اینجا هستید :
فروشگاه پارکت چوب افرا

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

مدرن کف

فروشگاه پارکت چوب افرا

فروشگاه پارکت چوب افرا : پارکت چوبی افرا ظاهری زیبا را به ساکنان خانه ارائه می دهد که مکمل هر سبک خانه ای است. ویژگی های پارکت افرا شامل بافت ملایم و صاف با دانه بندی محکم است که معمولاً صاف است. با این حال، برای داشتن ظاهری خلاقانه تر، چوب سخت افرا در بافت های موج دار یکنواخت نیز موجود است.

هنگام در نظر گرفتن گزینه های مختلف چوب افرا باید ویژگی های سختی را از نزدیک بررسی کرد. زیرا برخی از گونه های افرا به درستی چوب نرم در نظر گرفته می شوند. رایج ترین انواع پارکت های چوبی افرا عبارتند از افرا سیاه و افرا سخت. گونه های دیگر، مانند افرا قرمز و نقره ای، بسیار نرم تر هستند. این باعث می‌ شود در برابر سایش و ضربه مقاومت کمتری داشته باشند، بنابراین نیاز به نگهداری دارند.

مزایای پارکت چوب افرا

دوام

اگر پارکت چوبی افرا را انتخاب کنید که در کوره خشک شده است و استانداردهای کیفیت بالایی را رعایت می کند، می تواند مادام العمر دوام داشته باشد.

کف افرا
فروشگاه پارکت چوب افرا

طیف رنگی پارکت افرا

کفپوش چوبی درجه یک افرا در طیفی از رنگ ها، از بژ خنثی و خاکستری کروماتیک تا قرمز پررنگ و قهوه ای تیره موجود است.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می تواند ویژگی های رنگ کفپوش افرا را تغییر دهد. توصیه می شود برای خنثی کردن اثرات نور طبیعی و مصنوعی، از درزگیر استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می شود در ساعات شدید نور خورشید، پرده های خود را به سمت بالا کج کنید تا از قرار گرفتن در معرض مستقیم خودداری کنید.

سهولت مراقبت

پارکت های چوبی افرا معمولاً فقط نیاز به جارو کردن و تمیز کردن دارند. اگرچه توصیه می‌ شود که به طور مرتب از یک پوشش محافظ ویژه برای کمک به حفظ درخشندگی اولیه خود استفاده کنید.

پارکت کف
فروشگاه پارکت چوب افرا

مقاومت در برابر گرد و غبار

چوب های سخت افرا به طور طبیعی در برابر گرد و غبار مقاوم هستند. به شما در کنترل محرک های موجود در هوا و مبارزه با آلودگی هوای داخل خانه کمک می کنند.

معایب پارکت چوبی افرا

به راحتی خراشیده می شود

در حالی که بسیار سخت است، اما پارکت چوبی ایرانی افرا مستعد خراش است.اگر قرار است دائماً روی زمین راه بروید یا بچه‌ ها وسایلشان را در امتداد زمین بچرخانند، بهتر است از یک جایگزین استفاده کنید . ظاهر سبک و تمیز آن به این معنی است که خراش‌ ها نمایان می‌ شوند.

با گذشت زمان تغییر رنگ می دهد

مانند هر چوب دیگری، با قرار گرفتن مداوم در معرض نور به مرور زمان زرد می شود. اگر قسمت خاصی از کف وجود داشته باشد که در معرض نور مستقیم خورشید از پنجره قرار گیرد، سریعتر از سایر قسمت های کف تغییر رنگ می دهد که منجر به یک اثر دو رنگ می شود.

چوب افرا
فروشگاه پارکت چوب افرا

اگر چه افرا را می توان تیره تر رنگ کرد، اما همیشه خوب رنگ نمی شود و می توانید لکه های ناهموار ایجاد کنید. به همین دلیل است که اگر می خواهید آن را لکه دار کنید، مهم است که آن را به متخصصان بسپارید.

حساس به تغییرات گرما

مانند سایر چوب های دیگر، افرا به تغییرات دما و رطوبت بسیار حساس است . این می تواند منجر به تاب برداشتن و شکافتن چوب شود. بنابراین اگر می خواهید آن را نصب کنید. واقعاً باید مطمئن شوید که رطوبت را تحت کنترل نگه دارید و دمای اتاق را ثابت تنظیم کنید. عاقلانه است که اگر می خواهید روی کفپوش چوبی درجه یک افرا سرمایه گذاری کنید، یک رطوبت گیر نیز داشته باشید.

