وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

قیمت سنگ توالت طبی

قیمت سنگ توالت طبی

در سال‌های اخیر، روند استقبال و استفاده از سنگ توالت طبی رو به افزایش گذاشته است.قیمت سنگ توالت طبی نسبت به دیگر سنگ ها بسیار مناسب و عالی هستند. این سنگ توالت‌ها ، با داشتن سری مزایای خاص و چشمگیر هیچ آسیبی به اعضای شما نظیر زانو و کمر نمیزند.

سنگ توالت طبی چیست؟

تعداد زیادی از افراد در قیاس بین توالت فرنگی و سنگ توالت طبی استفاده از توالت های فرنگی را بیشتر میپذیرند.بعضی از افراد فقط از توالت فرنگی استفاده می کنند و استفاده از توالت های ایرانی را دوست ندارند. بسیاری از افراد هم تمایل زیادی به استفاده از توالت فرنگی ندارند و فقط از سرویس بهداشتی ایرانی استفاده می کنند.

در این مقاله در مورد قیمت سنگ توالت طبی یا کاسه توالت طبی و مزایای آن، به مقایسه سنگ دستشویی طبی ایرانی و فرنگی می پردازیم. و بررسی می کنیم که واقعا کدام یک استفاده راحت تر و مفیدتری برای ساختار بدن دارد؟

سنگ توالت طبی مشکی طلایی

تفاوت قیمت سنگ توالت طبی با توالت معمولی

سنگ توالت طبی مروارید ایرانی با توالت های ایرانی ساده تفاوت بسیاری دارد اما در صورتی که از نوع کاسه توالت طبی اصل و استاندارد آن استفاده شود. این است که در ساخت آن اتفاقی افتاده که شخص در حین نشستن، بدنش به جلو کشیده می شود. و این باعث می شود تا فشار کمتری روی زانوها و ستون فقرات و مچ های پا وارد شود. لذا بدن آسوده تر خواهد بود و چمباتمه زدن فشار کمتری به بدن وارد می کند. در نتیجه دستشویی طبی می تواند برای افرادی که با بیماری درد زانو … مواجه هستند مفید تر باشد.

مزایای سنگ توالت طبی چیست؟

جدای این که فشار کمتری زمان استفاده از سنگ توالت طبی ایرانی به بدن وارد می شود. و کمر درد را کاهش می دهد. نوع نشستن روی کاسه توالت طبی ایرانی، بهترین نوع نشستن برای تخلیه کلیه و روده ها میباشد. این سبک تخلیه برای بدن بهتر و سازگارتر میباشد. حالت نشستن روی سنگ توالت طبی کمک میکند که تخلیه کامل و سالمی اتفاق بیوفتد. وقتی که وزن بدن روی پای راست بیفتد آسیب نشستن روی توالت را کمتر خواهد کرد.

در صورتی که از دردهای مفصلی و عضلانی رنج می برید. می توانید از توالت آسان نشین یا همان توالت نیم فرنگی استفاده کنید.

در توالت فرنگی زاویه نشستن فرد بر روی سرویس بهداشتی ۹۰ درجه است. که این زاویه در نشستن بر روی کاسه توالت طبی ایرانی حدود ۳۵ درجه است و مزایای بیشتری نسبت به نوع نشستن بر سرویس بهداشتی با ۹۰ درجه دارد.
در هنگام استفاده از توالت فرنگی، چون دفع به راحتی انجام نمی شود. ممکن است در دراز مدت مشکلات گوارشی نیز به وجود آید.
البته همانطور که گفتیم جدیدا مدلهای توالت فرنگی طبی هم به بازار آمده است. که سعی شده ضعف های آنها مثل زاویه نشستن و گودی کمر و… در آنها رعایت شود.

سنگ توالت طبی

قیمت سنگ توالت طبی

اگر بخواهیم موضوع بهتر بودن سنگ توالت طبی ایرانی و توالت فرنگی را از نظر جنس بررسی کنیم می توانیم این را در نظر بگیریم که در توالت های ایرانی تماسی بین پوست بدن با خود توالت برقرار نیست. در توالت فرنگی تماس مستقیم وجود دارد.که ممکن در اثر استفاده های مختلف از افراد مختلف توسط آن عامل مهمی در انتقال میکروب و عفونت به پوست های مختلف و انتشار بیماری بین افراد باشد.
لذا در هنگام استفاده از توالت فرنگی حتما باید از تمیز بودن نشیمن گاه آن مطمئن بود.

