اینجا هستید :
سنگ کاری نمای ساختمان

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سنگ کاری نمای ساختمان

در این مقاله ما گروه مجوعه شادکو قصد داریم . تا اطلاعاتی جامع و کامل در مورد سنگ کاری نمای ساختمان در اختیار شما مشتریان عزیز مان قرار دهیم . همچنین شما عزیزان را با مجموعه ای از تصاویر دقیق محصول ها و معرفی مدل های گوناگون آن آشنا کنیم . و همچنین کاربرد . و مزایای هر کدام از محصولات را باهم مقایسه نماییم . در ادامه مطلب به بررسی انواع دیوارپوش ها و معرفی خدمات و معرفی . بهترین مرکز خرید انواع دیوارپوش و انواع پوشش کف همراه با بررسی هزینه های نصب و اجرای آن می‌پردازیم . اگر به فکر تهیه ی یک کفپوش عالی و زیبا هستید . توصیه می کنیم متن زیر را مطالعه کنید .

نمای سنگی لوکس
سنگ کاری نمای ساختمان شیک

در مطلب زیر قصد داریم مطالبی پیرامون سنگ کاری نما انواع ساختمان خدمت شما مشتریان محترم گروه شادکو ارائه نماییم


قبل از توضیح در مورد اجرای سنگ کاری نما لازم می دانیم ، در مورد سنگ کاری و چگونگی انجام آن توضیح کاملی خدمت شما مخاطبان گرامی تقدیم نماییم . هر گاه که عملیات خاصی روی سنگ های خاصی انجام شود به این عملیات سنگ کاری گفته می شود .
این عملیات عمدتا شامل انجام برش و تراش روی سنگ است . تا به صورت اشکال هندسی در بیاید و برای نصب و اجرای روی دیوار یا راه پله ها ، راهروی راه پله ، ستون ها ، پشت بام ، کف ساختمان مناسب باشد .

هر گونه عملیاتی که موجب شود سنگ برای کار ساختن ساختمان و یا ایجاد دکور در ساختمان سنگ کاری دیوار آماده ی بهره برداری شود را سنگ کاری می نامند . شیوه ی کار بدین صورت است ، که سنگ های تراشیده شده و برش خورده را کنار هم در محل مشخص شده نصب و اجرا می کنند . برای چیدمان و چسباندن صحیح سنگ حتما باید یک طرح و الگو مطابق سلیقه ی مشتری از قبل آماده شده باشد .

سنگ کاری
انواع سنگ کاری های نمای ساختمان زیبا

خدمات ویژه گروه صنایع تولیدی شادکو

تیم متخصصان حرفه ای گروه شادکو برای مشاوره و تهیه ی این گونه طرح ها آماده ی خدمات رسانی به شما مشتریان باسلیقه می باشند.
همان گونه که برای چسباندن سنگ های برش خورده به الگو و طرح نیاز داریم . به مواد خاصی به نام ملات نیز نیاز است تا بتوان سنگ ها را به محل مربوطه چسباند . اگر چسباندن سنگ برش خورده در کنار هم را روی نمای ساختمان انجام دهند . به آن سنگ کاری نمای ساختمان گفته می شود . در صورتی که کنار هم قرار دادن قطعات سنگ تراشیده شده روی دیوار راه پله انجام شود به آن (سنگ کاری راه پله) گفته می شود . در بعضی ساختمان ها برای بوجود آوردن یک فضای زیبا و لوکس اقدام به (سنگ کاری ستون) می کنند که در زیبایی محیط بسیار موثر است.


تاثیر طراحی سنگ کاری نما در زیبایی و شیک شدن آن بسیار بالا است


به دلیل این که در اصل نوع سنگ و طرح انواع سنگ نما ساختمان تاثیر مستقیم در شکوه و زیبایی ساختمان دارد . همه ی سازندگان ساختمان به این بخش از ساخت و ساز ساختمان اهمیت فوق العاده ای می دهند . استفاده از متریال سنگ برای نمای ساختمان بیش از هر متریال دیگری موجب لوکس و شخصیت بخشی به کل مجموعه می شود . چرا که بجز سنگ می شود از متریال دیگری مانند : شیشه ، آلومینیوم ، آجر سه سانت ، سیمان ، و ترکیب شیشه و چوب یا سنگ و چوب هم می شود استفاده کرد .

