اینجا هستید :
کف سازی پذیرایی

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کف سازی پذیرایی

کف سازی پذیرایی

کف سازی پذیرایی
کف سازی پذیرایی

پارکت چیست؟

پارکتها نوعی کف سازی پذیرایی هستند که از پروفیل و قطعات موزائیکی چوبی تشکیل شده اند.

اسم این کفپوشهای چوبی از کلمه فرانسوی (Parqueterie) گرفته شده. تا مدتهای طولانی پارکت از لوکس ترین و گرانترین کفپوشها به شمار میرفت و فقط کسانی که از وضع مالی خوبی برخوردار بودند توانایی خرید این محصول را داشتند. با وارد شدن تکنولوژی و استفاده از ماشین آلات در تولید این محصول، پارکت چوبی توانست خود را به عنوان محصولی همه گیر معرفی کرده و بازاری بزرگتر برای خود ایجاد کند.

ادامه مطلب

قیمت پارکت ایرانی مناسب تر از از سنگها یا موزاییک و کاشی هایی است که در گذشته برای کف منازل و اداره جات و پاشاژ ها استفاده می‌شده که همیشه به انسان محیطی سرد و بی روح را القا می کرد ولی امروزه با انواع پارکت خانه ها که نوعی کف پوش چوبی طبیعی هستند تولید شده و جای خود را به کاشی و سرامیک داده و به علت رنگی های طبیعی که در محیط زندگی بوجود می آورد فضای گرم و دلنشینی را به محیط‌های خانه ، پاساژها و ادارات میدهد. پارکت ها معمولاً شکل های هندسی منظمی دارند در پارکت های سنتی بیشترین طرح ها به شکل لوزی مربع و مثلث دیده می‌شدند ولی امروزه با طرح ها واشکال زیبا و مختلف ساخته شده و اختیار شما قرار می گیرد.

سایت شادکو بیشتر بدانید

کفپوش چوبی

ویژگی این کف سازی پذیرایی منحصر به فرد این است که به هر طرح و دکوراسیونی کمک می کند. بهتر به نظر بیاید. پارکت چوبی از چوب های متفاوتی ساخته می شود.به طور کلی چوب های درخت راش، چوب درخت بلوط، چوب درخت گردو، چوب درخت افرا، چوب درخت زبان گنجشک و… برای ساخت پارکت کاربرد دارد. نوع چوب پارکت در مدل و قیمت پارکت لمینت ارزان تاثیر زیادی دارد. در ابتدای طراحی پارکت، پارکت چوبی ارزان از قطعاتی تشکیل می شدند که با چسب به یکدیگر متصل می شدند اما امروز به صورت کلیکی به یکدیگر متصل می شوند.

پارکت کف پذیرایی چوب بلوط:

پر طرفدار ترین نوع پارکت سفید آشپزخانه، از جنس چوب بلوط است.
زیرا به دلیل استفاده از چوب بلوط نسبت به باقی پارکت ها دارای استحکام و سختی بسیاری در مقابل فرورفتگی هستند.پس در زمان خرید توجه داشته باشید که در صورتی که نمی خواهید از فرش در منزل خود استفاده کنید. حتما به جنس پارکت سفید طرح چوب توجه داشته باشید.
ظاهر پارکت هایی که از چوب بلوط تهیه شده است. دارای رگه های طبیعی در بافت خود هستند. در ساخت پارکت چوبی ها که از چوب بلوط استفاده شده. این رگه ها معمولا به شکل تیره و روشن برروی پارکت چوبی خودنمایی می کنند. اگر دوست دارید پارکت منزل شما عاری از هرگونه تیرگی و روشنی یا طرحی باشد بهتر است به سراغ انواع پارکت های چوبی دیگری بروید.

  • مزایای پارکت کف پذیرای بلوط: مقاومت بسیار بالا نسبت به هر گونه خراشیدگی و فرورفتگی
  • معایب پارکت کف سازی پذیرایی بلوط: وجود لکه های تیره و روشن که باب میل هر کسی نمی باشد.

بهترین مکان ها برای استفاده از این پارکت: راهرو، آشپزخانه، ورودی منزل و اتاق های نشیمن

پارکت چوب بلوط

پارکت چیست؟ بیشتر بدانید

پارکت کف پذیرایی زبان گنجشک:

این نوع پارکت چوبی از پارکت های دارای کیفیتی شبیه به چوب بلوط می باشند.
حتی می توان گفت از نظر مقاومتی دارای استحکام و سختی بیشتری هستند. اما جدا از هرگونه لکه طبیعی هستند و معمولا بسیار ساده اند. سطح بیرونی این پارکت کف پذیرایی دارای رنگ کرم بسیار ملایمی است و رنگ لایه زیری آن ها قهوه ای مایل به زرد است. این نوع پارکت دارای رگه های طبیعی بسیار کمی است.

