اینجا هستید :
پارکت لمینت ارزان

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

پارکت لمینت ارزان

پارکت لمینت ارزان

پارکت لمینت ارزان
پارکت لمینت

تفاوت پارکت و لمینت؟

پارکت و لمینت در خیلی از موارد از هم متفاوت است. که در ادامه به برخی از آنها میپردازیم برای سفارش پارکت لمینت ارزان با ما در ارتباط باشید و به سایت شادکو سر بزنید.

اصلی ترین تفاوت پارکت و لمینت در‌ نصبشان است. برای نصب پارکت از چسب مخصوصی استفاده می‌شود و کثیفی زیادی به همراه دارد. بعد از اینکه چسب خشک شد سطح پارکت را ساب زده و بعد یک لایه لاک روی آن اجرا می‌کنند. تقریبا ۲۴ ساعت بعد از اجرای پارکت می‌توان وسایل منزل را روی آن چید.

در ادامه:

درصورتی که لمینت‌ها برای اجرا هیچ نیازی به چسب ندارند. لمینت‌ها دورشان شیارهایی به نام کلیک دارند که به صورت نر و ماده درون هم قرار می‌گیرند و قفل می‌شوند. در نتیجه می‌توان فضای بزرگی را خیلی زود و بدون کثیف‌کاری لمینت کرد. از جهتی به خاطر اینکه برای نصب آن‌ها از چسب استفاده نمی‌شود. به راحتی می‌توان آن‌ها را جمع و در جای دیگری دوباره نصب کرد.

قبل از اجرای پارکت لمینت ارزان روی کف فوم‌های مخصوصی پهن می‌کنند. که هم نقش هم‌باد کردن کف را دارند و هم عایق برای صدا و حرارت هستند.استفاده نکردن از چسب در نصب لمینت باعث می‌شود استفاده از این کف‌پوش صدمه‌ای به کف اصلی اتاق نزند. مثلا اگر کف اتاق سنگ‌فرش باشد و بعد از مدتی بخواهید لمینت‌ها را جمع کنید. هیچ مشکلی ندارید و سنگ‌فرش‌های زیرین سالم خواهند بود.

تفاوت پارکت و لمینت
تفاوت پارکت و لمینت

پارکت‌ها چون اجزای اصلی تشکیل آنها چوب خالص است به شدت به آب واکنش نشان می‌دهند و در صورت خیس شدن ورم می‌کنند. به همین علت استفاده از پارکت لمینت ارزان در محیط‌های مرطوب مانند آشپزخانه اصلا مناسب نیست. اما از جهتی لمینت‌ها در مقابل آب مقاومت بسیار بالاتری دارند.

……………

پارکت‌ها نسبت به اجسام نوک‌تیز کاملا حساسند.و خیلی زود آسیب می‌بینند. بنابراین برای خانواده‌هایی که بچه‌های کوچک و پر جنب و جوشی دارند اصلا مناسبت نیستند. در صورتی که لمینت مقاومت بهتری نسبت به اجسام نوک‌تیز دارد و سخت‌تر آسیب می‌بیند.

اسم این کفپوشهای چوبی از کلمه فرانسوی (Parqueterie) گرفته شده. تا مدتهای طولانی پارکت از لوکس ترین و گرانترین کفپوشها به شمار میرفت و فقط کسانی که از وضع مالی خوبی برخوردار بودند توانایی خرید این محصول را داشتند.

پارکت‌ نسبت به لمینت دوام و طول عمر بیشتری دارد. در صورت نگهداری تمیز پارکت بین ۴۰ تا ۸۰ سال عمر می‌کند. در حالی که عمر مفید لمینت حدود ۱۰ سال است. ونکته حائز اهمیت دیگر این است که به خاطر طبیعی بودن، پارکت به راحتی طرح و نقش خود را از دست نمی‌دهد.

……….

ویژگی این کفپوش منحصر به فرد این است که به هر طرح و دکوراسیونی کمک می کند بهتر به نظر بیاید. پارکت های چوبی از چوب های متفاوتی ساخته می شود.به طور کلی چوب های درخت راش، چوب درخت بلوط، چوب درخت گردو، چوب درخت افرا، چوب درخت زبان گنجشک و… برای ساخت پارکت کاربرد دارد. نوع چوب پارکت در مدل و قیمت پارکت تاثیر زیادی دارد. در ابتدای طراحی پارکت، پارکت های چوبی از قطعاتی تشکیل می شدند که با چسب به یکدیگر متصل می شدند اما امروز به صورت کلیکی به یکدیگر متصل می شوند.

