اینجا هستید :

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

قیمت انواع وان حمامی

این روز ها افراد زیادی هستند که به دنبال تهیه یک وان حمام با کیفیت و در عین حال مقرون به صرفه هستند . قیمت انواع وان حمامی در کنار بالا بودن کیفیت یکی از عوامل مهم در انتخاب یک وان حمام است . در متن زیر سعی کرده ایم تا به شما در خرید بهتر کمک کنیم .


منظور از وان حمامی چیست

وان حمامی یا همان وان حمام کاسه بزرگی است که آن را پر از آب می‌کنند و برای استحمام درون این حوضچه یا ظرف بزرگ قرار می گیرند . امروزه و در دنیای مدرن ما برای استحمام بهتر و دلنشین تر از این وان های حمام استفاده می شود. استفاده از وان حمام هرچند که در گذشته نیز پیشینه طولانی دارد اما انواع مدرن آن بسیار کاربردی تر هستند که در ادامه این مقاله به کاربرد انواع وان های حمام مدرن خواهیم پرداخت.

قیمت وان حمامی

آنچه در این متن مطالعه خواهید کرد

بررسی قیمت وان حمامی در تمام انواع آن

عوامل تاثیر گذار بر قیمت وان حمام

طریقه خرید انواع وان حمام

و…


کاربرد وان در حمام های ایرانی و تاثیر آن بر قیمت انواع وان حمامی

در طول حدوداً دو دهه اخیر سبک وان های غربی و شرقی استعمال زیادی در حمام های ایرانی پیدا کرده است . هرچند در طول این سال‌ها معمولاً متراژ های حمام خانه های ایرانی مطابقتی با قرار دادن انواع وان حمام در آنها نداشت . اما در سال های اخیر معماران و طراحان فضاهای داخلی منازل سعی می‌کنند فضای مناسب و متراژ کافی را برای حمام قرار دهند . تا ساکنین بتوانند وان حمام مورد نظر خود را در آن جای دهند.

امروزه در یک حمام ایرانی می توانید به غیر از انواع وان حمام لوازم دیگر را نیز نظیر یک سینک روشویی گران بها ، یک توالت فرنگی با کیفیت ، و انواع آینه بک لایت های سرویس بهداشتی و حمام خواهید دید.


انواع وان از جهت ساختار


منظور از وان ساده حمام چه نوع وانی می باشد

وان های ساده حمام همین وان های سفید معمولی هستند که همیشه در درون حمام ها دیده اید.در واقع اولیه ترین نوع وان تولید شده ، همین وان های ساده می باشد.قیمت انواع وان حمامی ساده از قیمت وان جکوزی بهتر و مناسب تر است. چند نمونه از این وان ها را در تصاویر پایین می بینید. منظور از وان ساده وان های فاقد ماساژور دریچه های ورود آب با فشار ، و موتور گرداننده آب است.

قیمت وان حمامی 1

وان جکوزی حمام چیست

وان حمام جکوزی نوع پیشرفته ای از وان حمام محسوب می‌شود . این وان پیشرفته ابتدا در یک شرکت به نام جکوزی تولید شد. منظور از وان جکوزی همان وان گردابی است . که بعدها بین عموم با نام شرکت تولید کننده وان حمام با نام جکوزی معروف شد. این وان ها دارای یک موتور گرداننده آب و چند دریچه ورود آب ترکیب شده با فشار هوا هستند . که حالت ماساژور درون وان حمام را به وجود می آورد. قیمت انواع وان حمامی در حالت جکوزی و معمولاً بالاتر از انواع وان ساده می باشد.


انواع وان حمامی جکوزی

وان جکوزی استخری


انواع وان حمام به لحاظ ساخت

وان حمام پیش ساخته

وان حمام حوضچه ای


قیمت انواع وان حمامی پیش ساخته

در سال های اخیر شرکت های تولید وان حمام تمامی صفر تا صد مراحل تولید وان را در داخل کارخانه و با استفاده از انواع دستگاه تولید و رنگ آمیزی کامل می‌کنند. و به صورت پیش ساخته به فروش می رساند خانه های پیش ساخته در کارخانه تولید می شود. تمام تجهیزات خود را داخل شاسی وان حمام به همراه خود دارند و این به این معنی است. که نصب این گونه از وان ها بسیار آسان است.

