اینجا هستید :
سنگ کاری دیوار باغ

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سنگ کاری دیوار باغ

سنگ کاری دیوار باغ

سنگ کاری دیوار باغ
سنگ کاری نمای بیرونی باغ

سنگ کاری دیوار باغ

اصولا شخصیت و شکوهی که سنگ کاری دیوار باغ و اجرای سنگ کاری نما به ساختمان می‌بخشد، با کمتر متریال دیگری قابل مقایسه است. خدمات سنگ کاری ساختمان و نماسازی ساختمان با انواع سنگ، ظاهری کلاسیک به بنا می‌دهند و مقاومت خوبی هم دارد. به همین خاطر، بیشتر افراد سعی می‌کنند حداقل سنگ کاری جلوی ساختمان را انجام دهند.

اما برخی پا را از فراتر گذاشته و این متریال شیک را در محیط داخلی زندگی خود نیز ترکیب می‌کنند.

مانند اجرای انواع سنگ کاری دیوار، سنگ کاری ستون، سنگ کاری رومی جدید و غیره شما می‌توانید. با کمک مجموعه شادکو به بهترین نوع سنگ و سنگ کاری نمای ساختمان و فضای داخلی دست پیدا کنید.

سنگ نمای داخلی

در رابطه با این بحث بخوانید سنگ کاری فضای حمام

قیمت سنگ کاری دیوار باغ و ساختمان

قیمت دستمزد سنگ کاری نما برای هر متر مربع، با توجه به فاکتورهای گوناگونی تعیین می‌شود. یک سنگ کار حرفه ای پیش از شروع کار سنگ کاری نما دیوار ستون و هر پروژه بزرگ و کوچک دیگری، این فاکتورها را برای پیمانکار شرح می‌دهد. به این ترتیب، پیمانکار دید شفافی از قیمت دستمزد سنگ کاری نما داشته، و بهتر می‌تواند پروژه خود را برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی کند.

کفپوش سنگ چیست؟

سنگ‌ها از مقاوم‌ترین و گران‌ترین نوع پوشش کف پارکت هستند که امروزه به خصوص برای فضاهای بیرونی خانه‌ها کاربرد بیشتری پیدا کرده‌اند اما در کنار زیبایی خیره کننده‌شان معایبی هم دارند که به طور مفصل در این مطلب به آنها می‌پردازیم.

کفپوش‌ها پوشش‌هایی هستند که برای کف ساختمان‌ها و منازل مسکونی و اداری از آنها استفاده می‌شود. کفپوش‌های ساختمانی یکی از عناصر اصلی در زیبایی‌های یک منزل مسکونی به شمار می‌روند که در انواع و رنگ‌های مختلفی در بازار خرید و فروش می‌شوند.

این کفپوش‌ها می‌توانند سرامیک، سنگ، چوب، لمینت و پی وی سی باشند. اما در این میان کفپوش‌pvc طرح سنگی از زیبایی چشم گیری برخوردار بوده و به لحاظ ماندگاری و مقاومت و عمر طولانی آن در مجتمع‌های مسکونی بزرگ، داخل واحدها و لابی آن‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت دیوارپوش چسبی بیشتر بدانید

عوامل موثر بر دستمزد سنگ کاری نمای ساختمان

از جمله مهمترین عواملی که بر قیمت سنگ کاری ساختمان تاثیر می‌گذارند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

انواع سنگ کاری دیوار باغ

در مراحل ساخت ساختمان، قسمت‌های مختلفی از بنا را می‌توان با سنگ پوشش داد. البته اجرای سنگ کاری نما در هر یک از این فضاها تکنیک‌های خود را دارد، و سنگ‌های خاصی هم برای آنها توصیه می‌شود. انواع سنگ کاری بر اساس محل پیاده‌سازی عبارت هستند از:

سنگ دکوراتیو فضای داخلی

کفپوش سرامیکی دستشویی بیشتر بدانید

در این قسمت خدمات ذکر شده در بالا را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم. در واقع سنگ کاری ساختمان مانند بنایی، کاربرد گسترده و حالات مختلفی دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم:

سنگ کاری نمای ساختمان

اجرای سنگ کاری نما که بی‌اغراق بیشترین درخواست این حوزه را به خود تخصیص می‌دهد، هم با هدف زیباسازی چهره سازه انجام می‌شود، و هم با هدف افزایش مقاومت آن. به همین دلیل، سنگ استفاده شده در سنگ کاری نمای ساختمان باید در عین جذابیت ظاهری، بادوام و مقاوم باشد.

این ویژگی‌ها شاید قیمت سنگ کاری نما را بالا ببرد، اما بدون شک ارزشش را دارد. اجرای سنگ کاری جلوی ساختمان ساده یا طرح دار با روش‌های رومی و سایر متدهای جدید زیبایی خاصی به ساختمان‌ها می‌بخشد. البته علاوه بر نما، می‌توان محیط بیرونی و جلوی ورودی بنا را هم با سازه‌های سنگی چشم‌نواز کرد.

سنگ کاری دیوار داخل ساختمان

سنگ کاری دیوار در فضاهای داخلی ساختمان، بیشتر از هر چیز برای پوشش دیوارهای سرویس‌های بهداشتی و حمام‌ها استفاده می‌شود. در محل‌های پررفت‌وآمد نیز معمولا سنگ کاری دیوار تا نیمه انجام می‌شود تا دیوارها آلوده نشوند.

