وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

قیمت توالت ایرانی

قیمت توالت ایرانی

در این مقاله قصد داریم درباره انواع توالت ایرانی و قیمت توالت نکات مهم در خرید توالت ایرانی صحبت کنیم. شاید فکر کنید خرید یک سنگ توالت ایرانی ساده است و نکته خاصی ندارد. اما اگر می‌خواهید یک توالت مستحکم، با دوام، زیبا و با طراحی آرگونومیک خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

توالت ایرانی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت توالت ایرانی

جنس توالت ایرانی

آبکاری توالت

طراحی توالت

جنس توالت ایرانی

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، جنس سنگ انواع توالت است. اصولا سنگ و قیمت توالت ایرانی از چینی بهداشتی ساخته می‌شود. اما این چینی خود انواع مختلفی دارد. تفاوت چینی‌ها در ضریب جذب آب است. اگر جذب آب بالا باشد سبب انباشت آلودگی‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها خواهد شد. یا اینکه با جذب و تجمع پس آب‌ها سبب ایجاد بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی می‌شود.

چینی‌هایی با ضریب جذب آب کمتر از یک اصولا محکمتر و بادوام هستند. به این نوع چینی، چینی زجاجی نیز می‌گویند.

دسته دیگر که چینی نیمه زجاجی نام دارند ضریب جذب آب بیشتری دارند. این ضریب جذب آب بسته به کیفیت ساخت چینی می‌تواند عددی بین ۳ تا ۱۵ درصد باشد.

قیمت توالت ایرانی
توالت ایرانی

+

آبکاری توالت

پس از توجه به جنس بدنه، آبکاری یا لعاب سنگ فروش توالت اهمیت پیدا می‌کند. بهتر است لعاب و قیمت توالت ایرانی ضخامت مناسبی داشته باشد. اگر لعاب مناسب نباشد استحکام سنگ توالت کاهش یافته، ظاهری مات و نامناسب پیدا می‌کند. به علاوه مقاومت آبکاری با ضخامت کم در برابر شستشو و آب بسیار پایین است.

طراحی توالت

آخرین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید. طراحی توالت است. طراحی آرگونومیک قیمت توالت ایرانی سبب می‌شود فشار وارده به کمر، زانوها و مچ پا در بیماران به شدت کاهش پیدا کند.

به علاوه ابعاد و اندازه کاسه توالت نیز اهمیت دارد. شما باید با توجه به اندازه سرویس بهداشتی خود و در نظر گرفتن سایر تجهیزات سرویس بهداشتی، قیمت توالت ایرانی با سایز مناسب خریداری کنید تا هم نصب راحتتری داشته باشد و هم هنگام استفاده از سرویس بهداشتی راحت باشید.

توالت ایرانی طبی

انواع توالت ایرانی

توالت ایرانی نیز انواع مختلفی دارد که می‌توانید بسته به نیازتان یکی از مدل‌ها را انتخاب کنید.

از مدرن‌ترین قیمت توالت‌ ایرانی نوع ریم بسته یا است. در این مدل کانال آبریز یا همان ریم، بسته است. ولی در طول کانال سوارخ‌های ریزی با فاصله‌های یکسان و مناسب وجود دارد. پس از ورود آب و جریان یافتن آن در کانال، آب به صورت آبشاری و به صورت یکنواخت در توالت پخش شده و سطح کاسه و فروش سنگ توالت را به خوبی می‌شوید.

سیستم ریم بسته باعث می‌شود آب به صورت یکنواخت در تمامی توالت پخش شده و تمام قسمت‌های آن به خوبی شسته شود. در این حالت از تجمع فضولات، آلودگی‌ها و حشرات نیز جلوگیری می‌شود.

توالت ریم بسته

قیمت توالت ایرانی

این مدل نسبت به ریم بسته قیمت انواع توالت ایرانی ساده‌تر بوده و بیشتر در توالت‌های قدیمی‌تر دیده می‌شود. در توالت ایرانی ریم باز کانال فاقد سوارخ‌های ریز و منظم است. در عوض کانال باز بوده و هنگام ورود آّب به کانال از دو طرف و با شدت نسبتا زیادی وارد کاسه توالت شده و آن را شستشو می‌دهد.

توالت ریم باز

توالت‌های زمینی طبی تمامی ویژگی‌ها و محاسن سایر توالت‌ها را دارند. با این تفاوت که به صورت آرگونومیک و در بالاترین حد سازگاری با بدن انسان طراحی شده‌اند و همین موضوع باعث می‌شود کمترین فشار به اجزای بدن مانند پا و کمر و … وارد شود.

در توالت‌های طبی شیبی ملایم و محاسبه شده ایجاد شده که باعث می‌شود هنگام چمباتمه زدن وزن فرد به جلو انداخته شود و همین حالت فشار را از روی ستون فقرات و پاها برمی‌دارد.

فروش توالت‌های طبی بهداشتی تر نیز هستند زیرا به علت فرم خاصشان بدن کمترین تماس را با محیط توالت دارد.

قیمت توالت ایرانی
توالت طبی

نکات مهم در نصب توالت ایرانی

برای نصب و فروش توالت زمینی باید به نکات زیر توجه کنید:

سطح سنگ توالت باید با سطح توالت یا بهتر است بگوییم کاشی و سرامیک کف توالت تراز باشد.
محور طولی سنگ نباید به سمت قبله باشد.
اطراف سنگ توالت به اندازه کافی با دیوار فاصله داشته باشد تا هنگام نصب و تعمیر کار راحت شود. این فاصله باید حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.
سطح زیر سنگ توالت بخصوص لوله‌ها باید به خوبی عایق کاری شوند.
زیر سنگ توالت را با مصالح نرمی نظیر شن و ماسه پر کنید تا در هنگام نصب سنگ توالت نشکند و نصب نیز راحتتر باشد.

