اینجا هستید :
پارکت چوب راش

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

پارکت چوب راش

پارکت چوب راش

پارکت چوب راش
چوب راش
پارکت چوب بلوط

 پارکت چوب راش نوع دیگری از کفپوش میباشد و با قرار گرفتن قطعه ها در شکل و ابعاد متفاوت تولید میشود.این پارکت دو نوع یک تکه و چند لایه دارد. و بعد از نصب هرکدام به نوعی شکل زیبا و خاص خودش را پیدا میکند پارکت چوب راش و پارکت لمینت ایرانی در کف ساختمان و برای محل کار یا محوطه کاربری ویژه ای دارد.

انواع پارکت خانه چوبی به علاوه زیبایی و مدرن بودن سالم ترین کفپوش از جانب سازمان بهداشت و سلامت میباشد.برای انتخاب کردن یک متریال برای طراحی کردن منازل استفاده از پارکت ها بهترین گزینه میباشد چوب بیشترین سازگاری با محیط دمای منزل دارد و گرما و راحتی در منزل به ارمغان می آورد.

گونه های مختلف پارکت چوبی راش در قاره های آسیا و اروپا و آمریکای شمالی پیدا میشود.چوب راش آمریکا تنها نوعی است که در آمریکای شمالی موجود میباشد.چوب راش گاها در شرق ایالت متحده آمریکا و شرق کانادا رشد میکند.بزرگترین تولید کننده ی چوب راش در آتلانتیک وجود دارد درختان راش تققریبا 120فوت رشد کرده و میتوانند محیط های 50تا70فوتی را پوشش دهند.

بزرگترین نوع درخت ها در اوهایو کنار رودخانه های وسیع میسی سی پی رشد کرده و میتواند 300الی 400 سال عمر داشته باشد.لایه های بیرونی چوب راش سفید میباشد اما لایه های درونی آن قهوه ای نزدیک به قرمز است بافت چوب راش معمولا صاف و یکنواخت میباشد

تاریخچه چوب راش

پارکت چوب راش ، در زمانهای دور افرادی که در آسیا بودند جزو انسانهای اولیه محسوب میشدند و زبان نوشتن را آنها کشف کردند.افراد کلماتشان را روی پوست نرم تنه درخت حک میکردند و بعد از مدتی به جای دست نوشته های روی درخت کتابی تولید و عرضه شد که آن را بوک نامیدند.

در دنیای امروزه افراد این چوب راش را به عنوان کفپوش استفاده میکنند ولی در گذشته کاربری های دیگری هم داشته است به عنوان مثال در گذشته برای ساخت گوشتکوب جای ادویه های آشپزخانه اسباب بازی دسته قلم مو و غیره استفاده میگردید. و همچنین چوب راش برای نگهداری غذا هم کاربرد بسیاری داشت چون مانع انتقال بو مزه و محتویات درون ان میشد .

دوام این نوع چوب در پارکت

یکی از راه‌های تشخیص دوام یک کفپوش پارکت چوب سخت، مقیاس جانکا است. مقیاس جانکا به هر نوع خاص از چوب، عددی نسبت می‌دهد که میزان سختی یا نرمی آن را بیان می‌کند. کمترین مقدار این طیف، صفر است و نشان می‌دهد که چوب برای کفپوش خیلی نرم است. حد بالای مقیاس، چهار هزار است و بیان می‌کند که چوب خیلی سخت می‌باشد و برای کف‌پوش ایده آل است. عدد جانکا چوب راش ۱۳۰۰ است و کمی سخت‌تر از بلوط قرمز می‌باشد. طبق این عدد، راش برای کف‌پوش نواحی با ترافیک متوسط مناسب است.

