیمی ترین سنگ های نما برای خانه به شمار می آید . این سنگ در واقع نوعی سنگ آهکی است و از جمله سنگ های دگرگونی محسوب می شود . و دارای رنگ های متنوعی است. از میان انواع رنگ های متنوع سنگ مرمر ، رنگ های زرد و سبز و سفید آن طرفداران بیشتری دارد .

نمای سنگی
سنگ نمای خانه

سنگ های رسوبی

سنگ های رسوبی ، لازم است در مورد این سنگ ها توضیحاتی را خدمت شما مشتریان محترم و‌گرامی ارائه نماییم . این نوع از سنگ نمای خانه دارای تنوع زیادی از لحاظ رنگ و بافت و ترکیبات می باشد . بعضی ماسه سنگ ها مثل رسوباتی هستند که از سنگ های گذشته بوجود آمده اند . در عین حال بعضی دیگر مانند سنگ آهک متشکل از رسوبات حاصل از مواد هستند. این رسوب ها در لایه ها قرار گرفته و پس از گذشت مدت زمان طولانی روی هم فشرده شده و به هم چسبیده می شوند . و سنگ رسوبی شکل می گیرد.

سنگ رسوبی شیک
سنگ رسوبی شیک برای نمای خانه

سنگ نمای خانه آذرین

سنگ نمای آذرین ، این سنگ های آذرین از ماگما تشکیل می شوند که در واقع مخلوطی از مواد معدنی گداخته شده می باشند و برای یافتن آن ها باید به سراغ اعماق زمین رفت .

از جمله سنگ های آذرین سنگ های نام برده در زیر می باشند

سنگ آذرین سرد و سخت مانند : سنگ گرانیت ، دیوریت ، کوارتز
گدازه ها و رسوبات آتش فشانی و بازالتی که در سطح زمین یافت می شوند . که به نام ریولیت مشهور هستند.


توضیحی پیرامون تخلخل سنگ ها

اگر بخواهیم با بیانی ساده توضیح دهیم در واقع حفره ها و سوراخ های داخل بافت سنگ را حالت تخلخل می نامند.
متخلخل ترین سنگ همان سنگ تراورتن است. البته باید توجه داشته باشیم . که سطح سنگ نما نباید متخلخل باشد . زیرا آب و مواد دیگر در آن حفره ها وارد شده وموجب فرسودگی سنگ می شوند . قسمت حفره و سوراخ دار را روی ملات سیمانی قرار می دهند .
امروزه با استفاده از رزین و فراوری کردن سنگ تراورتن این متریال به مناسب ترین سنگ نما برای خانه تبدیل شده است .

نمای سنگی
سنگ رنگی برای نمای خانه

چگونه به شادکو ارتباط برقرار کنیم و دیوار شیشه ای دوجداره را سفارش دهیم

شما عزیزان می‌توانید برای تهیه و سفارش هر نوع و شکل از انواع دیوار پوش با ابعاد مورد دلخواه و موردنیاز خود . می توانید برای مراجعه حضوری از ٨ صبح تا ٢ و از 4 عصر تا ٨ شب به آدرس زیر مراجعه کنید . جالب است بدانید با افزایش استقبال از خدمات اجرایی برای این روزها درخواست‌ ها در كليه مناطق رو به افزایش است . بنابراین صنایع تولیدی شادکو به مدت ۴۸ ساعت می تواند هرمدل کفپوش در سایز و تنوع رنگی که شما بخواهید را تولید کند و بدست شما برساند .

آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶

آیدی اینستاگرام شادکو : instagram.com/shadkoo

وبسایت : shadkoo.com

دیگر تولیدات در صنایع شادکو

علاوه بر انواع دیوار پوش و دیوار شیشه ای دوجداره دیگر محصولاتی که در تولیدی شادکو تولید می گردد می توان به موارد زیر اشاره نمود :

سنگ نمای ساختمان
سنگ نمای خانه طرح دار زیبا
قیمت محصول سنگ نمای خانه به چه نحو محاسبه می شود؟

نوع جنس سنگ ، نوسانات قیمت در بازار و … قیمت آن را تحت تاثیر قرار می دهد .

متریال سنگ نما
سنگ نمای خانه مینیمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code