اینجا هستید :
فروش سنگ تراورتن

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سنگ نمای تراورتن

فروش سنگ تراورتن

سنگ تراورتن
سنگ تراورتن

فروش سنگ تراورتنی حاصل رسوب چشمه های آبگرم طی سالیان دراز ، تحت فشار و دمای بالاست . تراورتن از دسته نمای سنگ ساده آهکی است که درصد تخلخل زیادی دارد . با توجه به اینکه ساختار آن لایه لایه است و به مرور زمان تشکیل شده است ، از این رو طبیعی است که جنس هرکدام از لایه ها متفاوت از یکدیگر باشند . همین موضوع باعث موج دار شدن این گونه انواع نمارومی ساختمان شده است .سنگ تراورتن دارای تنوع بسیارزیاد ازنظرجنس ، کیفیت و رنگ می باشد و برخی از آن ها چندین سورت دارد .

کاربرد سنگ تراورتن

فروش سنگ تراورتنی درکشور ما سنگ تراورتن سفید را بیشتر به عنوان سنگ نما می شناسند . خصوصا برای سبک کلاسیک ( نمارومی ) که درچندسال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است . همینطور برای ساختمان های مرتفع ؛ دلیل آن هم وزن کم و چسبندگی عالی آن با ملات و سیمان است .
تراورتن برای قرنیز و پوشش دیوارهای داخلی ساختمان همچون سالن ها و لابی بسیار به کارمی رود .
از دیگر موارد مصرف آن برای کف و سنگ پله است . البته با توجه به تراکم کم وجذب آب بسیار، بهتراست ازسنگ های جایگزین آن ( انواع گرانیت ، مرمریت و کریستال چینی ) استفاده شود.

در خارج از ایران مصرف تراورتن تنها به نمای ساختمان و دیوارهای داخلی انواع نمارومی ساختمان محدود نمی شود.بلکه شاهد کاربرد فراوان آن برای کفپوش و یا سرویس های بهداشتی و استخرها هستیم ! که این به دلیل آب بندی وعایق نمودن سنگ با استفاده از مواد خاص است . این فرآوری در ایران به دلیل گران بودن و عدم صرف اقتصادی برای تولید کننده و مصرف کننده ، به کار گرفته نشده است .
بعضا ازاسلب تراورتن برای کانترهم استفاده می شود .
برای ساخت صراحی ، شومینه ، ستون ، آبنما و مجسمه از آن استفاده می شود .
سورت های ضعیف تر نیز برای درپوش ، جداول و پشت نما ( نمای فرعی ) به کار گرفته می شود .

فروش سنگ تراورتن
نمای درب ورودی

سنگ نما سفید

فروش سنگ تراورتنی در ابتدا باید این مورد بررسی شود که چه سنگ نمایی برای ساختمان شما مناسب می‌باشد. با توجه به سبک معماری بنا و کاربردی که آن بنا در آینده خواهد داشت. می‌بایست رنگ سنگ و طرح نما را انتخاب کرد. در نماهای کلاسیک معمولاً از سنگ نمای سفید بیشتر استفاده می‌شود. در سبک‌های معماری اروپایی نیز بهترین انتخاب رنگ‌های روشن می‌باشد.

که از انواع نمارومی ساختمان آن می‌توان استفاده کرد. بیشتر ساختمان‌هایی که در کشور ساخته می‌شود از سبک رنسانس و تراورتن برای تزیین نمای ساختمان خود استفاده می‌کنند. سنگ نما باعث می‌شود ساختمان زیباتر دیده شود سنگ نما مانع نفوذ رطوبت و آلودگی به قسمت‌های داخلی ساختمان می‌شود و در نهایت نیز بر روی قیمت ساختمان بسیار مؤثر خواهد بود.

فروش سنگ تراورتن
نما رومی ساختمان

استحکام و دوام بالا

یکی از ویژگی‌های سنگ تراورتن این است که باید آن سنگ استحکام خوبی داشته باشد.
هر ساختمان روزانه به‌صورت مرتب در برابر باد، باران، نو خورشید قرار می‌گیرد اگر از یک سنگ نمای خوب استفاده نشود.می‌تواند پس از گذشت مدت‌ها آسیب جبران‌ناپذیری به ساختمان وارد کند. معماران و سازندگان معمولاً از سنگ تراورتن سفید و گاهاً گرانیت برای نمای ساختمان‌ها استفاده می‌کنند.

سایت شادکو کلیک کنید

سنگ متناسب با محیط

موردی که برخی از سازندگان و معماران از آن غافل هستند. انتخاب سنگ ساختمان متناسب با شرایط آب هوایی و محیطی ساختمان می‌باشد. در انتخاب سنگ نما سفید باید توجه نمایید این ساختمان در چه منطقه آب و هوایی قرار گرفته است. اگر ساختمان شما در مناطق سردسیر قرار دارد می‌بایست باید سنگی انتخاب شود. که در مقابل یخ‌زدگی و سرما مقاوم باشد و دارای تخلخل اندکی باشد که در این مورد هم سنگ‌های تراورتن پیشنهاد می‌شود.

