وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

وان حمام

وان حمام ، در واقع محفظه‌ی بزرگی است که انسان در آن می‌تواند به شست و شوی خود بپردازد. وان حمام دارای پیشینه‌ای بسیار طولانی است. از گذشته‌های دور استفاده از وان حمام در بین یونانیان رواج داشته است. با گذشت زمان وان حمام که نوعی تکنولوژی برای داشتن حمامی آسوده‌تر تلقی می‌شد ؛ نسل به نسل دچار تحولاتی در ساختار،شکل و … شده . و در نهایت مورد استفاده‌ی گسترده در سراسر دنیا قرار گرفت.

وان حمام 1

وان حمام چیست

در قدیم وان‌های حمام از ساده‌ترین ساختار ممکن پیروی می‌کردند. فاقد هرگونه امکانات جانبی و یا حتی حفره‌ای در کف خود برای استخراج آب از وان ، پس از اتمام استحمام بودند. اما رفته رفته این وان‌های ساده شکل پیچیده‌تری به خود گرفتند.در حال حاضر شما با وان‌های حمامی متفاوت با امکانات، طرح‌ها و ابعاد مختلفی در فروشگاه وان حمامی مواجه هستید.


مزیت استفاده از وان حمام

صرفه جویی در مصرف آب

ایجاد احساس آرامش

زیبایی بخشی به محیط

داشتن خواص آب درمانی

صرفه جویی در مصرف آب با داشتن وان حمام

یکی از مهم‌ترین فواید استفاده از وان صرفه جویی در مصرف آب و کمک به چرخه‌ی طبیعت است. ممکن است در ابتدا با تصور یک وان حمامی لبریز از آب به ذهنتان خطور کند که استفاده از وان مساوی است با مصرف بی‌رویه‌ی آب اما حقیقت چیز دیگری است ؛

کافی است برای شروع نیمی از وان را از آب پر شود ، پس از ورود و قرار گرفتن فرد در انواع وان حمام آب تا ارتفاع دو سوم دیواره‌ی وان بالا خواهد آمد و امکان یک شست‌و‌شوی کامل به علاوه‌ی زمانی نسبتا طولانی برای استراحت و بازیابی آرامش روان را به فرد می‌دهد، این در حالی است که میزان مصرف آب هنگام دوش گرفتن به زمانی که فرد زیر دوش سپری کند بستگی دارد.

در این روش اگر زمان شست‌و‌شوی بدن طولانی شود یا فرد بخواهد به صورت ایستاده زیر دوش به تمدد روان دست یابد قائدتا زمان بیشتری از دوش استفاده خواهد کرد. و قطعا در طی این مدت طولانی میزان قابل توجهی آب به صورت بی‌رویه هدر خواهد رفت.

ریلکس کردن یک نیاز طبیعی بدن

یکی دیگر از مزایای این محصول است. که با امکان دراز کشیدن در آن تا هر زمانی که بخواهید می‌توانید به آرامش ذهن و روان خود کمک کرده. و نشاط لازم برای داشتن یک روز پرکار و رسیدگی به امور روزانه‌ی خود را به دست آورید.مطمئنا رسیدن به این آرامش به صورت ایستاده و زیر دوش به راحتی برای شما میسر نخواهد شد .و این وان حمام است که به خاطر نوع طراحی ظاهری خود به شما اجازه‌ی آرمیدن در خود را خواهد داد.

وان حمام 3

زیبایی بخشی به محیط حمام

از فاکتور‌های مثبت دیگری که در وان حمام دیده می‌شود ، زیبایی منحصر به فردی است که به محیط حمام شما خواهد بخشید.

یک وان حمام متناسب با طرح خود خواهد توانست حمام شما را از یک محیط یک نواخت به یک حمام کلاسیک با یک وان نوستالژیک و یا یک حمام لوکس با وان حمامی مدرن تبدیل کند.

خواص آب درمانی وان حمامی

اگر به دلیل مشکلات شایعی چون درد مفاصل کمر و پا به پزشک مراجعه کرده باشید ملاحظه کرده‌اید. که استفاده از وان جکوزی به عنوان یکی از روش های درمانی موثر به شما توصیه خواهد شد.در صورت استفاده از وان جکوزی و قابلیت ماساژور و سیستم‌های پمپ آب. و سیستم گرمایشی و سرمایشی آن خواهید توانست علاوه بر تسکین دردهای عضلانی خود. تا حد زیادی به درمان آن‌ها نیز کمک کنید.


به طور کلی وان حمام به دو نوع تقسیم می‌شود

وان ساده

وان جکوزی

منظور از وان ساده کدام نوع وان است

اغلب وان‌های موجود در آپارتمان‌ها وان ساده تلقی می‌شوند.وان ساده در واقع فاقد هرگونه امکانات جانبی می‌باشد و به همین خاطر نسبت به وان جکوزی قیمت به مراتب ارزان‌تری دارد .