  • مزایای پارکت: دارای سطح بالایی از مقاومت نسبت به هرگونه فرورفتگی، شکنندگی و خراشیدگی هستند.
  • معایب پارکت: به سبب رنگ روشنی که دارد ممکن است مطابق سلیقه افراد زیادی نباشد.
  • بهترین مکان ها برای استفاده از این پارکت ها: این پارکت طلایی رنگ می تواند برای حمام، راهرو ورودی و دستشویی مناسب باشد.
کف سازی پذیرایی
پارکت کف پذیرایی زبان گنجشک

پارکت کف پذیرایی چوب درخت کاج:

این پارکت کف اتاق خواب در مقایسه با دو نوع پارکت یاد شده دارای مقاومت بسیار کمتری هستند وهمینطور میزان مقاومت آن ها در مقایسه با درخت های کاج فرق می کند. پارکت های درخت کاج جز پرطرفدارترین پارکت ها جهت طراحی دکوراسیون داخلی منزل می باشند.

انواع پارکت خانه چوب درخت کاج معمولا در دوشکل زمینه تیره همراه با لکه های روشن یا لکه های روشن بر روی زمینه تیره ساخته می شوند و دارای بافتی بسیار نرم وآسیب پذیر هستند و به سبب زیبایی ظاهری که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

  • مزایای پارکت کف سازی پذیرایی کاج: تنوع رنگی بسیار بالا و قدرت انتخاب بالاتر
  • معایب پارکت: داشتن ساختاری شکننده و بسیار نرم که حتما باید در هنگام استفاده آن ها باید آن ها را مقاوم تر نمود

بهترین مکان ممکن برای استفاده از این پارکت ها: آشپزخانه، ورودی منزل و همچنین اتاق نشیمن

کف سازی پذیرایی
پارکت کف پذیرایی چوب درخت کاج

پارکت کف پذیرایی چوب بامبو:

پارکت چوبی بامبو یکی از بهترین پارکت هایی هست که امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بسیار کاربرد دارند و دارای مقاومت و پایداری مناسبی می باشند.برای تولید کردن این پارکت های چوبی ریشه های بامبو را می خیسانند و سپس به آن ها فشار بسیار بالایی وارد می کنند که موجب می شود تخته های سخت بامبو ایجاد شود.

این پارکت لمینت ایرانی هم نیز دارای لکه های طبیعی می باشد.اما این لکه ها بسیار ناچیز و کمرنگ هستند. پارکت های بامبو بر خلاف سایر پارکت ها که دارای نمای کلاسیکی هستند.دارای نمایی مدرن هستند.

مزایای کف سازی پذیرایی: داشتن لکه های بسیار کم، داشتن ظاهری مدرن و سختی بسیار بالا

معایب پارکت: واکنش به هرگونه تغییر آب و هوایی منطقه

بهترین مکان ممکن برای استفاده از این پارکت لمینت ارزان: حمام و آشپزخانه، اتاق خواب و نشیمن

کف سازی پذیرایی
پارکت کف پذیرایی چوب بامبو

پارکت چوب افرا:

اگر طرفدار کف سازی پذیرایی با چوب سفید با رنگ و زمینه روشن هستید.که دارای مقاومت مناسبی نسبت به تغییرات آب و هوا و همچنین دارای سختی بالایی باشد پارکت های تهیه شده از چوب های افرا می تواند انتخاب مناسبی باشد. پارکت های چوب افرا دارای ظاهری شیک و زیبا هستند ودر مقابل بازتاب نور بسیار عالی عمل می کنند. چراکه دارای رنگ زمینه بسیار روشنی هستند. استفاده از این پارکت ها در دکوراسیون داخلی منزل می تواند جذابیت و زیبایی منزل شما را افزایش دهد.
این انواع پارکت چوبی به خاطر ساختاری که در بافت خود دارند دیرتر کثیف می شوند و برعکس سایر پارکت ها که دارای لکه و یا رگه هستند این پارکت ها دارای سایه های بسیار شیک روشنی هستند که جلوه ای متفاوت به نمای منزل می دهد.
مزایای کف سازی پذیرایی: مقاومت در برابر تغییر رنگ، دیرتر کثیف شدن

معایب پارکت: داشتن بالاترین مقاومت در بین پارکت چوبی یک لایه

بهترین مکان ممکن برای استفاده از این پارکت ها: اتاق خواب و نشیمن، آشپزخانه و حمام

پارکت چوب افرا

ویژگی و کاربرد پارکت ها:

انواع پارکت چوبی در مدت زمان طولانی که از تولید و عرضه آن به بازار میگذرد استقبال چشمگیری از جانب همه مردم داشته است.