ولی همان گونه که گفتیم تاثیر یک نمای سنگی قابل مقایسه با سایر مصالح نخواهد بود . سنگ کاری یک نمای سنگ ساده و یا نمای کلاسیک و خاص به ساختمان می دهد . علاوه بر نمای خارجی با استفاده از سنگ کاری بعضی افراد با ذوق و سلیقه به استفاده از سنگ برای شیک شدن فضای داخلی هم اقدام می کنند . سنگ کاری برای فضای داخلی شامل: سنگ کاری دیوار و سنگ کردن کف ساختمان و…. هم می شود . متخصصان حرفه ای گروه شادکو در تمام ساعات کاری آماده ی پاسخگویی به مشتریان گرامی هستند.

 نمای ساختمان
سنگ کاری نمای ساختمان های به روز


انواع سنگ کاری در فضاهای مختلف ساختمان شامل موارد زیر می باشد

برای ساختن یک ساختمان می شود بخش های مختلفی از ساختمان را با سنگ کاری انجام داد . هر بخشی از ساختمان باید طبق تکنیک مخصوص به همان بخش سنگ کاری شود . برای هر بخشی سنگ خاصی از نوع و‌جنس خاص توصیه می شود . بطور مثال : (سنگ کاری ستون) با سنگ کردن جلوی بنا کاملا متفاوت خواهد بود.


انواع سنگ کاری در محل های متفاوت ساختمان شامل موارد زیر می شود

 • سنگ کاری دیوار باغ
 • سنگ کاری کردن کف پارکینگ ها
 • نصب و اجرای سنگ برای راه پله ها
 • سنگ کاری نمودن دیوارهای داخلی ساختمان
 • سنگ کاری نمای ساختمان که مربوط به بخش جلویی بنا می شود .
 • سنگ کاری کردن دیوارهای خارجی ساختمان مانند : سنگ کاری دیوار ، حیاط و دیوارهای حیاط
 • سنگ نما رومی ساده از طرح های مورد علاقه مشتریان است که با استقبال زیادی مواجه شده است .
 • (سنگ کاری ستون) که مربوط به فضای داخلی است . سنگ کاری اپن آشپزخانه هم در زمره ی سنگ کاری فضای داخلی محسوب می شود .

آن چه لازم است در مورد سنگ کار متخصص نمای ساختمان انجام می دهد بدانیم در ادامه خدمت شما ارائه می گردد


انجام عملیات سنگ کاری دیوار و یا هرگونه سنگ کاری دیگر در ساختمان نیاز به تجربه و اطلاعات کافی در مورد این کار دارد . برای بدست آوردن تجربه و مهارت کافی همراه با دقت لازم است . فرد نزد یک استادکار ماهر سنگ کاری ساختمان مدتی را کار کند تا کسب تجربه نماید . سنگ کار ماهر باید توانایی نصب و اجرای هر گونه فعالیت مربوط به سنگ کاری هم در فضای داخلی ساختمان مانند : (سنگ کاری پله) را دارد و هم توانایی انجام سنگ کاری در فضای خارجی مانند : سنگ کاری دیوار حیاط را دارد . از جمله مهارت هایی که سنگ کار توانا باید داشته باشد توانایی انجام عملیات ریاضی برای انجام محاسبات دقیق است.

توانایی بعدی که فرد سنگ کار حرفه ای باید داشته باشد مربوط به کار با طناب بدون استفاده از داربست است. این فرد نباید دچار فوبیای ترس از ارتفاع باشد. زیرا سنگ کاری ایجاد می کند که فرد سنگ کار بدون هیچ گونه استرس و ترسی در ارتفاعات و با کمک طناب مشغول کارش باشد.

