اینجا هستید :
شیشه نشکن کف

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

شیشه نشکن کف

شیشه نشکن کف

شیشه نشکن کف و سقف

شیشه سکوریت همان شیشه نشکن کف یا شیشه از جنس میرال میباشد و به کفپوش شیشه ای میگویند که در مقابل حرارت و ضربه بسیار مقاومت دارد.این شیشه های نشکن به صورتی مقاوم هستند که در مقابل ضربه های محکم نیز مقاوم هستند. مجموعه شادکو یکی از بزرگترین تولید کننده ها و اجرای کننده فروش انواع شیشه های ، سکوریت ، میز شیشه ای و… میباشد.

آیا چیزی به عنوان شیشه نشکن وجود دارد؟

سوالی که برای ما پیش می آید در این مواقع این است که : “آیا چیزی به نام شیشه نشکن کف وجود دارد؟” پاسخ بله است!”و یا

کفپوش شیشه ای چیست؟این نوع کفپوش بیشتر از شیشه سکوریت ساخته می شود .که در انواع شیشه های محبوب پنجره با نام شیشه “نشکن” از آن یادمی شود . که جنسی مقاوم در بربر ترک و شکستگی دارند .

شیشه نشکن راهرو

شیشه نشکن چیست؟

شیشه نشکن کف که با نام شیشه های امنیتی هم در بازار عرضه میشود. انواع کفپوش شیشه ای بسیار مقاوم در برابر حرارت و خرد شدن است لایه ی بین این شیشه های دوجداره یک لایه ترموپلاستیک قرار گرفته است. این شیشه ها با مقاومت بسیار بالایی که دارند و شیشه نشکن نام دارند. اما حقیقتا میتوانند در مقابل ضربه های سنگین مقاومت چشمگیری داشته باشند.

شیشه سکوریت از چه ساخته شده است؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم شیشه ها ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی آنها شن میباشد. که پایه اصلی آن ماده ای به نام سیلیس یا همان در اکسید سیلسیم میباشد. تیمی در توکیو با استفاده از روشی نوین فرایند دیگری برای تولید این شیشه های امنیتی و تخریب نشدنی استفاده میکنند. و آن این است که از یک ماده مخفی برای تولید شیشه آلومینا استفاده میگردد. با نام اختصاری اکسید آلومینیوم که ماده ای با مقاومت بسیار بالا است.

شیشه نشکن کف
شیشه نشکن استخر

آیا شیشه می تواند از فولاد قوی تر باشد؟

چندی پیش با خبر رسانی محققان و آزمایشگاه های ملی لارنس خبر دار شدیم که نوع دیگری شیشه ایجاد شده است که از هر دو کیفیت برخوردار است که این نوع شیشه از فولاد و هر ماده ی سخت دیگری قوی تر و نشکن است.

مزایای شیشه نشکن

این نوع شیشه نشکن اگر در اثر ثانحه ای بشکند تیز و برنده نمیباشد
این شیشه ها از نظر مقاومت بسیار قوی تر از شیشه های معمولی و ساده میباشد.
کف شیشه ای ساده نشکن بعد از شکستن پخش نمیشود و یک جا میریزد
مقاومت بسیار بالای این شیشه ها باعث این شده است که در صنعت خودرو سازی هم مانند صنعت ساختمان کاربرد بسیار بالایی داشته باشد.

شیشه نشکن کف
شیشه نشکن کف

شیشه نشکن کف

شیشه نشکن کف بسیار حساس بوده و با شیشه لمینت ساخته میشود.در نصب این شیشه ها تمامی موارد ایمنی رعایت گردیده چون کوچکترین خطا و اشتباه باعث میشود ضرر مالی هنگفتی وارد شود. این شیشه ها برای هتل و رستوران های بزرگی که طبقه پایین مشاهده میشود قابل کاربرد است. و در این موارد استفاده بسیار جذاب و منحصر به فرد میباشد.

این کفپوش شیشه ای سکوریت برای کف رستوران یا هتل یکی از نکات قابل دیدی برای طراحی دکوراسیون داخلی میباشد. تصور افراد برای نصب این شیشه ها در این است که با نازل ترین قیمت میتوانند کفپوش زیبایی را در منزل هتل یا رستوران خود داشته باشند. با هزینه ی کم میتوانید دکوراسیون داخلی اتاقتان را کاملا متناسب و زیبا طراحی کنید

نحوه ساخت شیشه نشکن در مراحل زیر صورت میگیرد:

قبل از هر چیزی شیشه ها با ابعاد مد نظر برش میخورند. برای تولید و ساخت کفپوش شیشه ای فرایند حرارت گرفتن انجام میشود و شامل گرم شدن شیشه ها در کوره با دمای 700 درجه میشود. بعد از این مرحله شیشه های حرارت دیده را به وسیله ی هوای سرد به هردو طرف شیشه سریعا سرد و خنک میگردد و هوای سرد به هر دو طرف آن ها میوزد.

