اینجا هستید :
کفپوش سنگ

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کفپوش سنگ

کفپوش سنگ

کفپوش سنگ
کفپوش سنگ

کفپوش چیست؟

کفپوش به رویه ها و لایه های کف ساختمان گفته می شود. که انواع مختلفی دارد و با توجه به سلیقه افراد در مکان های مورد نظر نصب می شوند. کفپوش ها بیشتر در زمین های ورزشی، استخرها به کار می روند. و بنا به کاربردشان به گونه های مختلفی مانند کفپوش اپوکسی، کفپوش حفاظتی، کفپوش گرمایشی، کفپوش متحرک، کفپوش پرزدار تقسیم شده اند. در این مطلب شما را با انواع کفپوش سنگ کفپوش پارکت و کاربردهای آن ها آشنا خواهیم کرد.

سایت شادکو کلیک کنید

چرا کفپوش؟

کفپوش‌ها پوشش‌هایی هستند که برای کف ساختمان‌ها و منازل مسکونی و اداری از آنها استفاده می‌شود. کفپوش‌های ساختمانی یکی از عناصر اصلی در زیبایی‌های یک منزل مسکونی به شمار می‌روند که در انواع و رنگ‌های مختلفی در بازار خرید و فروش می‌شوند.

این کفپوش‌ها می‌توانند سرامیک، سنگ، چوب، لمینت و پی وی سی باشند. اما در این میان کفپوش‌های سنگی از زیبایی چشم گیری برخوردار بوده و به لحاظ ماندگاری و مقاومت و عمر طولانی آن در مجتمع‌های مسکونی بزرگ، داخل واحدها و لابی آن‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر به لحاظ مالی محدودیتی در خرید کفپوش ندارید سنگ‌ها با زیبایی طبیعی‌شان جزو بهترین گزینه‌های پیش روی شما هستند چرا که این نوع از کفپوش‌ها بر خلاف انواع دیگر انتقال دهنده گرما هستند که این مساله به خصوص در فصل زمستان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

علاوه بر این عمر این کفپوش‌ها به حدی است که در طول استفاده از آن‌ها کمتر نیاز به تعویض یا تعمیر پیدا می‌کنند. نکته دیگری که می‌توان در زمره مزایای این کفپوش‌ها نام برد سهولت در نظافت آن‌ها و این مساله است که خاک و آلودگی کمتری را به خود جذب می‌کنند.

کفپوش سنک

انواع کفپوش ها:

کفپوش سرامیک

در گذشته کفپوش سرامیک طرفداران بیشتری داشتند اما امروزه استفاده از آن‌ها به عنوان کفپوش کمتر شده است. کفپوش سرامیک در انواع مختلف اندازه و رنگ و طرح در بازارهای سنگ موجود هستند. که با توجه به کیفیت لعاب و ظاهرشان قیمت های متفاوتی با هم دارند.

خراش‌پذیری و سرد بودن از جمله معایب کفپوش سرامیک است. که استفاده از آنها را به خصوص در مناطق سردسیر کمتر کرده است. همچنین درزهای مابین کفپوش سرامیک به راحتی تمیز نمی‌شوند و از این لحاظ سنگ‌ها برتری دارند.

در همین رابطه بخوانید: کفپوش اتاق خواب

کفپوش سنگ
کفپوش سرامیک

کفپوش پارکت

در کفپوش‌های چوبی همانند پارکت لمینت ایرانی از چوب درختانی همچون افرا، صنوبر، کاج و بلوط استفاده می‌شود و از مهم‌ترین دلایلی که اغلب مردم برای کفپوش خانه‌ها از آن استفاده می‌کنند. گرم بودن سطح آن است اما پارکت‌ چوبی نشیمن هم همانند کفپوش‌های دیگر معایبی دارند. که بعد از مدتی دچار خرابی، به صدا افتادن و … شده و نیاز به تعمیرات پیدا می‌کنند.

همچنین به دلیل خطراتی که در آتش سوزی‌ها دارد و یا حتی نفوذ جانوران و حشراتی همچون موریانه، پارکت‌ سفید آشپزخانه نیازمند مراقبت و نگهداری بیشتری هستند.

