اینجا هستید :
کف سازی فضای آشپزخانه

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کف سازی فضای آشپزخانه

کف سازی فضای آشپزخانه

کف سازی فضای آشپزخانه
کف آشپزخانه

چرا پارکت چوبی برای کف سازی فضای آشپزخانه

بکارگیری و استفاده از چوب برای کف سازی فضای آشپزخانه و دکوراسیون داخلی منازل بسیار بالا میباشد.چوب یکی از متریال های طراحی معماری میباشد که قابلیت تعویض و تعمیر دارد.پارکت های چوبی بیشتر اوقات از درخت های افرا و کاج و زبان گنجشک ساخته میشود.انواع پارکت چوبی باعث زیباسازی و شکیل شدن فضای داخلی خانه شما میگردد و با نصب و استفاده از این کفپوش ها میتوانید حس گرم و صمیمی را به فضای خانه هدیه دهید.

مزایای کف سازی فضای آشپزخانه

پارکت های چوبی به دلیل استفاده از متریال چوب شیمیایی نمیباشد. و کاملا طبیعی بوده و همه کفپوش پارکت ها جزو کفپوش سالم و مناسبی برای کف منازل شناخته میشود زیرا هیچ آلرژی و حساسیتی در خانه ایجاد نمیکند.
دکور و معماری داخل خانه کلاسیک یا مدرن باشد پارکت چوبی میتواند مکمل این فضا باشد
نظافت این کفپوش های چوبی بسیار راحت بوده و با جارو یا بخارشوی به راحتی تمیز میگردد.حتی اگر لکه ای در این فضا ایجاد شود به راحتی پاک خواهد شد و اثری از آن نمیماند. پارکت های چوبی از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردار میباشد و چون قابلیت ترمیم و تعمیر را دارا است و از چوب طبیعی ساخته میشود به راحتی میتوانید تا ۶۰یا ۷۰ سال از آن استفاده کنید.

این کفپوش پی وی سی ها حتی اگر کهنه و فرسوده به نظر برسد. با استفاده از پولیش کردن و لاک زدن آن میتوانید به یک کفپوش تازه نصب شده تبدیل کنید.
نکته ی بعدی قیمت پارکت ضدآب ارزان با نصب میباشد پارکت های چوبی عایق صدا میباشد. و سرمایی که از کف خانه به پا میدهد را منع کرده و حرارت گرمی را انتقال میدهد. پارکت ها خطر کمتری در مقابل اشیای شکستنی دارد و برای افرادی که در خانه کودک یا حیوان خانگی دارند گزینه ی مناسبی میباشد.سرعت نصب این کفپوش ها بیشتر از سنگ و سرامیک بوده و همچنین کثیفی کمتری را به همراه دارد.

کف سازی فضای آشپزخانه
پارکت آشپزخانه مدرن

پارکت یک لایه

پارکت های چوبی که یک لایه دارند همیشه حالت طبیعی و اصیل خودشون رو حفظ میکنند. و در محیط احساس صمیمیت و گرمی همیشه حس میگردد.قابلیت ترمیم این لایه های پارکت چوب راش بی نهایت بوده و در دمای هوا انقباض و انبساط میشود.ضخامت این پارکت های یک لایه زیاد بود برای منازلی که گرمایشی از کف دارند قابل استفاده نمیباشد.

پارکت چند لایه

پارکت های چند لایه از جنس چوب های طبیعی نظیر چوب افرا چوب زبان گنجشک و….میباشد این پارکت ها از چند لایه چوب روی همدیگر میباشد.تعداد لایه های این کفپوش ها بین ۳تا ۱۲لایه میباشد .نصب آنها ساده تر است و در ابعاد بزرگی اجرا میشود.قابلیت ترمیم و تعمیر این پارکت ها با پارکت های یک لایه قابل قیاس نمیباشد وحداکثر ۳بار میتوانید این پارکت ها را پولیش کرده و ساب لاک بزنید.

پارکت طوسی رنگ

قیمت کف سازی فضای آشپزخانه

قیمت کفپوش های چوبی تفاوت زیادی با کفپوش های دیگر دارد.این کفپوش های چوبی از چوب طبیعی ساخته شده و مقاومت و استحکام بالایی دارد و همچنین قابل ترمیم میباشد.زمان بازسازی کفپوش پارکت ها عملکرد پولیش و ساب زندن به شکلی است. که انگار پارکت ها را تازه خریداری کرده اید.
ودر آخر قیمت این پارکت های چوبی به عواملی مثل جنس،ضخامت،استحکام،رنگ و طرح ها بستگی دارد.
به این موضوع توجه داشته باشید که کیفیت پارکت را خیلی در نظر داشته باشید. زیرا در کنار قیمت مناسب باید محصولی با دوام بالا و مناسب را نیز تهیه کنید.

محاسبه قیمت کف سازی فضای آشپزخانه

بهتر است قبل از انتخاب پارکت، متراژ قسمت های مورد نظر را به دست آورید. تا با توجه به قیمت متری هر کفپوش، هزینه هایی را بتوانید محاسبه کنید. برای این کار متر را برداشته و طول و عرض اتاق هایی که قرار است پارکت شوند. و در نهایت مساحت آنها را به دست آورید. سپس مساحت ها را جمع کنید تا در کل بدانید به چه مقدار پارکت نیاز دارید.

