اینجا هستید :
سنگ کاری دیوار پارکینگ

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

لوکس سنگ

سنگ کاری دیوار پارکینگ

سنگ کاری دیوار پارکینگ بسته به نوع کاربردش انواع مختلفی دارد. به عنوان نمونه سنگ کاری نمای داخلی حتما باید قابل شستشو باشد و همچنین سنگ کاری راه پله نیز باید محکم و ضد سایش باشد. سنگ کاری فضا های داخلی علاوه بر کاربردشان باید از ظاهری زیبا و چشم نواز برخوردار باشند. در نتیجه باید تمامی این موارد را در نظر گرفت . باید سنگی را انتخاب کرد که بتواند که پاسخگوی این نیاز ها باشد. پارکینگ یکی از بخش های منازل نیز می باشد. که سنگ کاری دیوار های پارکینگ خود به چند دسته تقسیم می شوند. اغلب پارکینگ ها سر پوشیده و برخی دیگر رو باز هستند که هر کدام سنگ مخصوص خود را به کار می گیرند. در ادامه به تمامی این موارد خواهیم پرداخت.

سنگ پارکینگ
سنگ کاری دیوار پارکینگ

چرا برای نمای داخلی پارکینگ از سنگ استفاده می کنیم

همانطور که در مقالات قبل گفته شده است پر کاربرد ترین سنگ ها در ساختمان سازی سنگ هایی مانند مرمر ، تراورتن و سنگ چینی است. این نوع سنگ های ذکر شده ویژگی هایی مانند طیف رنگی ، استحکام و مقاومت و زیبایی در بخش های مختلف ساختمان سازی دارند. برای دیوار های پارکینگ از سنگ استفاده می کنیم.

ویژگی های سنگ کاری دیوار پارکینگ

ظاهری زیبا و چشم نواز

پارکینگ در بخش ساختمان سازی اغلب در ورودی ساختمان قرار می گیرد. چون در معرض دید همگان قرار دارد بهتر است برای زیباسازی جلوه ی آن از نمای سنگی استفاده کنیم. بعد از نمای خارجی ساختمان ، اولین نکته ای که قابل مشاهده و دید می باشد پارکینگ آن ساختمان است. پس بنابراین تا حد امکان سعی کنید در سنگ کاری دیوار پارکینگ از سنگ های زیبا در طیف رنگی مختلف استفاده کنید. این نکته را در نظر بگیرید که حتما برای پارکینگ ساختمان خود از طیف رنگی استفاده کنید. به این دلیل که پارکینگ های سر پوشیده در سقف های کوتاه و نور کم ساخته می شوند. پس در نتیجه باید از رنگ روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگ تر و زیبا تر جلوه دهد.

پارکینگ سنگ کاری
مدرن و زیبا

مقاومت و استحکام بالا

سنگ کاری دیوار پارکینگ باید از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد. در هنگام انتخاب سنگ پارکینگ باید این نکته را در نظر بگیرید که میزان ظرفیت و تعداد طبقات ساختمان چقدر است.

شرایط آب و هوا

این نکته را در نظر بگیرید که پارکینگ ها که از محیط های بیرونی جدا هستند. ولی آن را می توان به عنوان محیط داخلی نیز حساب کرد. پارکینگ ها نسبت به شرایط آب و هوایی بیرونی ساختمان از شرایط بهتر و مطلبوب تری برخوردار هستند. با وجود تمامی این موارد باید سنگ هایی را برای آن انتخاب کنید که متناسب با شرایط آب و هوایی خود باشد.

قابل شستشو و تمیز کردن:

در انتخاب کفپوش سنگ مناسب برای پارکینگ باید توجه داشته باشید که تمیز کردن آن راحت و قابل شستشو باشد. باید سنگی مناسب و قابل شستشو را استفاده کرد. تا هنگامی که دیواره های پارکینگ را تمیز می کنیم موجب کاهش کیفیت سنگ نشود. یکی از ویژگی های استفاده از سنگ مناسب برای پارکینگ سنگی است. که دود و و کثیفی را به خود جلب نکند و همچنین قیمت آن مناسب باشد.

سنگ مدرن
سنگ کاری دیوار

انتخاب مناسب ترین سنگ برای دیوار پارکینگ

سنگ هایی را انتخاب کنید که از نظر رنگ و بافت به خوبی با هم ترکیب شوند. شما باید تنوع خوبی در اندازه ها داشته باشید. می‌ توانید از قلوه سنگ‌ های نتراشیده ، سنگ‌ های نیمه‌ فرش‌ شده (تقریباً به شکل مستطیل برش‌ خورده)، یا سنگی (سنگ‌ هایی که به دقت مربع و برش داده می‌ شوند) استفاده کنید.

