اینجا هستید :
کفپوش مناسب حیاط

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

قشنگی حیاط

کفپوش مناسب حیاط

هنگامی که اکثر مصرف کنندگان به کفپوش فکر می کنند. معمولا کاشی یا کفپوش چوبی درجه یک را در سرتاسر خانه خود تصور می کنند. اگر ترجیح می دهید بیشتر وقت خود را به لذت بردن از طبیعت بگذرانید. کفپوش فضای باز راهی عالی برای تغییر ظاهر پاسیو یا حیاط شما است.

کفپوش فضای باز

آخرین چیزی که قبل از انتخاب سبک باید در مورد آن بحث کنید، آب و هوا است. چیزی که این روزها گفتنش راحت تر از انجامش است. مطمئناً آب و هوا می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. اگر چند سالی است که در یک منطقه زندگی کرده‌ اید. باید ایده‌ای عالی در مورد انتظارات در مورد پستی و بلندی‌ها داشته باشید، اما موارد دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

کف حیاط
کفپوش مناسب حیاط

خورشید، باد و باران بدترین دشمن کفپوش های فضای باز هستند. حتی بهترین گزینه ها نمی توانند برای همیشه در برابر عناصر مقاومت کنند. بتن می تواند ترک بخورد، چوب محو شود، و طوفان تگرگ می تواند کاشی شما را به هم بزند. اگر منطقه ای که در آن کفپوش را نصب می کنید پوشیده باشد. می توانید برخی از مشکلات ناشی از عناصر را دور بزنید، اما هنوز باید بدانید که آنها چه کاری می توانند انجام دهند.

نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش معمولاً با هیچ نوع کفپوشی سازگار نیستند. اشعه ماوراء بنفش می تواند چوب را محو یا تیره کند و مواد دیگر را تا سطوح ناخوشایند گرم کند. بنابراین در انتخاب کف پوش باید تغییرات جوی مد نظر قرار گیرند .

چیزهایی که باید در مورد کفپوش فضای باز بدانید

قبل از شروع به فکر کردن در مورد جزئیات و ویژگی های کوچکی که می خواهید در طراحی کف جدید خود بگنجانید، کمی زمان بگذارید تا اصول اولیه را بیابید. به عنوان مثال، به بیرون بروید و به منطقه ای که می خواهید پوشش دهید نگاهی بیندازید. به هر چیزی که می تواند چالش هایی را در مسیر ایجاد کند فکر کنید، مانند هر عنصری که باید حذف شود (مثلاً کفپوش های موجود) یا سازماندهی مجدد شوند. قرار دادن سنگفرش روی چمن بسیار آسان است، اما اگر با چمن یا سایر موادی که به کار آماده سازی بیشتری نیاز دارند سر و کار داشته باشید، اوضاع می تواند پیچیده تر شود.

بهترین گزینه های کفپوش فضای باز

هیچ نوع کاملی از کفپوش فضای باز وجود ندارد زیرا هرکسی نیازهای متفاوتی دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، لیست ما از بهترین گزینه های کفپوش فضای باز طیف وسیعی از مواد را پوشش می دهد. این شامل کف‌پوشی می‌شود که می‌توانید با حداقل تلاش و به همراه موادی که ممکن است به کمک حرفه‌ای نیاز داشته باشند، خودتان نصب کنید.

کفپوش حیاط
کفپوش مناسب حیاط

گزینه های طبیعی کفپوش فضای باز

هنگامی که می خواهید پاسیو یا کفپوش شما با فضای باز ترکیب شود، استفاده از مواد طبیعی بهترین گزینه است. حتی اگر انتخاب های شما محدودتر باشد، با توجه به اینکه تنها چند گزینه وجود دارد، تخیل شما می تواند از نقطه نظر طراحی اجرا شود.

چوب

چوب برای چندین دهه به عنوان یک گزینه برای کفپوش فضای باز مورد استفاده قرار گرفته است. در حالی که شما نمی توانید فقط از هر نوع چوبی استفاده کنید، یک ماده همه کاره است. چوب سرخ و سدر به طور طبیعی در برابر عوامل جوی مقاوم هستند. نسبت به الوارهای فرآوری شده و بلوط دوام بیشتری خواهند داشت.

برای فضای باز، باید تخته های کاشی یا کفپوش چوبی درجه یک را در نظر بگیرید. هر دو عالی به نظر می رسند، فقط هنگام انتخاب آب و هوا را در نظر داشته باشید. همچنین می‌ خواهید با واشر های تحت فشار و درزگیر ها آشنا شوید. زیرا باید کفپوش چوبی فضای باز را در طول عمر آن نسبتاً مرتب نگه دارید.

