اینجا هستید :
سنگ کاری دیوار

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سنگ کاری دیوار

در این مقاله ما گروه مجوعه شادکو قصد داریم . تا اطلاعاتی جامع و کامل در مورد سنگ کاری دیوار در اختیار شما مشتریان عزیز مان قرار دهیم . همچنین شما عزیزان را با مجموعه ای از تصاویر دقیق محصول ها و معرفی مدل های گوناگون آن آشنا کنیم . و همچنین کاربرد . و مزایای هر کدام از محصولات را باهم مقایسه نماییم . در ادامه مطلب به بررسی انواع دیوارپوش ها و معرفی خدمات و معرفی . بهترین مرکز خرید انواع دیوارپوش و انواع پوشش کف همراه با بررسی هزینه های نصب و اجرای آن می‌پردازیم . اگر به فکر تهیه ی یک کفپوش عالی و زیبا هستید . توصیه می کنیم متن زیر را مطالعه کنید .

سنگ کاری دیوار
سنگ کاری مدرن دیوار

توضیحاتی پیرامون سنگ کاری دیوار در مطلب زیر خدمت شما مشتریان عزیز ارائه می گردد

در ابتدا لازم است توضیحی در مورد این که سنگ کاری چیست توضیحاتی بیان کنیم .زمانی که به قطعات سنگ شکلی داده می شود . که بتوان در ساختمان ها برای امور ساخت و ساز و همچنین برای دکور ساختن از آن استفاده کرد گفته می شود . با کنار هم قرار دادن قطعات برش خورده ی سنگ ها و ساختن سازه ای سنگی هم سنگ کاری گفته می شود . برای انجام این کار حتما به موادی به نام ملات مخصوص هم نیاز است . تا به کمک ملات بتوان سنگ های را نصب و اجرا کرد . ممکن است کنار هم قرار دادن و چسباندن سنگ ها روی دیوار انجام شود که به این کار سنگ کاری دیوار می گویند .

و شاید هم این کار را در مورد راه پله انجام دهیم که به این کار سنگ کاری راه پله گفته می شود . گاهی برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا یا یک سازه ی شیک و لوکس سنگ کاری دیوار باغ لازم است انجام شود. در گذشته کار سنگ کاری بسیار زمان بر و طولانی انجام می شد . اما امروزه به دلیل وجود دستگاه های مجهز کار سنگ کاری در زمانی کوتاه تر و با سرعت بیشتری انجام می شود . لازم است بدانیم در هر صورت سنگ کاری از کارهای دشوار و سخت محسوب می شود . این کار دارای دوجنبه می باشد یک جنبه ی هنری دارد زیرا یک اثر شیک و مدرن خلق می شود . و دارای ظریف کاری های خاصی است و هم یک جنبه ی صنعتی دارد . به دلیل جنبه ی صنعتی که دارد یک کار پرخطر و پرسروصدا هم هست .

سنگ کردن دیوار
سنگ کاری مدرن دیوار


اقسام سنگ کاری شامل موارد زیر می شود

 • ۱ سنگ کاری دیوار، چه دیوار منزل شخصی باشد چه دیوار ادارات و مراکز تجاری ، دانشگاه ها ، مدارس ، هتل ها ، مجتمع های مسکونی ، تالارهای پذیرایی ، دیوار بانک ها و…..
 • در قدیم تمام یک ساختمان را با استفاده از سنگ می ساختند . ولی در حال حاضر معمولا دیوار ساختمان را با استفاده از سنگی که دارای ضخامتی حدودا ۲۰ الی ۵۹ میلی متر باشد سنگ کاری می کنند . دیوارهای امروزی یک لایه ی نازک هستند و زیاد قطور نیستند .
 • ۲ سنگ کاری کف منازل یا مراکز تجاری ، مراکز اداری و… برای سنگ کاری کف ساختمان از سنگ هایی با ضخامت ۱۰ میلی متر استفاده می شود .
 • ۳ سنگ کاری راه پله در مجتمع های مسکونی، مراکز تجاری، هتل ها، تالارهای پذیرایی ، رستوران ها و…..
 • ۴ ساخت آب نما با استفاده از سنگ کاری در منازل یا لابی مجتمع ها ، لابی تالارهای پذیرایی، لابی هتل ها و…..
 • ۵ (سنگ کاری ستون) که باعث چند برابر شدن زیبایی محیط می شود.