پارکت چوبی

کارایی چوب راش

اگر بخواهید با استفاده از ابزار یدی با الوار راش کار کنید؛ پروسه‌ای فوق‌العاده سخت پیش رو خواهید داشت و به همین دلیل است که در گذشته از پارکت چوب راش به عنوان کفپوش استفاده نمی‌شد. به هر حال، ماشین‌های امروزی کار را راحت‌تر کرده‌اند. الوار راش باید به خوبی و با دقت خشک شوند چون خیلی آب می‌روند. وقتی که خشک شد؛ قوی، سنگین و سخت خواهد بود.

راش، ضدضربه است و در برابر  پروسه خم با بخار به خوبی جواب می‌دهد. در نهایت، محصول را به خوبی پوشش داده و با استفاده از مواد نگهدارنده تیمار می‌کنند اما رنگ زدن این چوب، نسبتاً مشکل است. هم نوع چسبی و هم میخی این کف‌پوش، خوب هستند. مقاومت خاص راش در برابر فرسایش، این چوب را به انتخابی متفاوت برای کفپوش چوب سخت تبدیل کرده است.

موارد کاربرد پارکت چوبی

دوام کفپوش راش، آن را با هر محیطی سازگار کرده است. درست مثل بیشتر کفپوش‌های چوبی، توصیه می‌شود از این محصول در نواحی مرطوب یا خیس مانند سرویس بهداشتی استفاده نکنید. اگر به دنبال کفپوشی با رنگ طبیعی هستید به سراغ راش بروید زیرا به سختی رنگ می‌شود. رنگ و بافت یکنواخت راش، ایده آل افرادی است که نمی‌خواهند نقش بین لایه‌های بیرونی و درونی چوب خیلی پیدا باشد یا دوستداران طرح‌های روکش‌داری که خیلی چشمگیر نیستند.

مراقبت و محافظت از پارکت چوبی

اگرچه پارکت چوب راش، نسبتاً سخت و بادوام است اما باز هم یک محصول چوبی است و می‌تواند آسیب ببیند. برای حفظ زیبایی طبیعی کف‌پوش، یک سری اعمال پیشگیرانه و مراقبت‌های روتین ضرورت دارد. این اقدامات پیشگیرانه را باید در مناطق پر رفت‌وآمد مانند ورودی و راهرو رعایت کنید. کفش‌های پاشنه‌بلند به کف‌پوش صدمه می‌زنند؛ پس استفاده از آن‌ها را محدود کنید. زیر پایه مبلمان، پد بگذارید تا صدمات ناشی از آن‌ها را به حداقل برسانید و موقع جابه‌جایی مبل کفپوش آسیب نبیند.

اگر حیوان خانگی دارید؛ ناخن آن را کوتاه کرده تا روی کفپوش راش خش نیاندازد. مراقبت‌های مرتب و روتین هم برای حفظ زیبایی کفپوش راش مهم هستند. با استفاده از جارو یا جاروبرقی، شن و گردوخاک را جمع کنید چون سطح صیقلی کفپوش را خراب می‌کنند. مایعات ریخته شده را هر چه زودتر پاک کرده و مانع نفوذ مایع به درون چوب شوید. بقیه نکات نظافتی به نوع روکش کفپوش خانه شما بستگی دارد.

کفپوش رنگ روشن

مسائل زیست‌محیطی پارکت این چوب

پارکت چوب راش ، ملقب به مادر جنگل است زیرا لاشبرگهایی مغذی برای خاک جنگل فراهم می‌کند. میوه مغزدار این درخت، غذای حیوانات مختلفی چون پرندگان، موش، سمور، خرس سیاه، آهو و روباه است. مهم‌ترین خطری که درختان راش آمریکایی را تهدید می‌کند؛ ترکیب حشره و قارچ است. حشره‌ها به پوست راش حمله می‌کنند و آن را زخمی می‌کنند.