قیمت انواع وان حمامی تحت تاثیر انواع این روش های ساخت است.

قیمت وان حمامی 2

انواع وان حمام پیش ساخته

وان قابل حمل

وان حمام توکار


قیمت انواع وان حمامی قابل حمل

اگرچه تمامی وان های تولید شده به صورت پیش ساخته ، قابل حمل می باشند اما در عموم بازاری ها و عموم مردم تنها به وان های که ابعاد کوچکتر و تک نفره یا نهایتاً دو نفره دارند. به طور کلی از وزن بسیار کمی برخوردار هستند و آن را قابل حمل گفته می شود. قیمت انواع وان حمامی که دارای شرایط قابل حمل بودن باشد بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.قیمت وان حمام متاثر از همه این ویژگی ها می‌باشد .


وان توکار پیش ساخته چیست

وان های توکار پیش ساخته به این صورت است که بدنه اصلی وان حمام که معمولاً ظرفیتی بیش از ۲ نفر دارد ، در داخل کارخانه فروش وان حمام و جکوزی تولید می‌شود . اما این بدنه تنها بدنه ظاهری است .که این به این معنی است که برای نصب کامل نیاز به عوامل دیگری ، مانند گودبرداری قرار گرفتن روی یک سکو که تمامی دور وان را بگیرد دارد.

در واقع این وان باید درون زمین قرار بگیرد. این سبک از وان ها یاد آور حوضچه های آب گرم شهرستان های توریستی ایران نیز هستند. به جز این مسائل ظاهری ، مزیت های درمانی فراوانی نیز برای استخوان های بدن دارند.


مزیت وان های پیش ساخته

وان های پیش ساخته مزیت های فراوانی دارند که ما را به خرید این وان ها ترغیب می ‌کند . از جمله این مزیت مقرون به صرفه بودن این وان های حمام است . قیمت انواع وان حمامی در حالت پیش ساخته بسیار مناسب تر از حالت حوضچه ای که باید در محل ساخته و تولید شود ، است . از دیگر مزیت های این وان ها این است که نصب فوق االعاده راحتی دارند . مهم ترین دلیل خرید وان حمام در حالت پیش ساخته ، همین ویژگی قابل حمل بود این وان های حمامی است .

اگر شما قصد جا به جایی منزل خوود را داشته باشید ، با داشتن این نوع از وان های حمام دیگر نگران خراب شدن وان ، یا تهیه یک وان حمام جدید و نو نخواهید بود زیرا این وان حمام قابل حمل خود را ، مانند سایر وسایر خانه ، میتوانید انتقال دهید .

قیمت وان حمامی 3

وان ها ی حمام از نظر اندازه در سه دسته طبقه بندی می شوند

وان در سایز کوچک

وان سایز متوسط

وان سایز بزرگ


وان در سایزهای کوچک

این وان ها همان طور که از نامشان بر می آید در مقایسه با وان های سایز متوسط و بزرگ دارای ابعاد به مراتب کوچکتری می باشند و طبعا برای آپارتمان هایی با فضاهای ناکافی قابل استفاده می باشند.

از ویژگی های بارز این نوع وان میتوان به قیمت به مراتب مناسب تر آن ها. و همچنین کمجا بودن این نوع وان حمام در مقایسه با دیگر انواع آن اشاره کرد. طول وان های سایز کوچک حداقل110 سانتی متر وحداکثر 140 سانتی متر است همچنین وان های سایز کوچک دارای عرضی بین 70 الی 75 سانتی متر هستند.وان های سایز کوچک از لحاظ قیمت وان حمامی ارزان تلقی می شوند.


قیمت انواع وان حمامی در وان سایز متوسط

این وان به دلیل اندازه ی استاندارد و همینطور تنوع در شکل ظاهری یکی از پرطرفدارترین انواع وان حمام است .چرا که اغلب طرح های جدید وان در این سایز تولید و عرضه ی بازار می شود .، پس اگر به دنبال داشتن حق انتخاب بیشتر هنگام خرید هستید توصیه ی ما به شما وان حمام در سایز متوسط است. طول وان های جکوزی سایز متوسط بین 140 سانتی متر تا 160 سانتی متر متغیر است. و عرض این نوع وان ها 70 الی 80 سانتی متر است.قیمت وان حمام در این سایز مناسب تر از وان های سایز بزرگ است .


