اینجا هستید :
قیمت سنگ نمای رومی

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

قیمت سنگ نمای رومی

قیمت سنگ نمای رومی

قیمت سنگ نمای رومی
سنگ نما

قیمت سنگ نمای رومی و نمای سنگ رومی ویلا از کارهای پیچیده به شمار می آید. به این معنی که به دلیل فرم ها و برجستگی های موجود در طرح نما اجرای آن زمانبر خواهد بود. و به دقت و مهارت زیادی نسبت به نماهای ساده نیاز دارد.
با پیشرفت در صنعت و علم ساختمان سازی، امروزه مصالح متنوعی وجود دارد.نمای سنگ ساده که به راحتی می توان نمای بیرونی بنا را انتخاب کرد و بکار گرفت. در سالهای اخیر استفاده از مصالح و مواد مصنوعی نیز رواج پیدا کرده است.انواع نما رومی ساختمان که شامل انواع کامپوزیت ها، چوب های مصنوعی و ترموود، سنگهای اسلبکو و …. هستند. همچنین استفاده از مصالح ترکیبی در اجرای سنگ کاری نما مزایای منحصر بفرد خود را دارد که در مقاله زیر به آن اشاره شده است.

سنگ نمای ویلا

ویژگی سنگ نما

1/زیبایی

نمای ساختمان معرف جلوه بیرونی ساختمان است. از این رو انتخاب سنگ زیبا و با دوام تاثیر بسزایی در این امر دارد. عموما در نمای ساختمان، به دلیل جلوه و زیبایی بیشتر، سنگ های روشن تر انتخاب میگردند. بدین جهت سنگهای روشن تر و یکدست تر، از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

۲/مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی

قیمت سنگ نمای رومی قسمت بیرونی ساختمان در معرض شرایط متغیر آب و هوایی و اشعه آفتاب قرار می گیرد. اجرای سنگ کاری نما باید ویژگی هایی داشته باشند که در این شرایط فرسوده، کدر، کثیف و تیره نشوند و در مدت زمان طولانی بتوانند مانند روز اول بمانند و همچنین از ویژگی نظافت و نگهداری آسان برخوردار باشد.

۳/ چسبندگی بالا

سنگ نما بایستی چسبندگی قابل قبولی به سیمان داشته باشد. در صورت عدم چسبندگی مناسب پس از گذشت زمان امکان سقوط سنگ بالا خواهد رفت. این اشکال را میتوان در نماهای گرانیتی که قبلا است

4/ نظافت و نگهداری آسان

نمای سنگ ساده در فضای خارجی متاثر از آلودگی ها خواهد بود. به همین دلیل نظافت و تمیز کاری نما به عنوان جلوه ساختمان اهمیت ویژه ای پیدا میکند. استفاده از سنگ هایی که ساب و سطح ساب خورده و براق ندارند باعث جذب آلودگی و کثیف شدن سنگ میگردد. سنگ های تراورتن در قدیم به این صورت استفاده میشد. در سالهای اخیر اجرای سنگ کاری نما به متد فراوری های انجام شده بر روی سنگ های تراورتن، سطح آن براق و خالی از خلل و فرج شده که مقاومت آن را نیز افزایش داده است.

سنگ نمای سفید

قیمت سنگ نمای رومی

انواع سنگ نما

در انواع نما رومی ساختمان در ساختمان غالبا از سنگ تراورتن استفاده میشود. چرا که ویژگیهای این سنگ علیرقم قیمت نه چندان مناسب آن در سورت های سوپر، بهترین گزینه برای استفاده در نمای ساختمان است. اما برای از سنگ های دیگر نیز استفاده میشود که در اینجا با انواع آنها به طور مختصر آشنا می شویم:

سنگ تراورتن در نما

مناسب ترین گزینه برای اجرای سنگ کاری نما خارجی محسوب می شود که در نمای داخلی هم کاربرد دارد. به عنوان نمونه در نماهای به سبک رومی از این سنگ استفاده میگردد. قیمت سنگ نمای رومی با تراورتن بسیارمناسب است.

تراورتن از جمله سنگ های سبک محسوب می شود و به دلیل دارا بودن خلل و فرج مناسب به راحتی به دیوار و محل مورد نظر با ملات می چسبد. علاوه بر نما به عنوان سنگ دیوا هم به کار برده می شود. که به واسطه فراوری های روی سنگ سطح نفوذ ناپذیر و براق پدیدار میشود.

سنگ مرمریت در نما

از جمله نمای سنگ رومی ویلا شناخته شده است که بیشتر برای نمای داخلی، سنگفرش، کف و پله مورد استفاده قرار می گیرد. و نسبت به تراورتن چگالتر و دارای منافذ کمتری است. فراوری این نمای سنگ ساده برای کاربرد در داخل و خارج ساختمان متفاوت است. در حالت کلی استفاده از مرمریت با ساب براق، برای نمای بیرون استاندارد نیست و جهت بکارگیری آن در نما باید به نوع مرمریت، ساب، ضخامت و دیگر ویژگی های این سنگ توجه ویژه ای داشت.

سنگ گرانیت در نما

این سنگ قبلا بسیار در نماهای ساختمان کاربرد داشت. اما به دلیل وزن بالا، عدم چسبندگی و اکسیده شدن آهن موجود در آن در برخی سورت ها، دیگر به استفاده در نما توصیه نمیشود.

