اینجا هستید :
قیمت لمینت کف

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

قیمت کف لمینت

قیمت لمینت کف

قیمت لمینت کف
پارکت چوبی

لمینت کف چیست؟

لمینت که در بازار به فروش پارکت لمینت معروف شده است.برای استعلام قیمت لمینت کف با مشاورین ما در تماس باشید.
به نوعی از کف‌پوش‌ها گفته می‌شود که از چند لایه چوب فشرده ساخته شده و بر خلاف پارکت تیره مستقیما از چوب درختان تهیه نمی‌شود. هرچند که سطح خارجی آن طرح و نگار چوب را دارد. لمینت یکی از محبوب‌ترین انواع پارکت چوبی است و مزایایی نسبت به پارکت چوبی دارد که آن را تبدیل به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پوشش کرده است. از جمله‌ این مزایا می‌توان به نصب آسان، قیمت لمینت کف پایین‌تر و مقاومت بیشتر در برابر آب اشاره کرد.انواع پارکت چوبی

اینستاگرام شادکو….کلیک کنید

تفاوت قیمت لمینت کف با پارکت:

پارکت و لمینت در موارد زیادی با هم تفاوت دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

تفاوت پارکت ولمینت و نحوه نصب:

مهم‌ترین تفاوت انواع پارکت چوبی و لمینت در نحوه‌ نصبشان است.
برای نصب و تولیدی پارکت از چسب مخصوصی استفاده می‌شود و کثیف‌کاری زیادی دارد. بعد از اینکه چسب خشک شد سطح پارکت را ساب زده و بعد یک لایه لاک روی آن اجرا می‌کنند. تقریبا ۲۴ ساعت بعد از اجرای پارکت می‌توان وسایل منزل را روی آن چید.

اما لمینت‌ها برای اجرا هیچ نیازی به چسب ندارند و مثل کفپوش رولی طرح پارکت. لمینت‌ها دور تا دورشان شیارهایی به نام کلیک دارند که به صورت نر و ماده درون هم قرار می‌گیرند و قفل می‌شوند. در نتیجه می‌توان سطح بزرگی را خیلی سریع و بدون کثیف‌کاری لمینت کرد. از طرفی به خاطر قیمت لمینت کف و اینکه برای نصب آن‌ها از چسب استفاده نمی‌شود به راحتی می‌توان آن‌ها را جمع و در جای دیگری دوباره نصب کرد.

قیمت لمینت کف
پارکت لمینت چوبی

قبل از اجرای پارکت چوبی لمینت روی کف فوم‌های مخصوصی پهن می‌کنند که هم نقش هم‌باد کردن کف را بازی می‌کنند و هم عایق مناسبی برای صدا و حرارت هستند.
عدم استفاده از چسب در نصب لمینت باعث می‌شود استفاده از این کف‌پوش صدمه‌ای به کف اصلی اتاق نزند. مثلا اگر کف اتاق سنگ‌فرش باشد و بعد از مدتی بخواهید لمینت‌ها را جمع کنید، هیچ مشکلی ندارید و سنگ‌فرش‌ها سالم خواهند بود.

تفاوت پارکت و لمینت مقاومت آن در برابر آب:

پارکت‌ لمینت ایرانی چوبی چون از چوب خالص تشکیل شده‌اند به شدت به آب واکنش می‌دهند و در صورت خیس شدن ورم می‌کنند. به همین دلیل استفاده از آن‌ها در محیط‌های مرطوب مانند آشپزخانه اصلا مناسب نیست. در مقابل لمینت‌ها در مقابل آب مقاومت بسیار بالاتری دارند.

مقاومت در برابر اجسام نوک تیز:

پارکت‌ها نسبت به اجسام نوک‌تیز حساسند و خیلی زود آسیب می‌بینند. بنابراین بر اساس قیمت لمینت کف برای خانواده‌هایی که بچه‌های پر جنب و جوشی دارند اصلا مناسبت نیستند. در مقابل لمینت مقاومت بهتری نسبت به اجسام نوک‌تیز دارد و سخت‌تر آسیب می‌بیند.