مزایای سنگ توالت طبی ایرانی

با توجه به توضیحات فوق مزایای سنگ توالت طبی ایرانی، عبارتند از:

1.حفظ سلامتی بیشتر مفاصل و ستون فقرات

همانطور که در قسمت قبلی توضیح دادیم، استفاده از توالت طبی ایرانی تمام معایب توالت ایرانی تخت را پوشش می دهد، که پر رنگ ترین آن ها تحت فشار قرار گرفتن ستون فقرات، به خصوص قسمت انتهایی کمر و زانوها است.

اما اگر از قیمت توالت ایرانی طبی استفاده شود، به دلیل طراحی اورگانومی خاصی که دارد، حجم فشار وارده و مفاصل و ستون فقرات برداشته شده و کمتر با مشکلاتی همچون سابیدگی کشکک زانو، کمر درد و پا درد مواجه خواهیم شد.

نکته!

استفاده از توالت ایرانی طبی زمانی مناسب است، که دچار درد زانو و کمر درد نباشید، در غیر این صورت باید از توالت های تخت استفاده کنید.

2.بهداشتی بودن توالت ایرانی طبی

یک مسئله بسیار مهم که ممکن است برای بسیاری از افراد مورد توجه نگرفته باشد، این است که در صورت استفاده از انواع توالت فرنگی، بدون فرد در تماس مستقیم با سطح توالت قرار می گیرد.

جایی که می توان حجم زیادی از آلودگی ها، باکتری های بیماری زا و میکروب ها را پیدا کرد، مخصوصاً اگر توالت فرنگی از نوع عمومی باشد، که میزان آلودگی آن به مراتب بیشتر از توالت فرنگی خصوصی است.

در صورت طولانی مدت از فروش توالت فرنگی آلوده حتی امکان ابتلای فرد به بیماری های پوستی از قبیل زگیل تناسلی، کورک، قارچ پوستی، دمل و تبخال نیز وجود دارد.

اما این نقص هرگز در قیمت توالت ایرانی طبی مشاهده نمی شود، چون هیچ سطح تماسی بین بدن فرد و سطح توالت وجود ندارد. تنها محل تماس بین آن دو پاهای فرد است که در پوشش دمپایی قرار می گیرد.

3.کاهش احتمال ابتلای افراد به بیماری های گوارشی


زاویه نشستن افراد بر روی قیمت توالت ایرانی طبی نه تنها از زاویه نشتن افراد بر روی فروش سنگ توالت فرنگی، بلکه از قیمت توالت ایرانی تخت نیز بهتر است.

فشار وارده به روده و سیستم گوارشی بدن رابطه مستقیمی با زاویه بدن دارد، به حدی که هر چه زاویه بدن از حالت 90 درجه دورتر شده و به زاویه 35 درجه برسد، میزان فشار به روده ها بالاتر می شود.

درست به همین دلیل است که آمار ابتلا به بیماری های گوارشی همچون یبوست، کولیت یا قولنج روده و حتی سکه مغزی در افرادی که از توالت ایرانی طبی استفاده می کنند، به مراتب کم تر از افرادی است که از توالت ایرانی معمولی و فرنگی استفاده می کنند.

سنگ توالت گرد

توالت ایرانی طبی آبریز بسته بهتر است یا طبی آبریز باز

قیمت توالت ایرانی طبی با آبریز بسته، بهتر از قیمت توالت ایرانی طبی با آبریز باز است.

آبریز یا ریم اصطلاحی است که در نحوه تخلیه آب از سیفون انواع توالت ایرانی به داخل کاسه توالت و در نهایت شستشوی آن به کار می برند.

به طور کلی نه تنها توالت ایرانی طبی، بلکه قیمت توالت ایرانی تخت با دو مدل آبریز یا ریم به نام های آبریز باز و آبریز بسته طراحی و تولید می شوند. که مدل آبریز تاثیر بسیار زیادی در میزان شستشوی کاسه توالت دارد.

از آبریز باز بیشتر در توالت های ایرانی تخت و طبی قدیمی استفاده می شود. به این صورت که کاسه توالت دارای یک کانال باز و بدون سوراخ های منظم است.

شستشوی توالت ایرانی

ابتدای این کانال به خروجی سیفون ایرانی اتصال داده شده، بنابراین وقتی سیفون توالت کشیده می شود. آب از طریق کانال حرکت کرده و به سمت عمیق کاسه توالت جاری می شود.

در صورتی که توالت ایرانی طبی بر اساس آبریز باز طراحی و ساخته شده باشد، میزان پاکیزگی آن پایین خواهد بود. چرا که آب به تمام قسمت های زیرین و انتهایی کاسه توالت نفوذ نمی کند.

اما در آبریز بسته، طراحی سوراخ ها و کانال کاسه و قیمت توالت ایرانی طبی به شکل مدرن تر و امروزی تر انجام شده است.

به این صورت که در طول کانال آبریز، سوراخ هایی با فواصل مشخص و تقریباً نزدیک به هم تعبیه شده اند.تا پس از اینکه آب از کانال جاری شد، به تک تک سوراخ ها رسیده و به صورت یکنواخت و آبشاری کل سطح کاسه توالت را شستشو دهد.

قیمت توالت ایرانی
توالت ایرانی
قیمت سنگ توالت به چه صورت است؟

بستگی به جنس نوع و….. دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code