اینجا هستید :
پارکت چوب گردو

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

زیبا پارکت

پارکت چوب گردو

پارکت چوب نشیمن گردو ما به‌ عنوان بلوک‌‌های چوبی پارکت، تخته‌‌های طراحی شورون یا تخته‌‌های مهندسی معمولی در دسترس هستند.

چه بلوک‌های پارکت سنتی‌تر را انتخاب کنید و چه تخته‌های مدرن کلاسیک با طرح‌های شورون، گردو گونه‌ای از نظر بصری خیره‌کننده است که برای هر یک از این ساختارها عالی است. الگوهای پارکت و شورون ظاهر سنتی تری را به طرح طراحی لوکس و مدرن معرفی می کند.

برای محصولی منحصربفرد‌تر، گردو را می‌توان با چوب بلوط در ساخت پارکت ترکیب کرد. این کفپوش جسورانه و ماجراجویانه را می‌توان در الگوهای سنتی قرار داد اما ظاهری معاصر و جذاب دارد.

کفپوش چوب گردو

کفپوش‌های گردویی مهندسی شده ما نیازهای مدرن را برآورده می‌کنند و ظاهر کفپوش چوبی سنتی را حفظ می‌کنند. لایه‌های متعدد پشتی تخته سه لا از لایه رویی چوب سخت پشتیبانی می‌کند و در نتیجه کفی زیبا به نظر می‌رسد و ظاهری زیبا دارد و حتی پس از سال‌ها استفاده می‌توان آن را سمباده زد و دوباره نصب کرد. این کفپوش‌ها در دو قالب پهن و باریک موجود می‌باشند.

یک تخته پهن می‌تواند فضایی را برای ظاهری مدرن و امروزی باز کند.

تخته‌های باریک‌تر از نظر بصری پر جنب و جوش و با شخصیت عالی هستند. در اتاقی با سقف بلند مانند یک آپارتمان انباری، یک تخته باریک به خصوص خیره کننده به نظر می‌رسد.

تمامی کفپوش‌های گردویی مهندسی شده ما به دلیل پایداری و رطوبت مناسب برای نصب روی گرمایش از کف هستند. آنها را می‌توان در تمام اتاق‌های خانه، از حمام گرفته تا اتاق خواب، قرار داد.

پارکت

چوب گردو در کف پارکت

گردو یک چوب قهوه‌ای تیره زیبا است اما چوب گردو به طور کلی در طول‌های خیلی بلند موجود نیست. همچنین معمولاً نسبت به سایر چوب‌ها دارای گره و شیره چوب (چوب بیرونی درخت به رنگ روشن) است. به همین دلیل مبلمان ساخته شده از چوب گردو نیاز به خرید الوار بیشتری نسبت به آنچه برای ساخت قطعه در چوب دیگر نیاز است دارد. از آنجایی که گردو در حال حاضر گران‌تر از گیلاس، افرا یا بلوط است، مبلمان گردو را به میزان قابل توجهی گران‌تر می‌کند.

گردو و سایر گونه‌های تیره

گردو متأسفانه برای مناطق پرکاربرد مناسب نیست زیرا به عنوان یک گونه میوه دارای درجه سختی کمی در مقایسه با گونه‌های تیره دیگر است. اما، گردو جایگزین بسیار پایدارتری برای گونه‌های عجیب و غریب است که متأسفانه منابع پایداری ندارند.

گردویی که در کفپوش ما استفاده می‌شود بخارپز می‌شود تا از تفاوت رنگ بین چوب دل و چوب صنوبر کاسته شود و عمق رنگ‌های قهوه‌ای مشخصه این گونه تشدید شود.

چوب زیبا

ویژگی پارکت چوب گردو

قیمت پارکت چوبی گردو به دلیل رنگ‌های براق تیره و طرح‌های دانه‌ای چشمگیرش بسیار متفاوت است. این گونه منحصر به فرد چوب سخت تیره نیز یکی از پایدارترین گونه‌های مورد استفاده در سراسر جهان است. گردو یکی از پرطرفدارترین گونه‌ها برای کفپوش در سراسر جهان و با ارزش ترین گونه‌ای است که امروزه در مبلمان و پارکت‌های چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ظاهر متمایز یک طبقه را به یک استاندارد لوکس تر ارتقا می‌دهد. ویژگی‌های فیزیکی چوب قلب از قهوه‌ای تیره تا رنگ‌های شکلاتی متفاوت است. چوب صنوبر با رنگ سفید خامه‌ای این را کامل می‌کند. ترکیب این رنگ‌ها منجر به الگوها و ظاهر واقعاً منحصر به فرد می‌شود.