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر از محصولات ما می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین اقدام نمایید ”

سنگ مناسب برای سنگ دیوار
سنگ مناسب برای سنگ کاری دیوار

نکات مهم برای انتخاب یک سنگ مناسب برای سنگ کاری دیوار شامل موارد زیر می باشد

 • ۱ حفظ زیبایی ساختمانی که قصد داریم دیوار آن را سنگ کاری کنیم یا قصد سنگ کاری راه پله آن را داریم . امروزه به زیبایی ظاهر ساختمان ها اعم از منازل شخصی یا مراکز تجاری یا مراکز تفریحی و… خیلی اهمیت داده می شود. این کار بسیار خوبی است زیرا باعث شاداب سازی فضای کلی شهر و خیابان ها می شود و رهگذران هنگام عبور از مقابل چنین ساختمان هایی احساس خوشایندی خواهند داشت.
 • ۲ تامین سلیقه و علاقه ی مشتری محترم ، با توجه به تنوع زیادی که برای سنگ کاری دیوار از نظر نوع وجنس سنگ ها ، رنگ سنگ ها، طرح هایی که می تواند . اجرا کرد وجود دارد توجه به علاقه و سلیقه ی مشتری عزیز بسیار قابل توجه و بسیار مهم است .
 • ۳ بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است . این یک فاکتور مهم برای انتخاب سنگ مورد نظر محسوب می شود . که در هنگام انتخاب سنگ و طرحی که باید اجرا شود . باید با توجه به میزان هزینه ای که برای این مار در نظر گرفته شده است توجه شود.
دیوار های سنگی
سنگ کاری دیوار شومینه


کارهایی که یک سنگ کار دیوار انجام می دهد شامل موارد زیر می باشد

کسی که کارهای مربوط به سنگ کاری دیوار شامل برش و نصب واجرای آن را انجام میدهد سنگ کار نامیده می شود .
هر کسی از عهده ی انجام این کار برنمی آید و انجام سنگ کاری نیاز به مهارت و تجربه ی کافی دارد . زیرا این شخص وظیفه دارد قطعات سنگ را با دقت و مهارت کافی بتراشد . برای تراشیدن و برش دادن درست قطعات سنگ لازم است . اندازه های دقیق مورد نیاز سنگ را بداند و از طرح نهایی که قرار است روی دیوار یا راه پله یا ستون پیاده شود .

اطلاع داشته باشد تا بتواند شکل های هندسی مورد نیاز برای طرح نهایی را با برش دادن سنگ ها ایجاد کند . زمانی که مکان مورد نظر و طرح را به سنگ کار سفارش دهید او شروع می کند به انجام محاسبات با توجه به ابعاد سنگ ها و ابزارهایی که در اختیار دارد. در مرحله ی بعد از انجام محاسبات دقیق باید اقدام به . تراش و برش دادن سنگ ها نماید تا بتواند شکل مورد نظر مشتری محترم را ایجاد کند .

 دیوار سنگی اتاق خواب
سنگ مناسب برای سنگ کاری دیوار اتاق خواب

دیگر تولیدات در صنایع شادکو

علاوه بر سنگ کاری دیوار ، انواع دیوار پوش و انواع پوشش کف و انواع سنگ نما دیگر محصولاتی که در تولیدی شادکو تولید می گردد می توان به موارد زیر اشاره نمود :

سنگ کار کردن
سنگ کاری دیوار پشت مبل

سنگ های مناسب برای سنگ کاری دیوار ساختمان را در زیر خدمت شما مشتریان عزیز معرفی می کنیم

اقسام سنگ هایی که موجب زیبایی چشمگیر دیوار ساختمان شما می شوند عبارتند از : سنگ گرانیت که دارای تنوع رنگ زیادی می باشدو علاوه بر دیوار برای سنگ کاری راه پله هم مناسب است . سنگ آهک ، سنگ مرمر که بسیار زیبا و دارای استحکام فوق العاده ای است . اما نسبت به سایر سنگ ها قیمت بالاتری دارد . سنگ تراورتن که علاوه بر استحکام زیاد دارای تنوع در رنگ نیز می باشد .


