وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

سنگ توالت

کاسه توالت

در این مقاله قصد داریم درباره ی انواع توالت ایرانی و نکات مهم در خرید کاسه توالت صحبت کنیم.امید براین است که بتوانیم اطلاعات کامل و جامعی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم گاهی اوقات اکثر افراد فکر می‌کنند خرید توالت نکات مهمی ندارد اما اگر بخواهید یک توالت محکم و زیبا خریداری کنید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کاسه توالت سفید

جنس کاسه توالت ایرانی

کاسه توالت
کاسه توالت طبی

نکته‌ی قابل توجه قبل از خرید توالت جنس سنگ توالت می‌باشد.سنگ توالت‌ها اصولا از چینی بهداشتی ساخته و عرضه می‌گردد.اما این چینی‌ها انواع متفاوتی دارد و تفاوت این چینی‌ها در جذب آب می‌باشد.اگر جذب آب بالا باشد باعث انباشته شدن بیماری‌های قارچی و میکروب‌ها و جمع شدن آلودگی می‌شود و همچنین با جذب و جمع شدن پس آبه‌ها باعث ایجاد بوی نامطبوع در توالت می‌گردد.

چینی‌هایی که ضریب جذب آب کمتر از یک دارند دارای استحکام و دوام بیشتری می‌باشند و این چینی چینی زجاجی نامیده می‌شود.دسته دیگری از چینی‌ها ضریب جذب آب بیشتری دارند این ضریب جذب آب با کیفیت ساخت چینی می‌تواند بین 3تا15 درصد باشد این چینی ها نیمه زجاجی نام دارد.

آبکاری کاسه توالت

بعد از جنس بدنه ، آبکاری و لعاب توالت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.لعاب سنگ توالت ایرانی اگر ضخامت مناسبی داشته باشد از نظر جنسی بهتر می‌باشد.اگر لعاب از ضخامت خوبی برخوردار نباشد استحکام سنگ دستشویی کم شده و ظاهری بد پیدا می‌کند و همینطور آبکاری سنگ ضخامت کم مقاومتی در مقابل شستشو ندارد.

طراحی کاسه توالت

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید طراحی سنگ توالت می‌باشد.طراحی آرگونومیک توالت ایرانی باعث می‌شود فشار وارد شده به کمر مفاصل زانو و مچ در بیماران به شدت کم می‌کند.به غیر از این موضوع ابعاد و اندازه کاسه توالت اهمیت بالایی دارد.چون باید نسبت به اندازه سرویس بهداشتی و تجهیزات توالت با سایز مناسبی خریداری شده و نصب راحتی در پیش داشته باشد و همچنین هنگام استفاده از کاسه توالت راحت باشید

عمق کاسه توالت

کاسه توالت
کاسه توالت

سنگ توالت‌ها در ابعاد و جنس‌های مختلفی تولید و عرضه می‌گردد. طراحی‌های متنوعی برای آنها در نظر گرفته‌شده و سایز گودی آنها با هم تفاوت بسیاری دارد.کاسه توالت‌های کم عمق یا تخت ارتفاعی 18تا20 سانتی متری را دارا می‌باشند و برای آپارتمان‌ها کاربری بیشتری دارد.مثل کاسه توالت پارمیس 18 گلسار و کاسه توالت نیم گود که عمق 20 تا22 دارند و معمولا برای خانه هایی که ارتفاع سقف استاندارد است کاربرد دارند

نمونه ای دیگر از کاسه توالت ایرانی گود که ارتفاع 23 تا26 سانت متری را دارد کاربری آن اصولا برای طبقه همکف و ویلا و باغها چشمگیر می‌باشد.توالت ایرانی گلسار مدل نیلوفر نظیر این صفات می‌باشد.

انواع کاسه توالت ایرانی

۱. توالت ایرانی ریم بسته یا آبریز بسته

توالت ایرانی طبی

توالت ایرانی ریم باز یا آبریز باز

کاسه توالت طلایی

۱. توالت ایرانی ریم بسته یا آبریز بسته

مدرن‌ترین توالت‌های ایرانی توالت ریم بسته یا آبریز بسته می‌باشند.کانال یا ریم این نوع توالت بسته می‌باشد.در طول این کانال‌ها سوراخ‌های ریزی با فاصله‌های مشخص شده وجود دارد که وقتی آب‌ها در آن جریان پیدا می‌کند به صورت یکسان و آبشاری در سنگ توالت پخش شده و روی کاسه توالت را به خوبی شستسو می‌دهد.

سیستم توالت ریم بسته باعث این می‌شود که وقتی آب به صورت یکسان در تمامی توالت پخش می‌شود و تمامی قسمت‌های آن به خوبی شسته می‌شود و از ورود آلودگی و حشرات و جمع شدن فضولات جلوگیری می‌کند.