جذابیت پارکت چوب گردو

گردو به دلیل جذابیت مجلل، گونه‌ای بسیار مورد توجه است.

درجه برتر به دلیل ظاهر یکنواخت‌تر، با گره‌های سنجاق کوچک و مقدار محدودی از چوب صنوبر، دلپذیر و براق است.

از سوی دیگر، درجه طبیعی، با گره‌های بزرگ‌تر خود، جذاب و متمایز است و تمام ویژگی‌های قابل مشاهده گونه را امکان پذیر می‌کند.

گردو چوب

چه نوع چوبی برای پارکت چوبی بهترین است؟

اگر می‌خواهید ظاهری کلاسیک یا سنتی برای کفپوش‌های خود داشته باشید، کفپوش چوبی پارکت همیشگی را در نظر بگیرید. این سیستم کفپوش دارای قطعات چوبی است که موزاییکی از الگوهای هندسی را تشکیل می‌دهد. طراحی کف، عملکرد، ایمنی، زیبایی شناسی، دوام و پایداری را با هم ترکیب می‌کند. شما طیف وسیعی از سبک‌های متنوع از جمله استخوان شاه ماهی کلاسیک، استخوان شاه ماهی دوتایی، روستیک و طراحی کف شورون دارید. برای لمس زیبایی اصیل، در اینجا برخی از بهترین انواع چوب برای کف پارکت شما آورده شده است.

چوب بلوط

بلوط به دلیل دوام و همچنین یکی از ارزان‌ ترین گزینه‌‌های پارکت چوبی، استاندارد صنعت کف‌ سازی است. کف شما با بلوط سفید یا بلوط قرمز ویژگی متمایزی پیدا می‌کند. بلوط قرمز انتخاب محبوب‌ تری است زیرا لکه‌ پذیر است و تنوع بیشتری از نظر انتخاب رنگ به شما می‌‌دهد. بلوط سفید سخت‌تر است و ظاهری خاکستری تا قهوه‌ای طلایی دارد. دانه‌های قوی چوب بلوط فرورفتگی‌های روی کف پارکت شما را پنهان می‌کند.

کف شیک

مزایای پارکت چوبی بلوط

ظاهری زیبا و چشم گیر

پارکت بلوط یکی از زیبا‌ترین پارکت‌ها به شمار می‌آید. همین دلیل موجب می‌شود طرفداران زیادی داشته باشد. رگه‌های چوب بلوط بسیار زیبا و ظریف هستند و یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب محبوبیت این نوع پارکت‌ها می‌شود وجود همان رگه‌های بسیار ظریف هستند که انواع مختلفی دارند و یکی دیگر از این محبوبیت آن به خاطر وجود این نوع پارکت در رنگ‌های مختلف و طرح های متنوعی است.

زیبا کفپوش

نگهداری و تمیز کردن آسان

پارکت‌های چوبی بلوط نسبت به دیگر کفپوش‌ها تمیز کردن آن‌ها بسیار راحت‌تر است و یکی از مهم‌ترین دلیل این مزایا این است که امروزه پارکت‌های چوب گردو به گونه‌ای تولید می‌شود که در برابر لکه و گرد و غبار مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

ساختار پارکت چوب بلوط

در پارکت چوب بلوط چوب آن موجب شده است که نسبت به دیگر چوب‌های مورد استفاده در پارکت محکم و قوی‌تر باشند. در برابر مواردی مانند تاب برداشتن ، خط و خش ، شکستن و… مقاوم هستند و عملکرد بسیار بالایی نشان می‌دهد.

دوام پارکت چوب بلوط

پارکت چوبی بلوط از دوام بالایی برخوردار است و حداقل تا 10 سال عمر می‌کند. در صورتی که سایر پارکت‌ها در طی زمان‌های طولانی بافت چوبی خود را از دست می‌دهند. برخی دیگر تغییر رنگ می‌دهند. در صورتی که پارکت‌های چوب گردو این گونه نیستند.

لوکس پارکت چوب

هیکوری وود

هنگام انتخاب مواد کفپوش، دوام یکی از مهمترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. با چوب هیکوری، بادوام‌ترین گونه‌های چوبی را دارید که به صورت محلی رشد می‌کنند. کفپوش چوبی پارکت هیکوری دارای نمای روستایی زیبا و منحصربفردی است که به نقطه کانونی دکوراسیون داخلی شما تبدیل می‌شود. اگر می‌خواهید یک کف پارکت برای بازسازی خود داشته باشید، رنگ کرمی تا قهوه ای متوسط ​​به راحتی با دکوراسیون موجود شما ترکیب می‌شود.