تفاوت پارکت و لمینت و دوام:

پارکت‌ نسبت به لمینت دوام و طول عمر بیشتری دارد. در صورت نگهداری مناسب پارکت بین ۴۰ تا ۸۰ سال عمر می‌کند. در حالی که عمر مفید لمینت حدود ۱۰ سال است. ضمن اینکه به خاطر طبیعی بودن، پارکت به راحتی طرح و نقش خود را از دست نمی‌دهد.

تفاوت قیمت لمینت کف و پارکت:

همان‌طور که در موارد بالا اشاره کردیم یکی دیگر از موارد تفاوت پارکت و لمینت این است که پارکت لمینت ارزان کف‌پوشی لوکس به شمار می‌آید و قیمتش اختلاف بسیار زیادی با لمینت دارد. در مقابل لمینت نسبت به پارکت و حتی دیگر کف‌پوش‌ها مانند سنگ یا سرامیک قیمت پایین‌تری دارد.

قیمت لمینت کف
پارکت طرح چوب

قابلیت تعویض و اجرای پارکت چوبی:

دیگر تفاوت پارکت و قیمت لمینت کف در آن است که اگر قطعه‌ای از لمینت آسیب ببیند می‌توان به راحتی آن را تعویض کرد. در حالی که پارکت چوبی چنین قابلیتی را ندارد.

تنوع رنگ و طرح:

پارکت‌ها طرح اصلی چوب درخت را دارند و به همین دلیل طرح‌هایشان تنوع کمتری نسبت به لمینت دارد.

زیبایی:

پارکت‌ نسبت به لمینت حس بهتر و طبیعی‌تری را به شما القا می‌کند. دلیلش هم مشخص است: پارکت کاملا طبیعی است.

نگهداری:

نگهداری و خرید کفپوش لمینت لمینت از پارکت بسیار راحت‌تر است. شما می‌توانید با پارچه‌ای مرطوب یا تی سطح لمینت را تمیز کنید، اما برای پارکت باید از موادی خاص استفاده کنید تا به پوشش محافظ آن آسیبی نرسد و ورم نکند. در عوض پارکت را می‌توان سنباده زد، اما لمینت چنین قابلیتی ندارد..

قیمت لمینت کف
پارکت چوب افرا

تفاوت لمینت کف با کفپوش pvc:

  • پارکت لمینت رنگ روشن از چند لایه چوب فشرده تشکیل شده، اما کف‌پوش PVC از جنس پلاستیک است.
  • ضخامت لمینت نسبت به PVC بیشتر است و به خاطر استفاده از فوم در زیر آن عایق حرارت و صدای بهتری است.
  • لمینت در مقابل آب مقاومت بیشتری نسبت به پارکت دارد، اما کاملا ضد آب نیست. در عوض PVC کاملا در مقابل آب مقاوم است و می‌توان آن را با راحت شست. به همین دلیل برای استفاده در محیط‌های مرطوب مانند آشپزخانه بسیار مناسب است.
  • قیمت لمینت نسبت به PVC بیشتر است و به همین ترتیب زیبایی بیشتری نیز دارد.
  • کف‌پوش PVC مانند پارکت‌ با چسب به کف متصل می‌شوند. در نتیجه هم به کف اصلی آسیب می‌زنند و هم نمی‌توان آن‌ها را چند بار استفاده کرد. در حالی که پیش از این گفتیم براساس قیمت لمینت کف لمینت را می‌توان چندین بار استفاده کرد و به خاطر عدم استفاده از چسب برای اتصال، آسیبی به کف زیرین خود نمی‌زند.

در ادامه….قیمت کف لمینت

  • از نظر بهداشتی لمینت بسیار بهتر از کف‌پوش‌های PVC است. کف‌پوش‌های پلاستیکی بعضا از مواد بازیافتی تهیه می‌شوند.
  • لمینت در مقابل آتش سیگار مقاوم است و نمی‌سوزد، در حالی که کف‌پوش PVC هیچ مقاومتی در برابر آتش ندارد.
  • لمینت و پارکت خاصیت ویژه‌ای دارند که بر اثر قرار گرفتن وسایل سنگین کوبیده یا له نمی‌شوند، در حالی که کف‌پوش‌های پلاستیکی چنین خاصیتی ندارند.
  • هنگام نصب و استعلام قیمت کف لمینت‌ ها باید درز انبساط در نظر گرفت، در نتیجه پس از پایان نصب باید قرنیز تهیه کرد و این درزها را پوشاند. در حالی که کف‌پوش‌های پلاستیکی نیازی به قرنیز ندارند در نتیجه هزینه‌ جانبی پایین‌تری دارند. در عوض پیش از نصب کف‌پوش PVC باید زیرسازی انجام شود که برای لمینت چنین کاری ضرورت ندارد.
  • نگهداری از کف‌پوش PVC دردسر کمتری نسبت به لمینت یا پارکت دارد.
 کفپوش لمینت
پارکت لمینت کاج