این وان متشکل شده از محفظه و حفره‌ای کف آن ، که جریان آب را به سمت چاه حمام هدایت و تخلیه خواهد کرد. با گذشت زمان تفاوت‌هایی در طرح و جنس این وان‌ها صورت گرفته است . اما کاربرد آن تغییر قابل ملاحظه‌ای نداشته است. شیرآلات مستقیما به وان ساده متصل نیست اما امکان نصب شیرآلات روی این نوع وان وجود دارد.

وان حمام 5

وان جکوزی چیست

وان حمامی جکوزی نوع پیشرفته‌تری از وان ساده محسوب می‌شود. که بر خلاف وان ساده از المان‌های جانبی همچون سیستم گرمایشی و سرمایشی، موتور پمپاژ آب، ماساژور و… برخوردار است. طبعا نسبت به وان ساده قیمت بالاتری دارد.شیرآلات روی وان جکوزی نصب نمی‌شوند.

بلکه کنترل میزان و حرارت آب داخل وان توسط دکمه‌هایی که در بدنه‌ی وان تعبیه شده‌اند صورت می‌گیرد. بدیهی است که تمامی سیستم‌های موجود در جکوزی با جریان برق کار می‌کند. به همین منظور در وان‌های جکوزی سیستمی حفاظتی نیز وجود دارد که خطر برق گرفتگی را به صفر می‌رساند.


انواع وان حمامی به جهت نوع قرار گیری و نصب

وان پیش ساخته

وان استخری

وان پیش ساخته

وان پیش ساخته همان‌طور که از نامش مشخص است قبلا در کارخانه تولید شده. و در حمام محل زندگی شما تنها نصب آن صورت می‌گیرد. این وان‌های جکوزی در ظرفیت‌های یک نفره، دو نفره و چندنفره ( چهار، شش، هشت و دوازده نفره) قابل تولید و اجرا هستند. بدنه‌ی وان‌های پیش‌ساخته از جنس‌های متفاوتی ساخته می‌شوند.

وان استخری

وان استخری در اندازه‌های نسبتا بزرگی ساخته می‌شود . و ساخت آن معمولا در محل صورت می‌گیرد بدین ترتیب که ؛ در ابتدا لوله‌ها با نظم و به صورت حلقه مانندی سرهم‌بندی شده. سپس با مصالحی مانند بتن دور تا دور این حلقه را قالب گرفته و در واقع وان ساخته می‌شود. پس از آب‌بندی شدن روی آن‌را با کاشی و یا سرامیک و … پوشش می‌دهند . ظاهر آن دقیقا شبیه به جکوزی‌های واقع در مکان تفریحی عمومی مانند استخرها است. لازم به ذکر است که این نوع از وان‌ها معمولا به صورت سفارشی در فروشگاه وان حمام ، به فروش می‌رسد .

وان حمام 6

انواع لوازم جانبی که هر وان حمامی می‌تواند داشته باشد

زیرسری انواع وان حمام

دستگیره کنار وان

پنل جلو و عقب

موتور و پمپ آب مخصوص جکوزی

زیر سری یکی از آپشن‌های یک وان حمام خوب

زیرسری یکی از لوازم جانبی می‌باشد. به طور مستقیم با سلامت انسان در ارتباط است . استفاده‌ی شما از یک زیرسری هنگام آرام گرفتن در وان جکوزی ، باعث می‌شود. سر و گردن شما بر اثر تکیه بر بدنه‌ی سخت و ناراحت وان حمام آسیب نبیند . وجود زیرسری همچنین به شما کمک می‌کند تا امکان استراحت کامل در وان جکوزی را پیدا کنید. ضمن اینکه تضمین می‌کند در حین استراحت به یک‌باره سر شما لیز نخورد.همچنین در واقع از انحراف سر و گردن شما به درون آب جلوگیری می‌کند . قیمت وان حمامی ارزان ، در صورت داشتن یک زیرسری طبی تغییر چندانی نخواهد کرد .

وان حمام 0032

دستگیره وان حمامی

قطعا شما هنگام استفاده از وان جکوزی نیاز دارید تا دست‌های خود را بر لبه‌های کناری آن قرار دهید ، با وجود شرایطی همچون بدنه‌ی خیس و بعضا وجود کف در وان امکان ثابت ماندن دستانتان روی لبه بسیار کم خواهد بود این در حالی است که وجود دستگیره در این قسمت به شما برای کنترل هرچه بهتر خود کمک بسزایی می‌کند .

وجود دستگیره در وان حمامی تاثیر چندانی بر قیمت وان حمام ندارد. اما در امنیت شما هنگام استفاده از وان بسیار تاثیرگذار است .یک دستگیره همچنین به شما امکان جا‌به‌جا شدن در وان جکوزی را می‌دهد. و یا در زمان اتمام پروسه‌ی استحمام و برای برخاستن و خارج شدن از وان می‌توانید از دستگیره کمک بگیرید . جنس دستگیره فلزی همچون استیل ضد‌زنگ می باشد که در مواجهه و تماس مستقیم با آب خورده نشود. و همچنین دستگیره از روکشی چرمی و یا پلاستیکی برخوردار است تا هنگام استفاده از آن با دست خیس یا کفی دچار مشکل نشده و از لیزخوردگی جلوگیری به عمل آید .