مراحلی که برای نصب و اجرای سنگ کاری دیوار باید انجام شوند به قرار زیر می باشد

مرحله اول

انجام زیر سازی دقیق و یک دست و صاف منظور از زیرسازی این است . که یک سری کارها را قبل از انجام سنگ کاری دیوار باید انجام داد. مثل این که دیوار را از جهت رطوبت عایق بندی کنیم . همچنین عایق حرارتی را روی دیوار انجام دهیم . و اگر قبلا با موزاییک یا کاشی روی دیوار را پوشانده اند . باید آن ها تخریب کرد و نباید روی موزاییک یا کاشی را سنگ کاری نمود . زیرا از استحکام چسبندگی سنگ کم می شود و امکان کنده شدن و سقوط سنگ زیاد می شود .

سنگ کاری دیوار اتاق نشیمن
سنگ مناسب برای سنگ کاری دیوار اتاق نشیمن

مرحله دوم

تراش و برش دادن قطعات سنگ ، در این مرحله باید ملات مناسب را آماده کرد . و آن را روی دیوار ماله کشی نمود و سپس سنگ های برش خورده رادر جای مناسب طبق طرح کامل فیکس می کنند . در این مرحله با توجه به شیب بندی در قسمت های مختلف شاید . نیاز به برش مجدد سنگ باشد . که در این صورت کار تراشیدن و برش دادن سنگ انجام می شود.

مرحله سوم

در این مرحله که سنگ های برش خورده با استفاده از ملات مناسب روی دیوار چسبانده شده اند . لازم است دوغاب ریخته شود تا هر گونه درزی را بپوشاند . برای تهیه ی دوغاب باید از سیمان سفید و پودر سنگ و آب مخلوطی آماده کرد که دوغاب نامیده می شود .
پس از این که دوغاب ریخته شد می توان سنگ ها را پاک و تمییز نمود . این مرحله ی آخر است و باید برای خشک شدن سنگ و ملات و دوغاب صبر کرد. نکته ی قابل توجه در دوغاب ریختن این است . که در هوای سرد و یخ بندان نباید این کارانجام شود . چون بر اثر سرما ترک می خورد و از کیفیت کار کم می شود . دوغاب باید به مقدار کافی ریخته شود اگر در مصرف دوغاب صرفه جویی شود . باعث لقی سنگ و کنده شدن و شکسته شدن سنگ کاری دیوار می شود .

سنگ
سنگ کاری دیوار اتاق خواب

” برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر و مطالعه اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید “

چگونه به شادکو ارتباط برقرار کنیم و این محصول را سفارش دهیم

شما عزیزان می‌توانید . برای تهیه و سفارش هر نوع و شکل از سنگ کاری دیوار . و انواع دیوارپوش و انواع پوشش کف با ابعاد مورد دلخواه و موردنیاز خود . می توانید با ما در تماس باشید . و یا آنلاین سفارشات خود را ثبت کنید . جالب است بدانید با افزایش استقبال از خدمات اجرای آینه کاری دیوار . برای این روزها درخواست‌ ها در كليه مناطق رو به افزایش است . بنابراین صنایع تولیدی شادکو به مدت ۴۸ ساعت می تواند . هر مدل از کفپوش در . سایز و تنوع رنگی که شما بخواهید . را تولید کند و بدست شما برساند . ما در تیم شادکو تمام سفارشات. مورد نظر را به تمام نقاط کشور ارسال خواهیم کرد .

دیوار سنگی
سنگ کاری دیوار اتاق نشیمن
هزینه و قیمت سنگ کاری دیوار چقدر محاسبه می شود؟

امروزه به دلیل نوسانات قیمت در بازار و… قیمت ها یکسان نیست . بنابراین برای کسب اطلاع از قیمت ها با ما در تماس باشید .

استون وال
سنگ کاری دیوار راه رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code