· کف سازی پذیرایی مقاومت و همچنین عدم آسیب دیدگی در برابر اشعه ماوراء بنفش.

· شکل زیبای پارکت کف پذیرایی که مانند لایه ای از چوب (در برخی مدلهای جدید حتی مانند سنگ) است و زیبایی خاصی به اتاق می بخشد.

· کیفیت مناسب همراه با دوام زیاد و بلند مدت

· امکان استفاده در اتاق های مختلف خانه از جمله اتاق خواب، سالن پذیرایی، آشپزخانه و غیره…

· سادگی تعویض. به صورتی که پس از مدتی به هر دلیل اگر خواستید هر بخش آنرا تعویض کنید، براحتی می توانید بدون هیچ دردسری آن بخش را درآورده و قطعه مورد نظر جدید را در محل قرار دهید.

· قیمت مناسب

· داشتن طرح ها و تنوع زیاد

· قابلیت انتقال به محل جدید: اگر از آن خانه پس از مدتی اسباب کشی کردید، می توانید براحتی قطعات پارکت لمینت ارزان کفپوش اتاق ارزان را هم جدا کرده و با خود به منزل جدید ببرید.

سایت شادکو….کلیک کنید

آیا پارکت دچار موریانه میشود؟

کف سازی پذیرایی بااینکه موریانه ها از سلولز تغذیه می کنند اما نمی توانند از چوب همه درختان تغذیه کنند.
الخصوص درختانی که مواد مغذی کمتری برای حشرات و یا مقاومت بیشتری نسبت به ساییدگی دارند. از میان درختان متفاوت درختانی مانند سرو، بلوط، گیلاس، گردو و … کمتر در معرض خوردگی موریانه قرار می گیرند. با این حال اگر در منطقه ایی گرم و مرطوب زندگی می کنید سم پاشی کنید و نکات مراقبت از پارکت سفید طرح چوب را رعایت کنید.

اما پارکت چوبی کف پذیرایی به دلیل موادی که در ساخت آن استفاده شد است بسیار نسبت به موریانه مقاوم است. حتی در برخی نواحی که گرما و رطوبت زیاد است به راحتی می توان از نفوذ موریانه جلوگیری کرد.

کفپوش اداری

کفپوش اتاق خواب ارزان قیمت

اتاق خواب یک فضای شخصی است که برای استراحت به آنجا می رویم . هنگام انتخاب کفپوش اتاق خواب ارزان قیمت ، گزینه های زیادی را در فـروشـگـاه فـرکـو پیش روی خود دارید . و محدودیت های کمی وجود دارد . فرش ، انواع پارکت چوبی ، کفپوش چوبی مهندسی شده ، کفپوش وینیل ، کفپوش لمینت و حتی کفپوش سنگ و سرامیک و … همه گزینه های ممکن هستند . اتاق خواب ها دارای مناطق نسبتاً کم رفت و آمد هستند ، بنابراین دوام مهمترین نکته نیست . دو معیار اصلی برای انتخاب کفپوش اتاق خواب ، راحتی با پای برهنه و طراحی است . انتخاب کفپوش اتاق خواب شما برای سبک اتاق تعیین کننده است . بنابراین ضروری است مدتی را در مورد ترجیحات سبک طراحی خود و انواع فضایی که می خواهید ایجاد کنید ، صرف کنید .

کفپوش اتاق خواب

بهترین کفپوش اتاق خواب ارزان قیمت ، طبقه ای است که برای پای برهنه راحت باشد . و در طرح هایی موجود باشد که با ترجیحات سبک طراحی داخلی شما مطابقت داشته باشد . بسیاری از انواع کفپوش با این معیارها مطابقت دارند از جمله چوب ، سرامیک ، لمینت ، موکت تایل ایرانی و … که هر یک از این گزینه ها دارای مزایا و معایبی از نظر راحتی و قیمت هستند . و انتخاب بین آنها اغلب به ترجیحات طراحی و سبک و بودجه شما بستگی دارد . مجموعه های کفپوش چوبی ما بسیار متنوع هستند . و در طیف گسترده ای وجود دارند . پیدا کردن کفپوش اتاق خواب که کاملاً با سبک طراحی و سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد ، بیش از پیش آسان می شود .

قیمت پارکت بر چه اساسی محاسبه می شود؟

بر اساس جنس نوع و ……محاسبه میگردد

8 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code