اینجا هستید :

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

قیمت سنگ توالت

قیمت سنگ توالت

اولین نکته ای که باید برای خرید سنگ توالت در نظر داشته باشید جنس و قیمت سنگ توالت است. اصولا سنگ انواع توالت از چینی بهداشتی ساخته می‌شود. اما این چینی خود انواع مختلفی دارد. تفاوت چینی‌ها در ضریب جذب آب است. اگر جذب آب بالا باشد سبب انباشت آلودگی‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها خواهد شد. یا اینکه با جذب و تجمع پس آب‌ها سبب ایجاد بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی می‌شود.به صورت کلی، توالت‌ها بخش مهمی از زندگی روزمره ما هستند.

از قضا این بخش مهم توسط بسیاری از افراد نادیده گرفته می‌شوداز طرفی دیگر، افراد زیادی بنا به هر دلیلی، از توالت فرنگی استفاده می‌کنند. انواع توالت فرنگی، و نمونه‌های بسیاری از آن در بازار موجود است. اما کدام یک ازآنها استاندارد هستند؟ در این مقاله قصد داریم به راهنمای خرید توالت فرنگی بپردازیم:

قیمت سنگ توالت
سنگ توالت

انواع مختلف سنگ های توالت

قیمت سنگ توالت
سنگ توالت طلایی

توالت زمینی ریم باز

توالت زمینی ریم بسته

توالت ایرانی طبی

توالت زمینی ریم باز

سنگ توالت های زمینی ریم باز به توالت های میگویند که آب از طریق کانال دور ریم یا کنار ریم در حالت باز قرار بگیرد.و از دو طرف وارد کاسه می شود و کار شستشو را انجام می دهد.

توالت زمینی ریم بسته

سنگ انواع توالت های زمینی ریم بسته به سنگ های توالتی میگویند که در زمان استفاده از فلاش تانک کانال دور و اطراف ریم بسته است. و آب از راه سوراخ هایی که در دور آن قرار دارند وارد کاسه می شود .و شستشو را با شدت بیشتری انجام می دهد.

توالت ایرانی طبی

سنگ توالت های ایرانی طبی به توالت هایی میگویند که امروزه استفاده از این قیمت سنگ توالت ها محبوبیت و طرفدار مخصوص به خودش را دارد و از علت های آن هم وارد کردن فشار خیلی کمتری به زانوها و پاها است.

سنگ توالت فرنگی

جنس سنگ توالت

چینی

سرامیکی

سنگ توالت چینی

اکثر سرویس های بهداشتی از جنس سرامیکی و یا چینی است. این جنس های چینی بیشتر از چینی های زجاجی و یا نیمه زجاجی هستند. کاربری این نوع چینی ها می توان به کاسه توالت و زیر دوش اشاره نمود.

سنگ توالت سرامیکی

قیمت سنگ توالت

سرامیک های بهداشتی از چینی های زجاجی که آب کمتری را جذب می کنند ساخته شده است. جذب این مورد سرامیک های سنگ توالت ایرانی کمتر از ۱ درصدمیباشدو چینی های نیمه زجاجی حدودا ۳ تا ۱۴ درصد می باشد.

سنگ دکوراتیو

قبل از نصب سنگ توالت حتما بخوانید

سطح سنگ توالت حتما همتراز کف تا کاشی و سرامیک باشد .

در دور سنگ توالت بایدحتما ۳۰ سانتی متر فاصله از دیوار داشته باشد

محور طولی سنگ توالت ایرانی و فرنگی نباید سمت قبله قرار بگیرد

عایق کاری کف توالت باید در زیر سنگ توالت به صورت کلی انجام شود

توالت ایرانی

نصب سنگ توالت

بعد از انجام مراحل دیوار چینی لوله کشی و قیرگونی حالا باید به اجرای کاشی دیوار برسید. معمولا بعد از نصب و بند کشی کاشی دیوار برای اجرای سرامیک کف باید اول سنگ توالت را نصب و تنظیم کنید، و بعد اطراف آن را سیمان کاری و زیرسازی کنید.

وقتی کار نصب سرامیک کف تمام شد، از نکته هایی که قبل از نصب کاشی دیوار باید رعایت کرد، اندازه ارتفاع خط تراز از کف است که بستگی به گود و نیم گود یا تخت بودن سنگ توالت از ارتفاع ۱۰ تا ۲۶ سانتی از کف بسته خواهد شد، تا پس از نصب سنگ توالت و اجرای کف مقدار زیادی از کاشی دیوار زیر کار نماند.
معمولا برای زیبایی کار در فروش سنگ توالت باید تا حدود ۱ تا ۴ سانت از کاشی دیوار زیر کار کاشی کف بماند. موضوع اصلی این است که نکات اصلی در نصب کاسه توالت ایرانی. کاسه توالت های ایرانی از سایز ها و گودی های متفاوتی برخوردارند. که اندازه استاندارد آنها ۴۸*۶۵ می باشد و گودی آنها از ۱۲ تا ۲۶ سانت می باشد. که هر چقدر گودتر باشند بهداشتی تر و اصولی تر است.

