اینجا هستید :
موزاییک کاری منازل

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

موزاییک کاری منازل

موزاییک کاری منازل

موزاییک کاری منازل قدمتی چند هزار ساله دارد . امروزه کاشی‌های موزاییک مدرن در طیف وسیعی از مواد از سرامیک گرفته تا چینی و شیشه تولید می‌شوند . کاشی‌های موزاییک چه در یک رنگ و چه در الگوهایی که از ساده تا بسیار پیچیده متفاوت هستند . می‌توانند در همه جا از کف استفاده شوند . از دیوارهای دوش گرفته تا فضاهای بیرونی استفاده شوند . این موزاییک‌ها با فاصله‌ی کامل روی صفحات مشبک قرار می‌گیرند که به کاهش زمان نصب کمک می‌کند . در فروشگاه شادکو می‌توانید انواع کفپوش مورد نظر خود را هم به‌صورت جزئی و هم به‌صورت کلی سفارش دهید . ما از تمام سفارش‌های شما به صورت غیرحضوری و آنلاین استقبال می‌کنیم . شما می‌توانید با در نظر گرفتن سلیقه و فضای داخلی ، کفپوش مورد نظر خود را سفارش دهید .

مورین استیونز ( طراح داخلی ) می‌گوید: « کاشی‌های موزاییک می‌توانند در هر طرحی به‌کار روند . و زیبایی فضا را ، چه به‌عنوان دیوارپوش یا روی زمین ، افزایش دهند » . آن‌ها همچنین می‌توانند بافت زیادی را از طریق الگوهای پر جنب و جوش بیاورند که در غیر این صورت با کاشی‌های غیر‌موزاییکی قابل دستیابی نیستند . بنابراین برای موزاییک‌کاری منازل در فروشگاه شادکو می‌توانید طرح‌های مختلفی را بیابید . البته در نظر داشته باشید که ما علاوه بر موزاییک ، محصولات دیگری نیز به عنوان کفپوش داریم . از جمله : کفپوش پارکت ، کفپوش شیشه‌ای سکوریت ، پارکت چوبی ، موکت تایل ایرانی و … .

موزاییک کاری منازل
موزاییک کاری منازل

مزایای موزاییک کاری منازل

احتمالاً بزرگترین مزیت استفاده از موزاییک کاری منازل در کاربرد کفپوش ، زیبایی است که با نصب مناسب می‌توان به آن دست یافت . شما می‌توانید بین موزاییک‌های مختلف و چند رنگ انتخاب کنید . که سپس می‌توانند در الگوهای ساده یا پیچیده چیده شوند . برخی از فروشگاه‌ها الگوهای تکرار شونده را نیز می‌فروشند که می‌توان از آنها برای ایجاد تصاویر و طرح‌های پیچیده استفاده کرد . کار با کاشی‌های موزاییک نسبتاً ساده است و نیازی به برش ندارد . به خاطر داشته باشید که نصب ورق‌های موزاییک نیاز به مراقبت دارد ، از جمله اطمینان از مهر و موم شدن دوغاب و چیدمان صحیح موزایک ها . همیشه در نظر داشته باشید که اگر فضای داخلی شما کوچک است از کفپوش‌های رنگ روشن استفاده کنید . چرا که فضا را بزرگتر نشان می‌دهند .

ارین ویلیامسون ( طراح داخلی ) می‌گوید : « کاشی‌های موزائیک به مهارت خوبی نیاز دارند . «اگر کاشی‌ها روی ورق صاف نباشند ، دوغاب هرگونه نقص را برجسته می‌کند . نکته دیگری که باید در نظر گرفت رنگ دوغاب است ، زیرا مقدار زیادی از آن وجود دارد . برخی از موزاییک‌ها با دوغاب‌هایی که با کاشی ترکیب می‌شوند به بهترین شکل به‌نظر می‌رسند . در حالی که سایر موزاییک‌ها واقعاً برای برجسته کردن شکل به دوغاب متضاد نیاز دارند . شما می‌توانید موزاییک‌ها را در سبک‌های مختلف و در اتاق‌های مختلف مورد استفاده قرار دهید تا به شما کمک کند تا آنها را در فضای خود به زیبایی بگنجانید .

موزاییک کاری منازل
موزاییک کاری منازل

موزاییک کاری منازل و نگهداری از آنها

در موزاییک کاری منازل به این أمر توجه کنید که موزاییک‌ها در برابر لکه و کپک مقاوم هستند . آن‌ها تمایل دارند کثیفی را به‌راحتی نشان دهند ، بنابراین شما همیشه می‌دانید که زمان تمیز کردن چه زمانی است . آن‌ها در برابر آسیب‌های شیمیایی مقاوم هستند . و متخلخل نیستند ، بنابراین لازم نیست نگران فرورفتن کثیفی در آن‌ها باشید . همچنین تمیز کردن آن‌ها بسیار آسان است . و می‌توان آن‌ها را با یک پارچه مرطوب یا با آب گرم پاک کرد . در صورت تجمع کف صابون در حمام و سایر مناطق می‌توان از محلول سرکه ملایم نیز استفاده کرد .

همان‌طور که قبلاً نیز به آن شاره کردیم در موزاییک کاری منازل توجه داشته باشید که تمیز کردن موزاییک و سرامیک آسان است . با این حال، محصولات و تکنیک های تمیز کردن بسته به لعاب یا بدون لعاب بودن مواد متفاوت است . بنابراین مطمئن شوید که کدام یک را زودتر می‌دانید. این آموزش‌ها برای تمیز کردن کف‌های موزاییکی و سرامیکی را  می‌توان به‌راحتی روی کاشی‌های قدیمی نیز اعمال کرد . دوستداران مواد لوکس و طبیعی موزاییک‌ها را دوست خواهند داشت . افرادی که بودجه کمی دارند از دوام موزاییک و سرامیک قدردانی خواهند کرد .

