اینجا هستید :
قیمت و خرید پارکت چوبی

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کفپوش چوبی

قیمت و خرید پارکت چوبی

قیمت و خرید پارکت چوبی : هیچ چیز مانند زیبایی یک پارکت چوبی ایرانی نیست. دانه و بافت آن گرمای طبیعی را به هر فضای داخلی، از اتاق خواب گرفته تا اتاق نشیمن ، آشپزخانه تا راهرو ، می بخشد . با ارائه طرح‌ های معاصر و سنتی و طیف گسترده‌ ای از انتخاب‌ های رنگی، نصب ها و ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد، ما مطمئن هستیم که پارکت های چوبی با طراحی زیبا، سبک و ظرافت را به تمام فضاهای شخصی شما می‌ آورند .

کف پارکت نه تنها همه کاره و از نظر بصری جذاب است، بلکه با دوام نیز هستند. معیار تعیین کننده برای عمر مفید این است که پارکت چه ضخامتی دارد . مروری بر نقاط قوت ساختار متفاوت کف پارکت در این مقاله آمده است.

بهترین چوب برای استفاده در پارکت چوبی

صنعتگران از انواع چوب برای ساخت این نوع پارکت ها استفاده می کنند. همه با مزایا و معایب فردی خود از جمله قیمت، رنگ طبیعی، در دسترس بودن، دوام و در دسترس بودن. آنها شامل شاه بلوط، گردو و… هستند.

بلوط، بادوام است و به لطف رنگ روشن طبیعی که به آن اجازه می دهد تا به راحتی رنگ شود. می توانید با طیف وسیعی از رنگ ها رنگ آمیزی کنید. مثل نقاشی روی کاغذ سفید است.

لایه
قیمت و خرید پارکت چوبی

پارکت چوبی در چه ضخامت هایی موجود است؟

ضخامت پارکت بستگی به نوع پارکت دارد. پارکت اساساً در دو نسخه موجود است که اساساً در ساختار آنها و بنابراین در ضخامت واقعی آنها متفاوت است :

پارکت چوبی یک لایه

ساخت پارکت چوبی یک لایه از یک لایه پیوسته از چوب تشکیل شده است که ابتدا در حالت خام به طور کامل روی تمام سطح چسبانده می شود و تنها پس از آن سمباده می شود و روی سطح کار می شود. نصب پارکت چوبی یک لایه از یک طرف نسبتاً پرهزینه و زمان بر است. زیرا کف فقط پس از چندین مرحله کار آماده استفاده و راه رفتن می شود. از سوی دیگر، ضخامت پارکت چوبی یک لایه نیز مقاومت و دوام بالایی را تضمین می کند. پارکت جامد در ضخامت های مختلف بین 8 تا 23 میلی متر موجود می باشد.

پارکت چوبی چند لایه

بر خلاف پارکت چوبی یک لایه، پارکت تمام شده یا چند لایه از چندین لایه به هم چسبیده تشکیل شده است.

از قبل آماده نصب است و با یک لایه مهر و موم شده با روغن یا لاک به صورت سطحی درمان می شود تا بلافاصله پس از نصب بتوان آن را راه اندازی کرد. پارکت چند لایه به صورت پارکت 2 لایه یا 3 لایه موجود است. پارکت 2 لایه از یک ماده حامل ساخته شده از پانل های کامپوزیت چوب ارزان قیمت تشکیل شده است که به یک لایه سایشی از چوب واقعی با کیفیت بالا چسبانده شده است.

پارکت 3 لایه علاوه بر این شامل یک لایه متقابل همچنین ساخته شده از چوب یا کامپوزیت چوب است که باعث پایداری بیشتر کف می شود .

قیمت پارکت
قیمت و خرید پارکت چوبی

پارکت چوبی دو لایه

ضخامت کلی 10 تا 16 میلی متر، لایه سایش 3 تا 6 میلی متر ، می توان 2 تا 3 بار سمباده زد.

پارکت چوبی سه لایه

ضخامت کل 10 تا 25 میلی متر، لایه سایش 3 تا 8 میلی متر ، می توان 2 تا 4 بار سمباده زد

روکش پارکت های چوبی

پارکت ونیر شکل خاصی از پارکت های چوبی به حساب می آید. زیرا ویژگی های خاص پارکت چوبی افرا و لمینت را ترکیب می کند. ساییدگی یا آسیب دیدگی پارکت را می توان به راحتی با سمباده زدایی از بین برد. به عنوان یک دستورالعمل، کف پارکت باید هر 10 تا 15 سال یکبار و تقریباً بازسازی شود . 0.3 تا 0.5 میلی متر از سطح پارکت باید در هر عملیات سنباده برداری برداشته شود.