مدرن کفپوش
کفپوش مناسب حیاط

سنگ

اگر چوب برای شما دوام کافی ندارد، سنگ را در نظر بگیرید. می‌ توانید از انواع سنگ‌ ها در فضای باز استفاده کنید. اما برخی از گزینه‌ ها نسبت به بقیه رایج‌ تر هستند. تراورتن ، گرانیت، تخته سنگ و سنگ مرمر ساده ترین منابع هستند، اگرچه سنگ مرمر می تواند در زیر باران نرم و گران باشد. بازالت، بلو استون و کوارتزیت جایگزین های ایده آل دیگری برای استفاده در فضای باز بسته به نیاز شما هستند.

سنگ معمولاً به صورت برش خورده مانند کاشی یا به صورت سنگ فرش در اشکال نامنظم فروخته می شود. نقطه ضعف کفپوش سنگی محوطه فضای باز این است. که معمولاً نیاز به آب بندی دارد و کار با آن نسبت به چوب سخت تر است. همچنین کمی گرانتر است و ممکن است برای یک متخصص نصب آن هزینه بیشتری داشته باشد.

کاشی

هنگامی که چوب کار نمی کند و سنگ بسیار گران است. کاشی انتخاب مناسبی است زیرا می تواند شبیه هر یک از مواد باشد. همچنین در مقایسه با موادی مانند تراورتن، کفپوش کامپوزیت یا لاستیک، گزینه ای ارزان برای کفپوش فضای باز است.

لوکس کف
کفپوش مناسب حیاط

قیمت کفپوش فضای باز

در حالی که ما قیمت گذاری را در رابطه با گران تر بودن یک ماده نسبت به دیگری لمس کرده ایم. قیمت کفپوش سرامیکی در فضای باز ممکن است زیاد باشد. هر نوع کفپوش دارای تعداد بی شماری متغیر است که می تواند هزینه را افزایش دهد و باید کیفیت کلی را نیز در نظر بگیرید.

کدام نوع کاشی در فضای باز برای استفاده در فضای باز بادوام ترین است

کاشی‌ های سنگی یا سنگ‌فرش‌ ها می‌ توانند چندین دهه به همراه سایر مواد ساخته شده از سنگ یا سنگ طبیعی دوام بیاورند. برخی از کامپوزیت‌ ها برای سال‌ ها نیز به خوبی مقاومت می‌ کنند، اما به اندازه سنگ طبیعی نیستند.

چه نوع کفپوشی راحت تمیز می شود

هر کفپوشی که سطح صاف و هموار داشته باشد. تمیز نگه داشتن آن در فضای باز، چمن مصنوعی، ماسه و شن بسته به محیط اطراف شما دشوار است. تمیز نگه داشتن سنگ آسان است به شرطی که مهر و موم شده باشد.

هنگام انتخاب کفپوش فضای باز باید به چه نکاتی توجه کنید

چندین فاکتور وجود دارد که باید قبل از فرود روی ایده مناسب برای کفپوش فضای باز برای حیاط خلوت و پاسیو خود در نظر بگیرید

بودجه

قبل از اینکه کفپوش فضای باز خود را انتخاب کنید. باید نگاهی واقع بینانه به آنچه می توانید داشته باشید بیندازید. هزینه های مواد به طور گسترده ای متفاوت است. شما باید هزینه نصب و هزینه های نگهداری مداوم را نیز در نظر بگیرید. اگر کفپوش فضای باز شما بخشی از یک پروژه بزرگتر بازسازی حیاط خلوت باشد که در آن باید عناصر مختلف زیادی را در نظر بگیرید، اهمیت بیشتری دارد. 

کفپوش زیبا
کفپوش مناسب حیاط

سبک زندگی و نیازهای استفاده

آیا کفپوش فضای باز می خواهید که شیک و براق به نظر برسد؟ یا چیزی بادوام تر را ترجیح می دهید که بتواند در برابر سایش و پارگی زیاد مقاومت کند؟

شما باید در نظر بگیرید که می خواهید از فضای بیرونی شما چگونه استفاده شود. این امر به ویژه در صورت داشتن فرزند بسیار مهم است زیرا به مواد کفپوشی نیاز دارید که به اندازه کافی ایمن باشد تا آنها بتوانند روی آن بازی کنند. علاوه بر این، اگر مرتباً دوستانتان را سرگرم می‌ کنید، فضای بیرونی شما باید به اندازه‌ای قوی باشد که با ترافیک سنگین پا آسیبی نبیند. حیوانات خانگی نیز یک فاکتور مهم هستند.

مسائل زیست محیطی

هر نوع کفپوش فضای باز دارای سطح متفاوتی از اثرات زیست محیطی است. قبل از تصمیم گیری باید اولویت های خود را بر اساس مزایا و معایب زیست محیطی تعیین کنید. 

کفپوش های مناسب فضای باز کدام اند؟

کفپوش چوبی
کفپوش سنگی
و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code