نکته هایی که در رابطه با سنگ توالت باید بدانید

اولین مطلبی که باید در مورد قیمت سنگ توالت ایرانی بدانید، جنس و متریال سنگ توالت می باشد. معمولا سنگ توالت ایرانی از چینی بهداشتی درست شده است. منتهی این نوع چینی بهداشتی خود دارای انواع مختلفی می باشد. تفاوت چینی‌ها در ضریب جذب آب است. اگر جذب آب بالا باشد سبب انباشت آلودگی‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها میشود. یا اینکه با جذب و جمع شدن پس آب‌ها موجب ایجاد بوهای بد در توالت یا سرویس های بهداشتی می‌شود.چینی های بهداشتی که با ضریب آب کمتر از یک هستند معمولا مقاوم و با دوام تر هستند که به آنها ، چینی زجاجی نیز می‌گویند.

توالت مشکی

اما با قیمت توالت ایرانی دیگری نیز وجود دارد که ضریب آب بیشتری دارد و چینی نیمه زجاجی نامیده شده است. این ضریب جذب آب بسته به کیفیت ساخت چینی می‌تواند عددی بین ۳ تا ۱۵ درصد باشد

نکته ای که حتما باید در رابطه با کاسه دستشویی های سرامیکی بدانید این است که سرامیک ها باید لعابی شفاف داشته باشد، بدون موج و هم چنین فاقد هرگونه ناهمواری نیز باشد.در مواقع خرید سنگ توالت برای سرویس های بهداشتی باید به یک سری نکات توجه نمود، علاوه بر آن به این علت که در دنیای امروزی معمولا تعداد اتاق خواب ها در خانه ها بیشتر شده است.

به اندازه آبی که مصرف می شود توجه کافی انجام شود.نکته های مهم دیگری که در مورد سنگ توالت ایرانی باید گفت این است که حتما به اندازه ی محل نصب و به خصوص ارتفاع مدل و محل قرارگیری و همین طور به ریم باز و یا بسته بودن آن دقت کنید.

آبکاری توالت

بعد از اینکه باید به جنس بدنه توجه کنید ، آبکاری یا همان لعاب سنگ توالت بسیار حائز اهمیت میباشد.. حتی خیلی بهتر است که لعابی که روی توالت ایرانی قرار دارد ضخامت داشته باشد.به طوری که هرچه ضخامت بیشتری داشته باشد جنس مرغوب تر است. اگر لعاب مناسبی برای توالت خود استفاده نکنید استحکام و مقاومت آن بسیار کم خواهد شد، ظاهری مات و نامناسب نیز به خود میگیرد. همچنین مقاومت آبکاری با ضخامت کم در برابر شستشو و آب بسیار پایین میباشد.

برای خرید سنگ توالت با قیمت مناسب بخوانید

اگر میخواهید با قیمت سنگ توالت مناسب منزل خود را بازسازی و تعمیر کنید وحتی لازم است که سنگ توالت را نیز عوض کنید، در موقع خرید سنگ توالت ایرانی توجه به نکاتی مانند اندازه طول و عرض انواع توالت، نوع آبریز، ارگونومی و جنس سنگ داشته باشید.تایم خرید توالت ایرانی باید طول و عرض و عمق کاسه توالت را مناسب با سرویس و کاسه انتخایب کنید.

تا زمان نصب کردن آن به مشکل برخورد نکنید. از نکته های حائز اهمیت موقع خرید توالت ایرانی برای سرویس بهداشتی توجه به متریال سنگ و ضریب جذب آب آن است. جنس سنگ توالت ایرانی از چینی بهداشتی است، چینی بهداشتی با کیفیت میزان جذب آب آن کمتر از یک درصد است.

توالت فرنگی

سنگ‌های بی‌کیفیت توالت‌های ایرانی میزان جذب آب بالایی دارند که باعث تجمع آلودگی می‌شود و بستر مناسبی برای رشد میکروب و قارچ است و در نتیجه بوی نامطبوعی سرویس بهداشتی خواهد داشت.سطح توالت ایرانی باید صاف و کم موج، براق و شفاف باشد، ضخامت لعاب باید مناسب و با کیفیت باشد. لعاب‌های بی کیفیت، مات و نازک در برابر شستشو و ساییدگی مقاومت کمی دارند.

یکی از نکات مهمی که هنگام انتخاب و خرید و فروش توالت ایرانی برای سرویس بهداشتی توجه کرد، نوع آبریز یا ریم است. توالت‌های ایرانی دو نوع آبریز باز و آبریز بسته دارند.

توالت فرنگی بهتر است یا زمینی؟

هرکدام بسته به نوع جنس و …. تفاوتهای زیادی باهم دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code