اینجا هستید :
کفپوش مناسب پذیرایی

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کفپوش مناسب پذیرایی

کفپوش مناسب پذیرایی

کفپوش مناسب پذیرایی موضوع این مبحث از مقاله ی ما می باشد . پارکت ها صفحات نازک چوبی هستند که از لایه های مسطحی تشکیل شده و پوشش کف زمین را به عهده دارند.
از پارکت ها برای پوشاندن کف خانه، مکان های اداری و تجاری استفاده میشود.
از درختانی نظیر کاج،افرا،بلوط و زبان گنجشک برای ساخت پارکت چوبی افرا استفاده میشود‌.پارکت ها نصب راحتی ندارند و باید حتما نصاب هایی که در این کار تخصص دارند نصب را انجام دهند.
در ادامه بیشتر باهم بررسی میکنیم….

ویژگی های کفپوش مناسب پذیرایی

  1. تنوع رنگ
  2. دوستدار محیط زیست
  3. زیبایی
  4. قابلیت تعویض
  5. دوام

اجزا تشکیل دهنده کفپوش مناسب پذیرایی

سطح رویی انواع پارکت از جنس سرامیک کاغذی میباشد و تقریبا ضد آب است این سطح جزو ارزان ترین قسمت محصول محسوب میشود و رنگبندی گوناگونی دارد سطح دوم و لایه ی وسط این محصول مغز محصول است که از جنسMDFوHDFاست این لایه ضد آب نمیباشد.سطح سوم شبیه لایه های کاغذ دکوراتیو میباشد و ظاهر اصلی روی پارکت است.
قیمت این لایه ها در تمام پارکت ضدآب یکی میباشد سطح چهارم لایه ای است که متریال ساخت آن پلی اورتان میباشد.این لایه در اصل ضدخش بوده و استحکام و مقاومت پارکت را به عهده دارد.

کفپوش مناسب پذیرایی
کفپوش پذیرایی

نکات مهم زمان خرید پارکت

دوام:

مهم ترین چیزی که در خرید باید به آن دقت کنید دوام پارکت میباشد.گاهی اوقات بعضی از مدل ها از نظر رنگ و طرح برای شما زیبا به نظر میرسد ولی دوام نداشته و بعد از مدت زمان کوتاهی مجبور به تعویض پارکت ها شوید.

رنگ:

انتخاب رنگ بعد از دوام نکته ی مهم دیگری میباشد.که باید به آن توجه داشته باشید.بهتر است رنگ پارکت ضدآب ها با رنگ دکوراسیون منزلتان تطبیق داشته باشد.

درجه Ac:

درجه ACهمان مقاومت سایشی یکی دیگر از نکاتی میباشد که باید به آن دقت و توجه داشته باشید.پس برای انتخاب پارکت ضدآب باید درجه بندی Ac را بشناسید. این درجه بندی بررسی یک عملکرد و فاکتور مثل حرارت و خراش و رطوبت و ساییدگی میشود.
هرچه کیفیت موارد بالا بیشتر باشد کیفیت پارکت بالاتر میباشد.

تقسیم درجه بندی AC

AC1: مقاومت سایشی درجه اول این پارکت ها درجه ی بسیار ضعیفی هستند

AC2: این درجه از پارکت ها درجه بندی ضعیف تری است و در بازار ایران وجود ندارد.

AC3: این درجه از درجاتی میباشد که مکان های عمومی نظیر دفاتر اداری و مراکز تجاری و مغازه ها استفاده میشود.

AC4:این درجه مقاومت بسیار بالایی دارد و برای مکان های پرتردد نظیر بوتیک و کافه ها میباشد اگر محصولی میخواهید که سالها استفاده بهینه از آن کنید این بهترین گزینه است.

AC5: این درجه بندی یک مقاومت سایشی دارد و آخرین درجه پارکت ها میباشد و برای مکان های شلوغ کاربری بیشتری دارد و این کار برای منازل مسکونی پیشنهاد نمیشود.