در هر حالت، بهتر است برای کفپوش سنگ و سنگ کاری دیوار سراغ نمونه‌هایی رفت که زیبا باشند، زیرا کاملا در دید هستند (برعکس نمونه‌های استفاده‌شده در کف‌ها)

قیمت سنگ نمای رومی بیشتر بدانید

سنگ کاری دیوار خانه

سنگ کاری ستون

ستون‌ها در زیبایی دکوراسیون داخلی ساختمان نقش مهمی را ایفا می‌کنند. گاهی برای زیبایی فضای داخل ساختمان یا واحدها، ستون‌ها سنگ کاری می‌شوند. سنگ نمای رومی ایرانی موجب براق شدن، محکم‌تر شدن و زیبایی ستون‌های بنا می‌شود.

سنگ کاری حیاط و دیوار آن

کفپوش سنگی فضای محوطه حیاط و دیوارهای آن هم پای ثابت پروژه سنگ‌کارهاست؛ مخصوصا برای ویلاها و فضاسازی. حیاط‌ها معمولا نقاط ورودی منازل هستند و بیشتر جشن‌ها و دورهمی‌ها در آنها برگزار می‌شود. سنگ کاری دیوار حیاط و کف آن می‌تواند لذت این فعالیت‌ها را دوچندان کند و روی کسانی که وارد ساختمان می‌شوند، تاثیر مثبتی بگذارد.

سنگ کاری پشت بام

احتمالا نام این کار را در خدمات سنگ کاری کمتر شنیده‌اید. با این حال، هنوز هم سنگ کاری پشت بام‌ها در برخی مناطق متقاضیانی دارد. سنگ‌های مناسب برای این پروزه‌ها نمونه‌هایی هستند که وزن کمی دارند، بدون تخلخل هستند، استحکام بالایی دارند، و غیرقابل نفوذ هستند.

سنگ کاری کف ساختمان و پلکان

سنگ‌ها برای کفپوش سنگ ساختمان و پلکان هم کاربرد قابل توجهی دارند. سنگ‌هایی که برای این بخش‌ها به کار می‌روند، باید در برابر سایش و ضربه مقاومت مطلوبی داشته باشند. همچنین، بهتر است سطح تخلخل‌شان پایین باشد، تا هنگام شستشو مواد شوینده و آب در آن‌ها نفوذ نکند.

در کنار این موارد، از کاربردهای دکوراتیو سنگ کاری هم نباید غافل شد. از جمله این کاربردها می‌توانیم به سنگ‌کاری دیوارها، شومینه، پشت تلویزیون، ستون‌ها و … اشاره کنیم. سنگ‌های مناسب برای پروژه‌های دکوراتیو، آنهایی هستند که در عین زیبایی، مقاومت کششی و خمشی مطلوبی دارن

کفپوش برای سالن پذیرایی بیشتر بدانید

سنگ کاری دیوار باغ

سنگ کف مغازه کلیک کنید

سنگ مناسب انواع سنگ کاری حرفه ای

هم مکان‌هایی را که می‌توان در آنها سنگ را اجرا کرد متعدد هستند، و هم سنگ‌ها. اما چه نوع سنگی برای چه مکانی مناسب است؟

اولین ملاک برای انتخاب سنگ برای سنگ کاری ساختمان، محل پروژه است. یعنی ابتدا باید از ویژگی‌های هر سنگ و کاربرد آن‌ها برای هر مکان مطلع شویم، و سپس با توجه به نیاز خود نمونه مناسب را تهیه کنیم. در ادامه به‌طور خلاصه گفته‌ایم چه سنگی برای چه کاری مناسب است:

سنگ کاری دیوار باغ
سنگ کاری ستون و دیوار

سنگ کاری فضای محوطه کلیک کنید

نکات و اصول سنگ کاری نمای ساختمان

در اجرای سنگ کاری نما، فوت‌وفن‌ها و ریزه‌کاری‌های فراوانی وجود دارد، که یک سنگ کار ماهر به همه آن‌ها اشراف دارد. دانستن برخی از این موارد به شما در نظارت بر انجام درست سنگ کاری کمک می‌کند:

از ماسه شسته برای دوغاب پشت سنگ استفاده شود.
سنگ‌ها باید بدون تو رفتگی و بیرون زدگی روی هم قرار گیرند.
نباید از نخاله برای پرکردن فضای دوغاب پشت سنگ استفاده شود.
از سیمان خشک روی دوغاب برای بالا بردن سرعت کار استفاده نشود.

سنگ کاری دیوار باغ
سنگ نمای بیرونی ویلا باغ

پوشش کف پارکت بیشتر بدانید


وظایف سنگ کار حرفه ای ساختمان

یک استادکار باتجربه و قابل اعتماد در سنگ کاری، فقط در انجام کار سنگکاری ماهر نیست، بلکه باید در ارتباط با کارفرما، و انجام کار مطابق نظر او نیز به خوبی عمل کند. برخی از ویژگی‌های یک کفپوش سنگ کار متخصص را در ادامه ملاحظه می‌کنید:

بررسی طرح‌های مورد نظر مشتری
ارائه مبلغی شفاف برای قیمت دستمزد سنگ کاری نما، سنگ کاری ستون، سنگ کاری دیوار حیاط و …
تهیه سنگ‌های مناسب با توجه به نظر مشتری و کاربرد آن‌ها
استفاده از ابزار به‌روز برای اندازه گیری و برش
برش سنگ‌ها در اندازه‌های معین
تهیه ملات یا دوغاب لازم برای نصب سنگ‌ها
پاک کردن ملات اضافی از سطح سنگ‌ها

خرید انواع کفپوش سنگی کلیک کنید

سنگ کاری دیوار باغ
قیمت سنگ نمای دیوار به چه صورت است؟

بستگی به جنس نوع و… دارد

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code