اینجا هستید :
قیمت موزاییک پلیمری

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

قیمت موزاییک پلیمری

قیمت موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری

شرکت صنایع شادکو آماده همکاری با مشاورین املاک و سازندگان گرامی در زمینه ساخت ساز و انواع دکوراسیون های داخلی و خارجی می باشد این شرکت از مرحله خرید محصولات ساختمانی تا ساخت و اجرای انواع دکوراسیون های داخلی و خارجی تا پایان پروژه شما را همراهی می کند

 شرکت صنایع شادکو علاوه بر عرضه کننده تمامی محصولات ساختمانی ، یک شرکت تولید کننده می باشد شما به راحتی می توانید انواع محصولات و قیمت موزاییک پلیمری را ازاین مجموعه تهیه نمایید.

قیمت موزاییک پلیمری به انواع مختلف ان بستگی دارد . یکی از آنها سنگ های مصنوعی میباشد.موزاییک پلیمری نوعی سنگ مصنوعی میباشد که با تغییرهای ساختار مولکولی سیمان و فرایند پلیمریزاسیون و شبکه ای به هم پیوسته و زنجیره ای مقاومت بسیار بالایی در سیمان را تشکیل میدهد.

این کار باعث کریستال شدن سیمان ها میشود و در طی این فرایند شبکه ی به هم پیوسته ای از بلور تشکیل شده و زمانی که موزاییک کاری کف انجام میشود مقاومت این موزاییک ها از بتن بیشتر شده و موزاییکی مستحکم را به دست می آوریم.
این موزاییک ها از نظر استحکام بالا و مقاومتی که به دست می آورد با سنگ های طبیعی برابر میشود.

این موزاییک با همان موزاییک پلیمری از جنس بتن و پلمیر است و ترکیب رنگی زیبا و مدرنی را که شباهت بسیاری به سنگ های طبیعی دارد پیدا میکند.
و همچنین به علت استحکام بالا و مقاومت این موزاییک های پلیمری زمانی که آب و هوای جوی نامناسب باشد. و حتی دمای هوا زیر ۵۰درجه باشد این محصول جایگزین مناسبی به جای سنگ طبیعی و مصنوعی میشود.

 قیمت موزاییک پلیمری
موزاییک باغ ویلا

پدیده ی موزاییک پلیمری به چه صورت بوده است

قیمت موزاییک پلیمری در طول تاریخ همیشه دستخوش تغییر بوده است . تاریخچه ی ساخت و تولید این سنگ ها در سال ۱۸۹۲شکل گرفت در این سال شخصی به نام فردریک رنسام یک صنعتگر انگلیسی بود
این شخص توانست اولین سنگ مصنوعی را تولید کند. البته که شیوه تولید سنگ فردریک با شیوه ی تولید امروز تفاوت بسیاری دارد.

تولید سنگ مصنوعی به شیوه ی امروزی در سال ۱۹۶۰ و در کشور ایتالیا پایه گذاری شد، در سال ۱۹۶۵ اولین کارخانه تولید سنگ مصنوعی در ایتالیا ساخته و شروع به تولید گسترده این کالا کرد.

نظر و ایده تولید سنگ یا موزاییک توسط معماران ساختمان انجام شد و هماهنگ شدن اسن سنگ و موزاییک ها به تنوع طرح و رنگ بالایی نیاز داشت. به همین علت وقتی تولید سنگ های مصنوعی یا موزاییک های پلیمری انجام شد از تنوع بالایی برخوردار شد.امروزه سنگ مصنوعی از اجزا جدا نشدنی معماری محیط بیرونی و فضا شده است.این سنگ ها برای سنگ فرش کردن خیابان و فضای پارک و محوطه و ویلا و باغ انجام میشود.


نکته ی مهم دیگری که قابل توجه میباشد متریال ساخت این موزاییک های پلیمری سنگ های طبیعی بوده و با استفاده از رنگ دانه های طبیعی و اضافه کردن فلز سنگ های متنوعی تولید شد.
سنگ های مصنوعی یا همان موزاییک های پلیمری به جز تنوع بالایی که دارد از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار میباشد.این مزایا باعث شده که استقبال چشمگیری از این سنگ های مصنوعی شود و امروزه بیشتر از این سنگ ها در فضا استفاده کنند.

قیمت موزاییک پلیمری
موزاییک پلیمری

ساختار و ویژگی های موزاییک پلیمری

  قیمت موزاییک پلیمری از موضوعات مورد بحث در این مقاله است . که انواع موزاییک ها ممکن است بهای یکسانی را تجربه نکنند . این موزاییک یک کفپوش با تراکم بسیار بالا که میتوانیم بگوییم یک نوع بتن خود متراکم میباشد.
و تراکم خود را از راه عمل پلیمریزاسیون و با روش لرزش روی میز جذب میکند


در این فرایند از ماسه و سیمان و همچنین روان کننده های کربوکسیلات و رنگدانه ای از جنس و متریال شیمیایی و آب در ابعاد و طرح های متنوعی ساخته میشود.

ترکیب پلیمری و افزودنی شیمیایی باعث میشود حالت چسبندگی در این بین رخ دهد و این خود باعث میشود. که استحکام این مصالح بالا برود.
رنگدانه های اکسید آهن که مقاومت بالایی به محیط های قلیایی و اشعه ماورای بنفش میدهد. رنگ های مختلفی نیز برای مصالح ایجاد میکند.
یکی از حسن های خیلی مهم موزاییک کف حیاط که از جنس پلیمر میباشد این است که مقاومت بسیار بالایی در یخبندان و سرمای شدید دارا میباشد و این به علت این است که جذب آب بسیار پایین میباشد در این موزاییک ها و تراکم کمی دارد.

