اینجا هستید :
کاشی شیشه ای منازل

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

در شرکت شادکو تولید کننده انواع آینه کاری طرح خشتی در سطح کشور می باشد برای دیدن نمونه هاو سفارش اینجا کلیک کنید

کاشی شیشه ای منازل

کاشی شیشه‌ای منازل و کف شیشه ای شفاف کیفیتی هنری به آشپزخانه ها و حمام ها اضافه می‌کند. در نتیجه ظاهری منحصر به فرد و به یاد ماندنی به وجود می‌آورد. با این حال، هنگام در نظر گرفتن این ماده محبوب، چندین فاکتور مهم وجود دارد که باید در نظر داشت. ادامه دهید تا مزایا و معایب را بیاموزید. 

کاشی شیشه‌ای نسبت به کاشی و سرامیک به عنوان سطح انتخابی در پروژه‌های کاشی کاری خانه محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. اگرچه شیشه معمولاً گرانتر از سایر انواع کاشی است. اما شیشه یک کیفیت هنری و دست‌ساز اضافه می‌کند که زیبایی آن ارزش هزینه را دارد.

ظاهر منحصر به فرد کف شیشه‌ای

کاشی‌های شیشه‌ای در اشکال و رنگ‌های مختلفی وجود دارد که به فرآیندی که برای ایجاد آن‌ها استفاده می‌شود بستگی دارد. برخی از کاشی‌ها برش داده می‌شوند و سرد می‌شوند. در حالی که برخی دیگر ذوب، ریخته‌گری و سرد می‌شوند. از سوی دیگر، شیشه‌های ریخته‌گری شامل مخلوط کردن ماسه و مواد شیمیایی و ذوب آنها در یک مخزن است. که سپس برای خنک شدن در سینی ها ریخته می‌شود.

نتیجه نهایی می‌تواند بر اساس رنگ، ضخامت، اندازه و شکل متفاوت باشد. برخی از کف شیشه ای مات حاوی حباب‌های ریز درون هر کاشی هستند. که ظاهری «‌خیس» ایجاد می‌کنند و کاشی‌هایی را ایجاد می‌کنند که مانند دانه‌های برف در نوع خود بی‌نظیر هستند. انواع کاشی های شیشه ای امکان سفارشی سازی بی پایان را فراهم می کند. تطبیق پذیری آن راه را برای پروژه‌های داخلی و خارجی به طور یکسان باز می‌کند.

کاشی کف
کاشی شیشه ای منازل

دوام کف شیشه ای منازل

شیشه همیشه با دوام همراه نیست. اما در حقیقت کاشی شیشه ای می تواند به اندازه کاشی و سرامیک قوی و ماندگار باشد. به طور طبیعی، کاشی شیشه ای خواص خاصی را حفظ می‌کند. که آن را نسبت به کاشی و سرامیک انعطاف پذیرتر می‌کند.

نصب کف شیشه‌ای

اکثر نصاب‌های کاشی به شما می‌گویند که تفاوت زیادی بین نصب کاشی و سرامیک و نصب کاشی شیشه ای وجود ندارد. مانند کاشی و سرامیک ، نصب کاشی شیشه ای شامل قرار دادن شیشه روی سطح کار است. از آنجایی که کاشی شیشه‌ای شفاف است. مجموعه زیرین معمولاً سفید است تا پس‌زمینه شفافی داشته باشد که بر رنگ شیشه تأثیری نداشته‌باشد.

مدرن کاشی
کاشی شیشه ای منازل

دوغاب برای زیبایی طولانی مدت کاشی شیشه‌ای

گروت همچنین بر دوام و ظاهر نصب کاشی شیشه ای تأثیر می‌گذارد. دوغاب‌های اپوکسی به دلیل طول عمر، استحکام و رابطه با شیشه برای استفاده در کاشی‌های شیشه‌ای محبوب شده‌اند. گروت‌ها دارای ترکیب شیمیایی هستند که در برابر لکه‌ها و شکستگی مقاومت می‌کنند. آنها همچنین غیر متخلخل و غیر جاذب هستند.

هنگامی که گروت‌های اپوکسی با محصولات ضد میکروبی مانند میکروبان مخلوط می‌شوند. از رشد کپک جلوگیری می کنند، که یک اتفاق رایج در دوغاب سیمان معمولی است.