کفپوش سنگ
کفپوش پارکت

کفپوش لمینت

به دنبال رفع ایرادات در کفپوش‌های چوبی پارکت، کفپوش‌ اپوکسی به بازار آمدند که از الیاف فشرده چوب ساخته می‌شوند و در مقایسه با پارکت مقاومت خوبی داشته و معایب آن‌ها همچون باد کردن و نفوذ رطوبت و حشرات را ندارند زیرا صفحات آنها در یکدیگر قفل می‌شوند.

کفپوش پی وی سی

این کفپوش‌ها عایق گرما هستند و در زمستان گرم و در تابستان سرد می‌شوند. همچنین به لحاظ اقتصادی هم در مقایسه با دیگر کفپوش‌ها ارزانتر هستند. به این کفپوش‌ پی وی سی طرح سنگ، کفپوش‌های شیشه‌ای هم گفته می‌شود و به دلیل مقاومت بالا عمدتا در اماکن عمومی همچون بیمارستان‌ها کاربرد دارند.

در این رابطه بخوانید:پوشش کف آشپزخانه

کفپوش سنگ

سنگ‌ها از مقاوم‌ترین و گران‌ترین نوع پوشش کف پارکت هستند که امروزه به خصوص برای فضاهای بیرونی خانه‌ها کاربرد بیشتری پیدا کرده‌اند اما در کنار زیبایی خیره کننده‌شان معایبی هم دارند که به طور مفصل در این مطلب به آنها می‌پردازیم.

کفپوش‌ها پوشش‌هایی هستند که برای کف ساختمان‌ها و منازل مسکونی و اداری از آنها استفاده می‌شود. کفپوش‌های ساختمانی یکی از عناصر اصلی در زیبایی‌های یک منزل مسکونی به شمار می‌روند که در انواع و رنگ‌های مختلفی در بازار خرید و فروش می‌شوند.

این کفپوش‌ها می‌توانند سرامیک، سنگ، چوب، لمینت و پی وی سی باشند. اما در این میان کفپوش‌pvc طرح سنگی از زیبایی چشم گیری برخوردار بوده و به لحاظ ماندگاری و مقاومت و عمر طولانی آن در مجتمع‌های مسکونی بزرگ، داخل واحدها و لابی آن‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت دیوارپوش چسبی بیشتر بدانید

کفپوش سنگ

کفپوش رولی آشپزخانه بیشتر بدانید

اگر به لحاظ مالی محدودیتی در خرید کفپوش ندارید سنگ‌ها با زیبایی طبیعی‌شان جزو بهترین گزینه‌های پیش روی شما هستند. چرا که این نوع از کفپوش‌ اتاق ارزان بر خلاف انواع دیگر انتقال دهنده گرما هستند. که این مساله به خصوص در فصل زمستان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

علاوه بر این عمر این کفپوش‌ها به حدی است. که در طول استفاده از آن‌ها کمتر نیاز به تعویض یا تعمیر پیدا می‌کنند. نکته دیگری که می‌توان در زمره مزایای این کفپوش‌ها نام برد. سهولت در نظافت آن‌ها و این مساله است که خاک و آلودگی کمتری را به خود جذب می‌کنند.

انواع کفپوش سنگی

کفپوش‌های سنگی از گران‌ترین و مقاوم‌ترین کفپوش‌ها هستند به همین دلیل هم اغلب در مکان‌های پر رفت و آمد از آن‌ها استفاده می‌شود. در ادامه به چند نوع از این کفپوش‌ها و معایب و مزایای آن‌ها می‌پردازیم.

کفپوش‌های سنگی گرانیت

کفپوش‌های سنگی گرانیت از مقاوم‌ترین نوع سنگ‌ها هستند که به دلیل زیبایی خیره کننده‌ای که دارند اغلب برای کف پذیرایی منازل از آن‌ها استفاده می‌شود. این نوع سنگ‌ها در رنگ‌های قرمز، سیاه، قهوه‌ای، شکلاتی، صورتی، آبی و سبز به فروش می‌رسند.

به دلیل ترکیب‌پذیری این سنگ با سنگ‌های دیگر مشتریان این سنگ طیف گسترده‌تری را در مقایسه با سنگ‌های دیگر تشکیل می‌دهند. از این سنگ در نمای ساختمان و زیباسازی آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی هم استفاده می‌شود. قیمت این کفپوش‌ها از متر مربعی ۶۵ هزار تومان شروع می‌شود و با توجه به طرح و نوع ترکیبی که دارند متفاوت است.