درجه تخلخل

فروش سنگ تراورتن مورد بعدی که باید در انتخاب انواع نمارومی ساختمان با آن توجه داشته باشید درجه تخلخل سنگ می‌باشد برای اینکه سنگ نمای ساختمان به‌خوبی به دیوار بچسبد باید دارای تخلخل بالایی باشد. وقتی تخلخل سنگ بالاست ملات به‌راحتی در سنگ نفوذ کرده و به‌خوبی به دیوار می‌چسبد. این موضوع باعث می‌شود که با گذشت زمان سنگ تراورتن سفید همچنان محکم باقی بماند و به‌راحتی از دیواره‌ها جدا نشود. نفوذ سیمان و ملات در سنگ‌ها می‌تواند سنگ نما را مقاوم کند که این ویژگی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

فروش سنگ تراورتن
سنگ نمای کرم

در ادامه…. فروش سنگ تراورتن

برش :

فروش سنگ تراورتن به دو صورت موج دار( vein cut ) و بی موج cross cut ) ) برش داده می شود که هرکدام نما و زیبایی خود را دارد .

پوشش سطح :

حفره های موجود در نمای سنگ ساده که در تماس با محیط خارجی هستند توسط ماستیکی همرنگ با زمینه ی سنگ پر می شود . سپس برای عدم نفوذ رطوبت به داخل ، سطح سنگ را با مواد رزینی می پوشانند . با این کار سنگ صیقلی تر و درخشان تری خواهیم داشت .

پرداخت :

اغلب پرداخت هایی که بروی سنگ تراورتن سفید صورت می گیرد ، صیقلی ، نسابیده و چرمی است .

سایز :

تراورتن قابل تامین درابعاد مختلف تایل ، طولی ، ریزه بار و اسلب می باشد .

ویژگی سنگ تراورتن

  • درصد تخلخل بالا و تراکم پایین
  • وزن کم
  • جذب آب بسیار
  • چسبندگی عالی به ملات
  • عایق حرارت و صوت
  • مقاوم دربرابر شرایط آب و هوایی

قیمت فروش سنگ تراورتن

همانطور که گفته شد فروش سنگ تراورتن سفید دارای تنوع بالا و سورت های گوناگونی است . بنابراین رنج قیمتی آن نسبت به نمای سنگ ساده و درجه کیفی و موارد دیگری که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد ، متفاوت است .

از موارد موثر بر قیمت فروش سنگ تراورتن :
کیفیت سنگ : سنگ ها پس از برش برحسب درصد تخلخل ، عدم ناخالصی ها و سلامتشان به درجات مختلفی دسته بندی می شوند .
ابعاد و ضخامت : هرچه سایز و ضخامت سنگ بیشتر شود قیمت انواع نمارومی ساختمان نیز بیشتر خواهد شد .
فرآوری : نوع ماشین برش ، پولیشرها ، پرداخت روی سطح ، مواد مصرفی نظیر رزین و اپوکسی و…
قدوپای کوپ : هرچه کوپ استخراجی بزرگتر باشد ، می توان سنگ هایی با ابعاد بزرگتر برش داد .
فاصله از معدن و هزینه های حمل و نقل

سایت شادکو کلیک کنید

فروش سنگ تراورتن
سنگ نمای سفید

آیا رنگ سنگ بر دوام آن تاثیرگذار است؟

جالب است بدانید که در انتخاب نمای سنگ ساده علاوه برجنس و کیفیت ، دقت در گزینش رنگ با توجه به منطقه نیز اهمیت ویژه ای دارد . مثلا برای مناطق گرمسیر بهترین انتخاب ، سنگ های کرمی و روشن سنگ تراورتن سفید هستند . زیرا نور را به خود جذب نمی کنند و موجب گرمای بیشتر نمی شوند . از طرفی اگر اختلاف دمایی منطقه زیاد باشد باشد ، از گرم و سرد شدن بیش از حد سنگ که در نهایت موجب شکسته شدن آن می شود ، پیشگیری می کند .

یا برای مناطق سرد ، انتخاب رنگ تیره برای انواع نمارومی ساختمان ، کمک به جذب گرما نموده و از سرمای بیش از حد سنگ جلوگیری می نماید . همچنین در شهرهایی که میزان آلاینده های جوی در آن بسیار است و موجب کثیف شدن نماساختمان می شود ؛ شاهد کاربرد انواع تراورتن تیره ( همچون : سیلور و خرمایی ) هستیم .

سنگ نمای رومی

تفاوت تراورتن موجدار و بی موج در چیست؟

سنگ تراورتن سفید متشکل از لایه های رسوبی با کانی های متفاوت است . این تمایز ، موجب پیدایش موج های رنگی زیبایی در سنگ شده است .

وابسته به اینکه کوپ تراورتن را ازعرض cross cut ) ) برش دهند یا عمود بر آن ( vein cut ) باشد ، دو نوع موجدار و بی موج فراوری می گردد که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند . بطور مثال تراورتن موجدار در رنگ هایی همچون سیلور ، قرمز شکلاتی و خرمایی بسیار محبوب است و در سنگ های روشن و کرمی ، اغلب نوع بی موج آن پرمتقاضی است .

گفتنی است که انواع نمارومی ساختمان در مقایسه با موجدارش ، در برابر ضربه و فشار مقاوم تر است . به هنگام فرآوری نیز ، میزان پرتی در نوع موجدار بیشتر است.

قیمت سنگ تراورتن به چه صورت است؟

براساس جنس ، نوع و… محاسبه میشود.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code