اینجا هستید :
کفپوش چوبی درجه یک

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

مدرن کف

کفپوش چوبی درجه یک

انواع کفپوش و پارکت چوبی درجه یک با گونه های چوبی ساخته می‌شوند که به راحتی در دسترس هستند. کفپوش بلوط، کفپوش افرا و کفپوش گیلاسی همگی انتخاب‌های خوبی هستند. گونه های دیگر عبارتند از بامبو، گردو و ماهون. برای گونه‌‌های عجیب‌ و غریب‌تر، مانند ساج، جارا و کهور، قیمتی عالی می‌‌پردازید. مطمئن شوید که کفپوش چوب سختی که انتخاب می‌‌کنید از جنگل‌ هایی است که به‌ طور پایدار برداشت شده‌‌اند. گزینه دیگر کفپوش چوبی احیا شده‌است. احتمالاً نشانه‌ هایی از ساییدگی و کهنگی دارد. اما شما تقریباً نصف هزینه‌‌ای را که برای کفپوش‌ های جدید قابل مقایسه می‌‌پردازید، پرداخت خواهید‌کرد.

مزایای کفپوش چوبی

زیبایی شناسی

یکی از بارزترین مزایای کفپوش و پارکت چوبی ایرانی زیبایی آن است که به فضا اضافه می‌کند. گرمای زیبا و طبیعی چوب سخت ویژگی های سبکی را ارائه می‌دهد. که مورد توجه بسیاری از صاحبان خانه ها قرار‌گرفته‌است. از سنتی تا مدرن، ظاهر کلاسیک چوب سخت به آن اجازه می‌‌دهد تا در طرح‌ های متنوعی قرار‌گیرد. با این حال، طیف گسترده‌ای از گزینه‌های سبک موجود امروزی بیشتر از همیشه متنوع به نظر می‌رسد. شما می‌توانید از میان گونه‌ های مختلف چوب ، رنگ‌‌های لکه‌‎‌ای، ظاهر بافت‌‌دار و سایر اولویت‌های بصری برای یک کف چوبی واقعاً منحصر به فرد و شخصی‌ شده ، برای دیزاین منازل انتخاب‌کنید.

پارکت چوبی
کفپوش چوبی درجه یک

آسان تمیز میشود

یکی دیگر از مزایای مورد علاقه کفپوش های چوبی، کیفیت پایین نگهداری آن است. تمیز کردن آن آسان است، که آن را به گزینه ای عالی برای خانواده‌های پرمشغله و افرادی که به دنبال راه حل مناسب کف هستند تبدیل می کند. جارو کردن معمول کثیفی، گرد و غبار و موهای حیوانات خانگی را از‌بین‌می‌برد. تمیز کردن گاه به گاه با دستمال مرطوب می تواند تمیز‌کردن کامل تری به آن بدهد و لکه های چسبنده یا کثیفی های چسبناک را از بین ببرد. به غیر از آن، برای اینکه کف چوبی شما عالی به نظر برسد، کار زیادی لازم نیست. و به راحتی تمام این کار صورت می‌گیرد .

دوام

دوام کفپوش چوبی یکی دیگر از ویژگی های مثبت آن است. اینکه چقدر دوام دارد به چیزهای مختلفی بستگی دارد، اما به طور کلی، کفپوش‌‌های چوبی به ماندگاری بسیار طولانی شهرت دارند. کفپوش‌‌های چوب سخت را می‌‌توان چندین بار بدون از دست دادن یکپارچگی ساختاری خود سمباده‌زد و دوباره نصب‌کرد. به این معنی که خراش‌‌ها، خراشیدگی‌‌ها و فرسودگی کلی را می‌ توان در طول عمر یک طبقه به طور مکرر از‌بین‌برد و تعمیر‌کرد. هنگامی که به درستی مراقبت و نگهداری‌شود، بسیاری از کفپوش‌های چوبی برای چندین نسل باقی می‌مانند.