۲. توالت ایرانی ریم باز یا آبریز باز

این مدل توالت از ریم بسته ساده‌تر بود و بیشتر توالت‌های قدیمی از این مدل آبریز باز می‌باشد توالت‌های ایرانی آبریز باز یا همان ریم باز هیچ گونه سوراخی نداشته و منظم است ولی کانال سنگ دستشویی باز بوده و آب را با شدت زیادی وارد کاسه توالت می‌کند و وقتی آب وارد کانال می‌شود آن را کاملا شستشو می‌دهد.

۳. توالت ایرانی طبی

سنگ توالت طبی تمامی حسن‌های انواع توالت‌‌‌‌ها دارد. اما این تفاوت را در میان آنها می‌توان دید که طراحی آرگونومیک و حد سازگاری با بدن انسان‌ها را به خوبی در ساخت رعایت کرده‌اند.و این موضوع باعث این می‌شود که فشاری به مفاصل پا و زانو و کمر وارد نشود.

توالت‌های طبی شیب ملایم و محاسبه شده‌ای که دارند باعث می‌شود که هنگام نشستن وزن شخص به جلو انداخته شود و این کار فشار را از روی ستون فقرات و پاها برداشته می‌شود.

توالت‌های طبی از نظر بهداشتی بسیار عالی بوده و به علت فرمی که دارند بدن تماس کمی با کاسه توالت دارد.

نکات مهم در نصب کاسه توالت ایرانی

کاسه توالت
کاسه توالت
 • سطح سنگ توالت باید با سطح توالت یا بهتر است بگوییم کاشی و سرامیک کف توالت تراز باشد.
 • محور طولی سنگ نباید به سمت قبله باشد.
 • اطراف سنگ توالت به اندازه کافی با دیوار فاصله داشته باشد تا هنگام نصب و تعمیر کار راحت شود. این فاصله باید حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.
 • سطح زیر سنگ توالت بخصوص لوله‌ها باید به خوبی عایق کاری شوند.
 • زیر سنگ توالت را با مصالح نرمی نظیر شن و ماسه پر کنید تا در هنگام نصب سنگ توالت نشکند و نصب نیز راحتتر باشد.

بهتر است قبل از خرید توالت ایرانی نکات زیر را هم مدنظر قرار دهید

 • طبی بودن یا نبودن سنگ توالت
 • انتخاب گودی مناسب (نیمه گود، گود یا تخت)
 • توجه به ابعاد
 • توجه به جنس و لعاب محصول
 • ریم داشتن یا نداشتن و نوع ریم

جنس بدنه سنگ توالت ایرانی

چینی زجاجی

چینی نیمه زجاجی

کاسه توالت طبی

جنس سنگ توالت ایرانی انواع مختلفی دارد.این روزها افراد بیشتر در سرویس بهداشتی از توالت‌های سرامیکی یا چینی بهداشتی استفاده می‌کنند.ولی سرویس بهداشتی‌هایی از جنس فلز و استیل وجود دارد که در خانه و اداره جات کاربردی ندارد.این چینی‌های بهداشتی دو دسته ی چینی زجاجی و نیمه زجاجی دارند.

چینی زجاجی

سرامیک‌های ساخته شده از چینی زجاجی جذبی کمتر از 1درصد دارند و این چینی به علت جذب آب کمتر دوام زیادی داشته و جلوی جمع شدن باکتری و قارچ را می‌گیرد و دیگر انباشه نمی‌شود.

چینی نیمه زجاجی

سرامیک‌های ساخته شده از چینی‌های نیمه زجاجی جذب آب بالایی بین سه تا پانزده درصد دارند.و مقاومت کمتری نسبت به چینی‌های زجاجی دارند و جلوی جمع شدن پس آبه و ایجاد شدن بوی بد و نامطبوع در توالت ها می‌گردد.

قیمت توالت ایرانی

کاسه توالت
کاسه توالت طبی

قیمت سنگ توالت ایرانی وابسته‌ی عوامل زیادی می‌باشد.معمولا توالت‌های با کیفیت و مستحکم از قیمت بالاتری برخوردار می‌باشد.عوامل افزایش قیمت توالت به شرح زیر می‌باشد:

 • مواد سازنده سنگ توالت
 • ابعاد و اندازه توالت
 • استحکام و دوام توالت
 • ضد جرم و ضد باکتری بودن توالت فرنگی
 • ضمانت‌نامه و نوع برند توالت ایرانی
 • طبی و راحت بودن توالت فرنگی
قیمت توالت به چه چیزی بستگی دارد؟

قیمت توالت به عوامل متعددی بستگی دارد نظیر استحکام و دوام و توالت و…..

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code