اینجا هستید :
کفپوش اتاق خواب

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کفپوش اتاق خواب

کفپوش اتاق خواب

کفپوش اتاق خواب
کفپوش اتاق

پارکت یا کفپوش اتاق خواب چوبی چیست؟


کفپوش اتاق خواب چوبی از انواع پارکت های چوبی یکی از پرکاربردترین کفپوش ها در سراسر جهان هستند. جالب است بدانید در زمان تولید پارکت چوبی (بر خلاف لمینت) عموما از فرآیند خاصی استفاده نخواهد شد. ابتدا چوب درخت را به الوار و سپس آن ها را به ابعاد های کوچک برش می دهند. تا در هنگام نصب با چسب مخصوص به راحتی به انواع پارکت خانه یا ساختمان بچسبد. پس از خشک شدن چسب و سفت شدن لایه های پارکت، سطح پارکت چوبی را به خوبی سابیده و سپس لاک می زنند. تا صاف و درخشان شود. در واقع تفاوت اصلی بین پارکت سفید آشپزخانه چوبی نه در فرآیند ساخت. بلکه در نوع درختی است که چوب پارکت از آن تهیه شده است.

پارکت اتاق کودک

سایت شادکو بیشتر بدانید

بهترین نوع پارکت از چوب کدام درختان ساخته می شود؟

در حال حاضر چوب درختان بلوط، درخت کاج، درخت زبان گنجشک ، چوب بامبو و افرا در مقایسه با چوب سایر درختان مطلوبیت بیشتری برای ساخت پارکت دارد. اغلب کارشناسان به دلیل مقاومت کفپوش پی وی سی های ساخته شده. از چوب درختان بامبو و افرا پارکت های چوبی ساخته شده از این درختان را بیش از سایر درختان توصیه خواهند کرد.

بدون شک کفپوش های ساخته شده از لایه های بریده شده چوب درختان افرا و بامبو از گذشته تا به حال طرفداران بسیاری داشته است. اما در ادامه پس از بررسی پوشش کف پارکت و بررسی تفاوت پارکت و لمینت خواهید دید. که امروزه انتخاب کفپوش لمینت در مجموع از پارکت های چوبی بهتر است.

برای خرید انواع پارکت کلیک کنید

کفپوش لمینت چیست؟

لمینت بر خلاف کفپوش پارکت لمینت ایرانی مستقیما از چوب درختان ساخته نمی شود. در واقع لمینت از مواد ترکیبی مختلفی ساخته می شود که یکی از آن ها چوب است. لمینت کفپوش مدرنی است که از الیاف چوب فشرده شده به همراه رزین ملامین ساخته شده و درنهایت روکش کفپوش لمینت را با اکسید آلومینیوم می پوشانند.

تفاوت پارکت و لمینت چیست؟

کفپوش رولی پشت نمدی پارکت و لمینت تفاوت های زیادی دارند. که در ادامه به تمامی این تفاوت ها اشاره می کنیم :

پارکت اتاق خواب

طریقه نصب کفپوش اتاق خواب با لمینت متفاوت است

از مهم ترین تفاوت پارکت سفید آشپزخانه و لمینت را می توان این نکته مهم دانست. که لمینت مانند پارکت به کف زمین چسبانده نمی شود. دورتا دور لمینت شیارهایی وجود دارد که کلیک نامیده می شود این شیارها به صورت نر و ماده هستند. و در هم قفل می شوند. این کفپوش اپوکسی به دلیل عدم استفاده از چسب ، به کف منزل هیچگونه آسیبی نخواهد رساند. همچنین شما می توانید به راحتی تمامی لمینت ها را جمع آوری کرده و در ساختمان یا منزل دیگری مجددا آن ها را نصب کنید.

کفپوش اتاق خواب
کفپوش اتاق خواب

از آنجایی که نصب پارکت لمینت ارزان نیازی به ساب و لاک ندارد. تمامی عملیات نصب پس از وصل کردن شیارها به پایان می رسد. در صورتی که شما باید تا 2 ساعت از گذاشتن وسایل سنگین بر روی پارکت چوبی خودداری کنید.تا پارکت شکل اصلی خود را از دست ندهد.

تفاوت ظاهری پارکت و لمینت ( از نظر تنوع طرح و زیبایی )

همانطور که می دانید انواع پوشش کف پارکت طرح اصلی چوب درخت ساخته شده از آن را دارند. به همین دلیل در مقایسه با لمینت تنوع طرح کمتری خواهند داشت. اما از لحاظ جنبه زیبایی پارکت نسبت به لمینت به مراتب حس طبیعی و مطلوب تری را به شما القا خواهد کرد.

کفپوش اتاق خواب می تواند عایق صدا و حرارت باشد

همانطور که گفته شد در زمان نصب و قیمت لمینت کف نیازی به چسب کاری کف ساختمان وجود ندارد شما می توانید به راحتی قبل از نصب لمینت بر روی کف زمین از فوم های مخصوصی که در بازار وجود دارد استفاده کنید این فوم ها پس از اجرای کامل، تا حد بسیار زیادی از انتقال صدا به طبقه های پایین جلوگیری کرده و همچنین عایق بسیار مناسبی برای برودت و حرارت هستند .

کفپوش دکوراتیو منزل

تفاوت کفپوش اتاق خواب و لمینت در مقاومت آن ها در برابر آب و رطوبت

کفپوش پارکت لمینت رنگ روشن به دلیل اینکه کاملا از چوب ساخته شده است. به سرعت می تواند نسبت به آب و رطوبت طولانی مدت واکنش نشان داده و متورم می شود. لمینت به دلیل داشتن مواد شیمیایی در مقایسه با پارکت مقاومت بسیار بالا تری خواهد داشت. عموما استفاده از پارکت و لمینت در محیط های مرطوب مانند آشپزخانه توصیه نخواهد شد.