گروت‌های اپوکسی غیر جاذب نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند. بنابراین اگرچه ممکن است هزینه بیشتری نسبت به دوغاب سیمانی داشته باشند، اما در طول زمان بیش از آن را جبران می‌کنند. ویژگی‌های پلاستیکی مانند دوغاب‌های اپوکسی، کاربرد چالش‌برانگیزتر و محصول نهایی قوی‌تری را ایجاد می‌کند.

لوکس شیشه
کاشی شیشه ای منازل

دوغاب‌های اپوکسی در رنگ‌های متنوعی وجود دارند، می‌توان آن‌ها را با مواد افزودنی برای تنظیم رنگ یا ایجاد جرقه مخلوط کرد و با گذشت زمان محو یا تغییر رنگ نمی‌دهد. زمان تنظیم دوغاب‌های اپوکسی با نمونه‌های سیمانی آنها قابل مقایسه است.

کاشی شیشه‌ای یا سرامیک

کف شیشه‌ای ارزان از تکه‌های نازک شیشه‌ای ساخته می‌شوند که لعاب شفافی روی پشت هر کاشی قرار می‌گیرد.

کاشی های سرامیکی سنتی از پخت خاک رس در دمای بالا ساخته می شوند. لعاب مایع اضافه می‌شود و کاشی ها دوباره پخته می شوند.

شیشه و سرامیک مواد بسیار متفاوتی با ویژگی‌های متنوع هستند که ممکن است یکی از آنها برای پروژه کاشی‌کاری بک اسپلش شما بهتر از دیگری باشد .

شیشه کف
کاشی شیشه ای منازل

کاشی‌های شیشه‌ای کاشی‌های نازک و مسطح شکلی هستند که برای خط‌کشی یا پوشش یک سطح استفاده می شوند. کاشی‌های شیشه‌ای در اشکال، شفافیت‌ها، رنگ‌های بسیار متنوعی وجود دارند و می‌توانند با مواد دیگری مانند فولاد ضد زنگ ترکیب شوند. از آنها می‌توان برای دوام بیشتر یا آب گریز سطحی استفاده کرد یا می‌توان از آنها برای تزئین سطح استفاده کرد. کاشی‌های شیشه‌ای سفت‌تر از کاشی‌های سرامیکی یا سیمانی هستند اما شکستن آن‌ها در اثر تنش آسان‌تر است. اگرچه کاشی‌های شیشه‌ای نیاز به رسیدگی ظریف‌تری دارند، اما محبوبیت کاشی‌های شیشه‌ای بیشتر است . زیرا می‌توانند نور را شکست دهند و تنوع گسترده‌تری از جلوه‌های سطحی را نسبت به سرامیک یا چینی ارائه می‌دهند. شیشه همچنین در برابر آب غیر قابل نفوذ است، در برابر نور خورشید محو نمی‌شود و ضد یخ است.

کاربرد کاشی شیشه ای منازل

کف شیشه ای مات معمولاً برای دیوارها، حمام، در جزئیات پنجره‌ها یا برای تزئین استفاده می‌شوند. با این حال، برخی از کاشی‌های شیشه‌ای برای استفاده به عنوان کاشی کف ساخته می‌شوند. کاشی‌های کف شیشه‌ای اغلب برای جلوگیری از لغزش هنگام خیس شدن بافت دارند. کاشی‌ها در شکل‌ها و رنگ‌های متنوعی وجود دارند که آن‌ها را برای استفاده مسکونی و تجاری جذاب می‌کند. کاشی‌های شیشه‌ای بسته به مخلوط شیشه و سایر اجزاء مانند اکسیدهای فلزی می توانند شفاف یا مات باشند. برخی از کاشی‌ها با مواد دیگری مانند فولاد ضد‌زنگ یا با موادی پوشیده شده اند که به کاشی ها اجازه می‌دهد با رنگ‌ها‌‌ی انتقال حرارت آغشته شوند. کاشی‌های روکش دار برای ایجاد کاشی‌های شیشه‌ای سفارشی برای استفاده در نقاشی‌های دیواری یا سایر طرح‌های هنری استفاده می‌شود.