نصب پارکت ها
نصب پارکت

یکی دیگر از تفاوت های پارکت و لمینت در این است که اگر قطعه‌ای از لمینت آسیب ببیند می‌توان به راحتی آن را عوض کرد. در حالی که پارکت چنین قابلیتی را ندارد.پارکت‌ها طرح اصلی چوب درخت را دارند و به همین دلیل طرح‌هایشان تنوع کمتری نسبت به لمینت دارد و رنگبندی لمینت ها بیشتر است

نگهداری لمینت از پارکت بسیار آسان ‌تر است. شما می‌توانید با پارچه‌ای مرطوب یا تی روی لمینت را تمیز کنید، اما برای پارکت لمینت ارزان باید از موادی خاص استفاده کنید تا به پوشش محافظ آن آسیبی نرسد و ورم نکند. در عوض پارکت را می‌توان سنباده زد، اما لمینت چنین قابلیتی ندارد.

انواع پارکت لمینت ارزان:

پارکت چوبی نوعی پوشش از جنس چوب است که در کف ساختمان و یا خانه استفاده می شود. این نوع کفپوش به عنوان سالم ترین نوع کفپوش جهان نامبرده می‌شود و همچنین یک کفپوش سازگار با محیط که گرما و آرامش را برای منزل به وجود می آورد.

دسته ای دیگر از پارکت های چوبی و لمینت هستند که باوجود کف ساختمان بر روی دیوار نیز نصب می شوند.به این نوع دیوار پوش و یا پارکت دیواری می گویند.با استفاده از این محصول این امکان را می دهد که بتوانید کفپوش کف ساختمان و دیوار را شبیه به هم انتخاب کنید که باعث جلوه بیشتری به محل مورد نظر می شود.

پارکت پلاستیکی همان کفپوش پلاستیکی است که به اشتباه با عنوان پارکت پلاستیکی بین مردم زبانزد شده است. کفپوش پلاستیکی معایب زیادی را شامل شده و با محیط زیست سازگار نیست. مواد شیمیایی استفاده شده در این کفپوش بسیار خطرناک است و در زمان آتش گرفتن این مواد آزاد می شود.

انواع پارکت لمینت ارزان
انواع پارکت لمینت ارزان

لمینت چیست؟

در عرصه ی تولید و فروش لمینت ها به پارکت لمینت معروف هستند. در واقع لمینت ها یکی از انواع کفپوش ها هستند که از چند لایه چوب فشرده ساخته می شوند اما پارکت ها یقینا از چوب درخت ها تهیه می شوند. لمینت ها از محبوب ترین و پر فروش ترین کفپوش ها هستند که به دلیل مزیت هایی ائم از قیمت پایین، نصب آسان، مقاومت بیشتر در برابر آب بسیار رایج شده اند.

معایب لمینت
معایب پارکت لمینت

معایب پارکت لمینت ارزان:

۱ضد آب نبودن یکی از معایب پارکت های چوبی نسبت به آب است. در هنگام شستشو محل هایی که انواع دیگری از کفپوش ها است بسیار آسان است اما محل هایی که پارکت های چوبی قرار دارند حساس هستند و باید با روش مخصوص شسته شوند شاید باورش برایتان سخت باشد اما حتی با بخارشو هم نمیتونید تمیز کنید.
۲از دیگر معایب پارکت مقاومت آن نسبت به سیستم های سرمایشی و گرمایشی است. اگر میخواهید سیستم سرمایشی و یا گرمایشی از کف انتخاب کنید بهتر است از پارکت های چوبی استفاده نکنید.در فصول گرم پارکت ها منبسط شده و به مرور آسیب می بینند. برای جلوگیری از این مشکل باید مقداری فضا برای ایجاد انبساط گذاشت که نفوذ آب و گرد وخاک به این فضا از دیگر معایب پارکت است.

۳دور از نور خورشید
اگر در محیط اجرایی شما نور خورشید به طور مستقیم به کف می تابد بهتر است از پارکت های چوبی استفاده نکنید. این نوع پارکت ها با گذشتن زمان و قرار گرفتن در مقابل نور رنگ خود را از دست داده و کدر می شوند.