عدم وجود الگوی دانه

اگر چوب را برای الگوها و جلوه هایی که از اکثر چوب های طبیعی می گیرید دوست دارید، افرا ممکن است انتخاب مناسبی برای شما نباشد. دارای الگوی دانه بسیار ظریفی است که آن را چوبی بسیار ساده تر می کند.
به طور کلی مزایا بیشتر از معایب است، اما مانند هر چیزی واقعاً به هدف مورد نظر آن بستگی دارد. پارکت چوبی افرا یک انتخاب عالی است که برای سال‌های آینده دوام خواهد داشت. به یاد داشته باشید که این یک سرمایه‌گذاری است و مانند هر سرمایه‌گذاری، می‌خواهید مطمئن شوید که به درستی از آن مراقبت می‌کنید، و اطمینان حاصل کنید که از آن مراقبت و نگهداری می‌کنید.

چوب افرا چه رنگی است

در حالی که بسیاری از درختان به خاطر چوب هایشان مورد توجه کارگران نجاری قرار می گیرند. معمولاً این چوب افرا است که در مبلمان چوبی خوب استفاده می شود. تمایل به رنگ سفید با لکه‌ های زیرین و رگه‌ های معدنی دارد که تن های قهوه‌ای مایل به قرمز را به آن اضافه می‌ کند، اگرچه با افزایش سن رنگ آن عمیق‌ تر می‌ شود. لکه‌ ها رگه‌ های معدنی را بیشتر نشان می‌ دهند. بنابراین نه تنها آنها را بیشتر در یک قطعه لکه‌ دار می‌ بینید، بلکه تیره‌ تر نیز می‌ شوند.

چوب افرا کف
فروشگاه پارکت چوب افرا

چرا چوب افرا با گذشت زمان رنگ خود را تغییر می دهد

تقریباً تمام چوب های سخت با گذشت سال ها تغییر رنگ می دهند. چوب های رنگ روشن مانند افرا به دلیل قرار گرفتن در معرض نور UV و اکسیژن به طور طبیعی تیره می شوند. با گذشت سالها، حتی یک تکه افرا سفید نیز پتینه طلایی عسلی ایجاد می کند.

کاربردهای رایج چوب افرا چیست

کفپوش چوبی درجه یک افرا معمولا در مبلمان گران قیمت، کابینت و لوازم آشپزخانه استفاده می شود. به دلیل دوام و استحکام، می توان از افرا به عنوان کفپوش در سالن های بولینگ و برای پین های بولینگ استفاده کرد. همچنین زمانی یک انتخاب محبوب برای چوب بیسبال چوبی بود قبل از اینکه تا حد زیادی با خاکستر جایگزین شود، که به همان اندازه قوی اما سبک تر است.

زیبا پارکت
فروشگاه پارکت چوب افرا

آیا افرا یک چوب سخت است یا یک چوب نرم

از نظر فنی، چوب سخت به چوبی اطلاق می‌شود که از درخت دو لپه‌ای، مانند انواع پهن برگ، برداشت می‌شود. از سوی دیگر، یک چوب نرم از یک درخت مخروطی به دست می آید. این اشاره به توانایی چوب برای مقاومت در برابر نیرو، خراش یا فرورفتگی نیست.

چوب های نرم شامل چوب هایی مانند صنوبر، کاج و سدر هستند. چوب های سخت شامل گیلاس ، بلوط ، گردو و افرا و غیره هستند.

چگونه می توانم بفهمم مبلمانی که دارم از چوب افرا است

به ندرت پیش می‌آید که سازندگان دیگر انواع چوب را به‌عنوان افرا معرفی کنند . زیرا به دلیل فراوانی، یکی از معقول‌ترین گزینه‌ها است. با این حال، چوب افرا اغلب رنگ آمیزی می شود تا مانند گزینه های گران قیمت تر مانند چوب ماهون یا گیلاس به نظر برسد. متأسفانه، تشخیص این امر می تواند دشوار باشد مگر اینکه متخصص چوب باشید، بنابراین همیشه بهترین کار این است که مبلمان چوبی را از یک شرکت معتبر و با سابقه خریداری کنید.