قیمت پارکت ارزان بیشتر بدانید

کفپوش سنگ

کفپوش سنگی تراورتن

تراورتن در مقایسه با سنگ‌های گرانیتی از مقاومت کمتری برخوردار است به همین دلیل هم بیشتر جنبه تزئینی داشته یا در مکان‌های کم رفت و آمدتر استفاده می‌شود. این سنگ در خودش حفره‌ها و خلل و فرجی دارد که اغلب رنگ سفید و کرم یا خاکستری دارد. معادن زیادی از این سنگ‌ها در کشورمان وجود دارد که از معروف‌ترین آن‌ها به تراورتن حاجی آباد، تراورتن عباس آباد و تراورتن آتش کوه می‌توان اشاره کرد.

تراورتن بر خلاف گرانیت گرما را جذب نمی‌کند و اغلب سطح خنکی دارد به همین دلیل هم برای انتقال این حس در حمام‌ها و استخرها بیشتر استفاده می شود. بزرگترین عیب این نوع سنگ احتمال خش افتادن بر سطح آن است. قیمت کنونی این سنگ در بازار ۲۲۰ هزار تومان در یک متر مربع است.

کفپوش سنگ وسرامیک

انواع نما رومی ساختمان کلیک کنید

کفپوش سنگی آهکی

برای آن دسته افرادی که در دکوراسیون منزل‌شان به دنبال رنگ‌های ملایم و سبک هستند. کفپوش‌های آهکی گزینه‌های مناسبی هستند. زیرا این نوع از کفپوش‌ها اغلب در رنگ‌های مات و ملایم صیقلی و عمدتا در رنگ‌های خاکستری موجود هستند.

سادگی و شیک بودن این سنگ‌ها باعث شده تا کاربرد بیشتری در لابی مجتمع‌های مسکونی داشته باشند. هر چند طرح‌های خال‌دار این سنگ‌ها هم نوع دیگری است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت کنونی این سنگ‌ها در بازار با توجه به ترکیب شیمیایی و فیزیکی آن توافقی صورت می‌گیرد و متغیر است.

کفپوش سنگی مرمر

سنگ مرمر هم نوعی سنگ آهکی است که بهترین و پرکاربردترین سنگ در کف ساختمان‌های مسکونی است. براق بودن این سنگ‌ها باعث شده تا در کنار مزایایی که دارند هزینه بالایی هم داشته باشند. با این همه برای نگهداری از آن باید مراقبت زیادی به خرج داد زیرا این سنگ‌ها به راحتی خش می‌افتند و گرد و خاک را به خود جذب می کنند.

همچنین برای تمیز کردن آن‌ها به هیچ عنوان نباید از مواد سفید کننده و اسیدی استفاده کرد. این سنگ‌ها بسیار سنگین و در عین حال شکننده هستند و به دلیل لیز و لغزنده بودن آن‌ها نباید در مکان‌هایی مثل کف استخرها و حمام‌ها استفاده شوند. قیمت فعلی این سنگ در بازار ایران از ساده‌ترین نوع آن‌ها یعنی مترمربعی ۳۰ هزار تومان آغاز می‌شود.

کفپوش سنگ مرمریت

کفپوش سنگی مرمریت

این سنگ‌ها از با کیفیت‌ترین نوع سنگ‌های مرمریت هستند. که از رنگ‌های کرم روشن تا بژ را تشکیل می‌دهند و به دلیل زیبایی خیره کننده در دکوراسیون صنایع ساختمانی مثل لابی هتل‌ها و ساختمان‌های لوکس کاربرد دارند.

این سنگ شهرت جهانی داشته و معدن بزرگ آن واقع در شهر شیراز است. این سنگ در زمره سنگ‌های لوکس دسته‌بندی می‌شود که در رقابت با انواع خارجی قیمت مناسب تری دارد. قیمت کنونی این سنگ از ۳۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان در متر مربع متفاوت است. و با توجه به معیارهایی همچون معدن سنگ، درجه سنگ، ابعاد سنگ و کیفیت فرآوری سنگ جابه‌جا می‌شود.

در همین رابطه بخوانید: پارکت چوبی یک لایه

مزایا و معایب انواع سنگ و کفپوش‌ سنگ

1)مزایای انواع سنگ و کفپوش‌ سنگ

سنگ‌ها به بالا بردن ارزش مالی و ظاهری ساختمان شما کمک می‌کنند.