استحکام پارکت از نظر شرایط مکانی نیز مرتبط است. کف پارکت با ضخامت کمتر سودمند است، به عنوان مثال، در اتاق هایی که به ارتفاع کمتری از ساختار کلی کف نیاز دارند. اما حتی در جابجایی ها، مانند رکاب در، استحکام پارکت می تواند تعیین کننده باشد.

علاوه بر این، ضخامت پارکت همراه با نوع چوب مورد استفاده بر مقاومت حرارتی سیستم های گرمایش از کف نیز تأثیر دارد. هرچه ضخامت پارکت بیشتر باشد، گرمایش از کف کندتر واکنش نشان می دهد و اتاق کندتر گرم می شود. اما عوامل دیگری مانند چسب پارکت نیز در اینجا نقش دارند.

پارکت لوکس
قیمت و خرید پارکت چوبی

چرا پارکت چوبی را انتخاب کنیم

پارکت یکی از محبوب ترین سبک ها در فروش کفپوش چوبی است. به خصوص در خانه های دوره ای که ویژگی های سنتی/کلاسیک، سقف های بلند و اتاق های بزرگ و جادار دارند. یک گرایش مدرن به سمت استفاده از بلوک های پارکت با اندازه بزرگتر وجود دارد که در فضاهای زندگی باز برنامه ریزی شده فوق مدرن به خوبی کار می کنند.  این الگو یک لمس منحصر به فرد و کلاسیک به هر فضایی می بخشد و کف را به نقطه کانونی اتاق تبدیل می کند.  اگر چیزی منحصر به فرد و سفارشی می خواهید، یک کفپوش چوبی پارکت ممکن است برای شما مناسب باشد.

پارکت چوبی نیز به دلیل قرار گرفتن چوب در زوایای 90 درجه که میزان حرکت را محدود می کند، نسبت به سایر طرح ها پایدارتر است. این بدان معناست که بادوام است، نگهداری آن آسان است و احتمالا تا آخر عمر باقی خواهد ماند.

نحوه نگهداری از کف پارکت

پارکت یک سرمایه گذاری گران قیمت است که برای دوام بیشتر نیاز به مراقبت و نگهداری مناسب دارد.

  • از پشم یا میکروفیبر برای خشک کردن و گردگیری کف استفاده کنید. این کار را روزانه انجام خواهید داد.
  • به محض اینکه مایعی روی زمین ریخت، آنها را با دستمال کاغذی جاذب پاک کنید. برای لکه های چسبنده، با استفاده از یک اسفنج یا یک پارچه مرطوب پاک کنید.
  • می‌ توانید حداقل هفته‌ای یک‌ بار کف را با جاروبرقی بکشید اما از ضمیمه برس استفاده کنید.
  • به جای صابون معمولی، هر ماه از محصولات تمیز کننده مخصوص کف چوبی برای تمیز کردن کف استفاده کنید.
  • فرش ها را زیر مبلمان متحرک مانند صندلی قرار دهید تا از خط و خش جلوگیری شود. همچنین می توانید از محافظ های نمدی یا سیلیکون چسبنده روی پایه های مبلمان استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از لغزندگی، از استفاده از محصولات گرد و غبار خودداری کنید.
مدرن
قیمت و خرید پارکت چوبی

بازسازی کف پارکت

مراقبت و نگهداری مناسب ظاهر درخشان کف را برای حداقل 10 سال حفظ می کند. با این حال، با گذشت زمان، حتی با نگهداری مناسب، کفپوش درخشش خود را از دست می دهد، به خصوص در مناطقی که پاخور زیاد است.

اکنون همه چیز را در مورد کفپوش پارکت می دانید. از منشا آن، طرح‌ها و سبک‌های آن، مزایا و معایب آن فراموش نمی‌شود که چگونه کفپوش را درمان و نگهداری کنیم.

کفپوش
قیمت و خرید پارکت چوبی

کفپوش یک امر پیچیده است، به خصوص در مورد پارکت. به همین دلیل است که باید با نصاب‌های حرفه‌ای تماس بگیرید تا کاشی‌ها را متناسب کنند. همچنین، پس از عبور از مرز 10 تا 15 سال، مراقبت و نگهداری از کف و همچنین تمیز کردن را فراموش نکنید .

با این حال، از آنجایی که کف‌ها در مورد شخصیت و سبک شما صحبت می‌کنند. می‌توانید این کفپوش را نصب کنید، که به لطف عمق و قابلیت شخصی‌سازی آن می‌تواند به راحتی این موضوع را بیان کند.

منظور از پارکت چوبی یک لایه چیست؟

پارکت چوبی یک لایه از یک لایه پیوسته از چوب تشکیل شده است که ابتدا در حالت خام به طور کامل روی تمام سطح چسبانده می شود و تنها پس از آن سمباده می شود و روی سطح کار می شود. نصب پارکت چوبی یک لایه از یک طرف نسبتاً پرهزینه و زمان بر است و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code