تمیز کردن پارکت چوبی افرا

دستورالعمل‌ های مراقبت از مبلمان چوب افرا بیشتر به نوع پوشش استفاده شده برای آب‌ بندی چوب بستگی دارد. از آنجایی که چوب افرا دارای دانه های محکم بافته شده است، پوشش روغن را مانند سایر چوب های سخت مبلمان جذب نمی کند. روکش های روغنی نیز به مرور زمان باعث زرد شدن چوب افرا می شوند.

کف هایلوگس
فروشگاه پارکت چوب افرا

کفپوش های چوبی افرا یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای صاحبان خانه است زیرا تمیز کردن و نگهداری آن به تلاش کمتری نیاز دارد و افرا نوعی چوب است که به هر اتاقی که نصب شود زیبایی می بخشد. بنابراین اگر چنین کفپوشی در خانه خود داشته باشید، به طور خودکار ارزش بازار آن را افزایش می دهد و روند فروش مجدد را تسریع می کند. با این حال، مهم نیست که کفپوش چوبی شما چقدر بادوام باشد، همچنان باید آن را تمیز کنید تا به بهترین شکل ظاهر شود. چهار جنبه مهم در تمیز کردن کف افرا وجود دارد که باید به آنها توجه کنید و این موارد عبارتند از تمیز کردن کف، تعمیر، صاف کردن و محافظت.

کف چوب سخت افرا خود را به طور منظم تمیز کنید

یادگیری نحوه تمیز کردن صحیح پارکت چوبی افرا ضروری است زیرا کثیفی و شن سطح آن را خراش می دهد و اگر فوراً از بین نرود می تواند دائمی باشد. گرد و غباری که روی سطح آن می نشیند نیز بیشتر از کف فرش یا مشمع کف اتاق قابل مشاهده است. این امر به ویژه در صورتی صادق است که کف افرای شما به رنگ تیره رنگ آمیزی شده باشد یا در معرض نور خورشید باشد. برای تمیز کردن آن، باید حداقل هفته ای یک بار و در مواقعی که کثیفی روی زمین دیده می شود، آن را جارو و گردگیری کنید. 

اگر محصولاتی دارید که مخصوص کفپوش های سخت طراحی شده اند، باید از آنها استفاده کنید. اگر جاروبرقی دارید، بهتر است از جارو استفاده کنید زیرا می تواند خاک و گرد و غبار موجود در بین تخته ها را نیز بمکد. با این حال، از دستگاه با اتصال کف لخت استفاده کنید. استفاده از میله کوبنده می تواند به کفپوش چوبی شما آسیب برساند.

لوکسسس پارکت
پارکت افرا

از روش تمیز کردن مناسب استفاده کنید

اگر باید تمیز کردن کامل تری انجام دهید. فقط از روش تمیز کردنی استفاده کنید که برای پرداخت کفپوش خاص شما مناسب است. اگر روکش براق دارید، از اورتان یا پلی اورتان بر پایه آب استفاده شده است. اگر کفپوش مات داشته باشد، ممکن است از یک مهر و موم نافذ از موم یا روغن استفاده شده باشد. هیچ یک از این روکش ها نباید با آب تمیز شوند، اما می توانید از یک دستشویی مرطوب استفاده کنید. اگر کف با روغن یا موم تمام شده است، می توانید مقدار کمی پاک کننده چوب سخت که pH خنثی دارد اضافه کنید. کفپوش چوبی درجه یک براق را می توان با پاک کننده چوب سخت معمولی تمیز کرد، اما مطمئن شوید که حاوی روغن یا موم نباشد.

شادکو افرا
پارکت چوبی افرا

بایدها و نبایدهای تمیز کردن کف افرا

مانند هر نوع روش تمیز کردن، تمیز کردن کف چوب افرا بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد که برای حفظ زیبایی آن باید رعایت کنید. هرگز نباید از کف شوی معمولی، محصول گردگیری، پاک کننده خانگی یا آمونیاک روی کفپوش افرای خود استفاده کنید. اگر با اورتان یا رنگ براق دیگر درمان شده است، از استفاده از موم روی آن خودداری کنید. اگر کف شما از چوب سخت مانند افرا ساخته شده است، هرگز نباید آن را بشویید. در عوض، فقط از یک دستشویی استفاده کنید که کمی مرطوب شده باشد. اگر آسیبی در سطح زمین خود مشاهده کردید. در اسرع وقت آن را تعمیر کنید تا بعداً مشکل بزرگتری ایجاد نشود.

مزایا پارکت چوبی افرا چیست؟

دوام
سهولت در مراقبت
طیف رنگی و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code