موزاییک
موزاییک کاری منازل

چرا موزاییک کاری منازل

در موزاییک کاری منازل توجه داشته باشید که تمام موزاییک‌ها به جز تیره‌ترین آن‌ها به جای جذب نور ، تمایل به انعکاس نور دارند . این می‌تواند باعث شود که قطعات موزاییک با درخششی درخشان به نظر برسد . که در هیچ ماده کفپوش دیگری نمی‌توانید آن را پیدا کنید . و تا زمانی که موزاییک‌های شما استانداردهای سختگیرانه ASTM مورد نیاز برای استفاده به عنوان کفپوش را رعایت کرده باشند . باید در برابر هر چیزی که کمتر از نیروی مستقیم تیز با جسم سختی مانند چکش وارد می‌شود ، بادوام و مقاوم باشند. . خط و خش موضوع دیگری است که در صورت رعایت اصول نگهداری می‌توانید از آن هم جلوگیری کنید .

اگر چه موزاییک کاری منازل به عنوان کفپوش و یا روی دیوارها رایج‌تر است ، اما می‌توانند اتاقی را با حس تجملاتی مدرن برای شما تزئین کنند . این موزاییک‌های درخشان با فراخوانی ظرافت یک محیط مجلل ، می‌توانند سبک و پیچیدگی هر فضایی را ارتقا دهند . با این حال ، آن‌ها می‌توانند گزینه‌ای پرهزینه باشند . و تعمیر و نگهداری ممکن است در مناطق پر ترافیک و شلوغ دشوار باشد . بنابراین این کفپوش مناسب برای هر کاربرد نیست . قبل از تصمیم گیری مهم است که ویژگی‌های مواد را درک کنید .

موزاییک
موزاییک کاری منازل

نصب موزاییک

این موزاییک‌ها می‌توانند تقریباً در هر اندازه‌ای باشند . و در اندازه‌های استاندارد موجود هستند . مربع‌ها و مستطیل‌ها رایج‌ترین شکل‌ها هستند . اما موزاییک‌های تخصصی در اشکال مختلفی وجود دارند . برخی از تاسیسات موزاییک‌های شیشه‌ای را با انواع دیگر کاشی‌ها مانند فلز یا سنگ ترکیب می‌کنند . و از شیشه به عنوان قطعات برجسته استفاده می‌کنند .موزاییک‌ها به راحتی تمیز می‌شود. شما به هیچ چیز استثنایی نیاز ندارید . مخلوطی از آب و صابون یا آب و سرکه در یک بطری اسپری کنید. کمی با برس نرم برای لکه‌ها و دوغاب بمالید (همیشه به آرامی برای جلوگیری از خراشیدن) و پاک کنید . مزیت موزاییک این است که مایعات یا لکه‌ها را جذب نمی‌کند . تنها چیزی که نیاز دارید این است که آن را پاک کنید .

در موزاییک کاری منازل ، نصب موزاییک‌هایی که به تازگی خریداری کرده‌اید آسان است . اما انجام خراب‌کردن آن نیز آسان است. مطمئن شوید که می‌دانید چگونه موزاییک یا سرامیک خود را به درستی نصب کنید. البته ، اگر شک دارید ، نترسید که از دوست یا همسایه متخصص DIY خود بپرسید یا یک متخصص را استخدام کنید . اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری خود را به حداکثر برسانید . گاهی اوقات ارزش آن را دارد که برای کمک کوچک سرمایه‌گذاری کنید . اگر مطمئن نیستید که مهارت‌های مناسبی دارید ، از یک دوست آگاه بخواهید کمک کند . یا یک متخصص را استخدام کنید .

موزاییک
موزاییک کاری منازل

نتیجه گیری

یکی از عملکردهای بسیار مهم داشتن موزاییک کاری منازل این است که می‌توانید مقدار لازم اصطکاک را به‌دست آورید . این یک مشکل رایج است که بسیاری از صاحبان خانه با آن روبرو هستند . اصطکاک کمتر می تواند به بسیاری از اتفاقات ناگوار منجر شود و باعث آسیب شود . بنابراین ، با کاشی های سنگی و موزاییکی ، می‌توان مطمئن بود که کمتر از این اتفاقات انتظار دارید . کاشی‌ها و موزاییک‌های سنگی مقدار مناسبی اصطکاک را ارائه می دهند که آنها را به کاشی‌ها و موزاییک‌های عالی برای خانه شما تبدیل می‌کند .

موزاییک کاری منازل فروشگاه شادکو یکی از بادوام‌ترین گزینه‌ها برای خانه شما محسوب می‌شوند . آنها می‌توانند سال‌ها و سال‌ها سایش و پارگی را تحمل کنند . و نیازی به نگهداری و مراقبت بالایی ندارند . علاوه بر این ، کاشی‌ها و موزاییک‌های سنگ طبیعی نیز می‌توانند در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت کنند . از این رو این آن‌ها را به گزینه‌ای عالی برای خانه شما تبدیل می‌کند . حتی اگر مجبور باشید کل کفپوش را تغییر دهید ، اگر کاشی‌های موزاییک سنگی را انتخاب کنید ، می‌توانید بازده زیادی دریافت کنید .

زیبایی طبیع

از مزایای موزاییک کاری منازل چیست ؟

از مزایای کفپوش موزاییک می‌توان به دوام و پایداری ، مقرون‌به‌صرفه بودن و … اشاره کرد .

از سایر محصولات فروشگاه شادکو می توان به موارد زیر اشاره کرد :

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code