اینجا هستید :
قیمت آینه کاری ساختمان 🏢

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

آینه زیبا و مدرن کاری

قیمت آینه کاری ساختمان 🏢

قیمت آینه کاری مدرن دیوار ساختمان از آن جهت حائز اهمیت است. که در سال‌ های گذشته استفاده کردن از انواع آینه برای دیوار به اصطلاح آینه های جورچینی بسیار مد و ترند شده بود. آینه ها از مزایای زیادی برخوردار هستند. مانند نمای داخلی ساختمان را بروز و استفاده کردن از آینه به دلیل شفافیت و انعکاس نور زیاد موجب می شود که فضای داخلی ساختمان بزرگتر نشان دهد. قیمت آینه کاری ساختمان به دلیل جنس ، متریال و… نمی توان قیمت واحد و ثابتی برای آن تعیین کرد. در زمان های قدیم، بیشتر آینه ها حداکثر هشت اینچ قطر داشتند و عمدتاً برای تزئین استفاده می شدند.

کسانی که به دنبال فضای داخلی زیبا و بزرگ هستند می توانند از انواع آینه ها با بهترین متریال استفاده کنند. استفاده کردن از آینه در سقف و دیوارها زیبایی و جذابیت فضای داخلی را چند برابر می کند. در گذشته آینه کاری ساختمان فقط در سبک های کلاسیک اجرا و نصب می شد مانند کاخ گلستان در تهران. ولیکن امروزه آینه کاری های ساختمان در سبک های مختلف مانند سبک نو تولید می شوند. که در ادامه به تمامی این موارد خواهیم پرداخت با ما همراه باشید

آینه کلاسیک
قیمت آینه کاری ساختمان

آینه ها ابزار بسیار متنوعی برای طراحی داخلی هستند . از آنها می توان برای هر چیزی از روشن کردن فضای اتاق گرفته تا ایجاد یک نور استفاده کرد. افزودن آینه به یک فضا می تواند ظاهر و احساس کلی آن را به طرز چشمگیری تغییر دهد. از سبک، شکل و اندازه آینه ها می توان برای ایجاد جلوه های مختلف استفاده کرد.

آینه کاری
قیمت آینه کاری ساختمان

مزایا آینه کاری ساختمان

سطحی درخشان و جذاب

آینه ها یک نقطه کانونی موثر و چشم نواز برای هر فضایی هستند. درخشش آنها به طور طبیعی چشم را به خود جلب می کند. این جلوه را می توان با انتخاب آینه ای با جذابیت بصری بیشتر، مانند آینه ای در یک قاب آنتیک زیبا یا آینه ای که شبیه آفتاب سوختگی ساخته شده است، بیشتر کرد. استفاده از آینه یک راه عالی برای از بین بردن یکنواختی بصری در یک دیوار خالی است. همچنین می تواند نقاط کانونی موجود را تقویت کند. به عنوان مثال، با آویزان کردن یک آینه جذاب در بالای شومینه خود.

ایجاد فضایی بزرگ تر

یک ترفند امتحان شده و واقعی طراحی داخلی این است که از آینه استفاده کنید تا فضاهای کوچک بزرگتر به نظر برسند. انعکاس در آینه می‌ تواند فضایی را دو برابر بزرگ‌ تر نشان دهد. که آینه‌ ها را به گزینه‌ ای عالی برای برخورد با فضاهای تنگ یا استفاده در اتاق‌ هایی که می‌ خواهید مهمانان را تحت تأثیر قرار دهید تبدیل می‌ کند. آینه ها همچنین با تابش نور در اطراف اتاق به این حس گسترده می افزایند و فضایی روشن تر ایجاد می کنند.