تفاوت پارکت و لمینت در ماندگاری و دوام

عمر مفید لمینت حدود 10سال است در حالی که پارکت چوبی در صورت مراقبت و نگه داری اصولی بین 50 تا 80 سال عمر می کند. همچنین پوشش کف پارکت چوبی به دلیل ساخته شدن از چوب و طبیعی بودن در گذر زمان طرح و نقش خود را از دست نخواهد داد.

تفاوت قیمت لمینت و کفپوش اتاق خواب


قیمت و تولیدی پارکت به دلیل استفاده از چوب طبیعی ، برش و نصب در مقایسه با لمینت بسیار گران تر خواهد بود. عموما لمینت در مقایسه با انواع کفپوش ها مانند پارکت چوبی ، سنگ یا سرامیک بسیار مقرون به صرفه تراست. از طرف دیگر لمینت مانند سایر کفپوش ها از ماندگاری و دوام بسیاری زیادی برخوردار نخواهد بود.

کفپوش اتاق خواب
پارکت دکوراتیو منزل

نگهداری لمینت از پارکت راحت تر است

مراقبت و نگهداری از لمینت در مقایسه با پارکت طلایی رنگ چوبی بسیار راحت‌تر و کم دردسرتر است. شما می‌توانید به راحتی یا تی یا پارچه ای مرطوب سطح لمینت منزلتان را تمیز کنید اما برای تمیز کردن پارکت چوبی باید از موادی خاصی استفاده کنید. تا مطمئن باشید به پارکت آسیبی نرسانید. البته یکی از برتری های تولیدی پارکت پارکت در مقایسه با لمینت این است که شما می توانید. پارکت را سنباده و لاک بزنید و درخشش و زیبایی پارکت را از نو ایجاد کنید اما لمینت چنین قابلیتی ندارد.

تفاوت پارکت و لمینت در برابر اجسام نوک تیز

پارکت چند لایه چوبی ها در مقایسه با لمینت در برابر اجسام نوک تیز زود تر آسیب می بینند. اما این برتری را نسبت به لمینت دارند که می توانند. دوباره صیقل داده شده و مانند روز اول صاف و درخشان شوند. طراحان دکوراسیون داخلی توصیه می کنند که خانواده های پرجمعیت یا خانواده هایی که کودکان پر جنب و جوش دارند از لمینت استفاده کنند.

خرید عمده پارکت بیشتر بدانید

پارکت در مقایسه با لمینت کمتر به محیط زیست آسیب می رساند:

اگر شما از دوست داران محیط زیست هستید و در زمان انتخاب و خرید مراقبت از محیط زیست را در اولویت قرار می دهید. بسیار مهم است. که بدانید پارکت کف اتاق خواب از لمینت های شیمیایی بسیار بهتر هستند. لمینت به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رزین و همچنین فشار در تولید به راحتی در طبیعت تجزیه نخواهند شد. در حالی که کفپوش های پارکت چوبی یک لایه به دلیل ساخته شدن از چوب های طبیعی قابل تجزیه و بازگشت به طبیعت هستند.

کفپوش اتاق خواب
پارکت اتاق خواب مدرن

معایب کفپوش اتاق خواب:

گاهی علاقه مندان به پارکت چوبی هنگام خرید کمی گیج می شوند. زیرا ایراداتی به انواع پارکت چوبی وارد شده است که آنها را دچار تردید می کند و می خواهند بدانند واقعا معایب پارکت چیست. هنگام خرید پارکت باید به چند نکته توجه کرد:
شرایط آب و هوایی منطقه سکونت شما
میزان رطوبت مکان نصب
محل نصب پارکت(هال و پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و…)
جهت جغرافیایی منزل و میزان آفتاب گیری آن
وجود سیستم گرمایشی از کف در محل زندگی شما
میزان دقت در نگه داری
امکان وجود حشرات
مقدار بودجه در نظر گرفته شده
پس از بررسی همه این موارد اقدام به انتخاب پارکت چوبی مناسب محل زندگی خود نمایید. در ادامه به بررسی معایب پارکت چوبی می پردازیم. و امکان رفع آنها و چگونگی نگه داری برای کمتر آسیب دیدن پارکت چوبی را شرح می دهیم.

نکات مهم جهت مراقبت از کفپوش اتاق خواب :

  1. اگر شما در دکوراسیون منزلتان از انواع پارکت خانه استفاده کرده اید. حتما موارد زیر را جهت مراقبت و افزایش طول عمر پارکت رعایت کنید
  2. رطوبت دشمن پارکت چوبی شماست، پارکت لمینت ایرانی به دلیل اینکه از چوب درختان ساخته شده است. نسبت به آب و رطوبت حساس است تلاش کنید تا پارکت چوبی منزل شما کمترین تماس را با آب و رطوبت داشته باشد.
  3. پارکت چوبی گاهی بر اثر برخورد با سطوح نوک تیز خراش داده می شود .بنابرین دقت کنید که هر چندسال یک بار باید سطح پارکت مجددا صیقل داده و صاف شود.
  4. عموما امکان اینکه مبلمان شما بر روی کفپوش پارکت سفید طرح چوب چوبی آسیب یا خش وارد کنند. بسیار زیاد است. بنابرین جهت جلوگیری شما می توانید از پدهای مخصوصی که در زیر پایه های میز و صندلی ها نصب می شوند استفاده کنید. نصب این پدها علاوه بر سالم تر نگه داشتن پارکت چوبی شما باعث می شود. که وسایل و مبلمانتان را راحت تر جا به جا کنید.
آیا پارکت موریانه میزند؟

بستگی به جنس و نوع و…. دارد.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code