اینجا هستید :
فروش کفپوش شیشه ای

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

مدرن کفپوش

فروش کفپوش شیشه ای

فروش کفپوش شیشه ای و قیمت آن به دلایلی بستگی دارد. امروزه بیش از گذشته این نوع کفپوش ها مورد توجه عموم مردم قرار گرفته اند که در ادامه به تمامی این موارد خواهیم پرداخت.

کف شیشه
فروش کفپوش شیشه ای

راه رفتن روی کفپوش شیشه ای

شیشه های تحمل بار در هر جایی که انتظار می رود مردم روی شیشه راه بروند استفاده می شود. مانند شیشه های منظره که افراد می توانند بایستند و از طریق شیشه به پایین نگاه کنند. تراس های پشت بام با دسترسی عابران پیاده، و چراغ های سقف شیشه ای که در جایی قرار می گیرند. معمولاً پیاده روی رخ می دهد.

شیشه شفاف
فروش کفپوش شیشه ای

ضخامت کفپوش شیشه ای

هر چه شیشه ضخیم تر باشد، احتمال اینکه بتواند وزن شما را تحمل کند بیشتر است. با این حال، شیشه‌ای که قرار است روی آن راه‌رفته شود، معمولاً نیاز به لمینیت یا لایه‌بندی با موارد دیگر دارد تا به درستی تقویت شود. شیشه معمولی برای تحمل وزن سنگین انسان نیست.

برای مشاوره بیشتر با یک مهندس سازه یا یک نصاب کف شیشه ای ساده تماس بگیرید. به جز در مواقع اضطراری، دانستن بهتر از خطای قابل اجتناب است.

شیشه مقاوم در برابر ترک خوردگی و سایش

شیشه را از نظر ترک خوردگی، لبه های شکسته یا هر نشانه سایش دیگری بررسی کنید. اگر قصد عبور از کف شیشه ای خانه را دارید که در مورد ظرفیت باربری آن مطمئن نیستید. از هر جایی که ممکن است لازم باشد از آن اجتناب کنید، آگاه باشید.

مواردی که باید هنگام راه رفتن روی کفپوش شیشه ای در نظر بگیرید

زمانی که شرایط مساعد نیست از راه رفتن روی کفپوش شیشه ای خودداری کنید. هرگز نباید روی کف شیشه ای که یخ روی آن است راه بروید. و کف های شیشه‌ ای در هنگام خیس شدن در اثر باران یا شیلنگ ممکن است لغزنده باشند. همچنین هر زمان که روی کفی از هر نوعی هستید مراقب باد باشید.

اگر دلیل اینکه می خواهید روی کفپوش شیشه ای راه بروید این است که روی کف شیشه ای یخ زده است. از ابزاری برای برداشتن یخ استفاده کنید.

مات کف
فروش کفپوش شیشه ای

با احتیاط روی کف شیشه ای راه بروید

به طور مساوی و با احتیاط روی شیشه حرکت کنید. از پریدن یا دویدن روی شیشه خودداری کنید مگر اینکه کاملاً مطمئن باشید که شیشه باربر است. با احتیاط راه بروید، وقت بگذارید و توجه داشته باشید که پاهایتان کجا قرار گرفته اند.

سه نوع شیشه اصلی مورد استفاده در کاربردهای معماری وجود دارد که بر اساس استحکام طبقه بندی می شوند:

  • آنیل شده;
  • گرما تقویت شده
  • کاملا معتدل

ضعیف ترین شیشه در بحث فروش کفپوش شیشه ای

به طور کلی، آنیل ضعیف‌ترین شیشه است. به دنبال آن شیشه مقاوم در برابر حرارت (تقریباً دو برابر قوی‌تر از آنیل) و کاملاً گرم شده (تقریباً چهار برابر قوی‌تر از آنیل شده) قرار می‌گیرد. علاوه بر افزایش استحکام برای مقاومت در برابر بارهای تحمیلی ( مانند باد) و تنش حرارتی، شیشه کاملاً سکوریت شده به قطعات نسبتاً کوچک و ایمن‌تر در مقایسه با نمونه‌های جایگزین شکسته می‌شود. با این حال، این ویژگی‌های شیشه‌ های کاملاً سکوریت شده است.

ویژگی های کفپوش شیشه ای ایمن

یک سیستم مهندسی شده

هنگام ارزیابی یک کف شیشه ای به شدت به شیشه توجه کنید.