در این مرحله سرد کردن شیشه ها ی لایه بیرونی زودتر از لایه ی داخلی خنک میشود که این باعث مقاومت بیشتر شیشه های نشکن میشود.

شیشه نشکن کف تراس

انواع شیشه نشکن را می توان بر اساس:

ضخامت شیشه های نشکن
لایه های بینی آنها

رنگبندی متنوع

سند بلاست انجام شده بر روی آن دسته بندی نمود

قیمت شیشه نشکن

معمولا هنگام نصب شیشه های نشکن قیمت آنها توجه قابل چشمگیری را به همراه دارد چون قیمت مناسب با شفافیت بالایی هم مواجه میباشد. در تولیدی شادکو قیمت ساخت کفپوش شیشه های نشکن کف بهترین گزینه برای کف رستوران ها، دکوراسیون داخلی و هتل های شماست.

شیشه نشکن برای سقف

سقف شیشه ای نشکن در بازه ی زمانی کوتاه و با نازل ترین قیمت و مصالح ساختمانی برای بازسازی بسیار زیبا و قابل اجرا میباشد و مانند سقف های پیش ساخته کناف میتوانیم نورپردازی در آن انجام بدهیم که بسیار زیبا و دلنشین جلوه داده میشوند.

شیشه های نشکن مخصوص سقف برای زلزله بسیار مقاوم بوده و جلوی ارتعاشات زمین مقاومت خود را حفظ می‌کند
همچنین این شیشه ها قابل شستشو می‌باشد.

برای ایجاد کردن زیبایی خاص و نوین و دریافت انرژی نور خورشیدی استفاده از سقف شیشه ای آن را به راحتی قابل کاربرد کرده و ازین نوع شیشه ها در سقف بسیار زیاد استفاده میگردد.
این کفپوش شیشه ای سکوریت در مقابل اشعهuv محافظ خاصی هستند و در تامین روشنایی منزل یک منبع طبیعی نور محسوب میشود و مصرف برق را به حداقل میرساند

شیشه نشکن کف
شیشه نشکن کف

شیشه ضد خرد شدن چیست؟

شیشه نشکن کف نوعی اصطلاح جذاب است که می تواند به انواع محصولات شیشه ای امنیتی اشاره داشته باشد. … اگر این نوع شیشه های امنیتی شکسته شود ، خرده های درب و پنجره های شیشه ای شما را در جای خود نگه می دارد و از خرد شدن کف شیشه ای به داخل به طور خطرناک جلوگیری می کند.

چهار نوع یا مقاومت اصلی شیشه وجود دارد:

1) شیشه آنیل شده:

شیشه آنیل شده یک محصول اساسی است که از مرحله بازپخت فرآیند شناور تشکیل می شود. …

2) شیشه تقویت شده با حرارت. شیشه مقاوم در برابر حرارت شیشه ای نیمه معتدل یا نیمه سخت است. …

3) شیشه معتدل یا محکم. … 4) شیشه چند لایه.

شیشه نشکن منزل

شیشه ضخیم

شیشه نشکن کف مقاوم در ضخامت های چهار تا ده میلی متر موجود میباشد. ضخامت یا نشکن بودن این شیشه ها رابطه ای مستقیم با این دارد که مقاومت بالای آن بستگی به ضخامت بالای شیشه دارد.

کفپوش شیشه ای سکوریت میتواند با مقاومت بالا در فضاهایی که به مقاومت و امنیت بالایی نیاز دارد استفاده شود

چه کسی این شیشه را اختراع کرد؟

ادوارد بنهدیکتوس در سال 1903 توانست کف شیشه ای ساده نشکن و مقاوم حفاظتی را اختراع و تولید کند .ادوارد بنهدیکتوس در یک روز سرنوشت ساز ،وقتی در حال کار در آزمایشگاه خود بود ، کاملا اتفاقی فلاسک شیشه ای ایشان از روی میز افتادبه جای ریز ریز شدن و ریخته شدن تیکه های ریز شیشه در سراسر کف آزمایشگاه ، فلاسک با حفظ ظاهر کامل خودش دچار شکستگی شده است.پس از انجام تحقیقات بیشتر ، این محقق دریافت شیشه دارای سلولز نیترات پلاستیکی است که در فلاسک خشک شده بود و یک نوع پوشش چسبنده داخلی را ایجاد کرده بود که شیشه را از شکسته شدن در حالت نرمال خود حفظ میکرد.گزارش های متناقض زیادی مبنی بر نحوه الهام گرفتن او در ساخت ان بوده است.

قیمت شیشه های نشکن به چه صورت میباشد؟

قیمت این شیشه ها بستگی به اندازه شیشه و نوع و …..دارد

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code