به جز هزینه ای که برای هر متر پارکت می پردازید، لازم است مقداری هم برای نصب پارکت در نظر بگیرید. نصاب ها معمولا بر اساس هر یک متر قیمت کلی نصب را محاسبه می کنند. علاوه بر همه اینها هزینه ای هم برای حمل و نقل کالاها به منزل خود دارید.

کفپوش پارکت

بهترین جنس چوب برای پارکت چوبی

چوب بلوط از نظر استحکام و مقاومت از کیفیت بالایی برخوردار است و کارشناسان هم آن را تایید میکنند.قیمت این چوب ها از بقیه ی جنس ها مناسب تر بوده و همچنین هم رنگ روشنی داشته و روغن پذیر میباشد.

معایب پارکت چوبی چیست؟

 • شرایط آب و هوایی منطقه سکونت شما
 • میزان رطوبت مکان نصب
 • محل نصب پارکت(هال و پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و…)
 • جهت جغرافیایی منزل و میزان آفتاب گیری آن
 • وجود سیستم گرمایشی از کف در محل زندگی شما
 • میزان دقت در نگه داری
 • امکان وجود حشرات
 • مقدار بودجه در نظر گرفته شده

آیا پارکت کف نشیمن موریانه میزند؟

در ادامه باید بگوییم که بله گاهی اوقات ممکن است این اتفاق بیوفتد
در اصل یکی از معایبی که این پارکت های چوبی دارد امکان سوراخ شدن توسط مورچه ها میباشد. اما این اتفاق همیشگی نیست و بستگی به موارد زیادی دارد.موریانه نوعی حشره شبیه به مورچه است که زیر خاک زندگی می کند و از چوب تغذیه می کند. برای همین سازه های چوبی همیشه در معرض خطر خورده شدن توسط موریانه هستند. برای رهایی از شر موریانه لازم است اقداماتی انجام دهید.

 • چوب بعضی درختان در برابر موریانه مقاوم تر هستند. پس اگر در محل زندگی شما خطر موریانه وجود دارد سعی کنید پارکت خود را از جنس چوب درخت های سرو، سدار، بلوط، گیلاس یا گردو انتخاب کنید.
 • از آنجا که موریانه ها زیر خاک زندگی می کنند باید خاک اطراف منزل خود را سمپاشی کنید تا از شر آنها خلاص شوید.
 • کلیه سوراخ ها و منافذ موجود در زمین و دیوار منزل خود را مسدود کنید.
 • تا حد امکان خانه و سطح کفپوش را خشک نگه دارید.
 • برای منزل خود سیستم تهویه مناسب فراهم کنید.
 • در صورتی که مسیر حرکت موریانه ها را در ساختمان یا اطراف آن کشف کردید، آن را به طور کلی از بین ببرید.
کف سازی فضای آشپزخانه

ویژگی های پارکت برای کف سازی فضای آشپزخانه

 1. تنوع رنگ
 2. دوستدار محیط زیست
 3. زیبایی
 4. قابلیت تعویض
 5. دوام

مراقبت از پارکت

 • محل هایی که در مقابل نور است را با یک قالیچه یا موکت پوشش دهید.
 • کفش های پاشنه بلند و یا اجسامی که باعث خراشیده شدن شوند را استفاده نکنید.
 • مراقب ریختن آب باشید.

ابزار نصب و کف سازی فضای آشپزخانه

 1. متر نواری
 2. دستکش های ایمنی
 3. عینک محافظ
 4. گونیا
 5. چاقوی مخصوص
 6. دستگاه رطوبت سنج
 7. کارد مخصوص
 8. اره
 9. چسب
 10. چکش

اشتباهات زمان کف سازی فضای آشپزخانه

 1. در نظر نگرفتن میزان گرمای کف سازی فضای آشپزخانه
 2. چک نکردن میزان رطوبت
 3. فراموش کردن نحوه اتصال قطعات
پارکت براق کف

تمیز کردن کف سازی فضای آشپزخانه

تمیز کردن انواع پارکت خانه ها در روش اول میتوانید با بکارگیری جاروبرقی خاکی که کف زمین ریخته را کامل پاک کنید.با استفاده از طی خشک تمامی جاهایی که آب ریخته را تمیز کنید به این دقت کنید که آب به مرور زمان باعث پوسیدگی و خرابی کف سازی فضای آشپزخانه میگردد.میتوانید از یک دستمال نرم و مرطوب استفاده کرده و همچنین با استفاده از شوینده هایی که خاص پارکت ها میباشند کف را بشویید هرچند که نباید در استفاده از این شوینده ها مصرف بی رویه کنید.
و همچنین این کفپوش پارکت ها را سالی یکبار پارکت ها را با استفاده از ساب لاک پولیش کنید زیرا این عمل باعث زیبایی و تمیزی پارکت ها و همچنین جلوه ی براقی به کفپوش میدهد.

قیمت پارکت های چوبی برچه اساسی محاسبه میشود؟

قیمت این پارکت ها بر اساس استحکام جنس و ….محاسبه میشود.

6 پاسخ

  1. خیر زیرا از جنس چوب طبیعی میباشد اگر خط و خش هم بیوفتند به راحتی با پولیش از بین میرود

  1. با شوینده های مخصوص کف پارکت میتونید این کارو انجام بدین و نمات مراقبت و نگهداری از پارکت رو بخونید

  1. بله بستگی به جنسی که خریداری میکنید داره اگر جنس درجه 1باشد تا حدودی تحمل آب را دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code