عواملی در محاسبه هزینه کفپوش چوبی

عواملی که در محاسبه هزینه کفپوش چوبی نقش دارند عبارتند از متریال، نیروی کار و نوع چوب و همچنین رنگ، دانه، عرض تخته، سبک، الگو و ضخامت. همچنین اینکه کفپوش چوبی مهندسی شده‌باشد یا چوب سخت سنتی، در هزینه آن نقش دارد. هنگام انتخاب کفپوش چوبی، گزینه های زیادی وجود‌دارد. آگاهی از تفاوت‌های موجود در هر دسته به شما کمک می‌کند تا کفپوش چوبی مناسب خود و خانه خود را انتخاب‌کنید.

کفپوش چوب
کفپوش چوبی درجه یک

رنگ و دانه

اولین چیزی که ممکن است صاحبان خانه هنگام تصمیم گیری در مورد انواع کفپوش و پارکت های چوبی به آن فکر کنند، رنگ کلی آن است. برای داشتن ظاهری سبک و مطبوع، به چوب های کم‌رنگ‌تر مانند خاکستر یا افرا روی آورید. هیکوری یا بلوط به گرما می افزایند و باید برای اتاقی که به سایه چوبی متوسط ​​نیاز دارد کار کند. برای کسانی که رنگ چوب تیره‌تر را ترجیح می دهند، ماهاگونی یا گردویی رنگ تیره و پررنگی را ارائه می‌دهد. هر نوع چوب در محدوده قیمتی متفاوت خواهد‌بود، بلوط و شاهین در انتهای پایینی و چوب ماهون در انتهای محدوده قیمتی بالا هستند. 

دانه چوب نیز بر قیمت تاثیر می‌گذارد. تخته‌های اره‌شده ساده، با دانه‌هایی که روی تخته به شکل موجی می‌چرخند، مقرون به صرفه‌ترین هستند. تخته های ربع اره یا برش اره ای که دانه ها در خطوطی در طول تخته کشیده می‌شوند گران‌تر هستند. برخی از انواع چوب، مانند بلوط، دارای دانه‌های چوبی محکم و بسیار زیبا هستند.

گونه های درختی و عرض

کفپوش‌‌های چوبی از گونه‌ های مختلف درختی می‌‌آیند و هر نوع رنگ، قیمت و دوام متفاوتی دارد. ارزان‌ترین کفپوش چوبی معمولا کاج است . گونه‌‌های چوبی ارزان‌‌تر از چوب سخت، مانند بلوط یا گیلاس هستند. گونه‌ های گران‌‌تر مانند گردو یا چوب ماهون می‌‌توانند قیمت بالاتری داشته باشند. کفپوش چوبی معمولاً در تخته‌هایی با عرض 3 اینچ یا کمتر عرضه می‌شود. تخته‌های کمتری برای پوشاندن منطقه در هنگام استفاده از تخته‌های پهن وجود دارد و به نوبه خود هزینه کمتری برای نیروی کار پرداخت می‌شود.

چوبی کف
کفپوش چوبی درجه یک

سبک و الگو

سبک ها و الگوهای مختلف موجود برای پارکت چوبی ایرانی بر قیمت کلی تأثیر می گذارد. این در واقع چوب سخت نیست، بلکه کاشی است که شبیه کفپوش چوبی است. اگرچه گران‌ تر از چوب است، اما در مکان‌ های بالقوه مرطوب مانند زیرزمین‌ ها بسیار بادوام‌ تر و در برابر پوسیدگی و پیچ خوردگی مقاوم‌ تر است. الگوهای کفپوش چوبی شاه ماهی 30 درصد به هزینه نصب اضافه می کند. یک الگوی شاه ماهی با نصب تخته ها به صورت زاویه دار ایجاد می شود و در نتیجه باعث ضایعات بیشتر و نصب طولانی‌تر می شود. کفپوش پارکت سنتی در صورت نصب تکه‌تکه، هزینه بیشتری دارند.