با تمامی این موارد که گفته شد حالا می خواهیم راجب مناسب ترین سنگ برای دیوار های پارکینگ معرفی کنیم. برای داشتن ظاهری زیبا و چشم نواز می توانید از سنگ های گرانیت کم رنگ و سنگ مرمریت (سنگ مرمریت سفید چرمی) استفاده کنید. برای استحکام و مقاومت در برابر ضربه و سایش سنگ های گرانیت بهترین گزینه هستند . یکی دیگر از ویژگی های سنگ گرانیت آن این است که در تمیز کردن و شستشو بسیار راحت و مناسب هستند.

بهترین سنگ برای دیوار پارکینگ

انواع مختلفی از سنگ ها مانند بازالت، مرمر، سنگ آهک، ماسه سنگ، کوارتزیت، تراورتن، تخته سنگ، گنیس، لاتریت و گرانیت موجود است که می توان از آنها به عنوان سنگ کاری دیوار پارکینگ استفاده کرد. سنگ هایی که برای ساخت و ساز ساختمان استفاده می شود. باید سخت، بادوام، سخت و عاری از لکه های نرم متاثر از هوا، ترک ها و سایر عیوب باشد که باعث کاهش استحکام و دوام می شود. سنگ برای اهداف ساختمانی با استخراج از سنگ های جامد به دست می آید.

هر نوع کفپوش سنگ بر اساس خواصی که دارد کاربردهای ساختمانی مختلفی دارد. به عنوان مثال، انواع خاصی مانند بازالت و گرانیت دارای ویژگی های برتری مانند مقاومت فشاری و دوام بالا هستند و از این رو در کارهای ساختمانی بزرگ به کار می روند. با این حال، سنگ هایی وجود دارند که ویژگی های آنها (مانند مقاومت فشاری کم و وجود مواد مضر در اجزای سازنده آنها) آنها را برای کارهای ساختمانی جزئی استفاده می کنند. بنابراین سنگ ها به عنوان مصالح ساختمانی و همچنین برای مصارف تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند.

زیبا سنگ
سنگ کاری دیوار

سنگ کاری دیوار پارکینگ به روشی با توجه به محیط زیست نیاز به تفکر و برنامه ریزی دقیق دارد. سود حاصل از ساخت و ساز با سنگ طبیعی بسیار بیشتر از هزینه های مربوطه است، هرچند، قیمت گذاری در این منبع طبیعی به طور قابل توجهی متفاوت است. ساختمان های معمولی به مقادیر زیادی انرژی و آب نیاز دارند که می تواند مقادیر زیادی آلودگی و زباله ایجاد کند.

به دست آمدن سنگ طبیعی

سنگ ها به روشی به دست می آیند که به طور طبیعی به عنوان بخشی از پوسته زمین وجود دارند. هر سنگ ترکیب شیمیایی متفاوتی دارد و خواص متفاوتی از خود نشان می دهد. برخی از این سنگ ها به طور گسترده در صنعت ساختمان استفاده می شود. برخی از سنگ های ساختمانی پرکاربرد به همراه خواص و کاربرد آنها در این مقاله توضیح داده شده است.

سن کاری مدرن و زیبا
سنگ دیوار پارکینگ

گرانیت بهترین سنگ در سنگ کاری دیوار پارکینگ

تنها الماس، یاقوت کبود و یاقوت‌ ها از سختی و دوام گرانیت حمایت می‌ کنند و به همین دلیل، این سنگ طبیعی ماده‌ای مناسب برای دیوار های پارکینگ ، پله‌ها ، حاشیه‌ های راهرو و شومینه است. رنگ‌ های معدنی لک‌ دار غیرمعمول و الگوهای دانه‌ های پاشیده و چرخان تقریباً با هر سبکی از پارکینگ مطابقت دارد و از نظر توانایی طبیعی خود در مقاومت در برابر باکتری‌ ها پس از فولاد ضد زنگ در رتبه دوم قرار دارد. گرانیت مورد استفاده در ساختمان های داخلی عمدتاً دارای پوشش های پرداخت شده است. با این حال، این سنگ در بافت های دیگر نیز موجود است، از جمله بافت شعله ور و خشن که برای کاربردهای بیرونی مانند پارکینگ محبوب تر است.

ویژگی سنگ کاری دیوار پارکینگ چیست؟

ظاهری زیبا و چشم نواز
مقاومت و استحکام بالا
قابل شستشو و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code