این آسیب زمینه‌ساز رشد قارچ می‌شود. بعضی از این قارچ‌ها موجب مرگ ناگهانی درخت می‌شوند. در حال حاضر، تنها راه مقرون‌به‌صرفه برای جلوگیری از شیوع قارچ، قطع درخت بیمار و درختان اطرافش است. برای حفظ درختان تزیینی و ارزشمند از حشرات، می‌توان از حشره‌کش‌ها استفاده کرد.

چرا از پارکت چوبی استفاده کنیم؟

دوام مهم ترین اصل هنگام خرید دوام محصول است. ممکن است برخی از مدل ها از نظر رنگ و طرح برای شما زیبا باشند اما دوام مناسبی با محل کار شما نداشته باشند همین باعث می شود با گذشت زمان کوتاهی مجبور به تعویض شوید. انتخاب رنگ نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید.بهتر است پارکت تیره رنگی مناسب با رنگ مبلمان و سایر رنگ های استفاده شده در دکوراسیون انتخاب کنید. ضخامت پارکت لمینت ایرانی به اندازه دوام نیز اهمیت دارد. با توجه به محیط کار و میزان تردد یک انتخاب مناسب داشته باشید.

پارکت چوب راش
پارکت روشن

ویژگی های پارکت چوبی

  1. نصب سریع
  2. تنوع رنگ و طرح
  3. مقاوم
  4. نصب آسان و راحت
  5. استقامت بالا در مقابل ساییدگی
  6. نظافت و نگهداری آسان
  7. عدم رشد کپک و قارچ
  8. ضد حساسیت

مزایای پارکت برای پذیرایی

پارکت چوب راش
پارکت اتاق نشیمن

احساس گرما و لذت بردن از طبیعت با بکارگیری پارکت های چوبی عایق مناسبی برای گرما صدا و انتقال دادن سرما و جبوگیری از ضربه های شوک آور به سرامیک ها جون این موضوع خود باعث انتخاب و خرید چشمگیر کفپوش پارکت شده است برای افرادی که کودک و افراد مسن در خانواده دارند. سبک بودن پارکت چوبی راش نسبت به باقی  کفپوش پی وی سی ها که این موضوع نیز از اهمیت بالایی برای کم کردن وزن ساختمان از نظر مهندسی میباشد سرعت بالایی که در نصب و تولید پارکت چوبی میباشد از دیگر مزیت های این کفپوش است این بحث آنقدر قابل دید میباشد که یک خانه ی 150 متری در مدت زمان کمی حتی 1روزه تمام کفپوش هایش نصب و قابل استفاده میگردد.و همینطور این کفپوش ها امکان تعویض و و جابجایی هم دارد و خیلی راحت باز و بسته میشود.

قبل از خرید بخوانید

در فروشگاه اینترنتی پارکت وقتی صحبت از نصب کفپوش پارکت می شود، بدون شک این کار برای حرفه ای هاست. زمانی انواع کفپوش و پارکت با قیر گرم کار گذاشته می شد. اما امروزه کف پارکت با استفاده از چسب سرد نصب می شود که نتیجه بسیار پایداری دارد. کف پارکت به راحتی تمیز می شود و برای چشم دلپذیر است . معمولاً در راهروها و اتاق خواب ها گذاشته می شود. زیرا جایگزین مناسبی برای کاشی است و زیر پا بسیار گرمترر است .

در فروشگاه اینترنتی پارکت می توانید تمام اطلاعات لازم در مورد اصول نگهداری از پارکت را مشاهده کنید . مانند بسیاری از کفپوش های چوبی دیگر، کف پارکت باید به طور مرتب با استفاده از جاروبرقی و یک دستمال مرطوب، اما نه خیلی مرطوب، تمیز شود. برای تمیز کردن ممکن است متوجه شوید که به یک محلول شوینده مخصوص کفپوش چوبی نیاز دارید. اما در این صورت، تأمین کننده کف شما می تواند مناسب ترین محلول را به شما توصیه کند .

پارکت ها موریانه میزند؟

بستگی جنس و محل اجرای پارکت و….دارد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code