ماندگاری بالای سنگ باعث می‌شود تا عمر این کفپوش‌ها بیشتر شده و کمتر نیاز به تعویض یا تعمیر پیدا کنند.

سنگ‌ها با محیط زیست سازگار بوده و به دلیل آنکه هیچ آلودگی ندارند و خود زمین آن‌ها را می‌سازد هیچ آسیبی به محیط زیست نمی‌زنند.

سرعت نظافت در بهداشت و تمیزی این سنگ‌ها بسیار بالا است کافی است از کمی آب و یک دستمال برای پاک کردن لکه استفاده کنید و نتیجه را ببینید.

این سنگ‌ها کاربرد زیادی در مناطق سردسیر دارند زیرا به خوبی انتقال دهنده گرما بوده و در صورت استفاده از سیستم گرمایش از کف می‌توانند فضای خانه را به خوبی گرم کنند.

در همین رابطه بخوانید: خرید عمده پارکت

کفپوش سنگ
کفپوش سنگ

ادامه مطلب….. کفپوش سنگ

همچنین علاوه بر انتقال دادن گرما در فصل تابستان نیز خنک بوده و به متعادل نگه داشتن فضا کمک می‌کنند که این خاصیت برای استفاده از آن‌ها در مناطق گرم بسیار مفید است.

زیبایی منحصر به فرد این سنگ‌ها کمک می‌کند تا به تنهایی منزل شما لوکس جلوه کند.

تنوع طرح و رنگ در سنگ‌ها هم باعث شده تا طیف گسترده‌ای از مشتریان را راضی نگه دارد همچنین طبیعی بودن سطح این سنگ ها موجب شده تا معایب آن‌ها کمتر به چشم بیاید.

انواع پارکت چوبی کلیک کنید

نور به خوبی در سنگ‌ها نفوذ کرده و سنگ به انعکاس آن کمک می‌کند و همین موضوع به روشنایی بیشتر فضا کمک می‌کند.

کارشناسان این حوزه معتقدند حتی با گذشت زمان نه تنها از ارزش سنگ کاسته نمی‌شود بلکه ظاهر زیباتری پیدا می‌کند.

کفپوش‌های سنگی به دلیل آنکه هیچ منفذی برای نفوذ ندارند کمتر گرد و غبار را به خود جذب می‌کنند پس اگر نسبت به گرد و خاک حساس هستید به سراغ کفپوش‌های سنگی بروید.

امکان پولیش کردن.

متفاوت بودن طرح و حتی طیف رنگی هر کدام از سنگ‌ها جذابیت بیشتری را به فضاهای مسکونی می‌دهند.

کفپوش سنگ
کفپوش سنگ

فروش انواع پارکت چوبی بیشتر بدانید

معایب انواع سنگ و کفپوش‌ سنگ

قیمت بالای این انواع پارکت خانه موجب شده تا کمتر کسی به سراغ آن‌ها برود. و یا اغلب در فضاهای لوکس و دکوراسیون‌ها استفاده شود.
سنگین بودن وزن این کفپوش‌ها موجب شده تا از طرفی برای نصب آن‌ها نیاز به نیروی کار بلد و حرفه‌ای باشد. و از طرف دیگر میزان آسیب آن‌ها نیز به خصوص در منازلی که کودکان حضور دارند بیشتر است. چرا که در حین زمین خوردن آسیب آن‌ها بیشتر از چوب و سرامیک است.
کفپوش‌های سنگی بسیار پر سر و صدا هستند. و در صورت جابجایی وسایل صدا و مزاحمت زیادی را برای دیگر طبقات ایجاد می کنند.
لیز بودن سطح سنگ احتمال سر خوردن را بیشتر می‌کند به خصوص اگر خیس باشند.
احتمال خراش‌پذیری این سنگ‌ها بسیار بالا است. به خصوص اگر در کف پذیرایی منازل استفاده شوند و احتمال جابه‌جایی وسایل در آن‌ها زیاد باشد.

سایت شادکو بیشتر بدانید

کفپوش سنگ
کفپوش سنگ دکوراتیو
کفپوش بهتر است یا سرامیک؟

هرکدام بسته به نوع جنس و…. تفاوتهای زیادی باهم دارند

4 پاسخ

  1. مطلبتون کامل بود اما در رابطه با عایق صدا نگفتید
    سرامیک عایق بهتری هست یا پارکت؟

    1. در قسمت مزایا بازگو شده که پارکت ها عایق بهتری برای سروصدا هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code