شادکو مدرن

چوب گردو

گردوی سیاه ظاهری باکلاس دارد و یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های کفپوش چوب جامد است. برای کف پارکت، با این گونه چوب قهوه‌ای شکلاتی، کمی پیچیدگی به آن اضافه می‌کنید. رنگ چوب گرم خانه شما را خوشایندتر می‌کند.

چوب درخت افرا

افرا سخت یک انتخاب محبوب برای کفپوش‌های چوبی از جمله کف پارکت برای پذیرایی است. بافت سبک، الگوی دانه باز و روکش زیبا آن را به یک انتخاب محبوب در خانه‌های معاصر تبدیل کرده است. کفپوش‌های افرا دارای خاصیت ضربه گیر هستند. آن‌ها را در زمین‌های بسکتبال و دیگر مناطق پر ترافیک پیدا خواهید کرد. در کنار این خصوصیات، چوب افرا نیز زیبا و محکم است. یکی دیگر از انواع پارکت‌های چوبی پارکت چوبی افرا می‌باشد. این نوع پارکت استحکام خود را در کنار انعطاف‌پذیری حفظ می‌کند.

مدرن پارکت چوبی گردو

خاکستر چوب

خاکستر سختی بلوط سفید را دارد و همچنین گزینه زیبایی برای خانه‌های امروزی است. اگر می‌خواهید یک کف پارکت برای اتاق‌هایی با کاربری سنگین داشته باشید، چوب خاکستر را به دلیل ویژگی‌های ضربه‌گیر آن در نظر بگیرید. کف برای راه رفتن راحت است و می‌توانید متنوع‌ترین طرح‌ها را در ساخت پارکت چوبی عالی را انتخاب کنید. تا بهترین بهره را از قطعات چوب خاکستر جامد ببرید.

چوب گیلاس 

این گونه چوبی به دلیل رنگ طبیعی قرمز مایل به قهوه‌ای، حس گرمی به کف پارکت شما می‌بخشد. چوب گیلاس گران‌تر است و رنگ قرمز با افزایش سن مشخص‌‌تر می‌شود. چوب گیلاس یکی از محبوب‌ترین چوب های عجیب و غریب برای کف سازی است و دارای تنوع رنگی بیشتر، استحکام بیشتر و مقاومت در برابر آفات است.

یکی از مهم‌ترین و با دوام‌ترین چوبی که در صنعت پارکت چوبی ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد پارکت چوبی درخت گیلاس می‌باشد و یکی از ابتدایی‌ترین چوب‌ها در ساخت پارکت شناخته شده است ه از کاربرد‌های زیادی نیز برخوردار است. چوب درخت گیلاس یکی از سخت ترین چوب ها به شمار می رود که همین دلیل موجب شده بیشترین امار را مربوط به ساخت پارکت‌های چوبی به خود اختصاص دهد. در ادامه مزایا و معایب پارکت‌های چوب گیلاس گفته می‌شود با ما همراه باشید.

پارکت شادکو

پارکت چوب گیلاس گیلاس در کجا استفاده می‌شود

پارکت چوب گیلاس برای نصب در مکان‌هایی که نوسانات دما، رطوبت بیشتری را تجربه می‌کنند مانند زیرزمین‌ها، سیستم‌های گرمایش تابشی یا روی دال های بتنی ایده آل هستند. کف‌های مهندسی شده همچنین برای خانه‌هایی که رطوبت نسبی بالاتری در تابستان و میانگین رطوبت در زمستان دارند، ایده آل هستند.

در کجاها نباید از پارکت چوب گیلاس استفاده کرد

پارکت چوب گیلاس برای آب و هوای بسیار خشک یا محیط هایی که رطوبت نسبی به طور مداوم به زیر 30 درصد می رسد، مناسب نیستند.

مزایای پارکت چوبی درخت گیلاس

  • از دوام بالایی برخوردار است
  • قابلیت تعمیر دارد
  • تمیز کردن آن اسان و راحت در نگهداری می‌باشد

معایب پارکت چوبی درخت گیلاس

  • لغزنده
  • قیمت بالا
انواع چوب در پارکت چوبی کدام اند؟

چوب گردو
چوب درخت افرا
چوب گیلاس
و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code