پس سنگ توالت های ایرانی به خصوص سنگ توالت طبی ایرانی علاوه بر کاهش عوارض نشستن بر روی کاسه توالت، باعث دفع آسان و کامل و پیشگیری از بیماری های گوارشی و همچنین مانع از انتقال بیماری های پوستی و میکروبی و انگلی می شوند.

نوع جدیدی از سنگ توالت های فرنگی به عنوان توالت فرنگی طبی جدیدا به بازار آمده که ظاهر بزرگتر و زیباتری هم دارد. که با توجه به خمیدگی ها و شکل ظاهری آن سعی شده مشکل های آن برطرف شود. ولی با هر وجود در توالت فرنگی طبی و معمولی مشکل تماس با پوست و … همچنان وجود دارد و شخص باید مراقب این موارد باشد.

کاسه توالت سفید طبی

جنس توالت ایرانی

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، جنس سنگ توالت طبی است. اصولا سنگ توالت ایرانی از چینی بهداشتی ساخته می‌شود. اما این چینی خود انواع مختلفی دارد. تفاوت چینی‌ها در ضریب جذب آب است. اگر جذب آب بالا باشد سبب انباشت آلودگی‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها خواهد شد. یا اینکه با جذب و تجمع پس آب‌ها سبب ایجاد بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی می‌شود.

چینی‌هایی با ضریب جذب آب کمتر از یک اصولا محکمتر و بادوام هستند. به این نوع چینی، چینی زجاجی نیز می‌گویند.

دسته دیگر که چینی نیمه زجاجی نام دارند ضریب جذب آب بیشتری دارند. این ضریب جذب آب بسته به کیفیت ساخت چینی می‌تواند عددی بین ۳ تا ۱۵ درصد باشد.

آبکاری توالت

پس از توجه به جنس بدنه، آبکاری یا لعاب سنگ انواع توالت اهمیت پیدا می‌کند. بهتر است لعاب توالت ایرانی ضخامت مناسبی داشته باشد. اگر لعاب مناسب نباشد استحکام سنگ توالت کاهش یافته، ظاهری مات و نامناسب پیدا می‌کند. به علاوه مقاومت آبکاری با ضخامت کم در برابر شستشو و آب بسیار پایین است.

طراحی توالت

آخرین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید. طراحی سنگ توالت طبی است. طراحی آرگونومیک توالت ایرانی سبب می‌شود فشار وارده به کمر، زانوها و مچ پا در بیماران به شدت کاهش پیدا کند.

به علاوه ابعاد و اندازه کاسه توالت نیز اهمیت دارد. شما باید با توجه به اندازه سرویس بهداشتی خود و در نظر گرفتن سایر تجهیزات سرویس بهداشتی، توالت ایرانی با سایز مناسب خریداری کنید. تا هم نصب راحتتری داشته باشد و هم هنگام استفاده از سرویس بهداشتی راحت باشید.

قیمت سنگ توالت طبی
سنگ توالت طبی طلایی

قبل از خرید بخوانید

کاسه توالت طبی چه ویژگی هایی دارد؟

از نظر طبی مناسب تر و استاندارد تر است. چرا که با توجه به طراحی مهندسی عوامل انسانی (ارگونومیک) آن ها، فشار کمتری به کمر، مفاصل زانو و مچ پا وارد می کند.

کدام یک طبی تر است؟ سرویس بهداشتی ایرانی یا فرنگی؟

در طراحی توالت طبی، به حداکثر شدن سازگاری محصول با بدن انسان، توجه زیادی می شود. و این موضوع در ساخت انواع توالت های زمینی بسیار رعایت شده یعنی این نوع از کاسه توالت ها سازگاری بیشتری با بدن انسان دارند. پس از این نظر سرویس بهداشتی ایرانی به نسبت فرنگی، طبی تر به نظر می آید.

کاسه توالت طبی ایرانی بهداشتی تر است یا توالت فرنگی طبی؟

در توالت های ایرانی تماسی بین پوست بدن با خود توالت برقرار نیست. ولی در توالت های فرنگی این تماس وجود دارد. که ممکن در اثر استفاده های مختلف از افراد مختلف توسط آن عامل مهمی در انتقال میکروب و عفونت به پوست و انتشار بیماری بین افراد باشد.

قیمت سنگ توالت طبی
سنگ توالت طبی سفید
توالت طبی و توالت ساده ایرانی از نظر قیمت چه تفاوتی دارند؟

بستگی به جنس سنگ توالت دارد و قیمت بر اساس جنس محاسبه میگردد

2 پاسخ

    1. خیر برای جلوگیری از پادرد مناسب هست ولی وقتی که پا درد دارند باید از توالت فرنگی استفاده کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code