ضخامت

ضخامت استاندارد کفپوش چوبی 3/4 اینچ است. برخی از کفپوش‌های چوب سخت را می‌توان به نازکی 5/16 اینچ یافت، اما این می‌تواند بر روی صافکاری تأثیر بگذارد. تخته های جامد 3/4 اینچی را می توان تا 10 بار سمباده زد و صاف کرد. تخته‌های نازک‌تر را نمی‌توان آنقدر سمباده زد و در برابر صافکاری مکرر مقاومت نمی‌کند.

کفپوش زیبا
کفپوش چوبی درجه یک

چوب سخت مهندسی شده یا سنتی

با کفپوش مهندسی شده، پایه آن تخته سه لا و رویه آن یک روکش چوبی تمام شده است. کفپوش‌های مهندسی شده ممکن است به اندازه پارکت چوبی افرا و… دوام نداشته باشند، اما برای هزینه اولیه مقرون به صرفه تر، عملکرد خوبی دارند. برای صاحبان خانه‌هایی که به دنبال هزینه کمتری برای کفپوش‌های چوبی هستند، کفپوش‌های مهندسی شده گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه است. کف‌های مهندسی شده دوام و مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند. در انتهای پایین محدوده قیمت، تخته های چوبی قرار دارند که دارای سه لایه هسته و روکشی با ضخامت 1/16 تا 1/12 اینچ هستند. 

در رده میانی تخته هایی قرار دارند که دارای هسته پنج لایه و روکش ضخیم تر هستند. در انتهای بالایی، برخی از کفپوش های مهندسی شده دارای هفت لایه یا بیشتر هسته و روکش چوب سخت عجیب و غریب به ضخامت 1/6 اینچ است. برخی از محبوب ترین گزینه های کفپوش مهندسی شده عبارتند از: افرا، کاج قلب، خاکستر سفید، بامبو، گیلاس، کوآ و اقاقیا. یکی از بزرگ‌ ترین مزایای نصب کفپوش‌ های جامد گران‌ تر این است که می‌ توان آن را چندین بار سمباده زد و دوباره پرداخت کرد، به این معنی که احتمالاً تنها کفپوشی است که باید برای خانه خود بخرید.

هزینه ها و ملاحظات اضافی

هنگام بودجه‌بندی برای هزینه‌های کفپوش چوبی سخت، معمولاً عوامل و ملاحظات قیمت اضافی وجود دارد. هزینه‌های نیروی کار می تواند با توجه به نوع، عرض و سبک کفپوش چوبی نصب شده متفاوت باشد. نصب کفپوش‌‌های چوبی ناتمام که پس از نصب نیاز به تکمیل دارد، می‌ تواند منجر به هزینه‌‌های اضافی شود.

لوکس کفپوش
کفپوش چوبی درجه یک

تعمیر یا جایگزینی چوب سخت موجود

اگر ظاهر کفپوش فعلی خود را دوست دارید، ممکن است کفپوش های چوبی موجود را تعمیر یا بازسازی کنید. این گزینه مقرون به صرفه در صورتی کار می کند که کف چوبی شما به سادگی نیاز به سمباده زدن و ترمیم مجدد داشته باشد تا درخشندگی و درخشندگی آن را بازیابی کند. کفپوش‌های چوبی جامد را می توان چندین بار سمباده زد و دوباره پرداخت کرد. چوب مهندسی شده را نیز می‌توان بازسازی کرد.

