اینجا هستید :

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کاسه توالت طبی مروارید

کاسه توالت طبی مروارید

کارخانه مروارید دارای برترین مدل‌های کاسه توالت طبی مروارید و متنوع ترین نوع لعاب چینی بهداشتی در کشور میباشد.به صورتی که کاسه توالت طبی کارخانه مروارید در سال قبل بیشترین فروش را تجربه کرده است.این محصول برای اشخاصی که میخواهند از مشکلات زمینه ای مثل زانو درد و کمر درد جلوگیری کنند بسیار مناسب میباشد.

افراد زیادی از مردم در مقایسه بین توالت فرنگی رنگی و سنگ توالت طبی استفاده کردن از توالت فرنگی بیشتر میپذیرند.فقط برخی از مردم از توالت فرنگی استفاده میکنند و استفاده از توالت ایرانی را نمیپسندند.بسیاری از مردم هم تمایل زیادی به استفاده از توالت فرنگی ندارند و از توالت های ایرانی برای سرویس بهداشتی خود استفاده میکنند.

در این مقاله با معرفی سنگ توالت طبی و کاسه توالت طبی و همینطور مزایا و معایب آن به مقایسه سنگ توالت طبی ایرانی و فرنگی میپردازیم.و باهم بررسی میکنیم که واقعا کدام یک استفاده راحت تر و مفیدتری برای دفع دارند.

چرا کاسه توالت طبی باید بخریم؟

توالت طبی در افرادی که سنین کمتری دارند و هنوز مبتلا به آرتروز نشده اند مفید میباشد. ممانعت اصلی از کمر درد و مشکلاتی نظیر پا درد با داشتن کاسه توالتی طبی میتواند برای شما بسیار مؤثر و عالی باشد.البته نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد این است که اگر کمر درد و یا پا درد دارید استفاده از کاسه توالت طبی برای سرویس بهداشتی شما مناسب نمیباشد.پس بهتر است وقتی که دچار درد های موضعی هستید از محصولات ساده‌تر سرویس بهداشتی استفاده کنید چون آنها طرح های صاف و بدون برجستگی دارند و آسیبی به شما نمیرسانند.

البته که ناگفته نماند بیشترین آسیب را در سنین قبل از ایجاد شدن درد در بدن بخش مفصل زانو تحمل میکند. پس اگر متوجه شدید که زانوی شما به مرور درد میگیرد و دردش بیشتر میشود بدانید که نیاز به سنگ توالت طبی دارید شما با خریدن این سنگ میتوانید مقداری کوتاه از روزتان فشار سنگینی که روی زانو می آید را بردارید

پیشنهاد ما برای افرادی که از درد کمر رنج میبرند، استفاده از توالت فرنگی مروارید است.این محصول نیز به مانند سایر محصولات مروارید دارای بهترین رنگ و لعاب و طول عمر بلند مدت می‌باشد.

کاسه توالت طبی مروارید
کاسه توالت طبی مروارید

مزایای سنگ توالت طبی چیست؟

فشاری که زمان دفع در استفاده از سنگ توالت طبی ایرانی بسیار کمتر از بقیه ی سنگ ها میباشد.همچنین درد کمر را کاهش میدهد نشستن روی کاسه توالت طبی برای تخلیه کلیه و روده ها بسیار عالی میباشد این سبک تخلیه برای بدن بهتر و از سازگاری بالایی برخوردار است.طرز نشستن روی کاسه توالت کمک میکند که تخلیه کامل انجام شود وقتی وزن بدن روی پای راست باشد آسیب نشستن روی توالت کمتر می‌شود.

در صورتی که از دردهای مفصلی و عضلانی رنج می برید. می‌توانید از توالت آسان نشین یا همان توالت نیم فرنگی استفاده کنید.

در توالت فرنگی زاویه نشستن فرد بر روی سرویس بهداشتی ۹۰ درجه است. که این زاویه در نشستن بر روی کاسه توالت طبی ایرانی حدود ۳۵ درجه است و مزایای بیشتری نسبت به نوع نشستن بر سرویس بهداشتی با ۹۰ درجه دارد.
در هنگام استفاده از توالت فرنگی، چون دفع به راحتی انجام نمی شود. ممکن است در دراز مدت مشکلات گوارشی نیز به وجود آید.
البته همانطور که گفتیم جدیدا مدلهای توالت فرنگی طبی هم به بازار آمده است. که سعی شده ضعف های آنها مثل زاویه نشستن و گودی کمر و… در آنها رعایت شود.

کاسه توالت طبی مروارید
سنگ طبی طلایی

ادامه مطلب….