سنگ کاری نمای طرح رومی ساختمان شیک


نکته ی تکمیلی در مورد سنگ کاری نمای ساختمان را خدمت شما مخاطبان عزیز ارائه می نماییم

سنگ کاری در هر ساختمانی شامل دو حالت است. حالت اول انجام سنگ کاری فضای داخلی مانند (سنگ کاری دیوار) که شامل دیوارهای راهروها، دیوار لابی ها، دیوار راه پله ها، دیوارهای پارکینگ می شود. حالت دوم انجام عملیات سنگ کاری فضای خارجی ساختمان است. که شامل سنگ کاری دیوار حیاط ساختمان، دیوار بیرونی ساختمان، سنگ کاری نمای ساختمان و…. می شود.


انواع سنگ های مناسب برای انجام سنگ کاری نمای ساختمان شامل موارد زیر می باشد

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن ، (یک سنگ سفید زیبای آهکی)سنگی که بسیار فراوان و در دسترس است. این سنگ زیبا دارای بافتی شبیه الیاف و مرمر مانند است . و به همین دلیل سنگی بسیار محبوب برای هر گونه سنگ کاری می باشد. بخصوص برای سنگ کاری نمای ساختمان و لابی هتل ها و تالارهای پذیرایی کاملا مناسب است. بسیار مقاوم است و دارای تنوع رنگی خوبی است . رنگ های متنوع سنگ تراورتن شامل رنگ قهوه ای، بژ، برنز،سفید و شیری و کرم رنگ می باشد. به دلیل وفور این سنگ در کشورمان هزینه ی سنگ کاری نمای ساختمان با استفاده از این سنگ بسیار مقرون به صرفه و ارزان می باشد.

سنگ مرمر

سنگ مرمر ، سنگی بسیار زیبا و خاص برای کسانی که مایل هستند نمای ساختمانشان بسیار شیک و باابهت و تجملاتی باشد.
از جمله سنگ ها که معادن آن در ایران وجود دارد ومردم بسیار آن را می پسندند. این سنگ در زمره ی سنگ های دگرگونی محسوب می شود و برای بوجود آمدن این سنگ در طبیعت هزاران سال زمان لازم است. علاوه بر ایران در سایر کشورهای دنیا هم معادن از این سنگ وجود دارد. ویژگی های خاص و تنوع رنگ بندی این سنگ زیبا باعث استقبال مردم در تمام دنیا از این متریال شیک و لوکس شده است. علاوه بر نمای ساختمان برای کف ساختمان و مجسمه سازی هم از سنگ مرمر استفاده می شود. رنگ های سنگ مرمر شامل رنگ سفید، سبز، صورتی، زرد و قرمز وجود دارد.

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت، از اصلی ترین سنگ هایی است که در زمین وجود دارد . سنگ گرانیت علاوه بر سنگ کاری نمای ساختمان در موارد متعدد دیگری نیز استفاده می شود .مانند استفاده در ساخت پل ها ، سنگ فرش ها ، وسایل تزیینی ، تولید محصولات مختلف و (سنگ کاری دیوار) هم در فضای داخلی و هم دیوارهای فضای خارجی و بیرونی ساختمان ها قابل نصب و اجرا می باشد.

گرانیت سنگی
سنگ کاری نمای ساختمان شیک

سنگ کوارتزیت

سنگ کوارتزیت، این سنگ نیز یک متریال کاملا مناسب جهت نصب و اجرای سنگ کاری نمای ساختمان و سطح پله ها، کف ساختمان و (سنگ کاری دیوار) می باشد.

سنگ دیوریت

سنگ دیوریت ، این سنگ از جمله سنگ های مناسبی است که با استفاده از آن برای نمای ساختمان می توان یک نمای زیبا و چشم نواز به بنا داد. از این متریال می توانید جهت پوشش کف ساختمان و پله ها نیز استفاده نمود .