وان حمام سایز بزرگ

اگر در محیط حمام خود محدودیت فضا ندارید پیشنهاد ما به شما انواع وان جکوزی سایز بزرگ است.این نوع وان قابل تعبیه و نصب در فضای بیشتر از 13 متر مربع است. وان حمام در سایز بزرگ در دو نوعِ بدون موتور و با موتور پمپاژ در بازار موجود است. وان های جکوزی با موتور پمپاژ به تناسب قدرت موتور برحسب اسب بخار دارای قیمت های متفاوتی هستند و به طبع وان بدون موتور در مقایسه با وان سایز بزرگ با موتور پمپاژ قوی از نظر قیمت وان حمامی ارزان تر محسوب می شود.


از نظر شکل ظاهری میتوان وان ها را به دو دسته ی زیر تقسیم کرد

وان کنجی یا گوشه ای

وان گرد یا دایره ای


قیمت انواع وان حمامی مدل گوشه ای

این نوع وان معمولا در قسمت گوشه ی حمام و بین دو دیوار نصب می شود.اگر به دنبال حداکثر استفاده از فضای حمام خود هستید وان حمام گوشه ای یا کنجی پیشنهاد ممتازی برای شما است. از مزایای این نوع وان علاوه بر اشغال فضای کمتر همچنین برخورداری از ظاهر متفاوت و چشم نواز آن است.این نوع حمام متناسب با ابعاد محیط های مختلف در اندازه های متقارن. 90 در 90 سانتی متر (برای فضاهای مکوچک تر)، 120 در 120 سانتی متر و همچنین 160 در 160 سانتی متر تولید می شود.


وان حمام مدل دایره ای

وان حمام مدل گرد برای فضاهای بزرگ همچون خانه های ویلایی و بزرگ توصیه می شود. که قاعدتا در مقایسه با واحدهای آپارتمانی، فضایِ بازِ به مراتب بیشتری دارند. چون این نوع وان در عین زیبایی بی نظیری که دارند به فضای زیادی برای اجرا نیاز دارند .و غالبا در فضای آزاد تعبیه میشوند. وجه تشابه وان جکوزی مدل دایره ای با برخی از وان های سایز بزرگ وجود موتور پمپاژ است. که با توجه به میزان قدرت موتور برخی از وان حمام دایره ای قیمت آن ها نیز متفاوت خواهد بود.


چگونه یک وان حمام با کیفیت تهیه کنیم

برای خرید وان حمام ، یا باید به صورت حضوری به مراکز فروش وان حمام مراجعه کنید ، یا باید از یک فروشگاه اینترنتی وان حمام یا وان جکوزی مورد نظر خود را تهیه کنید . برای بررسی این موضوع که کدام یک از این دو ، راه حل بهتری است ، باید ابتدا مزایا و معایب هر یک را بررسی کنیم .

مزیت خرید به صورت حضوری این است که وان حمام خود را از نزدیک می‌بینید . اما خرید وان به صورت مجازی مزیت های فراوانی دارد . خرید وان ، به صورت مجازی به شما این این امکان را می‌دهد تا هزینه ی رفت و آمد ها ی حضوری را حذف کنید . همچنین در وقت و زمان شما نیز صرفه جویی خواهد شد . زیرا شما در حالت عادی که به صورت حضوری که خرید می‌کنید باید وارد چندین مغازه شوید ، قیمت ها را ، کیفیت ها را ، جنس ها و شرکت ها را مقایسه کنید . از این فروشگاه به آن فروشگاه . از این بازار به آن بازار و… اما با خرید از سایت های مجازی معتبر دیگران نگران زمان خود نخواهید بود و به راحتی می‌توانید این مقایسه محصولات را با یک کلیک انجام دهید .


برای ورود به فروشگاه اینترنتی وان حمام شادکو کلیک کنید :

روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه از نمونه های خارجی جکوزی حمام شده و انواع آن را در این صفحه ببینید:

4 پاسخ

  1. سلام ببخشید وان حمام از کجا بخریم تو تهران که هم قیمت مناسب باشه هم جنسش خوب باشه و عمری باشه خلاصه

    1. با سلام و درود . بر اساس کیفیت متفاوت هست یک وان حمام با کیفیت متوسط میانگین بین 10 الی 20 سال عمر خواهد کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code