کفپوش مناسب پذیرایی
پارکت کف

مزایای کفپوش مناسب پذیرایی

تنوع ظاهری و جنس بالای کفپوش پارکت از نظر ابعاد و نقش و طرح و رنگ حمل و نقل راحت و بدون دردسر کفپوش هاکف زمین اگر صاف و بدون برآمدگی باشد کافی است و نیازی به تعویض و کندن کفپوش های قبلی نیست عایق صدا وحرارت داردبخشی از پارکت اگر در اثر ضربه یا هرچیزی اسیب ببیند.

قابل تعویض میباشدنصب آسان و راحتی به همراه داردنصب پارکت بسیار تمیز و بدون گرد و خاک انجام میپذیردبعد از بلافاصله میتوانید استفاده کنید نیازی به خشک شدن نداردگرم بودن پارکت در همه فصول و اسیب نرساندن به پا وکمر در اثر سرماحس رونق طبیعت در منزل

پارکت های چوبی به دلیل استفاده از متریال چوب شیمیایی نمیباشد. و کاملا طبیعی بوده و همه کفپوش پارکت ها جزو کفپوش سالم و مناسبی برای کف منازل شناخته میشود زیرا هیچ آلرژی و حساسیتی در خانه ایجاد نمیکند.
دکور و معماری داخل خانه کلاسیک یا مدرن باشد پارکت چوبی میتواند مکمل این فضا باشد.

کفپوش مناسب پذیرایی

نظافت این کفپوش های چوبی بسیار راحت بوده و با جارو یا بخارشوی به راحتی تمیز میگردد.حتی اگر لکه ای در این فضا ایجاد شود به راحتی پاک خواهد شد و اثری از آن نمیماند. پارکت های چوبی از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردار میباشد و چون قابلیت ترمیم و تعمیر را دارا است و از چوب طبیعی ساخته میشود به راحتی میتوانید تا ۶۰یا ۷۰ سال از آن استفاده کنید.

این کفپوش پی وی سی ها حتی اگر کهنه و فرسوده به نظر برسد. با استفاده از پولیش کردن و لاک زدن آن میتوانید به یک کفپوش تازه نصب شده تبدیل کنید.نکته ی بعدی قیمت پارکت ضدآب ارزان با نصب میباشد پارکت های چوبی عایق صدا میباشد. و سرمایی که از کف خانه به پا میدهد را منع کرده و حرارت گرمی را انتقال میدهد.

پارکت ها خطر کمتری در مقابل اشیای شکستنی دارد و برای افرادی که در خانه کودک یا حیوان خانگی دارند گزینه ی مناسبی میباشد.سرعت نصب این کفپوش ها بیشتر از سنگ و سرامیک بوده و همچنین کثیفی کمتری را به همراه دارد.

معایب کفپوش مناسب پذیرایی

هرسال زمانی که برای خانه تکانی اختصاص میدهید پارکت های خود را با موم و جلادهنده پاک کنید تا دوام بیشتری داشته باشد.یکی از معایب پارکت ها مقاومت پایین در برابر سرما و گرمای کف میباشد.نکته ی قابل تامل بعدی این است که چون هنگام نصب از چسب استفاده نمیشود زمان رفت و آمد صدا و آلودگی صوتی ایجاد میکندحساسیت پارکت ها به آب و شستشو یکی دیگر از معایب آن ها میباشد.

کفپوش مناسب پذیرایی
کفپوش براق

مراقبت از کفپوش مناسب پذیرایی

در خانه مکان هایی که زیر نظر نور مستقیم آفتاب میباشد باید با موکت یا قالیچه پوشانده شود.کفش پاشنه بلند و یا جسم هایی که تیز باشند باعث ایجاد خراش روی پارکت میشود.و نکته اخر اینکه سعی کنید روی پارکت آب نریزید.

پارکت بهتر است یا سرامیک؟

کفپوش مناسب پذیرایی و مقایسه ی ان با سرامیک شما را برای انتخاب درست تر محصول راهنمایی خواهد کرد . رنگ روشن و براق پارکت چوبی نشیمن باعث ایجاد جذابیت خاصی در آنها میشود و قدم زدن روی سرامیک سرد در تابستان و سرامیک گرم در زمستان باعث حس خوبی شود اما بیماری هایی نظیر کمردرد و پادرد و درد مفاصل ایجاد میکند و همینطور زمانی که سرامیک ها سردو خیس باشد ممکن است روی آن سر بخورید.
پارکت ها اصولا از جنس چوب ها هستند و برتری و مزایای بیشتری نسبت به سرامیک ها دارند.