استفاده از شیشه ضخیم و چند لایه

در حالی که یک کف شیشه ای خانه ساختاری ممکن است برای اکثر مردم شبیه یک تکه شیشه ضخیم 1 اینچی به نظر برسد، اما بسیار بیشتر از این است! این شیشه دارای ساختار 3 قسمتی با یک لایه رویی ½ اینچ شفاف، یک لایه در وسط با یک شیشه ضخیم 3/8 اینچ مقاوم در برابر حرارت در پایین است. این سیستم به گونه ای ساخته شده است که به اندازه کفپوش چوبی استاندارد یک خانه وزن (اگر نه حتی بیشتر) را تحمل کند.

محکم و مقاوم

کف های شیشه ای باید دارای ساختاری نگهدارنده باشند تا برای افرادی که روی این طبقه ها راه می روند (یا گروه هایی از مردم می رقصند) ایمن بماند.

سطحی ضد لغزش

درست مانند داشتن یک سطح ضد لغزش برای سطح داخلی وان یا دوش. همین امر برای کف شیشه ای ساده یا راه پله شیشه ای که در آن افراد وجود دارد صادق است. ممکن است با کفش های خیس از روی آنها راه بروید.

کفپوش شیشه ای
فروش کفپوش شیشه ای

مزایای شیشه در مصالح ساختمانی

شفافیت

شیشه یک ماده شفاف منحصر به فرد است که به نور اجازه عبور از آن را می دهد تا اجسام پشت شیشه به وضوح قابل مشاهده باشند.

ضد گرد و غبار و ضد آب

شیشه دارای سطح براق صاف است، بنابراین ضد گرد و غبار است و می توان آن را به طور موثر تمیز کرد. بر خلاف سایر مواد، نگهداری آن آسان است. مزیت دیگر آن ضد آب بودن آن است.

در دسترس بودن رنگ

شیشه در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود است و هنگامی که ورق شیشه را در واحدهای لمینت یا عایق ترکیب می کنیم، رنگ و ظاهر آن تغییر می کند.

شیشه های لمینت را می توان با طیف گسترده ای از لایه های رنگی ساخت تا جلوه های نوری استثنایی را ارائه دهد. این رنگ ها را می توان با شیشه های رنگی و چاپ شده ترکیب کرد تا نتایج متفاوتی به دست آورد.

مقاوم در برابر آب و هوا و زنگ

شیشه کاملاً در برابر آب و هوا مقاوم است. می تواند در برابر اثرات باد، باران یا خورشید مقاومت کند و می تواند ظاهر و یکپارچگی خود را در اکثر شرایط داده شده حفظ کند. علاوه بر این، شیشه زنگ نمی‌زند. بنابراین، تخریب تدریجی توسط مواد شیمیایی و محیط اطراف در مورد شیشه نیست.

معایب شیشه در فروش کفپوش شیشه ای

هزینه

تولید شیشه به دلیل دمای بالای مورد نیاز برای فرآوری مواد خام، فرآیندی پر انرژی است. شیشه در مقایسه با سایر مواد مورد استفاده در صنعت ساختمان، ماده گران قیمتی است. در نتیجه ممکن است هزینه کل ساختمان افزایش یابد. استفاده از شیشه در ساختمان به دلیل شفافیتی که ارائه می دهد، هزینه امنیت و حریم خصوصی را افزایش می دهد.

کقپوش مات
فروش کفپوش شیشه ای

شکنندگی

ماده ای که تکه تکه می شود یا می تواند به راحتی تبدیل به پودر شود، به عنوان یک ماده شکننده شناخته می شود.

شیشه ماده ای سفت و شکننده است. هنگامی که تحت فشار قرار می گیرد، بدون فشار قابل توجهی می شکند. تکه های شکسته شیشه ممکن است تیز باشند و احتمال آسیب بسیار زیاد است.

مقاوم در برابر ضربه

شیشه مقاومت کمتری در برابر ضربه دارد، بنابراین توانایی شیشه برای مقاومت در برابر بار اعمال شده بلافاصله بسیار ضعیف است. بلافاصله در اثر ضربه شکسته می شود.

ناامن برای مناطق زلزله خیز

ساختمان ها در مناطق زلزله خیز باید برای تحمل بارها و حرکات افقی طراحی شوند. با این حال، شیشه شکننده است، بنابراین تمایل به شکستن یا فروریختن سریع دارد.