۴حساس به خط و خش
پارکت های چوبی از کفپوش های بسیار حساسی هستند که به راحتی و با هر وسیله ایی روی آنها خط و خش می افتد. دقت داشته باشید که بسیار مواظب وسایل تیزی که استفاده می کنید باشید همچنین بهتر است با کفش های پاشنه بلند روی آن ها راه نروید.

۵تمیز کردن مداوم
پارکت های چوبی مقدار بسیار کمی گرد و خاک را جذب می کنند اما همین مقدار کم در صورتی به طور منظم تمیز نشود باعث از بین رفتن مقاومت پارکت می شود.

مزایای پارکت لمینت
مزایای پارکت لمینت

مزایای پارکت لمینت ارزان:

۱حس گرم و لذت بخش محیط منزل یا اداره جات با استفاده از پارکت های چوبی
۲عایق بسیار مناسبی برای حرارت، صدا و انتقال سرما
۳جلوگیری از ضربه های شکننده نسبت به سرامیک که این موضوع باعث شده مورد استقبال چشمگیری از جانب خانواده هایی که کودک و افراد مسن دارند باشد.

۴سبک بودن پارکت نسبت به سایر کفپوش ها که مسئله مهمی برای معماری برای کاهش وزن ساختمان ها است.
۵سرعت نصب بالای پارکت چوبی و تمیز بودن فرایند نصب از مزایای دیگر این نوع کفپوش است.

۶پارکت های چوبی از هر نوع چوب تقریبا 50 سال عمر می کنند. نیازی نیست شما نگران تعویض آنها باشید و برای مدتی طولانی نیازی به تعویض ندارند.
۷تعمیرات آسان و راحت
اگر به دلیلی پارکت آسیب دید و یا خراب شد شما می توانید به راحتی اقدام به عوض کردن همان تکه مورد نظر داشته باشید و نیازی نیست کل پارکت را تعویض کنید.

۸ضد آلرژی
طبیعی بودن چوب باعث شده که پارکت های چوبی برای افراد و یا کودکانی که آلرژی دارند انتخابی مناسب باشد.

کدام چوب طرفدار بیشتری دارد؟

پر طرفدار ترین نوع پارکت، از جنس چوب بلوط است.
زیرا به دلیل استفاده از چوب بلوط نسبت به باقی پارکت ها دارای استحکام و سختی بسیاری در مقابل فرورفتگی هستند.پس در زمان خرید توجه داشته باشید که در صورتی که نمی خواهید از فرش در منزل خود استفاده کنید حتما به جنس پارکت توجه داشته باشید.
ظاهر پارکت هایی که از چوب بلوط تهیه شده است دارای رگه های طبیعی در بافت خود هستند. در ساخت این پارکت ها که از چوب بلوط استفاده شده. این رگه ها معمولا به شکل تیره و روشن برروی پارکت چوبی خودنمایی می کنند. اگر دوست دارید پارکت منزل شما عاری از هرگونه تیرگی و روشنی یا طرحی باشد بهتر است به سراغ انواع پارکت های چوبی دیگری بروید.

سایت شادکو….کلیک کنید

مزایای پارکت کف پذیرای بلوط: مقاومت بسیار بالا نسبت به هر گونه خراشیدگی و فرورفتگی

معایب پارکت کف پذیرایی بلوط: وجود لکه های تیره و روشن که باب میل هر کسی نمی باشد.

بهترین مکان ها برای استفاده از این پارکت: راهرو، آشپزخانه، ورودی منزل و اتاق های نشیمن

ویژگی پارکت چوبی

کاربرد پارکت لمینت ارزان:

پارکت های چوبی به عنوان کفپوش خانه
پارکت های چوبی در کافی شاپ ها
استفاده از پارکت چوبی در رستوران و فست فود
استفاده از پارکت های چوبی در آموزشگاه ها
پارکت های چوبی در دفتر و شرکت های خصوصی

سفارش وخرید

کمپانی شادکو با سابقه درخشان در تولید پارکت لمینت و کفپوش پی وی سی برای زیبایی محیط منزل و اداره شما میکوشد.
شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره و یا ثبت سفارش به اینستاگرام ما سر بزنید . و یا برای مشاهده نمونه کارها به سایت کمپانی شادکو مراجعه فرمایید .

قیمت پارکت لمینت به چه چیزی بستگی دارد؟

تعیین قیمت آن به جنس و اندازه و…….بستگی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code