کفپوش اتاق خواب

نصب پارکت

کفپوش مناسب پذیرایی با توجه به انواع ان متغیر است . همچنین زمان نصب هر کدام نیز بهای ان را تحت تاثیر قرار می دهد .نخستین مرحله برای نصب این است که باید پارکت را در محیطی که قرار است نصب شود ۴۸ساعت قرار دهید تا با دمای محیط خو بگیرد.محل اجرا و نصب این پارکت ها باید کاملا صاف و بدون برآمدگی و فرورفتگی باشد .سومین مرحله این است که اگر منزل یا محیط اجرا نیازی به سم پاشی دارد این کار را انجام داده و زیر پارکت ها یا روی سطح سرامیک یا سنگ کف را با فوم بپوشانید.

اگر از پارکت های کلیکی خریداری نکرده اید باید کمی چسب ریخته تا قطعه های پارکت در کنار هم قرار بگیرد.
بعد از اینکه پارکت ها را نصب کردید باید گرد و خاک روی پارکت جمع و نصاب هایی که مشغول نصب این پارکت ها هستند با بکار گیری سنباده تمام سطح را صاف کنند و در آخر کار زمانی که خشک و سفت شد کار پولیش بخورد.

ابزار نصب کفپوش مناسب پذیرایی

متر نواری

دستکش های ایمنی

عینک محافظ

گونیا

چاقوی مخصوص

دستگاه رطوبت سنج

کارد مخصوص

اره

چسب

چکش

کفپوش پذیرایی

اشتباهات زمان نصب پارکت ضدآب

1.در نظر نگرفتن میزان گرمای کف 2.چک نکردن میزان رطوبت 3.فراموش کردن نحوه اتصال قطعات

آیا پارکت ضدآب موریانه می زند؟

غذای اصلی موریانه ها سلولز میباشد اما از چوب همه نوع درختی نمیتواند غذای خود را تهیه کند.درختانی همچون سرو گیلاس بلوط و گردو کمتر تحت معرض قرار میگیرند اما اگر در مناطقی سکونت دارید که هوای گرم و مرطوبی دارد حتما سم پاشی انجام دهید و به نکات مراقبت از پارکت دقت کافی داشته باشید.موریانه ها اصولا از درخت هایی که مواد مغذی کمتری برایشان دارند و یا دارای مقاومت و استحکام بالایی هستند تغذیه نمیکنند.نکته ی دیگری که وجود دارد متریال ساخت پارکت ضدآب یا همان پارکت لمینت به صورتی است که در مقابل موریانه ها بسیار مقاوم است.حتی در بعضی از مناطقی که گرم میباشد میتوان از نفوذ موریانه ها جلوگیری کرد.

کفپوش مناسب پذیرایی

تمیز کردن پارکت ضدآب

کفپوش مناسب پذیرایی می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد .چراکه رطوبت محیط می توانست تاثیرات نامطلوبی بر روی این جنس بجای گذارد . برای تمیز کردن ان اول از همه میتوانید با استفاده از جارو ها خاک و کثیفی را کامل از بین ببرید.
و بعد از آن از یک تی کمک بگیرید و آب را خشک کنید.
آب اصولا به مرور زمان پارکت روی سیمان را خراب کرده و زمان استفاده از پارکت را به حداقل میرساند.
همیشه زمان تمیز کردن باید سعی کنید از دستمال مرطوب استفاده کنید و از شوینده های مخصوص پارکت های ضدآب استفاده کنید.و همچنین میتوانید هرسال پارکت ها را پولیش کنید چون این کار باعث این میگردد که پارکت شما عمر طولانی تری داشته باشد.

آیا نصب کفپوش ها زمان بر میباشد؟

نصب کفپوش ها به نصاب و جنس کفپوش و…..شما بستگی دارد

4 پاسخ

    1. خیر چون از جنس چوب طبیعی هست و هیچ موریانه و سوسکی تهدید نمیکنه پارکت هارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code