کاربرد پنل جلو و عقب در وان

پنل‌های جلو و عقب ، همان دیواره‌های وان هستند که قابل جداسازی نیز هستند و با توجه به نظر و پسند شما می‌توانند قرار گیرند و یا برداشته‌شوند و در نهایت جلوه و زیبایی وان را دوچندان می‌کنند . به نظر می‌رسد قیمت وان حمامی کوچک تا بزرگ به این عامل نیز وابسته است . این پنل‌ها به عنوان دیواره‌هایی پیش ساخته ، پروسه‌ی ساخت و ساز دیواره برای وان جکوزی را حذف می‌کنند و علاوه بر زیبایی بخشی همچنین برای وان جکوزی استحکام بالایی به ارمغان می‌آورد .

وان حمام 0031

موتور یا پمپ آب جکوزی‌ها

پمپ جکوزی در واقع وظیفه‌ی ارسال آب با فشار بسیار بالا به داخل وان را دارد . موتور پمپ در جکوزی‌های مختلف دارای توان متفاوت می‌باشد. که تعیین کننده‌ی قدرت موتور می‌باشد . اصولا در قسمت پایه‌ی موتور از لرزه‌گیر استفاده می‌شود ، وجود این لرزه‌گیر از ایجاد سر و صدا هنگام روشن بودن پمپ جلوگیری می‌کند. و به شما اجازه می‌دهد تا زمان استفاده از جکوزی آرامش داشته باشید . پمپ به عنوان اصلی‌ترین عنصر تبدیل کننده‌ی یک وان حمامی ساده به وان جکوزی با ایجاد فشار در جریان آب ، خاصیت درمانی و تسکین دهندگی بالایی برای دردهای مفصلی به همراه دارد. و بدیهی است که هرچه قدرت موتور آن بیشتر باشد عملکرد آن نیز در سطح بالاتری قرار می گیرد و تاثیر درمانی آن نیز بیش‌تر خواهد بود .


چگونه بهترین وان بازار را از آن خود کنیم

با توجه به شرایط امروز و شیوع ویروس کووید 19. حتما طی این دو سال بارها برایتان این تفکر به وجود آمده است. که برای پیشگیری از ابتلا به بیماری و حفظ سلامتی خود و دیگران خرید به صورت اینترنتی را جایگزین خرید حضوری کرده باشید.

با تجربه‌ی خرید اینترنتی به این نتیجه رسیده‌اید. که با این روش بسیاری از مشکلات خرید حضوری مانند زمان‌بر بودن، مشکل رفت‌و‌آمد ، جابه‌جایی محصول ، آلودگی هوا و … را دور زده و در نهایت خریدی موفق داشته باشید.

روی دکمه زیر کلیک کنید تا ضمن مقایسه محصولات شادکو دات کام ، با دیگر محصولات موجود در بازار از جهت قیمت بهترین کیفیت و بهترین انتخاب را داشته باشید.

وان حمام 0030

شما همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت اینترنتی مجموعه‌ی شادکو. بهترین تولید کننده وان حمام شیشه ای در صنایع شیشه و آینه ایران از محصولات ما دیدن کنید.

وان حمام ضمانت نامه و خدمات پس از فروش دارد ؟

بله تمام وان های حمام دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش هستند . نوع ضمانت و خدمات بر حسب نوع و طرح وان متفاوت است.

وان گوشه ای طرح مستطیل هم دارد یا فقط با طرح مثلث تولید می شود ؟

وان گوشه ای در دو طرح مثلث و مستطیل تولید می شود

تفاوت وان مستقل با وان طاقچه چیست ؟

وان طاقچه در کنج حمام و متصل به دو الی سه دیوار قرار می گیرد و لبه های سنگی یا چوبی در اطراف آن ، مانند طاقچه عمل کرده و مناسب قراردادن لوازمی چون شامپو و لوازم شستشو و همچنین قراردادن شمع و … می باشد.
وان مستقل این امتیاز را دارد که نیازی به اتصال به دیوار ندارد و در هر قسمتی از حمام قابل نصب است ولی جایی برای نگهداری وسایل شستشو در طراحی آن تعبیه نشده است .

10 پاسخ

    1. سلام وقت بخیر
      بله بعضی از مدل های وان حمام مانند وان مستقل ، بگونه ای طراحی شده اند که امکان نصب آن ها در اتاق خواب نیز وجود دارد.

  1. سلام وقتتون به خیر باشه . حمام بزرگی دارم که در حال باز سازی اون هستم ، برای نصب وان باید قبل از اتمام بازسازی اقدام کنم یا بعد از اتمام باز سازی؟

    1. سلام و عرض ادب . بستگی به نوع وان انتخابی شما دارد. اما به هر طریق بهتر است قبل از اتمام بازسازی ، وان خود را سفارش دهید زیرا برای مثال اتگر وان حمام شما دو نفره یا جکوزی یا ابعاد بزرگ باشد برای بردن به داخل حمام باید حتما قبل از اتمام باز سازی این کار را انجام داده باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code