ماسه سنگ در نما

سنگ های رسوبی با ضخامت و مقاومت بالا با سطحی زبر و خشن که از دیرباز به عنوان نما و کفپوش مورد استفاده قرار میگرفته است. اجرای سنگ کاری نما این سنگ، امروزه در نمای ساختمان های شهری تقریبا جایگاهی ندارد.

سایت شادکو بیشتر بدانید

سنگ نمای تراورتن

عوامل موثر در سنگ نما

1.تاثیر نوع سنگ در قیمت سنگ نمای رومی

سنگ هایی که کیفیت بالایی داشته و معادن آن محدود هستند. طبیعتا قیمت بالاتری پیدا خواهند کرد که غالبا تولید کنندگان این سنگ ها تعیین کننده قیمت این سنگ ها هستند.

2.تاثیر ابعاد سنگ در قیمت سنگ نمای رومی

ابعاد نمای سنگ ساده غالبا در سایز ۴۰ طولی هستند. حال هرچه طول این سنگ بلند تر باشد (شمش)، قیمت سنگ نما بالاتر خواهد بود. چرا که باعث یکپارچگی بیشتر نما خواهد بود.

3.تاثیر رنگ سنگ در قیمت سنگ نمای رومی

به طور کلی هرچه رنگ سنگ روشن تر باشد و به رنگ سفید نزدیک تر باشد.قیمت آن بیشتر خواهد بود. به عنوان نمونه قیمت سنگ آتشکوه و عباس آباد به دلیل رنگ روشن به نسبت بالاتر از تراورتن های دیگر است.

4.تاثیر نوع فراوری و برش در قیمت سنگ نمای رومی

فراوری تراورتن شامل رزین اپوکسی سطح سنگ و کیفیت برش آن میباشد. استفاده از مواد درجه یک و همچنین کوره ای نبودن این فرایند باعث کاهش سرعت تولید و افزایش قیمت انواع نما رومی ساختمان خواهد شد.

قیمت سنگ نمای رومی
سنگ نما

سایت شادکو بیشتر بدانید

قبل از خرید بخوانید

ویژگی های یک سنگ نما

 • زیبایی
 • مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی
 • چسبندگی بالا
 • تراکم پایین
 • وزن کم
 • نظافت و نگهداری آسان

چه سنگ هایی برای استفاده به عنوان نمای ساختمان مناسب هستند؟

 1. سنگ تراورتن
 2. سنگ مرمریت
 3. سنگ گرانیت
 4. ماسه سنگ
سنگ نمای رومی ویلا

چرا از سنگ در نما استفاده کنیم؟

زیبایی منحصر بفرد و تکرار ناشدنی با رنگ های نمای سنگ رومی ویلا زیبامقاومت بالا و نظافت و نگهداری راحت قیمت مناسب به دلیل معادن موجود در ایران قابلیت بکار گیری در انواع سبک های معماری مدرن و کلاسیک

کاربرد سنگ نمای رومی

 • به عنوان نمای سنگ ساده
 • به عنوان سنگ دیوار های داخلی
 • به عنوان سنگ کف
 • به عنوان ابزار سنگی
 • نمای خارجی ساختمان ها به صورت یکدست و ترکیبی با مصالح یا سنگهای دیگر
 • پوشش دیوار فضای خارجی (حیاط – پارکینگ ها) و محوطه سازی
 • پوشش دیوار های داخلی فضاهای مشاع ساختمان (راهرو – راه پله – لابی)
 • پوشش دیوار داخلی مجتمع های تجاری
 • درپوش (قطعه سنگ قرار گرفته بر روی دیوار یا لبه های نما)
 • پوشش کف در فضای داخلی و خارجی (به ندرت)
 • ابزار سنگی در اجرای سنگ نما بویژه نماهای به سبک رومی
قیمت سنگ نمای رومی
سنگ نمای باغ

مزیت سنگ نمای رومی

1) از اصلی ترین و قابل توجه ترین مزایای خریدو قیمت سنگ نمای رومی ، در دسترس بودن و قیمت بسیار مناسب آن است. این سنگ تولید داخلی بوده و تهیه آن، هزینه زیادی بر مصرف کننده و خریدار تحمیل نمی نماید.

2)سطح خارجی انواع نما رومی ساختمان در برابر سرماهای شدید به شدت مقاوم بوده و ایجاد ترک، خرد شدگی و ریزش نخواهد کرد.

3)این نمای سنگ رومی ویلا به دلیل نگاه داشتن سرما و خنکی در لایه سطحی خود، انتخابی بی نظیر به منظور پوشاندن فضای داخلی استخرهای بزرگ و کوچک و مکان های نسبتا گرم است.
4)تخلخل و حفره های فراوان در سطح این سنگ، منجر گردیده استفاده از آن به عنوان پوشاننده کف و راهروها بسیار مناسب بوده و احتمال لیز بودن و سرخوردگی را به نزدیک صفر برساند.

5) نمای سنگ ساده در برابر ساییدگی، رنگ رفتگی، پریدگی و شکستگی بسیار مقاوم است و استحکام خیلی زیادی دارد.
6)ظاهر بسیار زیبایی دارد و نمای شیک و لوکسی به ساختمان می دهد.

اجرای سنگ نما به چه چیزی بستگی دارد؟

به آب و هوا و جنس و….. بستگی دارد

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code