زیبایی شیشه
کاشی شیشه ای منازل

ابعاد کاشی های شیشه ای

کاشی‌های شیشه‌ای را می‌توان به شکل‌های یکسان مانند مربع یا مستطیل ریخته و از دوغاب برای پوشاندن یک سطح در یک الگوی هندسی استفاده کرد. کاشی‌ها همچنین می‌توانند شکل نامنظم داشته باشند و برای ایجاد طرحی با جریان آزاد یا ارگانیک استفاده شوند. موزاییک‌های شیشه‌ای سال‌هاست که به این روش ساخته می‌شوند و با استفاده از اشکال و رنگ‌های مختلف طرحی منحصر به فرد می‌سازند. کاشی‌های شیشه‌ای را می‌توان در ورق‌های بزرگ با پشتی مشبک نیز تولید‌کرد که نصب آن نیز آسان‌تر است.

مراحل تولید کاشی شیشه‌ای

کاشی‌های شیشه‌ای معمولاً به‌صورت ذوبی تولید می‌شوند که شامل قرار دادن چندین ورقه شیشه‌ای نازک در لایه‌ها در یک کوره و حرارت دادن آن‌ها تا حدود ۸۰۰ درجه سانتی‌گراد است که اساساً لایه‌های مختلف شیشه را با هم در یک ورق ذوب می‌کنند. کاشی های شیشه‌ای نیز ممکن است با استفاده از پودرهای شیشه‌ای که با هم در کوره‌هایی که در دمای بسیار بالاتر کار می‌کنند ذوب می‌شوند، تولید شوند. لایه‌های شیشه از چرخه رمپ عبور می‌کنند، جایی که به سرعت گرم می‌شوند. و سپس خیس می‌شوند، آنها در دمای خاصی نگهداری می‌شوند. 

کاشی‌ها برای چندین سیکل فرآیند رمپ و خیساندن را طی می‌کنند تا زمانی که اپراتور کوره تصمیم بگیرد که آنها با هم ترکیب شده‌اند و اثر مطلوب را به دست آورده‌اند. سپس به لایه های ذوب شده اجازه داده می‌شود تا در طول زمان خنک شوند و اساساً کاشی‌های شیشه‌ای را آنیل یا تقویت می‌کنند.

کاشی شیشه
کاشی شیشه ای منازل

تمیز کردن کاشی شیشه‌ای منازل

هنگام تمیز کردن کاشی‌های شیشه‌ای ، از محصولات تمیز کننده غیر ساینده استفاده کنید تا از خراشیدن کاشی‌های خود جلوگیری کنید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تمیز کردن کاشی‌های شیشه‌ای با درخشش درخشان، استفاده از مقادیر مساوی آب و سرکه در یک بطری اسپری است. مخلوط را روی آن اسپری کنید و بگذارید حدود 10 دقیقه بماند. برای خلاص شدن از شر کف صابون یا لکه های ناشی از آب، کاشی ها را با یک پارچه یا برس نرم مالش دهید، با آب سرد بشویید، سپس خشک کنید. 

 تمیز کردن لکه ها روی کاشی شیشه ای

برای لک‌های ناشی از آب و رسوبات کلسیم و منیزیم روی موزاییک‌های حمام، از مخلوط سرکه سفید و جوش شیرین استفاده کنید. سرکه را روی نواحی لکه دار بریزید، بی کربنات سدیم را روی سرکه بپاشید و صبر کنید تا حباب ایجاد شود. در نهایت کاشی‌ها را با آب سرد بشویید و خشک کنید. همچنین می‌توانید به راحتی از خمیر‌دندان برای از بین بردن لکه‌های خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که خمیر دندان ساینده‌تر از مخلوط دیگر است، اما به احتمال زیاد به اندازه‌ای نیست که کاشی شما را خراش دهد.

کاشی شیشه
کاشی شیشه ای منازل

شستشوی بک اسپلش 

تمیز کردن کاشی آشپزخانه مانند شستن کاشی‌های موزاییک شیشه‌ای در حمام است. برای یافتن محلول تمیز کننده نیازی به فاصله زیادی ندارید. کافی است ½ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را به یک بطری اسپری یا کاسه پر از آب گرم اضافه کنید. پشت اسپری خود را اسپری کنید یا یک اسفنج یا پارچه مرطوب را در مخلوط فرو کنید تا کاشی ها را تمیز کنید. یک پارچه تمیز را با آب سرد خیس کنید، پاک کنید و خشک کنید.

کاشی شیشه ای
کاشی شیشه ای منازل

دوام کاشی شیشه ای چقدر است؟

شیشه همیشه با دوام همراه نیست، اما در حقیقت کاشی شیشه‌ای می‌تواند به اندازه کاشی و سرامیک قوی و ماندگار باشد. به طور طبیعی، کاشی شیشه‌ای خواص خاصی را حفظ می کند و…

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code