مزیت پارکت چوبی و قیمت لمینت کف:

امکان سفارش و خرید کفپوش لمینت در طرح های متنوع، ابعاد مختلف و اشکال متفاوت
عدم محدودیت در انتخاب شکل ظاهری، طرح، نقش، رنگ
سبک بودن و راحتی در حمل و نقل
از ویژگی های دیگر این کفپوش این است که برای نو سازی نیاز نیست حتما کف پوش های قبلی را جدا کنید.
قابلیت تعویض بخش آسیب دیده
عایق صدا و حرارت
نصب مجدد
نصب سریع و آسان
حس گرم و طبیعی طبیعت در منزل فراهم می شود.

……..

جلوگیری از ضربه های شکننده
سبکی نسبت به سایر کفپوش ها
بعد از نصب پارکت می توان بلافاصله از آنها استفاده کرد.
زمان نصب پارکت هیچگونه گرد و خاکی بلند نمی شود.
از معایب سرامیک و سنگ سرد بودن آن در فصل سرما است که باعث آسیب به کمر و پاها می شود اما پارکت ها گرم و نرم بوه و از این نظر آسیبی نمی رسانند.
طبق تحقیقاتی که در آمریکا انجام شد مشخص شد که در موکت مقدار زیادی گرد و خاک جذب می شود که برای کسانی که آلرژی و یا بیماری های تنفسی دارند بسیار بد است اما این مشکل در پارکت وجود ندارد.
به علت عدم استفاده از چسب در زمان نصب به کف آسیبی نمی رسد.

پوشش لمینت
پارکت چوبی بلوط

معایب پارکت لمینت کف:

ضد آب نبودن
از معایب انواع پارکت های چوبی حساسیت نسبت به آب است. در زمان شستشو محل هایی که انواع دیگری از کفپوش ها است بسیار آسان است اما محل هایی که پارکت های چوبی قرار دارند حساس هستند و باید با روش مخصوص شسته شوند.
از دیگران معایب پارکت مقاومت آن نسبت به سیستم های سرمایشی و گرمایشی است. اگر میخواهید سیستم سرمایشی و یا گرمایشی از کف انتخاب کنید بهتر است از پارکت های چوبی استفاده نکنید.
در فصول گرم پارکت ها منبسط می شوند و به مرور آسیب می بینند. برای جلوگیری از این مشکل باید اندکی فضا برای ایجاد انبساط گذاشت که نفوذ آب و گرد وخاک به این فضا از دیگر معایب پارکت است.

……..

دور از نور خورشید
اگر در محیط مد نظر شما نور خورشید به طور مستقیم به کف می تابد بهتر است از پارکت های چوبی استفاده نکنید. این نوع پارکت ها با گذر زمان و قرار گرفتن در مقابل نور رنگ خود را از دست داده و کدر می شوند.
حساس به خط و خش
پارکت های چوبی از کفپوش رولی طرح پارکت بسیار حساسی هستند که به راحتی و با هر وسیله ایی روی آنها خط و خش می افتد. دقت داشته باشید که بسیار مواظب وسایل تیزی که استفاده می کنید باشید قیمت لمینت کف همچنین بهتر است با کفش های پاشنه بلند روی آن ها راه نروید.
تمیز کردن مداوم
پارکت کف خانه چوبی مقدار بسیار کمی گرد و خاک را جذب می کنند اما همین مقدار کم در صورتی به طور منظم تمیز نشود باعث از بین رفتن مقاومت پارکت می شود.

قیمت لمینت کف به چه عواملی بستگی دارد ؟

قیمت ان به جنس ، ضخامت و … بستگی دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code