اگر بخواهیم موضوع بهتر بودن سنگ توالت طبی ایرانی و توالت فرنگی را از نظر جنس بررسی کنیم می توانیم این را در نظر بگیریم که در توالت های ایرانی تماسی بین پوست بدن با خود توالت برقرار نیست. در توالت فرنگی تماس مستقیم وجود دارد.که ممکن در اثر استفاده های مختلف از افراد مختلف توسط آن عامل مهمی در انتقال میکروب و عفونت به پوست های مختلف و انتشار بیماری بین افراد باشد.
لذا در هنگام استفاده از توالت فرنگی حتما باید از تمیز بودن نشیمن گاه آن مطمئن بود.

پس کاسه توالت های ایرانی به خصوص سنگ توالت طبی ایرانی علاوه بر کاهش عوارض نشستن بر روی کاسه توالت، باعث دفع آسان و کامل و پیشگیری از بیماری های گوارشی و همچنین مانع از انتقال بیماری های پوستی و میکروبی و انگلی می شوند.

نوع جدیدی از سنگ توالت های فرنگی به عنوان توالت فرنگی طبی جدیدا به بازار آمده که ظاهر بزرگ‌تر و زیباتری هم دارد. که با توجه به خمیدگی ها و شکل ظاهری آن سعی شده مشکل های آن برطرف شود. ولی با هر وجود در توالت فرنگی طبی و معمولی مشکل تماس با پوست و … همچنان وجود دارد و شخص باید مراقب این موارد باشد.

جنس توالت ایرانی

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، جنس سنگ توالت طبی است. اصولا سنگ توالت ایرانی از چینی بهداشتی ساخته می‌شود. اما این چینی خود انواع مختلفی دارد. تفاوت چینی‌ها در ضریب جذب آب است. اگر جذب آب بالا باشد سبب انباشت آلودگی‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها خواهد شد. یا اینکه با جذب و تجمع پس آب‌ها سبب ایجاد بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی می‌شود.

چینی‌هایی با ضریب جذب آب کمتر از یک اصولا محکمتر و بادوام هستند. به این نوع چینی، چینی زجاجی نیز می‌گویند.

دسته دیگر که چینی نیمه زجاجی نام دارند ضریب جذب آب بیشتری دارند. این ضریب جذب آب بسته به کیفیت ساخت چینی می‌تواند عددی بین ۳ تا ۱۵ درصد باشد.

کاسه توالت طبی مروارید
توالت چینی نیمه زجاجی

آبکاری توالت

پس از توجه به جنس بدنه، آبکاری یا لعاب سنگ انواع توالت اهمیت پیدا می‌کند. بهتر است لعاب توالت ایرانی ضخامت مناسبی داشته باشد. اگر لعاب مناسب نباشد استحکام سنگ توالت کاهش یافته، ظاهری مات و نامناسب پیدا می‌کند. به علاوه مقاومت آبکاری با ضخامت کم در برابر شستشو و آب بسیار پایین است.

طراحی توالت

کاسه توالت طبی مروارید

آخرین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید. طراحی سنگ توالت طبی است. طراحی آرگونومیک انواع توالت ایرانی سبب می‌شود فشار وارده به کمر، زانوها و مچ پا در بیماران به شدت کاهش پیدا کند.

به علاوه ابعاد و اندازه کاسه توالت نیز اهمیت دارد. شما باید با توجه به اندازه سرویس بهداشتی خود و در نظر گرفتن سایر تجهیزات سرویس بهداشتی، توالت ایرانی با سایز مناسب خریداری کنید. تا هم نصب راحتتری داشته باشد و هم هنگام استفاده از سرویس بهداشتی راحت باشید.

کاسه توالت طبی ایرانی بهداشتی تر است یا توالت فرنگی طبی؟

در توالت های ایرانی تماسی بین پوست بدن با خود توالت برقرار نیست. ولی در توالت های فرنگی این تماس وجود دارد. که ممکن در اثر استفاده های مختلف از افراد مختلف توسط آن عامل مهمی در انتقال میکروب و عفونت به پوست و انتشار بیماری بین افراد باشد.

کاسه توالت طلایی

کدام یک طبی تر است؟ سرویس بهداشتی ایرانی یا فرنگی؟

در طراحی توالت طبی، به حداکثر شدن سازگاری محصول با بدن انسان، توجه زیادی می شود. و این موضوع در ساخت انواع توالت های زمینی بسیار رعایت شده یعنی این نوع از کاسه توالت ها سازگاری بیشتری با بدن انسان دارند. پس از این نظر سرویس بهداشتی ایرانی به نسبت فرنگی، طبی تر به نظر می‌آید.

کاسه توالت طبی چه ویژگی هایی دارد؟

کاسه توالت طبی مروارید از نظر طبی مناسب تر و استاندارد تر است. چرا که با توجه به طراحی مهندسی عوامل انسانی (ارگونومیک) آن ها، فشار کمتری به کمر، مفاصل زانو و مچ پا وارد می‌کند.

سنگ توالت طبی گران تر از توالت ایرانی ساده میباشد؟

هرکدام از توالت ها با در نظر گرفتن جنس و مزایا و معایبش قیمت آن با دیگری متفاوت میباشد

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code