استفاده از کفپوش شیشه ای برای مناطق زلزله خیز بسیار خطرناک است. متأسفانه، چنین پیشرفتی در فناوری وجود ندارد که بتواند شیشه را به یک ماده مقاوم در برابر زلزله تبدیل کند. با این حال، با برخی درمان های پرهزینه، می توان آن را تا حدی اصلاح کرد تا بتواند در برابر زلزله های مقیاس کوچک مقاومت کند.

زیبایی کفپوش
کفپوش لوکس و مدرن شیشه ای

نحوه تمیز کردن و نگهداری کف شیشه ای

کاشی‌ های شیشه‌ای برای آشپزخانه ، دور دوش، و سایر قسمت‌ های خانه محبوب هستند و در اندازه‌ ها، شکل‌ ها و رنگ‌ های زیادی وجود دارند. مقرون به صرفه تر از سرامیک های متخلخل تر، کف های شیشه ای غیر متخلخل بسیار بادوام هستند و در برابر لکه، باکتری، کپک مقاوم هستند. تمیز کردن و نگهداری آنها نیز ساده است.

فقط به یاد داشته باشید که اگرچه  کف های شیشه‌ ای شفاف،  کیفیت درخشانی را به هر طراحی اضافه می‌ کنند، سطوح براق ممکن است اثر انگشت، ردپا و لکه‌ های آب را راحت‌ تر نشان دهند، بنابراین برای تمیز نگه داشتن همه چیز نیاز به نگهداری مکرر دارند. برای شروع، در اینجا یک راهنمای ساده برای جدید نگه داشتن کاشی شیشه ای شما آورده شده است.

تمیز کردن آسان 

هنگام تمیز کردن کف های شیشه ای ، از محصولات تمیز کننده غیر ساینده استفاده کنید تا از خراشیدن کف های زیبای وان حمام خود جلوگیری کنید . یکی از ساده‌ ترین راه‌ ها برای تمیز کردن کف های شیشه‌ ای با درخشش درخشان، استفاده از مقادیر مساوی آب و سرکه در یک بطری اسپری است. مخلوط را روی آن اسپری کنید و بگذارید حدود 10 دقیقه بماند. برای از بین بردن کف صابون یا لکه های ناشی از آب سخت، کاشی ها را با یک پارچه یا برس نرم مالش دهید، با آب سرد بشویید، سپس خشک کنید. 

 تمیز کردن لکه ها

برای لکه های مشکل دار یا لک های ناشی از آب سخت و رسوبات کلسیم و منیزیم روی کفپوش ها، از مخلوط سرکه سفید و جوش شیرین استفاده کنید. سرکه را روی نواحی لکه دار بریزید، بی کربنات سدیم را روی سرکه بپاشید و صبر کنید تا حباب ایجاد شود. در نهایت کاشی ها را با آب سرد بشویید و خشک کنید. همچنین می توانید به راحتی از خمیر دندان برای از بین بردن لکه های خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که خمیر دندان نسبت به مخلوط دیگر ساینده‌ تر است، اما به اندازه‌ ای نیست که کف شما را خراش دهد.

کف شیشهای
کفپوش شیشه ای مدرن

مقابله با گروت 

دوغاب می تواند تمیز نگه داشتن آن دردناک باشد زیرا متخلخل است و به راحتی لکه می شود. برای نگهداری منظم، دوغاب را با مخلوط نصف و نیمه سرکه سفید و آب گرم اسپری کنید، بگذارید تقریباً پنج دقیقه بماند، با یک مسواک نرم بشویید و در نهایت با آب بشویید و خشک کنید. برای قدرت تمیز کنندگی بیشتر یا لکه های سخت، قبل از اسپری کردن با محلول سرکه و آب، یک جوش شیرین و خمیر آب به دوغاب اضافه کنید. و اگر دیدید کپک روی دوغاب شما رشد می‌کند، با پاک‌کننده‌های قوی‌تر مانند پاک‌کننده‌های معمولی گروت، این مشکل را برطرف کنید، یا دوغاب را با مخلوطی از ¼ فنجان سفیدکننده با ¾ فنجان آب اسپری کنید. مطمئن شوید که کار را با مالش دادن با برس نرم، شستشو و خشک کردن کاشی و دوغاب خود به پایان می رسانید.

مزایای شیشه در ساختمان سازی چیست؟

ضد گرد و غبار و ضد آب
در دسترس بودن رنگ
و…

2 پاسخ

    1. سلام و درود
      برای کف از شیشه های لمینت شده و سکوریت می توانید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code