آینه ساختمان
قیمت آینه کاری ساختمان

مزایا و معایب آینه

مزایای آینه

 1. به زیبایی و جلوه یک ساختمان می افزاید. از آنجایی که می توان آن را نیمه شفاف ساخت یا به اشکال مختلف قالب گیری کرد. می تواند انعطاف پذیری زیادی را از نظر کاربری در ساختمان به معمار ارائه دهد.
 2. آینه می تواند 75 تا 80 درصد نور طبیعی را در هر دو جهت منتقل کند، چیزی که هیچ جایگزین دیگری انجام نمی دهد. آینه می تواند نور را بدون کدر شدن یا زرد شدن عبور دهد.
 3. آینه معمولاً در برابر آب و هوا مقاوم است، بنابراین می تواند به راحتی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مانند باران، خورشید و باد مقاومت کند. در هیچ آب و هوایی شکل و درخشندگی خود را از دست نمی دهد.
 4. آِینه زنگ نمی زند بنابراین بهتر از آهن است و تسلیم شرایط محیطی اطراف خود نمی شود.
 5. معمولاً سطح صافی دارد بنابراین به نوعی ضد گرد و غبار است. به حداقل تمیز کردن نیاز دارد.
 6. همه کاره است به این معنا که وقتی با ورق های لمینت یا رنگی ترکیب می شود. می تواند ظاهر و ظاهر مختلفی را ارائه دهد.
 7. وزن پی ساختمان را کاهش می دهد و ساختمان را نسبت به دیوارها سبک تر می کند.
 8. نوع مناسب آینه می تواند مصرف انرژی را برای ساکنان ساختمان کاهش دهد و قبض برق را کاهش دهد.
 9. نماهای آینه ای نیاز به تعمیر و نگهداری کم دارند و تمیز کردن سریع ماهانه ممکن است در اکثر مواقع کافی باشد.
 10. بیشتر انواع آِینه در برابر سایش مقاوم هستند. به این معنی که در صورت مالش دادن به مواد دیگر فرسوده نمی شوند.

معایب آینه

 1. نماهای آِینه ای باعث ایجاد تابش خیره کننده زیادی می شود که یکی از معایب بزرگ آینه است.
 2. آینه گرما را جذب می کند. این بدان معنی است که می تواند به عنوان یک گلخانه عمل کند و از این رو برای کشورهایی با آب و هوای گرم مناسب نیست.
 3. بیشتر آینه و شیشه ها در برابر زلزله مقاوم نیستند و برای کشورهایی که شاهد زلزله های مکرر هستند مناسب نیستند. برای اطمینان از مقاوم بودن خانه در برابر زلزله ، نوع بسیار گران قیمتی که برای شیشه انجام می شود می تواند آن را در برابر زلزله مقاوم کند، اما چنین نوع آينه ای چندان مقرون به صرفه نیست.
 4. استفاده از آینه در ساختمان ممکن است هزینه های بالاتری را برای ایمن و ایمن ساختن ساختمان به دنبال داشته باشد زیرا آینه شفافیت زیادی را به همراه دارد.
 5. آینه ماده ای سفت و شکننده است. این بدان معناست که وقتی فشار ناگهانی به آن وارد شود، به راحتی می شکند.
نمای زیبا آینه
قیمت آینه کاری ساختمان

مزایا و معایب ساختمان های نمای آینه ای

مزایامعایب
زیبایی را به فضای کلی می بخشدتابش خیره کننده زیادی ایجاد می کند
می تواند نور طبیعی را در هر دو جهت منتقل کنداجازه می دهد تا گرما را جذب کند و به عنوان گلخانه عمل کند
معمولاً در برابر آب و هوا مقاوم است و به حداقل تمیز کردن نیاز داردنماهای آینه ای در برابر زلزله مقاوم نیستند
نیاز به نگهداری کم داردهزینه بیشتری را شامل می شود و در صورت اعمال فشار ناگهانی به راحتی می شکند

تاثیر نمای آینه ای ساختمان بر محیط زیست

استفاده گسترده از آینه در ساختمان‌ ها ممکن است برای تلاش‌ های جهانی در جهت ساختمان‌ های پایدار و سبز نتیجه معکوس داشته باشد. از آنجایی که چنین ساختمان‌ هایی انرژی زیادی برای گرم کردن و خنک شدن مصرف می‌ کنند، اکثر کارشناسان معتقدند که ساختمان‌ های نمای آینه ای با اکثر اقلیم‌ ها سازگاری ندارند. دیوارهای کدر باعث مصرف انرژی کمتری می‌ شوند، زیرا گرما با سرعت بسیار کم به فضای بیرونی منتقل می‌ شود.

ساختمان مدرن
قیمت آینه کاری ساختمان

چرا از آینه در ساختمان ها استفاده می شود

به عنوان ماده آینه ای شفاف در ساختمان ها و پنجره ها استفاده می شود.

چرا ساختمان های آینه ای برای محیط زیست مضر هستند؟

ساختمان های آینه ای با اکثر اقلیم ها سازگاری ندارند ، زیرا …

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code