کفپوش مدرنی
کفپوش چوبی

نصب و کار

هرچه کفپوش چوبی سخت‌تر باشد، نصب آن بیشتر طول می‌کشد. چوب‌های سخت عجیب و غریب مانند چوب ساج و گردو برزیلی نسبت به چوب های نرم تر مانند کاج زمان نصب طولانی‌تری دارند. الگوهای زاویه دار و پیچیده مانند شاه ماهی نیاز به برش بیشتری دارند و منجر به ضایعات بیشتر مواد کفپوش می‌شوند که هزینه را بالا می‌برد. چیدمان اتاق‌های پیچیده یا اتاق‌های دارای پیشخوان به زمان نصب بیشتری نیاز دارند و هزینه کفپوش‌های چوبی را افزایش می‌دهند.

نحوه تمیز کردن کفپوش چوبی

کفپوش های چوبی، زیبایی و گرمی را به خانه شما می آورند. آنها بادوام هستند و با مراقبت مناسب برای چندین دهه دوام می‌آورند. با پیروی از این نکات در مورد نحوه تمیز کردن کفپوش های چوبی می‌توانید آنها را زیبا نگه دارید.

مرحله اول: از یک جاروبرقی برای از بین بردن کثیفی، گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی و سایر زباله هایی که می‌توانند کف را خراش دهند، استفاده کنید. از جاروبرقی با اتصال میله همزن استفاده نکنید زیرا می تواند به سطح کف آسیب برساند. از ضمیمه برس کف استفاده کنید. بسته به ترافیک و تعداد حیوانات خانگی و کودکانی که دارید، باید حداقل هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.

کف چوب
کف زیبا و مدرن

از بین برد گرد و غبار

پاک کردن گرد و غبار، کثیفی را که در طول زمان ایجاد می شود، از بین نمی برد. برای تمیز کردن عمیق دوره ای، باید از یک پاک کننده مایع استفاده کنید. می توانید از یک محصول تجاری برای تمیز کردن چوب مانند صابون بونا یا روغن مورفی استفاده کنید . حتما دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. شما همچنین می توانید با مخلوط کردن یک قسمت سرکه با آب گرم، پاک کننده خود را بسازید . چند قطره صابون مایع کاستیل نیز اضافه کنید .

هر پاک کننده ای که انتخاب می‌کنید، روند نحوه تمیز کردن کف چوبی و نحوه تمیز‌کردن کف های چوبی مهندسی شده یکسان است. یک دستمال پارچه ای یا اسفنجی را در محلول تمیز کننده خود اشباع کنید. آن را کاملاً فشار دهید تا دستمال مرطوب باشد، نه خیس. کف را با پاک کننده تمیز کنید و مراقب باشید که مایع زیادی روی زمین نریزید. دستشویی را با آب تمیز بشویید، اضافی را بشویید و کف را مرطوب کنید تا پاک کننده پاک شود. آب اضافی را با یک حوله تمیز و خشک پاک کنید زیرا آب ایستاده به زمین آسیب می رساند.

تمیز کردن کف با سرکه

همچنین می توانید از آب جوش و دو کیسه چای برای تمیز کردن کف چوبی استفاده کنید. اسید تانیک موجود در چای درخشندگی زیبایی ایجاد می کند. اجازه دهید دو کیسه چای چند دقیقه در آب جوش دم بکشد. چای را در یک سطل بریزید. یک پارچه نرم بردارید و آن را در چای بچکانید. پارچه فقط باید مرطوب باشد، نه خیس. این کار باعث می شود که کف به سرعت خشک شود. کف را بشویید و آماده باشید که از درخشندگی شگفت‌زده شوید.

پوشاندن خراش هایی که پس از تمیز کردن باقی می مانند بخشی از دانستن نحوه تمیز کردن کف چوبی است. یک مداد رنگی به رنگ کف زمین بردارید و آن را روی خراش بمالید تا جای خالی پر شود. سشوار را روشن کنید، ناحیه ای را که مداد رنگی روی آن گذاشته شده گرم کنید و آن را با یک پارچه نرم صاف کنید.

چوبی زیبا
کف چوبی لوکس
مزایای کفپوش چوبی چیست؟

دوام
به راحتی تمیز می شود
و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code