سنگ کایرو

سنگ کایرو ، این سنگ نیز برای تزیین و زیبایی نمای ساختمان بسیار مناسب و لوکس می باشد . همچنین از این سنگ به عنوان کفپوش نیز می توان استفاده نمود .

دلایل انجام سنگ کاری نمای ساختمان در زیر تقدیم شما مخاطبان بزرگوار می گردد

تزیین و زیباسازی ساختمان

استفاده از نمای سنگی برای ساختمان ها بیشترین سفارش هایی است که تیم حرفه ای گروه شادکو روزانه ثبت درخواست می نمایند .
نمای یک ساختمان را می توان با شیشه های مناسب برای این کار پوشش داد . گاه از آلومینیوم نیز به عنوان پوشش نمای ساختمان استفاده می شود . در بعضی ساختمان ها شاهد استفاده ی ترکیبی از سنگ و چوب هستیم . دلیل اول برای استفاده از سنگ کاری برای نمای ساختمان تزیین و زیباسازی ساختمان است . نصب و اجرای سنگ کاری با استفاده از سنگ مناسب و طرح شکیل و زیبا می تواند نمای ساختمان شما را منحصر بفرد نماید . و آن چنان جلوه ای به ساختمان شما می دهد که چشم هر رهگذری را خیره می نماید و موجب می شود تحسین همگان برانگیخته شود .

ایجاد مقاومت ساختمان

ایجاد مقاومت ، وقتی روی سطح خارجی ساختمان یک لایه سنگ کاری مناسب انجام شود جلوی آسیب هایی که بر اثر عوامل طبیعی مانند باد و باران و تابش شدید نور خورشید و ….. را می گیرد و میزان مقاومت نما را تا حد زیادی می گیرد. به دلیل نام برده در بالا شما مشتریان گرامی باید نهایت دقت را در انتخاب سنگ نمای مناسبی که هر دو ویژگی نام برده را داشته باشد بکار ببرید .

سنگ کاری نمای ساختمان برای ساختمان هایی که در زیر نام برده می شود بسیار توصیه می شود

ساختمان هایی مانند ، هتل ها ، منازل شخصی ، خانه های ویلایی ، مجتمع های مسکونی ، تالارهای پذیرایی ، نمای ساختمان بانک ها ، دانشگاه ها ، مدارس ، آموزشگاه ها ، مجتمع های تجاری ، باشگاه های ورزشی و ادارات و….. هر ساختمان باارزشی با نصب و اجرای یک سنگ کاری نمای ساختمان زیبا دارای ارزشی چند برابر می شود . طرح های سنگ کاری هم به صورت طرح دار و هم به شکل طرح های نمای رومی و بقیه ی متد هایی که برای یک طراحی خاص و لوکس لازم است طراحی می شود.

انواع ساختمان
سنگ کاری نمای ساختمان های مدرن و خاص

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر از محصولات ما می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین اقدام نمایید ”

تاریخچه ی استفاده از سنگ کاری برای نما ساختمان در زیر توضیح داده می شود

استفاده از سنگ در زندگی بشر به دوران بسیار گذشته بر می گردد . به دورانی که انسان در پناهگاه زندگی می کرد . دورانی که از سنگ ابزار شکار حیوانات را می ساخت تا زنده بماند . این استفاده از سنگ از همان گذشته ی بسیار دور تا به حال ادامه دارد .
دلیل استفاده ی انسان ابتدایی از سنگ به دلیل در دسترس بودن پ استحکام زیاد آن بوده است .

در شمال کشورمان شاهد خانه های سنگی بسیارقدیمی هستیم . از سنگ علاوه بر سنگ کاری نمای ساختمان در ساخت سازه هایی چون : تونل ها، پل ها ، بهمن گیر ، سنگ چین و….. استفاده می شود . برای سنگ کاری نمای ساختمان می توان از انواع سنگ نما مصنوعی و طبیعی می توان استفاده کرد . این سنگ های نام برده را می توان در فضای داخلی هم بکار برد .