موزاییک پارک

سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری

قیمت موزاییک پلیمری و مزایای ان نسبت به سنگ مصنوعی را در این مبحث مورد بررسی قرار می دهیم . موزاییک نامبرده از ترکیب مجدد سنگ طبیعی با مواد افزودنی مثل سیمان و پلیمر به دست می آید. و به آنها وزن کمتری میدهد و نصبی سریع رخ میدهد.


ایده بوجود آمدن سنگ مصنوعی از جایی شکل میگیرد که طراحان و آرشیتکت ها برای زیباسازی فضاهای بیرونی ساختمان و و کف خیابان و باغ ویلا به کار میگیرند.

علاوه بر پیشرفت ساختمات و سلایق متنوع این نیاز را بوجود میاورد که سنگ ها با طرح های گوناگون و متریال فیزیکی و مکانیکی کیفیت بالا و قیمت مناسبی باید داشته باشد


به این ترتیب با رشد جمعیت جهان و تفاوت سلایق افراد سنگ طبیعی که طرح های متفاوتی را نداشت پاسخ نیازهای انسان را نمیداد.
ترکیبات مواد برای ساخت نمای بیرونی زیبا و بدون تغییر در رنگ و طرح متفاوتی کاربری پیدا کرد.


مواد اولیه تولید سنگ های مصنوعی از اجزای سنگ طبیعی دارد ولی امکان تعیین کردن رنگ و طرح را با افزودن رنگدانه وبکار گرفتن جنس های مختلف در سنگ مصنوعی وجود دارد.

 قیمت موزاییک پلیمری
سنگ مصنوعی پلیمری

ویژگی های موزاییک پلیمری

۱- تنوع در رنگ با قابلیت اجرای طرح های مختلف و دلخواه

۲- این سنگ های طبیعی با توجه به طبیعی بودن وزن کمتری داشته و وزن تقریبا آن ۱۱۰۰تا ۱۳۰۰کیلوگرم میباشد این کم وزن بودن سنگ ها باعث میشود ساختمان در اثر زلزله صدمه ی کمتری ببیند.

۳- قابلیت جذب آب در حد صفر

۴-ابعاد تولیدی این سنگ ها حداکثر و حداقل ندار و در همه ابعادی تولید میشود

۵- فشار و کشش بالا و سنگین بر روی این سنگ مصنوعی هم در مقایسه با سنگ های طبیعی تاثیری ندارد

۶- قیمت موزاییک پلیمری بسیار مقرون به صرفه است

۷- مقاومت بالا در برابر عوامل جوی

۸- استحکام و انسجام بالا

۹- تنوع پذیری بالا

۱۰- نصب آسان و بدون دردسر

انواع سنگ مصنوعی

۱- موزاییک پلیمری سمنت پلاست

۲- سنگ سالید سورفیس کولین

۳- مشابه ک.رین

۴- سنگ مصنوعی اونیکس

۵- سنگ مصنوعی مشابه کوارتز

۶- کفپوش های یکپارچه صنعتی – پلیمری

موزاییک پلیمری

مشخصات ظاهری موزاییک پلیمری

رنگ

همانطور که پیش تر گفتیم رنگدانه های شیمیایی یکی از متریال ساخت این محصول میباشد.
و این فرایند باعث تولید و عرضه موزاییک پلیمری در طرح و رنگ های متنوعی میشود


رنگ دانه های موزاییک ها دارای طیف رنگی میباشد که نظیر سفید،زرد،قرمز،قهوه ای و ….میباشد.
که این موضوع به جز مصرف در ساخت و تولید سنگ مصنوعی در صنعت رنگ و ساختمان مصرف زیادی دارد.

طرح

قیمت موزاییک پلیمری پایین و تنوع طرح های قالب های موزاییک پلیمری بسیار بالا میباشد.
و امکان بوجود آمدن تنوع طرح موزاییک پلیمری با این امر بالا میرود.


چیزی که در این بین قابل توجه میباشد استفاده و کاربرد بسیار بالای این موزاییک ها است
که کاربرد این سنگ ها در باغ ویلا ها برای سنگ فرش کردن و حیاط منازل و ویلا و انواع کفپوش های بتنی و موزاییک برای حیاط میباشد.

کاربرد و خرید موزاییک پلیمری

استفاده از موزاییک های پلیمری در محوطه سازی کف حیاط ها
استفاده از موزاییک های پلیمری در محوطه سازی ساختمان های مسکونی
استفاده از موزاییک های پلیمری به عنوان سنگفرش پیاده روها
استفاده از موزاییک های پلیمری در سنگ فرش باغ ها
استفاده از موزاییک های پلیمری در پارک ها
استفاده از موزاییک های پلیمری در پشت بام ها و روف گاردن ها
استفاده از موزاییک های پلیمری در ویلاها
استفاده از موزاییک های پلیمری در فضاهای عمومی

مواد تشکیل دهنده که در قیمت و خرید موزاییک پلیمری موثر است

ماسه ، سیمان و رزین که به تمامی این ترکیبات نوعی فوق روان کننده پلیمری افزوده می شود که در رنگهای مشکی ، سفید ، قهوه ای ، قرمز ، زرد ، آبی و سبز در رنگدانه های این پلیمر به وجود دارد و علاوه بر موزاییک ها در کاشی ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. موزاییک های پلیمری را می توان مانند کفپوش سرامیکی دستشویی و کفپوش سرامیکی حمام در سرویس های بهداشتی و حمام ها استفاده کرد.

از مزایای موزاییک کاری منازل چیست ؟

از مزایای کفپوش موزاییک می توان به دوام و پایداری ، مقرون به صرفه بودن و … اشاره کرد

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code