مراحل اجرایی سنگ کاری نما را در زیر بیان می نماییم

مراحل مختلفی برای سنگ کاری وجود دارد. برای محیط داخلی فضا می توان از (سنگ کاری پله) و دیوارها و کف ساختمان نام برد.
برای فضاهای خارجی نیز می توان از انواع سنگ در سنگ کاری دیوار البته دیوارهای بیرونی ساختمان و کف حیاط و محوطه خارجی ساختمان استفاده نمود.

سنگ نما
انواع سنگ کاری نمای ساختمان مینیمال

باید ها و نباید های مراحل سنگ کاری نما


باید های مراحل اجرایی سنگ کاری نمای ساختمان شامل این موارد است

 • تهیه ی الگو و طرح مورد نظر مشتری
 • پاک کردن هر گونه گرد وخاک از سطح زیر کار
 • تهیه ی ملات مخصوص جهت چسباندن سنگ
 • تراش و برش دادن سنگ طبق الگو و طرح مورد نظر
 • چسباندن سنگ نمای ساختمان با دقت و براساس طرح و الگو
 • دقت شود سنگ بدون هیچ گونه برجستگی یا فرورفتگی قرار داده شود .
 • تهیه دوغاب با استفاده از ماسه شسته شده برای پشت سنگ ، ریختن دوغاب به مقدار کافی


نباید های مراحل سنگ کاری نمای ساختمان شامل موارد زیر است

 • اگر می خواهیم استحکام انجام سنگ کاری عالی باشد این نبایدها را باید جدی گرفت. مطلقا از سیمان خشک در دوغاب نباید استفاده کرد . درست است سیمان خشک موجب می شود . سرعت کار بالا برود ولی در نهایت از میزان استحکام سنگ کاری بسیار کم می کند .
 • تحت هیچ شرایطی نباید از نخاله ها برای پر نمودن فضای پشت سنگ که دوغاب می شود . استفاده کرد زیرا این کار هم به میزان زیادی از استحکام انواع سنگ نما کم می کند . این نکات فقط مربوط به سنگ کاری نمای ساختمان نمی شود . بلکه رعایت مراحل اجرایی و نباید های انجام سنگ کاری مربوط به سنگ کاری دیوار هم می شود .
نما کاری
سنگ کاری نمای ساختمان مدرن

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر و متنوع تر و مطالعه جامع اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید “

چگونه با شادکو ارتباط برقرار کنیم و محصول مورد نظر خود را سفارش دهیم

شما عزیزان می‌توانید . برای تهیه و سفارش هر نوع و شکل از سنگ کاری نما برای ساختمان ها . و انواع دیوارپوش و انواع پوشش کف با ابعاد مورد دلخواه و موردنیاز خود . می توانید از طریق سایت فروشگاه شادکو آنلاین سفارش خود را ثبت کنید . جالب است بدانید با افزایش استقبال از خدمات اجرای آینه کاری دیوار . برای این روزها درخواست‌ ها در كليه مناطق رو به افزایش است . بنابراین صنایع تولیدی شادکو به مدت ۴۸ ساعت می تواند . هر مدل از کفپوش در . سایز و تنوع رنگی که شما بخواهید . را تولید کند و بدست شما برساند و یا آنلاین سفارشات خود را ثبت کنید . ما در تیم شادکو تمام سفارشات. مورد نظر را به تمام نقاط کشور ارسال خواهیم کرد .

هزینه و قیمت سنگ کاری نما برای انواع ساختمان ها حدودا چقدر است و چگونه محاسبه می شود ؟؟؟

امروزه به دلیل نوسانات قیمت در بازار و… قیمت ها یکسان نیست . بنابراین برای کسب اطلاع از قیمت ها با ما در تماس باشید .

ساختمان های لوکس
سنگ کاری سفید نمای ساختمان های لوکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code